Boston za turistu

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#1 Boston za turistu

Post by Toozla »

Cijelu iducu sedmicu sam u Bostonu. Gdje da jedem, sta da obidjem, pogledam, gdje na pivu otici......


....kakva su vasa iskustva sa/iz Bostona....

....unaprijed zahvalan... :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#2 Re: Boston za turistu

Post by danas »

Toozla wrote:Cijelu iducu sedmicu sam u Bostonu. Gdje da jedem, sta da obidjem, pogledam, gdje na pivu otici......

....kakva su vasa iskustva sa/iz Bostona....

....unaprijed zahvalan... :D
jel' ti to ozbiljno?
pa bujrum ti je kod mene na kaficu :)

boston je super -- moj "rodni" grad... nego, gdje ostajes i sta inace volis u zivotu (muzeji?, galerije? restorani?)?
mao pojasni, pa ti onda mogu reci sta da radis i gdje da ides...
Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#3

Post by Toozla »

...skroz sam ozbiljan... :D

...bicu u:
THE WESTIN COPLEY PLACE, BOSTON
10 HUNTINGTON AVENUE BOSTON, MA 02116 US

...saljem ti PP sa vise detalja... :D

ps- tako prijatan poziv za kaficu nikako ne mogu odbiti... :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#4

Post by danas »

Toozla wrote:...skroz sam ozbiljan... :D

...bicu u:
THE WESTIN COPLEY PLACE, BOSTON
10 HUNTINGTON AVENUE BOSTON, MA 02116 US

...saljem ti PP sa vise detalja... :D

ps- tako prijatan poziv za kaficu nikako ne mogu odbiti... :D
OK, to je sam centar bostona, i tu ti je sve blizo... super...
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#5

Post by pitt »

U Sabur :D:D
Ma ima raje fine po Bostonu, nista se ne brini :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#6

Post by danas »

pitt wrote:U Sabur :D:D
Ma ima raje fine po Bostonu, nista se ne brini :D

joj tebe... pa ne dolazi covjek u boston da bi jeo cevape :-)
ali mora svratiti, nego...
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#7

Post by pitt »

Sta cu....kod mene nema cevapa pa samo o tome mislim :(
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#8

Post by danas »

pitt wrote:Sta cu....kod mene nema cevapa pa samo o tome mislim :(
:D :D :D
pa gdje si ti jadan, kad nema cevapa ?!? kako prezivljavas?
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#9

Post by pitt »

pa zar se ne vidi gdje sam........ pittsburgh :D:D:D
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#10

Post by Frutek »

Pa dovoljno je samo da nije u nekoj od metropola ko što su New York, Boston, Minneapolis, i eto, nema ćevapa :roll: :(
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#11

Post by danas »

pitt wrote:pa zar se ne vidi gdje sam........ pittsburgh :D:D:D
ma tek sam se upisala na forum, nema mjeseca dana... pa jos nisam pofatala sta i kako, gdje je ko :-)
nego, nema ti druge nego otvarati cevabdzinicu onda!
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#12

Post by pitt »

Ja metropola :D:D Nema da valja ovdje,.......nema nasih ljudi da valjaju a sve od toga ide :D:D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#13

Post by danas »

Frutek wrote:Pa dovoljno je samo da nije u nekoj od metropola ko što su New York, Boston, Minneapolis, i eto, nema ćevapa :roll: :(
uh, zaboravio si St. Louis i pola New Hampshire-a i Vermonta... :-)
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#14

Post by pitt »

Ma iskreno, ja vise volim kad nema hejbet nashih............manje je problema :D:D Ovdje ima par hiljada a ja se samo sa par druzim i komuniciram :D
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#15

Post by Frutek »

danas wrote:
Frutek wrote:Pa dovoljno je samo da nije u nekoj od metropola ko što su New York, Boston, Minneapolis, i eto, nema ćevapa :roll: :(
uh, zaboravio si St. Louis i pola New Hampshire-a i Vermonta... :-)
Naravno, St.Louis je priča za sebe. Nego, kakav je Boston inače? Čuo sam da je jedan od najljepših gradova u US, ali nisam imo prilike da vas posjetim tamo...ergo, nisam jeo bostonske ćevape :shock: :oops:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#16

Post by pitt »

danas wrote:
Frutek wrote:Pa dovoljno je samo da nije u nekoj od metropola ko što su New York, Boston, Minneapolis, i eto, nema ćevapa :roll: :(
uh, zaboravio si St. Louis i pola New Hampshire-a i Vermonta... :-)
Jest.....pa da mi vise nashi besposlicari i traze da im turbo folk pustam :D:D Moro bi 4 garavih iz geta dovest da red odrzavaju :D:D
EI Presidente
Posts: 765
Joined: 17/11/2004 21:24

#17

Post by EI Presidente »

pitt wrote:Sta cu....kod mene nema cevapa pa samo o tome mislim :(
Steeleru, onda moras doci u capitol da pojedes najbolje cevape van granica BIH. Podhitno. Tek da im zeljanicu probas...


