BOZIDAR MATIC I 6-APRILSKA NAGRADA

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
hrasno38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

BOZIDAR MATIC I 6-APRILSKA NAGRADA

Post by hrasno38 » 06/04/2007 00:00

Rijetko kada otvaram teme na ovom forumu ali ovu sam jednostavno morao jer odavno nisam naisao na veci ljudski sunovrat od onoga sto je veceras pripremio u emisiji Ognjena Blagojevica poslanik Irfan Ajanovic. Uopste mi nije jasno kako taj covjek bez imalo stida i srama prica o A BiH, o vrijednostima Bozidara Matica i o tome da je on pravni expert i vrhunski tumac ustava i svega sto je vezano za to. Ne znam odakle bih poceo jer sam zaista ljut kao puska.
Irfan Ajanovic je do pocetka rata zivio u Hrasnom u ulici Porodice Ribara koja se pocetkom rata nasla na samoj ratnoj liniji. Irfan je do rata je bio trgovacki putnik koji je prodavao knjige sa apostrofom na sve sto je bilo vezano za Tita, KP i slicno i u Zepcu je imao radnju za mislim izradu okvira za slike. Inace raja koja zive u toj zgradi su mi pricali da je covjek bio veliki navijac Sarajeva i kad god bi Sarajevo izgubilo znao je ganjati djecicu koja su navijala za Zelju. Irfan ima dva sina. Kada je poceo rat svi mi na Trgu Heroja i u ulici Porodice Ribara smo se samostalno organizovali za odbranu svoga naselja i iz te zgrade vjerovali ili ne 95% ljudi je ostalo u A BiH tako da je odnos B-H-S bio malte ne ravnopravan. Inace ta zgrada u jedinicu na Trgu Heroja je dala 20-tak boraca. Ali ne i sinove Irfana Ajanovica!!!!!!!! 15-tak dana nakon pocetka rata izgubio im se svaki trag i to kompletnoj porodici Ajanovic. Njihove su guzice bile bolje od nasih jer je Irfan tada bio civija u SDA. Kada sa pitao gdje su receno mi je da su otisli da cuvaju centralu SDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pouzdano znam da nemaju dana u A BiH niti jednog jedinog metka ispaljenog u borbi ali zato su uredno dobili vojne knjizice na puni vojni staz. Vrlo moralno gospodine Ajanovicu pogotovo prema onim sjajnim momcima iz te zgrade koji su dali zivote za nasu domovinu. Naravno Irfan je klapio stan na Ciglanama i tu uredno proveo rat, zatim se malo odelio u Vogoscu i navodno sada nakon 15 godina se opet vratio na mjesto zlocina. Neci naravno zanemariti njegove patnje u logoru ali valjda vrijedi ona Balaseviceva "neko to od gore vidi sve".
E sad malo o pravno expertu i neosporiom tumacu Ustava. Kao prvo uporedivati Irfana sa Maticem a pogotovo Tesnjaka Osmana Brku je degutantno jer Bozo Matic je covjek koji je poznat i priznat po svojim rezultatima, po blistavim vremenima Energoinvesta dok je bio generalni, po svojim predavanjima na fakultetu i odnosima prema studentima, po svojoj jednostavnoscu i elokventnosti, po odnosu prema radniku sa kojim je kao direktor znao da zasuce rukave da bi se posao uspjesno zavrsio i da dalje ne nabrajam. Naravno i sto je u nasim vremenima najvaznije covjek koji je ostao u svom gradu sa svojim prijateljima i sugradjanima da djeli istu sudbinu.
Osman Brka dosao iz zabiti zvane Tesanj u glavni grad, rasporedio porodicu po cijelom svijetu i nasao da popuje ko treba u gradu u kojem je on dosljak da dobije 6-aprilsku nagradu. Ne Osmane trebas je dobiti ti cija se djeca skoluju po inostranstvu jer ti ne valja BH obrazovanje koje su krojili tvoji partijski drugovi. Moralan si nema sta.
I ucemu je problem ako je Matic rekao da su sve tri armije bile politicke falange???? Nego sta su bile kad je u jednoj krojila SDA, u drugoj HDZ a u trecoj SDS. U cemu je problem Ajanovicu kad je iz Armije BiH istjerano skoro sve sto je ne-bosnjacko ali se zato ponosilo i dicilo sa mudzahedinskim jedinicima. Vjerovatno zato sto si i ti mislio Irfane da su to falange nisi dao svoje sinove u Armiju BiH ili mozda grijesim.
I zivo me interesuje kada ti postade pravni expert i profesor i gdje si ti to predavao prije rata. Mala jezicka nedoumica, prodavao jesi ali predavao nisi.
Ali na tvoju srecu ti nisi jedini primjer nego vecina u svojoj stranci jer sinovi SDA oceva nisu ratovali za ovu drzavu nego za fotelje ma gdje bile i o moralu imate najmanje prava da pricate.

