Brak po drugi put?!

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Post Reply

Brak po drugi put?

Sretna/sretan sam u braku po drugi put i imam odgovarajucu osobu kraj sebe !
7
14%
Po drugi put sam u nesretnom braku!
1
2%
Nakon iskustva u drugom braku mislim da se sve to svede na kraju na isto!
4
8%
Nikad se necu udati/zeniti po drugi put,jedna trauma mi bila dosta!
16
32%
Nadam se da cu naci odgovarajucu osobu i stupiti u brak ponovo!
22
44%

Total votes: 50

Katy

Brak po drugi put?!

Post by Katy » 28/08/2011 21:16

Zanimaju me iskustva forumasa ......
Brak po drugi put?Svede li se sve nakon nekog vremena na isto ili imate pozitivno iskustvo u drugom pokusaju?
Koliko vam je trebalo vremena da se poslije prvog propalog braka usudite na drugi?
Forumasi,vi koji sami nemate takva iskustva....iznesite zapazanja iz svoje okoline...prijatelji,rodbina....
Hvala....

hurmasica

Re: Brak po drugi put?!

Post by hurmasica » 28/08/2011 22:02

Sve je toindividualno.
Ako se osoba razvela iz pogresnih razloga vrlo lako ce se isto ponoviti.
Nemam licnog iskustva, ali u svojoj okolini imam nekoliko drugih brakova koji su jako uspijesni. Prvi brakovi su im se raspali ili zato sto su se uzeli jako mladi isljucivo radi trudnoce, ili je bila kocka i alkohol u pitanju.
Ali imami jedan slucaj gdje osoba jednostavno ne zna ni sama sta hoce, pa skace iz veze u vezu i iz braka u brak. Njoj ni stoti brak nece biti uspijesan.
Ipak mislim da su ljudi mnogo oprezniji kada se odlucuju na drugi brak, i sigurna sam da ih bar vecina ne pristaje na to dok nije 100% sigurna da je to ono pravo.

Šef

Post by Šef » 28/08/2011 22:23

Teško da bih oženio razvedenu ženu. Jedino ako je baš dobra, ali baš, baš... 8-) :)

zelenashica

Post by zelenashica » 28/08/2011 22:25

Šef wrote:Teško da bih oženio razvedenu ženu. Jedino ako je baš dobra, ali baš, baš... 8-) :)

deder pročitaj pitanje ponovo madneru :D

Šef

Post by Šef » 28/08/2011 22:26

zelenashica wrote:
Šef wrote:Teško da bih oženio razvedenu ženu. Jedino ako je baš dobra, ali baš, baš... 8-) :)

Ma rekoh, ja samo da iznesem svoj stav po tom pitanju. :D

zelenashica

Post by zelenashica » 28/08/2011 22:29

Šef wrote:
zelenashica wrote:

Ma rekoh, ja samo da iznesem svoj stav po tom pitanju. :D

dobro da znam...ne salji mi više pp allaha ti :lol:

ps.Glede teme....hm,.....ko zna,uspjeh braka ovisi od obadvije strane,...ako se jednom nije uspio ne znači da neće drugi puta s nekim drugim...sve je to individualno.

dječak sa šibicama
Been thanked: 6 times

Post by dječak sa šibicama » 28/08/2011 22:31

Kad sam imao 15-16 godina, neka ciganka mi gatala da cu se u zivotu dva puta zeniti... moj problem je sto ne znam drzati jezik za zubima, pa to kazem svakoj djevojci.

I nikako da se ozenim ni onaj prvi put...

Mislim da sam na tragu teme, mislim...

Šef

Post by Šef » 28/08/2011 22:35

zelenashica wrote:dobro da znam...ne salji mi više pp allaha ti :lol:

ps.Glede teme....hm,.....ko zna,uspjeh braka ovisi od obadvije strane,...ako se jednom nije uspio ne znači da neće drugi puta s nekim drugim...sve je to individualno.

:lol:
Nema ženidbe. :D
Ma, ako je njenom krivicom onda tu nema šta da se priča a ako je njegovom onda je tu prisutna frustracija pa će sve gledati kroz pređašnjeg, upoređivati...

zelenashica

Post by zelenashica » 28/08/2011 22:39

Šef wrote:
zelenashica wrote:dobro da znam...ne salji mi više pp allaha ti :lol:

:lol:
Nema ženidbe. :D
Ma, ako je njenom krivicom onda tu nema šta da se priča a ako je njegovom onda je tu prisutna frustracija pa će sve gledati kroz pređašnjeg, upoređivati...