Zar restoran "Sarajevo" u Pittsburghu vise nije otvoren (adresa: 538 California Ave, Avalon, PA 15202, (412) 766-3287)?? Ja tamo pojedoh cevape jednom, ali nisu bili cemu. Imali su i dolmu i to je bilo vise nego ukusno :)
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#18

Post by danas »

pitt wrote:Ma iskreno, ja vise volim kad nema hejbet nashih............manje je problema :D:D Ovdje ima par hiljada a ja se samo sa par druzim i komuniciram :D
jest, kontam sta hoces da kazes.
i ja izbjegavam masovna okupljanja naroda... par probranih ljudi...
uvijek kazem, ako ne bih sa nekim "nasim likom" sjela i kafu popila tamo 1990-e, nema razloga da je pijem sada u americi samo zato sto smo sljegli iz iste vukoje*ine...
EI Presidente
Posts: 765
Joined: 17/11/2004 21:24

#19

Post by EI Presidente »

danas wrote:
pitt wrote:Ma iskreno, ja vise volim kad nema hejbet nashih............manje je problema :D:D Ovdje ima par hiljada a ja se samo sa par druzim i komuniciram :D
jest, kontam sta hoces da kazes.
i ja izbjegavam masovna okupljanja naroda... par probranih ljudi...
uvijek kazem, ako ne bih sa nekim "nasim likom" sjela i kafu popila tamo 1990-e, nema razloga da je pijem sada u americi samo zato sto smo sljegli iz iste vukoje*ine...
I concur :D
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#20

Post by digger »

Boston je bas lijep. Naravno, pocnes sa Faneuil (Quincy) Market i downtown. Onda u "classy neigbourhoods" pa u prijateljski Brookline sa etnickom mijesavinom i najboljom hranom... LOVE BOSTON!
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#21

Post by danas »

Frutek wrote: Naravno, St.Louis je priča za sebe. Nego, kakav je Boston inače? Čuo sam da je jedan od najljepših gradova u US, ali nisam imo prilike da vas posjetim tamo...ergo, nisam jeo bostonske ćevape :shock: :oops:
boston je meni fantazija, stvarno je nesto posebno. meni je daleko najdrazi grad u USA, a obisla sam zemlju uzduz i poprijeko (sto iz poslovnih, sto iz privatnih razloga). ti stari gradovi sto je englez onomad pravio su prekrasni. nije grad-mrcina kao new york, ima svega za svakoga pomalo, vrlo lijepo mjesto. nikada se u bostonu nisam osjecala kao strankinja, smatram ga svojim drugim "rodnim" gradom :-)
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#22

Post by Frutek »

danas wrote:
pitt wrote:Ma iskreno, ja vise volim kad nema hejbet nashih............manje je problema :D:D Ovdje ima par hiljada a ja se samo sa par druzim i komuniciram :D
jest, kontam sta hoces da kazes.
i ja izbjegavam masovna okupljanja naroda... par probranih ljudi...
uvijek kazem, ako ne bih sa nekim "nasim likom" sjela i kafu popila tamo 1990-e, nema razloga da je pijem sada u americi samo zato sto smo sljegli iz iste vukoje*ine...
Ne znam šta bi reko na ovo ljudi...I ja sam proveo dosta vremena u Americi i to što govorite vezano za naš svijet je baš tako, tj. svi gledaju većinom da imaju te neke male probrane grupice, svi su užasno pažljivi kad je riječ o bosancu-ki, ako ne zna nju ili njega, znači pravo ta raja tamo nešto rezervisana.

Dok s druge strane sam vidio Srbijance kako tamo žive, pa to je sušta suprotnost od te naše "opreznosti" (ako se tako može nazvat). Oni pomažu jedni drugima, taman da ga nikad nije u životu vidio, druže se bez nekih većih briga i rezervisanosti...

Znači, taj naš mentalitet pogotovo u Americi me strašno razoračaro...
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#23

Post by danas »

Frutek wrote: Dok s druge strane sam vidio Srbijance kako tamo žive, pa to je sušta suprotnost od te naše "opreznosti" (ako se tako može nazvat). Oni pomažu jedni drugima, taman da ga nikad nije u životu vidio, druže se bez nekih većih briga i rezervisanosti...