haris ubleha

Post by haris ubleha » 06/04/2007 00:19

Tuga kao brdo, rekao bi Sejo Sexon. Jedan akademik mora se pravdati Brki, seoskom ucitelju iz Jelaha, i kvazi-ekspertu Ajanovicu koji je do rata bio najpoznatiji po narodnjackom polu-hitu "Izasla je tiho iz malog kafica". :-)

Gnjuscic

Post by Gnjuscic » 06/04/2007 00:56

Aaaaaaa, ne ! Ne, ne ! Irfan Ajanovic je imao veeeliki hit: " Gordana ".

Gordanaaaaaaaa ljubljenaaaaa
teeebi pjeevam jaaaaa
zivot je voljenaaaa
jeeedinoooo sto znaaaam
( pa opet )

Gordanaaaaaaaa ......

Sad vjerovatno ne moze da prezali sto nije islo npr. " Sabahetaaaaaa .... ".

Nisam siguran, ali mislim da je Ajanovic izdajom HVO-a zavrsio u cetnickom zatvoru, pokusao da bjezi, pa su ga dooobro izdegenecili. Kasnije razmijenjen.

U potpunosti se slazem sa prethodnicima. Porediti Bozidara Matica sa ovim osobama je kao porediti nekadasnji " Energoinvest " sa danasnjom " Fabrikom zice Sarajevo ". Izvinite na poredjenju.

branimir_s

Post by branimir_s » 06/04/2007 00:59

DA li neko zna kada i gdje je "pevač" završio fakultet? Da nije i on to odradio po skraćenom postupku... Jadna je zemlja u kojoj pjevač kritikuje akademika...

_BosanaC

Post by _BosanaC » 06/04/2007 01:01

branimir_s wrote:DA li neko zna kada i gdje je "pevač" završio fakultet? Da nije i on to odradio po skraćenom postupku... Jadna je zemlja u kojoj pjevač kritikuje akademika...

Znam jos neke prijeratne pjevace koji su sada dekani fakulteta...

Ahmmed

Post by Ahmmed » 06/04/2007 01:06

Volio bih čuti akademika Matića....Nisam baš uvjeren da profesor ne zna razliku između branitelja i napadača....Zakleo bih se , da sam ga do sada, bezbroj puta čuo, kako biranim riječima govori o onima koji su branili ovu zemlju,kako biranim riječima govori o rahmetli Aliji Izetbegoviću i njegovoj zasluzi za ANUBiH ...
A što se Brke tiče...Čuo sam da je, dok je bio učitelj, mrsio muslimansku djecu u toku Ramazana, tjerao ih da prekinu post, kao tamnu zaostavštinu nazadne vjere....Pa, eto,valjda, zaboljeli grijesi mladosti, iskupljuje se čovjek sve ove godine....

branimir_s

Post by branimir_s » 06/04/2007 01:08

Da nece i Alma Cardzić postati dekanesa?? ("nakon toga su bogumile u Maglaju porazili Iliri...")

drug_komesar

Post by drug_komesar » 06/04/2007 02:20

@hrasno
impresioniran sam tvojim postom
vidim da kod nas ima jos razumnih ljudi
svaka cast!

DUREX

Post by DUREX » 06/04/2007 03:14

Ja ne bih da postanem dosadan, jer evo iz posta u post pisham po SDA... Ali, jebesga, nesto mi merak... nesto mi malo koliko god da ih blatio... nesto mi nedovoljno koliko god da povracao po njima kad im ime cujem...

Ali, iz dana u dan me sami na to tjeraju... Citava ta vertikala ljudi, od glavnog im rahmetli babe, pa do ovih maloumnih polupismenih seoskih cinovnicica, sve, dakle, sto pocinje sa S, zakuhava se sa D, a zavrsava sa A, za mene je sinonim propasti, moralnog, kulturnog i svakog drugog posrnuca moga naroda, koji je dosegao DNO DNA po svim pitanjima.

