Bosnjacki-Front

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
cevapXXL
Posts: 106
Joined: 17/02/2006 22:42

#1 Bosnjacki-Front

Post by cevapXXL »

Znal iko sta se desilo sa bosnjackim frontom? Odjednom su nestali tj. izgleda da im je provider suspendovo account :sad:
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#2

Post by Arslan_ »

Ma zavrsio se rat u Svedskoj :D

Eskimi dobili autonomiju i sad je mirna kuca.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#3

Post by mr__bosnjak »

Ne znam. Bili su malo neozbiljni.
cevapXXL
Posts: 106
Joined: 17/02/2006 22:42

#4

Post by cevapXXL »

mr__bosnjak wrote:Ne znam. Bili su malo neozbiljni.
Kako mislis neozbiljni?
Za mene su ipak bilinajbolje organizovani bosnjacki portal.
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#5

Post by Arslan_ »

Izgleda da se vlasnik umorio od odrzavanja portala a nije u medjuvremenu pronasao adekvatnu zamjenu.A mozda se i ohladio :?
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#6

Post by mr__bosnjak »

cevapXXL wrote:
mr__bosnjak wrote:Ne znam. Bili su malo neozbiljni.
Kako mislis neozbiljni?
Za mene su ipak bilinajbolje organizovani bosnjacki portal.
Pa npr. samo su prenosili vijesti sa drugih izvora a da ne govorim o njihovom forumu. Ali volio sam ih citat, a najbolji bosnjacki portal jeste ovaj:
http://www.bosnjaci.net
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#7

Post by Arslan_ »

mr__bosnjak wrote:
cevapXXL wrote:
mr__bosnjak wrote:Ne znam. Bili su malo neozbiljni.
Kako mislis neozbiljni?
Za mene su ipak bilinajbolje organizovani bosnjacki portal.
Pa npr. samo su prenosili vijesti sa drugih izvora a da ne govorim o njihovom forumu. Ali volio sam ih citat, a najbolji bosnjacki portal jeste ovaj:
http://www.bosnjaci.net
Slazem se, samo jos da dodaju forum i bili bi odlicni
cevapXXL
Posts: 106
Joined: 17/02/2006 22:42

#8

Post by cevapXXL »

Arslan_ wrote:
mr__bosnjak wrote:
cevapXXL wrote: Kako mislis neozbiljni?
Za mene su ipak bilinajbolje organizovani bosnjacki portal.
Pa npr. samo su prenosili vijesti sa drugih izvora a da ne govorim o njihovom forumu. Ali volio sam ih citat, a najbolji bosnjacki portal jeste ovaj:
http://www.bosnjaci.net
Slazem se, samo jos da dodaju forum i bili bi odlicni
Ja naleti na http://www.plbih.org pa se sjeti bosnjackoga fronta i tamam da odem na njihovu stranicu a ono ih jos uvijek nema :(
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#9

Post by Goran_35 »

Arslan_ wrote:Izgleda da se vlasnik umorio od odrzavanja portala a nije u medjuvremenu pronasao adekvatnu zamjenu.A mozda se i ohladio :?
Koliko ja znam,a ovoj informaciji ima najmanje pola godine,vlasnik sa porodicom zivi na tajnoj adresi...

To se desilo,nakon savjeta svedske policije,zbog ozbiljnih prijetnji i ugrozenosti zivota i vlasnika i njegove porodice.

Ne mora znaciti da je tacno,to je informacija koju sam ja dobio prije jedno pola godine ako ne i vise?
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#10

Post by mr__bosnjak »

Arslan_ wrote:
mr__bosnjak wrote:
cevapXXL wrote: Kako mislis neozbiljni?
Za mene su ipak bilinajbolje organizovani bosnjacki portal.
Pa npr. samo su prenosili vijesti sa drugih izvora a da ne govorim o njihovom forumu. Ali volio sam ih citat, a najbolji bosnjacki portal jeste ovaj:
http://www.bosnjaci.net
Slazem se, samo jos da dodaju forum i bili bi odlicni
Govorio sam sa urednikom oko toga, za sada nema planova za nesto tako jer je vrlo hekticno sve uredjivat s time sto svi iz redakcije i suradnici imaju i poslove i to rade totalno dobrovoljno radi bosnjackoga naroda a novi broj izlazi svakog ponedjeljka. Mozda u buducnosti bude, ako Bog da.
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#11

Post by Arslan_ »

Ne znam ali moguce je i to.
Svakakve bagre ima na dunjaluku
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#12

Post by mr__bosnjak »

Goran_35 wrote:
Arslan_ wrote:Izgleda da se vlasnik umorio od odrzavanja portala a nije u medjuvremenu pronasao adekvatnu zamjenu.A mozda se i ohladio :?
Koliko ja znam,a ovoj informaciji ima najmanje pola godine,vlasnik sa porodicom zivi na tajnoj adresi...