Znači, taj naš mentalitet pogotovo u Americi me strašno razoračaro...
ima i toga, priznajem... ja mislim da je kod mene malo specifican slucaj; nisam dosla kao izbjeglica sa porodicom u mjesto gdje je puno "nasih" nego sam dosla sama na skolovanje u grad gdje nije bio niko "nas"; dalje, puno sam se seljakala po zemlji; a i inace sam pomalo rezervisana osoba glede druzenja...

sa srbijance iz srbije si u pravu; oni sve jedini druge dovlace, stele mjesta na faksovima i u firmama, paze se dobro, formiraju nekakva udruzenja, svasta nesto...
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#24

Post by Frutek »

danas wrote: ima i toga, priznajem... ja mislim da je kod mene malo specifican slucaj; nisam dosla kao izbjeglica sa porodicom u mjesto gdje je puno "nasih" nego sam dosla sama na skolovanje u grad gdje nije bio niko "nas"; dalje, puno sam se seljakala po zemlji; a i inace sam pomalo rezervisana osoba glede druzenja...

sa srbijance iz srbije si u pravu; oni sve jedini druge dovlace, stele mjesta na faksovima i u firmama, paze se dobro, formiraju nekakva udruzenja, svasta nesto...
I ja sam isto bio na školovanju i isto tako nije se zadesio niko naš u početku, ali sam imo prilike vidit svu "bahatost" tog našeg naroda tamo u pogledu otvorenosti, a nedaj bože da ti ko šta pomogne (što je Srbijancima najnormalnija stvar).
Zbog te činjenice, cijenim Srbe. Oni hoće pomoć svome kad god zatreba, a kod naših samo ona "nek komšiji crkne krava". Užas... :x
To mi se nikako ne sviđa, odvratno mi je to. Bolje bi raji bilo da je otvorenija, da digne te "barikade" oko sebe, upoznat svijeta, pomagat se, itd.

Još više me nervira kad neko tako u Americi krene tipa komentar "ma daj, nemoj njega, seljak" (podrazumijeva se da je naš čovjek o kome govori). Pa šta ima veze, majku mu, ako je čovjek nekad živio na selu. Sad živi tu i gdje i ti, a najvažnije da je čovjek raja i insan. Ima "građana" koji se ponašaju daleko gore nego neko ko je cijel život proveo na selu.

A onda tog istog lajavca vidiš tamo kako nešto lafinu prosipa amerima, latinosima, japancima, a ovamo sere protiv čovjeka iz svoje države. cccc kako odvratno :(
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#25

Post by danas »

frutek;

nemoj se bolan sekirat... ne znam sta da ti kazem; ja sam osoba koja ima vrlo mali krug prijatelja, a takva sam bila i kada sam odrastala u sarajevu. imam neke svoje kriterije, i ne mogu se druziti sa nekim samo zato sto ima ime slicno mome i bog... mozda je to do mene. da li si se ti druzio sa SVAKOM osobom koja je isla u tvoju srednju skolu; ili sa SVIMA iz svoga komsiluka, ili cak sa SVIMA iz svoga haustora? ne, nisi... pa nisam ni ja, i ne mislim da treba sad odjednom da pocnem da se druzim sa SVAKIM bosancem na koga naletim... opet kazem, mozda je do mene.

drugo; ima dosta nasih u mjestima gdje su ih coporativno bacili, recimo st. louis, new hampshire, detroit... i nije da se ne paze, ne vidim nesto da podmecu noge jedni drugima.

za uzdrzanost... ima i toga, ne znam... ja sam uvijek pomogla koliko sam mogla, pa na samom pocetku kad su izbjeglice pocele dolaziti mal' nisam pala godinu jer sam svo svoje vrijeme provodila prevodeci tim ljudima, vodajuci ih od jednog saltera do drugog, pokazivajuci im gdje je samoposluga i kako se otvara cekovni racun... da bi mi onda neko poceo psovat oca balijskog i/ili majku cetnicku (jer sam iz "te kombinacije", pa vazda nekome ima da smeta i vazda se nadje neko da mi broji krvna zrnca, a pogotovo oni koji vide sam sam veca bosanka i veci patriota od svih njih...). sta sad ja da radim, ja mogu samo da se odmaknem, nije mi vrijedno ponovo se uvaljivati u stvari i situacije od kojih sam pobjegla iz bosne.

... imam neke raje iz srednje ovdje, nekih par ljudi sto sam upoznala, i to je to... nisam osoba koja se ikada palila na "masovna" okupljanja ili na grupne identitete, nisam osoba koja je ikada isla na koncerte harisa dzinovica ili semse suljakovic, pa nema potrebe da pocinjem sada, u americi i pod stare dane... osoba sam koja je vrlo pazljiva glede prijatelja. pomoci cu "nasima" koliko mogu, ali ne mogu ti nabrojati koliko me je "nasih" ljudi pokusalo izmanipulisati.

mozda srbijancima to ne smeta, da mutljaju jedni za druge i da se guraju po entickom principu... ali ja ne mogu lagati da neko ima fakultet da bi ga primili na posao (sto mi je jedan "nas" trazio da uradim), da im "nastelim" da ne plate ovo ili ono, i slicne stvari. do mene je.
Last edited by danas on 23/06/2005 17:59, edited 1 time in total.
Post Reply