Nakon 50 godina "mraka", nakon Meshe Selimovica, Ismeta Mujezinovica, Maka Dizdara, Zuke Dzumhura, Dervisa Susica, Nedzada Ugljena, Affana Ramica i tone drugih (nabrajam bez ikakvog reda i poretka, a milion imena mi pada na pamet), moj je narod dozivio "prosvijetljenje" i pao u milost raznim Brkama, Izetbegovicima, Brankovicima, Silajdzicima, Laticima, Shajama i inim kriminalcima, koji su MOJ narod, nakon 1000 godina istorije, umjesto na put 1001. koraka, vratili na nivo crva... bez ponosa i buducnosti.

Prema tome, nije nikakvo cudo sto nam seljacina Brka govori ko je kakav i sto nam glodar Ajanovic sugerise isto... Pa oni su nam "svijetlo" upalili.

A sad ozbijno (ne bih da degradiram Bozidara Matica, naravno, ali cu ipak upotrijebiti govor ulice, jer ovi glodari, na koje se prica odnosi - nista vise i ne zasluzju)... Bozo Matic, da izvadi tuki, da ih postroji kao skolarce i da ih sve, onako, zavrat popisha-I TO bi im preveliku cast ucinilo, kakve su ljudske NULE, u poredenju s njim.

Jos nesto... Ako se zaista ovakvi poluljudi, kao sto je Brka ili Ajanovic, pitaju, a izgleda da se pitaju, ko ce dobiti ovu nagradu, a ko ne, onda, da sam Bozidar Matic, ne bih je pristao primiti nizasta na svijetu. Jebes nagradu koju aminuje ili ne aminuje jedan polucovjek Brka...
Last edited by DUREX on 06/04/2007 05:48, edited 3 times in total.

nineac

Post by nineac » 06/04/2007 04:27

Ja sam ljudi juce poplavu imao, danas cjeli dan radio, pa sam malo izvan dogadjanja pa mi nezamjerite.
Ali koliko sam skontao ona dvojica pecinskih ljudi nesto dobacuju svjetski priznatom strucnjaku i COVJEKU u svakom pogledu?

Ipak, nakon svega samo je jedan:

Image

E sad zamislite Harisa Silajdzica ii Osmana Brku sa Kirk Douglasom :lol:

kustah

Post by kustah » 06/04/2007 05:15

Odlican post-svaka cast, kao i ostali komentari. Sa-X je prava oaza normalnosti. Na zalost, "mentalitet stada" je taj koji dovodi ljude kao sto je ovaj idiot.
Mene bi samo zanimalo kako ovakvi ljudi dolaze pred kamere? Standardi u svakoj djelatnosti je do te mjere sunovracen da je to za povracanje.

Ljubitelj Zabara

Post by Ljubitelj Zabara » 06/04/2007 07:01

Osman Brka dosao iz zabiti zvane Tesanj u glavni grad

Otkad je to Tesanj zabit?
A sta sad, Sarajevo je metropolis? :lol:
Umrecu od smeha. Znaci, doso otam, vamo. Je l` tako? :lol:
A i ovaj sto stavlja Titove slike i kune se u njega. :lol:
Jbt, strasno, ali strasno...

jezičar

Post by jezičar » 06/04/2007 07:54

Došao seljak iz Tešnja meni se čini i popuje ko je zaslužan za ovaj grad (Brka). Šta će preprodavač knjiga Ajanović? Možda se usput malo načitao pa može da popuje akademiku. Ja mislim da zaista jesu bile ovdje stranačke falange. Prvo je bila agresija, pa se pretvorilo u stranački rat kad su istjerali sve iz ARBiH, i sad im jadni Matić kriv. Profesora ne treba stavljati u isti koš sa bagrom seljačkom. Samo neka oni laju, nema to veze. :roll:

taxi_driver

Post by taxi_driver » 06/04/2007 08:00

Ljubitelj Zabara wrote:
Osman Brka dosao iz zabiti zvane Tesanj u glavni grad

Otkad je to Tesanj zabit?
A sta sad, Sarajevo je metropolis? :lol:
Umrecu od smeha. Znaci, doso otam, vamo. Je l` tako? :lol:
A i ovaj sto stavlja Titove slike i kune se u njega. :lol:
Jbt, strasno, ali strasno...