To se desilo,nakon savjeta svedske policije,zbog ozbiljnih prijetnji i ugrozenosti zivota i vlasnika i njegove porodice.

Ne mora znaciti da je tacno,to je informacija koju sam ja dobio prije jedno pola godine ako ne i vise?
Jeste tacno je. To sam bio zaboravio. Srpski fasisti su mu prijetili likvidacijom, pa su se sklonili, neki je Admir bio preuzeo stranicu privremeno ali izgleda nista od toga. Slicne prijetnje su slate i drugim bosnjackim medijima u dijaspori.
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#13

Post by Arslan_ »

mr__bosnjak wrote:
Goran_35 wrote:
Arslan_ wrote:Izgleda da se vlasnik umorio od odrzavanja portala a nije u medjuvremenu pronasao adekvatnu zamjenu.A mozda se i ohladio :?
Koliko ja znam,a ovoj informaciji ima najmanje pola godine,vlasnik sa porodicom zivi na tajnoj adresi...

To se desilo,nakon savjeta svedske policije,zbog ozbiljnih prijetnji i ugrozenosti zivota i vlasnika i njegove porodice.

Ne mora znaciti da je tacno,to je informacija koju sam ja dobio prije jedno pola godine ako ne i vise?
Jeste tacno je. To sam bio zaboravio. Srpski fasisti su mu prijetili likvidacijom, pa su se sklonili, neki je Admir bio preuzeo stranicu privremeno ali izgleda nista od toga. Slicne prijetnje su slate i drugim bosnjackim medijima u dijaspori.
To sa prijetnjama stoji i vjerovatno je to i razlog.Samo ja sam primjetio da je nakon prelaska BF-a na na novi server i nako odlucivanja da stranica bude komercijalizovana naglo poceo da pada broj posjetilaca.
Naravno i forum je ukinut :?
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#14

Post by mr__bosnjak »

Znam. Njihova slava je bila negdje 02´ a nakon toga su jedno vrijeme nestali, neko im je mazno server i pis´o neke fasisticke parole kao odgovor onima o Srebrenici pa su ga vratili ali onda je opalo posjecivanje... Znam da su bili i zavisni od donacija(evo i B-netu trebaju, pogledajte desno na stranici) pa mozda nisu ih dobivali. Kako god, namjere su im bile dobre ali nazalost nisu imali dovoljno vlastitog kvaliteta da prezive(bar po meni) nego ponajvise sa ostalih stranica.
Jednom sam im poslao pitanje o zasto su zatvorili forum a oni su nesto rekli kao "bavimo se ozbiljnijim poslovima" ili slicno :?
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#15

Post by Arslan_ »

Bosnjaci.net su puno organizovaniji i imaju dobar plan rada dok je BF bio oslonjen na samo jednog covjek.Sad ne znam da li je on to tako planirao ili nije mogao naci nikoga da mu pomogne :?

Medjutim, na stranu sve ali je interesantno da nema nijednog Bosnjackog portala iz BiH :?
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#16

Post by mr__bosnjak »

Arslan_ wrote:Bosnjaci.net su puno organizovaniji i imaju dobar plan rada dok je BF bio oslonjen na samo jednog covjek.Sad ne znam da li je on to tako planirao ili nije mogao naci nikoga da mu pomogne :?

Medjutim, na stranu sve ali je interesantno da nema nijednog Bosnjackog portala iz BiH :?
Tacno! Elhamdullilah, ovo za B-net. Mada ne zelim ni BF nista zlo, ali izgleda kad su fasisti tog urednika smakli stranica je polahko popadala. :(

A ja mislim da su tog Admira H. imenovali da preuzme ali sta je s njim bilo ne znam, izgleda ni to nije funkcionisalo. A upravo si za ovo zadnje, mozda zato sto je dijaspori potreban mediji oko kojeg ces se okupljat u stranoj sredini a u BiH nije. Mada ako pogledas suradnike B-neta masa su u BiH i odatle pisu. A sam magazin se izdaje u New Yorku. Pa ima bliske veze sa KBSA i IABNA.
Post Reply