:roll: logika ti je bljak.... :oops: nismo svi sa frustracijama :oops:

Šef

Post by Šef » 28/08/2011 22:41

zelenashica wrote: :roll: logika ti je bljak.... :oops: nismo svi sa frustracijama :oops:

Uzalud. :D
Nije to moja logika to je tako i to je razumljivo. Ne osuđujem, samo ženio ipak ne bih.

zelenashica

Post by zelenashica » 28/08/2011 22:43

Šef wrote:
zelenashica wrote: :roll: logika ti je bljak.... :oops: nismo svi sa frustracijama :oops:

Nije to moja logika to je tako i to je razumljivo. Ne osuđujem, samo ženio ipak ne bih.

Poštujem,tvoje pravo....samo iz svega iskljuci generalizaciju.
Ja eto danas mogu reći: svi ne ozenjeni i bez braka iza sebe su nezreli insani,....pa to ne znaci da sam upravu..... :D

Šef

Post by Šef » 28/08/2011 22:51

zelenashica wrote:
Šef wrote:

Poštujem,tvoje pravo....samo iz svega iskljuci generalizaciju.
Ja eto danas mogu reći: svi ne ozenjeni i bez braka iza sebe su nezreli insani,....pa to ne znaci da sam upravu..... :D

Dobro, većina žena. :P :wink:

Šef

Post by Šef » 28/08/2011 23:02

amy22 wrote:ko bi reko da se ti zamaras takim sitnicama :D :D

i uzgred,vrlo ti je ogranicen,plitak i generalizovan taj stav :-)

Kakav je da je, moj je. :) Ipak sam se donekle ogradio, rekao sam i da bi, u izuzetnom slučaju. :D

IHAVEDREAM

Post by IHAVEDREAM » 28/08/2011 23:13

Nakon procitanih par postova, moje personalno misljenje je da neki nisu ni dorasli za BRAK.. :-)
Da budem objektivna.... :) Nakon smrti majke (koja je izgubila bitku sa teskom bolesti u 52-oj godini), svom sam ocu savjetovala da sebi nadje srodnu dusu, prijatelja da sa njim provede ostatak zivota..... :thumbup:

Ja sam u srecnoj bracnoj zajednici 25 godina :) :thumbup: , ali i svjesna da" poslije mene ne nastaje potop"...ako ce te da razumijete smisao mojih poimanja! :)

Šef

Post by Šef » 28/08/2011 23:18

IHAVEDREAM wrote:Nakon procitanih par postova, moje personalno misljenje je da neki nisu ni dorasli za BRAK.. :-)
Da budem objektivna.... :) Nakon smrti majke (koja je izgubila bitku sa teskom bolesti u 52-oj godini), svo sam ocu savjetovala da sebi nadje srodnu dusu, prijatelja da sa njim provede ostatak zivota..... :thumbup:

Kad bih u cvjetu starosti i ja ostao sam, tražio bih neku čisto da mi doda čašu vode kad onemoćam. :D Ali ovako ne. Bolje u brak ući s nekim ko je tebi ravan a ne s nekim ko već ima takva iskustva, i to negativna. :|

Ma.Le.Na

Post by Ma.Le.Na » 28/08/2011 23:24

i treci....i cetvrti...i peti ...i sesti...i :D :lol: :run:

dječak sa šibicama
Been thanked: 6 times

Post by dječak sa šibicama » 28/08/2011 23:26

IHAVEDREAM wrote:Nakon procitanih par postova, moje personalno misljenje je da neki nisu ni dorasli za BRAK.. :-)
Da budem objektivna.... :) Nakon smrti majke (koja je izgubila bitku sa teskom bolesti u 52-oj godini), svom sam ocu savjetovala da sebi nadje srodnu dusu, prijatelja da sa njim provede ostatak zivota..... :thumbup:

Slicno smo i mi (istina jos kao djeca) mami savjetovali nakon sto je otac "otisao" u 42-oj godini u neki drugi i bolji svijet... ali ona nije mogla, suvise je voljela njega da bi ijedan poslije mogao uci u igru.