ljubitelj zabara,ti kao stranac,imas pravo samo da posmatras sta se desava u bosni ali nikako da komentarises.
isto tako ja ne idem na beogradske i zagrebacke forume.nit me zanima sta tamo pisu a nemam ni zelje a ni prava da tamo diskutujem.
nego da se vratimo na temu.izgleda da je u svemu ovome kriv bozidar zato sto je bozidar.ne znam u kojoj je stranci(nadam se da je u sdp-u).ali i to mu je velika ma(h)ana.cini mi se da sam neku noc na tv-u vidio samo diktatora zlaju kako tog istog bozidara brani.kad sam to vidio shvatio sam namah da je osman u pravu :D sta ima zlaja nekog braniti,kad je zlaja osvjedoceni kriminalac i neprijatelj bosne.a ako nekog zlaja brani automatski je taj neko isti kao i zlaja,sto znaci nije podoban za nagradu.

e sada,moje licno misljenje da bi po tom osmanu brki prije nagradu dobio thompson nego bozidar.samo kad bi to stranke u koaliciji to trazile.citaj oba HDZ-a

Ljubitelj Zabara

Post by Ljubitelj Zabara » 06/04/2007 08:08

Ne bih da upadam u svađu, ali zasto moj prijatelj Dureks koristi reci koje terminoloski nisu svojstvene Sarajlijama? Na primer kaze " tuki ", a svi znamo da se u Sarajevu pise " čuna " a izgovara " ćuna ".
ljubitelj zabara,ti kao stranac,imas pravo samo da posmatras sta se desava u bosni ali nikako da komentarises.
isto tako ja ne idem na beogradske i zagrebacke forume.nit me zanima sta tamo pisu a nemam ni zelje a ni prava da tamo diskutujem

Kako Pedi Ešdaun more da vodi politiku, a ja ne merem ni da komentarišem?
Nije u redu, stvarno nije. Je l´ tako da nije?
Last edited by Ljubitelj Zabara on 06/04/2007 09:52, edited 1 time in total.

taxi_driver

Post by taxi_driver » 06/04/2007 08:13

Ljubitelj Zabara wrote:Ne bih da upadam u svađu, ali zasto moj prijatelj Dureks koristi reci koji terminoloski nisu svojstvene Sarajlijama? Na primer kaze " tuki ", a svi znamo da se u Sarajevu pise " čuna " a izgovara " ćuna ".
isto tako ja ne idem na beogradske i zagrebacke forume.nit me zanima sta tamo pisu a nemam ni zelje a ni prava da tamo diskutujem

Kako Pedi Ešdaun more da vodi politiku, a ja ne merem ni da komentarišem?
Nije u redu, stvarno nije. Je l´ tako da nije?

nije u redu ali eto nemas podrsku medjunarodne zajednice,dok je taj koga spominjes imao.

evo sad na jutarnjem programu gradonacelnica sarajeva i bozidar matic gosti.

taxi_driver

Post by taxi_driver » 06/04/2007 08:17

ej pa on nije rodjeni sarajlija.izgleda da je osman u pravu.rodjen u bg a studirao u zg-u.za osmana nema gore kombinacije.ja uzasa :D :D :D :D :D

Ljubitelj Zabara

Post by Ljubitelj Zabara » 06/04/2007 08:28

Upravo o tome se i radi. Nije rođeni Sarajlija. :-)
Sad i ja vidim. Čovek zna celu abecedu.
Uf, evo sad me demantovao. Umesto " priču " reče " priću ".
On je vaš. Građanin. Jeste da je otam doš´o vam, al´ ima frajer priću. :D

taxi_driver

Post by taxi_driver » 06/04/2007 08:35

salu na stranu,bozo ce dobiti tu nagradu.a sto se brke i ajanovica tice,i oni imaju pravo na misljenje i stavove.pa je li demokratija ili nije.

Ljubitelj Zabara

Post by Ljubitelj Zabara » 06/04/2007 08:36

Jbt, tek sad vidim. Akademik koji ne zna sva slova abecede.
Kakvi su tek onda taj Ajanović i Brka. Počinjem da se brinem.

Vingo

Post by Vingo » 06/04/2007 08:40

I opet se aktualizira proslogodisnji Jergovicev tekst o nagradi....
Treba je ukinuti. Vazda problem oko nje...

Šestoaprilska nagrada

Od koga su, i za koga partizanske jedinice, pod vrhovnim zapovjedništvom Hrvata Tita, oslobađale Sarajevo? I za čiju je slobodu umro onaj legendarni ilegalac, naš sarajevski James Bond, Srbin Vladimir Perić Valter?

Prođe šesti april, nekadašnji dan oslobođenja Sarajeva. I danas ga neki obilježavaju, pa još i dodjeljuju Šestoaprilsku nagradu, ali sam Bog zna što taj datum i to oslobođenje nama danas znači. Od koga su, i za koga partizanske jedinice, pod vrhovnim zapovjedništvom Hrvata Tita, oslobađale Sarajevo? I za čiju je slobodu umro onaj legendarni ilegalac, naš sarajevski James Bond, Srbin Vladimir Perić Valter? Nešto baš i ne vjerujem da odgovore na ta pitanja znaju oni koji su Šestoaprilsku nagradu dodijelili onoj gimnaziji čija je direktorica pustila đake sa nastave da idu na one demonstracije povodom objavljivanja karikatura Božijeg poslanika Muhammeda. Ili su im ti odgovori tako deformirani i degenerirani, tako izobličeni i neprepoznatljivi, da bi ih se uplašili i Tito i Valter.

Na sarajevskim demonstracijama spaljivala se zastava jedne susjedne države i galamilo se protiv Europe, što samo po sebi nije ništa dramatično. I već sutradan se u znak osude nadiglo cijelo Sarajevo, i lijevo i desno, i građansko i vjersko. Ali na istim tim demonstracijama galamilo se i protiv vlaha, ovih sarajevskih i bosanskih, vrijeđalo se katolike i pravoslavce, ove sarajevske i bosanske, pa iako je ta galama bila vrlo glasna, nije se baš našlo onih koji bi se zapitali kako su se poslije takvih demonstracija osjećali ti kojima su uvrede bile upućene. Kako su se poslije demonstracija osjećali sarajevski Hrvati i Srbi? Pomalo kao krmad u Teheranu, zar ne? Ali nisu se oni osjećali tako zbog onih koji su galamili, nego su se osjećali tako zbog onih koji su šutjeli, i zapravo ništa nisu ni primjećivali. Osjećali su se tako zbog gradskih institucija, zbog novina i televizije, a možda i zbog svojih komšija, onih istih kojima su, ima tome i deset ili dvanaest godina, ispovijedali vlastitu odgovornost zbog Dretelja i zbog Manjače, a oni sad ništa, ne uzbuđuje ih hajka na vlahe, svejedno im je zbog onoga što pišu sarajevske velegrađanske novine.

Ali ako već tada nisu bili krmad u Teheranu, ta naša manjinska sarajevska vlašija, to će postati kada se objavi vijest da je ona gimnazija, čija je direktorica slala učenike na takve demonstracije, nagrađena nagradom oslobođenja grada. Od koga se ove godine slavi oslobođenje? Neće valjda biti - od vlaha. Nije gimnazija nagrađena zbog demonstracija, reći će netko, i bit će sasvim u pravu, ali su demonstracije bile dovoljan razlog da se takva nagrada odgodi za neka buduća vremena, za neki od sljedećih šestih aprila. Naravno, sve to pod uvjetom da su sarajevski Hrvati i Srbi još uvijek dovoljno važna i konstitutivna sarajevska pojava da bi uvrede na njihov račun bile nešto zazorno. Ako, pak, Hrvati i Srbi više nisu temeljni narodi i temeljni građani Sarajeva, nego su samo nacionalne manjine u bošnjačkome glavnom gradu, čak bi i tada najveća gradska nagrada Prvoj bošnjačkoj gimnaziji bila skandalozna, možda čak i skandaloznija. Ne vjerujem, baš, da će novine Jyllands Posten dobiti nagradu grada Kopenhagena, ako takva nagrada postoji, pa taman da je u tim novinama sve bilo dobro, osim karikatura Poslanika. Ali kada bi se to i dogodilo, kada bi ih netko nagradio, teško da bi se našlo, ne samo danskih muslimana, nego i tamošnjega građanstva, koji bi povjerovali kako nije nagrađena uvreda islamu. Zanimljivo bi bilo čuti zašto sarajevski Hrvati i Srbi, a bogme i ponešto građanstva, ne bi danas imali pravo ustvrditi kako je Prva bošnjačka gimnazija nagrađena za vrijeđanje sarajevskih kršćana i za njihov verbalni progon. Za takav osjećaj i tu tvrdnju sasvim je dovoljno to što njihovi građanski, nacionalni i vjerski identiteti nisu bili dovoljan razlog da se dotičnoj školi Šestoaprilska nagrada ne dodijeli.