Mozda je sebicno, ali osjecam se ponosno sto sam dijete tako velike ljubavi. I sretno.

Brak (ili veza sa drugom osobom) poslije braka (iz bilo kojeg razloga on zavrsio) je sasvim normalna stvar, osim u primitivnim sredinama, cini mi se. Nebi volio da je nasa sredina, primitivna. Iako jeste prilicno, nazalost.

Mada je istina da osobe koje izadju iz jednog braka rastavom, kasnije od muhe prave slona. Puno se tu frustracija nosi u koferima, i puno previse boli. Primjecujem, da slican teret nose i oni koji nisu izasli iz braka, vec iz neke dugogodisnje veze koja je zavrsila krahom.

Jedino ne razumijem kako ne mogu nastaviti svojim zivotom, posebno ako za rastanak nisu krivi, ali... ko bi razumio ljudsko srce.

IHAVEDREAM

Post by IHAVEDREAM » 28/08/2011 23:33

Šef wrote:
Da budem objektivna.... :) Nakon smrti majke (koja je izgubila bitku sa teskom bolesti u 52-oj godini), svo sam ocu savjetovala da sebi nadje srodnu dusu, prijatelja da sa njim provede ostatak zivota..... :thumbup:

Kad bih u cvjetu starosti i ja ostao sam, tražio bih neku čisto da mi doda čašu vode kad onemoćam. :D Ali ovako ne. Bolje u brak ući s nekim ko je tebi ravan a ne s nekim ko već ima takva iskustva, i to negativna. :|

Zanimljivo...... :?: I moj suprug i ja smo , prije braka bili u vezama sa osoboma koje su prethodno imale jednu "zakonsku" vezu iza sebe... :thumbup: Nasa elokventnost , ili, "cista proslost" nije bila preduslov za nas uspjesan brak....."Casa vode "..i "Onemocalost"....su , za moje poimanje stvari "Nuzno zlo"...ili "Koristoljublje"....."EGOIZAM".... :(

Šef

Post by Šef » 28/08/2011 23:39

IHAVEDREAM wrote:Zanimljivo...... :?: I moj suprug i ja smo , prije braka bili u vezama sa osoboma koje su prethodno imale jednu "zakonsku" vezu iza sebe... :thumbup: Nasa elokventnost , ili, "cista proslost" nije bila preduslov za nas uspjesan brak....."Casa vode "..i "Onemocalost"....su , za moje poimanje stvari "Nuzno zlo"...ili "Koristoljublje"....."EGOIZAM".... :(

Drago mi je zbog vas dvoje. :)

IHAVEDREAM

Post by IHAVEDREAM » 28/08/2011 23:49

Šef wrote:
IHAVEDREAM wrote:Zanimljivo...... :?: I moj suprug i ja smo , prije braka bili u vezama sa osoboma koje su prethodno imale jednu "zakonsku" vezu iza sebe... :thumbup: Nasa elokventnost , ili, "cista proslost" nije bila preduslov za nas uspjesan brak....."Casa vode "..i "Onemocalost"....su , za moje poimanje stvari "Nuzno zlo"...ili "Koristoljublje"....."EGOIZAM".... :(

Drago mi je zbog vas dvoje. :)

Hvala !!!! :)
.....Eto, mene jedna stara Sevdalinka ponukala da okoncan ovu konverzaciju .....[youtube] http://www.youtube.com/watch?v=o9bx03uvnHQ [/youtube]

IHAVEDREAM

Post by IHAVEDREAM » 29/08/2011 00:48

Nadam se da me necete ostaviti u ubjedjenju da nemam adekvantnog sagovornika..... :-) ili tradicionalizam i u 21-om vijeku manipulise svijescu vecine Forumasa! :oops:

pustopoljina

Post by pustopoljina » 29/08/2011 09:06

IHAVEDREAM wrote:Nadam se da me necete ostaviti u ubjedjenju da nemam adekvantnog sagovornika..... :-) ili tradicionalizam i u 21-om vijeku manipulise svijescu vecine Forumasa! :oops:

mislim da sam u tom smislu i ja onako...malo tradicionalna...ne...ja imam predrasude. tradicionalna bas i nisam.
imam predrasude prema mladim i razvedenim ljudima. pogotovo sa djecom.
smatram ih izuzetno neodgovornim i nezrelim. imam osjecaj da su se vjencali zbog svadbe i mahale. da nisu uopste odrasli, da ne znaju da brak nije JA, nego MI. a srela sam ljude koji su mojih godina i vec dva puta razvedeni. i nikad nisu oni krivi. a sirovine su i plicaci neopevani (moj licni utisak).
moguce da se perfekcionisti i ziherasi nikad ne ozene/udaju. ali kontam, ako kome stete- stete sebi.
ovi sto prave svadbe, pa je ni ne otplate, a vec su razvedeni, a dijete ne zna ni postene recenice sastaviti...to su ljudi za koje momentalno gubim interes.
sve i da nisu oni krivi- ne znam u sta su gledali. po kojim kriterijima su se vodili kad su se vjencavali.
meni zaljubljenost nije dovoljan razlog da se za nekog udam. ja znam da ce me to proci. ako me ne postuje, ako ga ne postujem, ako me ovo ili ono nervira- ZNAM da nece biti bolje. imam iza sebe dvije duge veze i znam (po drugoj vezi) da ga sa svakom godinom mogu sve vise voljeti i da se neko moze prihvatiti u svoj svojoj nesavrsenosti...moj ziheras nije mogao prihvatiti rizik i odabrao je zivot bez mene. i to je ok. ja znam da sam bila spremna za taj korak. elem. vjerujem u dugogodisnju monogamnu vezu sa svim pripadajucim zavrzlamama. zadrzavam i mogucnost ( bilo je i bice) da mi neki razvedeni predje preko puta...ali vjerujem da ce me, kao i do sada, takav odbijati.
mislim da bih radije bila sa covjekom, koji se razveo nakon 20 godina braka, nego sa nekim ko nije izdrzao ni tri. uopste, puna sam podozrenja prema ljudima koji nikad nisu bili u nekom duzem odnosu (a mojih su godina).
kada je moja mama umrla...kad je neko rekao da bi se tata mogao ozeniti, bila sam spremna da mu nikad ne predjem prag. bol u meni je bila jednostavno prevelika. godine prolaze, a ja vidim koliko je usamljen, a znam sta znaci i biti sam...i danas- bilo bi mi tesko vidjeti neku zenu s njim, i vjerujem da ih ne bih cesto posjecivala, ali mislim da bi mi bilo lakse da znam da ima nekoga da s njim popije kafu.
moja prijateljica je dijete rodjeno u drugom braku. i mami i tati je to bio drugi brak i to je jedna skladna porodica...vjerujem da moze uspjeti- ako postoji balans.
ako zena mora ispastati zbog bezobrazluka neke bivse zene, ili ako muz mora glumiti i oca i muza, zbog toga sto je neki bivsi razocarao njegovu sadasnju zenu- to su veze koje od pocetka imaju mnogo balasta i manje sanse. sve je moguce, ali nesto je teze, a nesto manje tesko.
u svakom slucaju, ne bih zeljela biti sa razvedenim likom (tim nekim, sto je bio vrlo kratko u braku). jednostavno, mislim da bi takav i mene ostavio na cjedilu prvom prilikom kad nesto zaskripi.
(malo je brakova danas da pucaju zbog nasilja, alkoholizma i bas ono- kurvanja...puknu, jer dvoje ne daju jedno preko drugog...ja se ne bih ni udala za nekoga s kim se naduravam).
mislim, i kad neko nije razveden, a znam da je bio sa nekom...koju ja ne bih ni govnjivom motkom pipnula- meni je taj odbojan. je li to normalno?

Cholina_Lokica

Post by Cholina_Lokica » 29/08/2011 10:31

Sreca pa se neki ne ponasaju kao da se svi poslije razvoda trebaju ubiti :mrgreen: :run:

*mima*

Post by *mima* » 29/08/2011 10:36

Sta sve ljudi ne pisu po forumu........ :shock:

ema_

Post by ema_ » 29/08/2011 10:39

Cholina_Lokica wrote:Sreca pa se neki ne ponasaju kao da se svi poslije razvoda trebaju ubiti :mrgreen: :run:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sreća je što J. LO ne živi na Balkanu, ako se sama ne bi ubila, drugi bi je :D :D :-)

Post Reply