Uostalom, kakvu su poruku iz svega ovoga stekli učenici Prve bošnjačke gimnazije, oni koji su se odazvali direktoričinoj preporuci da pođu demonstrirati? Jesu li i oni skandirali protiv vlaha, i jesu li takvo skandiranje, možda, povezali s nagradom koja je dodijeljena njihovoj školi? Vlašine, kao ni balije, nikada nisu negdje drugdje, niti su neki drugi. To ti je već i kao gimnazijalcu jasno. Vlašine su ono dvoje-troje komšija iz nebodera, ono troje-četvero komšija iz mahale, a ne neki nepoznati ljudi na drugome kraju svijeta, primjerice u Makarskoj ili na Kopaoniku. Ako, pak, poželiš riječi pretvarati u djela, a takve su želje imperativ svakoga mladenačkog revolucionarnog uma, tada ćeš, na tragu demonstracija na koje te je poslala direktorica gimnazije, nasrnuti na komšiju Srbina ili Hrvata. Ili ćeš ga barem pljunuti. Ili ćeš ga samo upitati kad će i on poći preko Une i Drine, za svojima. A za to vrijeme komisije za dodjelu šestoaprilskih nagrada nastavit će raditi svoj posao kao da se ništa nije dogodilo, raspoređujući priznanja po specifičnome sarajevskom modelu multikulturalnosti. Taj model danas, službeno, izgleda ovako: dobar Bošnjak (musliman) smije biti i povelik i poekstreman Bošnjak (musliman), a dobar Hrvat i dobar Srbin može biti samo onaj koji će i kada se osjeti kao krme u Teheranu, svejedno misliti kako je zbog nečega kriv, pa je i zaslužio da se tako osjeća. Dobar Hrvat i dobar Srbin svoju krivnju crpe iz onoga što su neki njihovi suplemenici radili u devedesetima, a kako se danas čini, veće su pod Sarajevom zalihe te i takve krivnje, nego što je nafte pod Arabijskim poluotokom. Ne prođe ni tjedna, a da se, onako usput, u novinama ne odere pokoji od viđenijih sarajevskih vlaha, koji su od one fele koja krmeći položaj ne prihvaća kao svoju sudbinu. Da, da, znam, tako je u cijeloj Bosni, samo što se stvari razlikuju po tome tko je gdje većina, ali slaba je to za Sarajevo utjeha i opravdanje. I još nešto: odnos vlasti i medija prema sarajevskim Hrvatima ne mjeri se mjerama Banje Luke i zapadnoga Mostara, nego mjerama koje postoje izvan ova zemlje. Eto, recimo, i mjerom odnosa zagrebačkih vlasti i medija prema zagrebačkim Bošnjacima, bez obzira na to što u Hrvatskoj Bošnjaci nisu konstitutivni narod, nego su nacionalna manjina.

Tako je, danas sam bio malo gorak, ali takva je bila ova šestoaprilska nagrada. Osim toga, preteklo mi je gorčine od nekih drugih članaka koje sam pisao ovih dana, u kojima sam, za zagrebačke i hrvatske prilike, sebi namijenio ulogu muslimana. Tako je nekako ispalo da sam morao. E, pa za sarajevske i bosanske prilike, danas sam si namijenio ulogu kršćanina. Tako je nekako ispalo da sam morao. I nije me nešto baš briga što će tko o tom moranju misliti.

Ljubitelj Zabara

Post by Ljubitelj Zabara » 06/04/2007 08:47

Vingo, jesi ti ugroženi sarajevski Hrvat?

Vingo

Post by Vingo » 06/04/2007 08:55

Boli te mali kurac! :D

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 06/04/2007 08:56

Nevezano za Božidara, šta bi sa obećanjem od prošle godine da će Jasmila Žbanić ove godine dobiti 6. Aprilsku nagradu?

taxi_driver

Post by taxi_driver » 06/04/2007 09:00

DaysleepeR wrote:Nevezano za Božidara, šta bi sa obećanjem od prošle godine da će Jasmila Žbanić ove godine dobiti 6. Aprilsku nagradu?

dobila bi da je grbavica dobila oskara a posto nije.......

Post Reply