Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Locked
Indigont

#1 Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Indigont » 18/01/2017 14:20

Bošnjaci ovih dana se prema Srbima (sudeći bar po portalima ponašaju ko apsolutni fašisti). Jesu oni svjesni da se ne moze tako graditi multietnička drzava? "Prezirem Srbe ali zelim da se ne odcijepe" what the fucking fuck? Kretensko ponasanje. Mislim razumijem ja taj impuls kad ti neko unistava jedinu drzavu koju imas, ali brate sta radis s tim, sebi u stomak skaces, praviš otuđenje sve više i više Srba. Sta ce mislit neki umjereni normalan Srbin kad cita komentare tipa "yeaaaa ukidanje genocidne pišam po Srbima"? Samo će stati na stranu radikalnijih zagovornika separatizma. I ja bih. Šta me čeka na drugoj strani jbt, prijetnje nestankom? Ljudi se ne mogu sekunde jedne staviti u tudje cipele. Banjalučki portal Buka.com je jedno od rijetkih mjesta gdje se mogu procitati normalni komentari sada i eventualno neke jugonostalgicarske grupe. Stvarno tužno.

frngla

#2 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by frngla » 18/01/2017 14:22

Dobar si momak.

ultima_palabra

#3 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by ultima_palabra » 18/01/2017 14:27

Tjeraju vodu na Dodikov mlin :mrgreen:

sumirprimus

#4 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by sumirprimus » 18/01/2017 14:29

pojescemo mlin, i popit.
i nema kusura.

Indigont

#5 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Indigont » 18/01/2017 14:31

ultima_palabra wrote:Tjeraju vodu na Dodikov mlin :mrgreen:
Upravo to. Skroz iracionalno ponašanje. Mrzimo vas ali nemojte se dijeliti od Bosne. Jesu ljudi apsolutno mrtvog mozga ili šta?

Klix komentari su bili daleko normalniji prije samo godinu dana. Sada kad čitam hoću da se ubijem. Skroz toksično.

XXS

#6 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by XXS » 18/01/2017 14:33

Indigont wrote:Bošnjaci ovih dana se prema Srbima (sudeći bar po portalima ponašaju ko apsolutni fašisti). Jesu oni svjesni da se ne moze tako graditi multietnička drzava? "Prezirem Srbe ali zelim da se ne odcijepe" what the fucking fuck? Kretensko ponasanje. Mislim razumijem ja taj impuls kad ti neko unistava jedinu drzavu koju imas, ali brate sta radis s tim, sebi u stomak skaces, praviš otuđenje sve više i više Srba. Sta ce mislit neki umjereni normalan Srbin kad cita komentare tipa "yeaaaa ukidanje genocidne pišam po Srbima"? Samo će stati na stranu radikalnijih zagovornika separatizma. I ja bih. Šta me čeka na drugoj strani jbt, prijetnje nestankom? Ljudi se ne mogu sekunde jedne staviti u tudje cipele. Banjalučki portal Buka.com je jedno od rijetkih mjesta gdje se mogu procitati normalni komentari sada i eventualno neke jugonostalgicarske grupe. Stvarno tužno.
Ma mirno spavaj, sve ce biti u redu.
Sad, posto Dodik nemoze da krije ukradene pare po zapadu, Bakir ce mu naci kakvu stelu po arapskim bankama i mirna Bosna.

sumirprimus

#7 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by sumirprimus » 18/01/2017 14:33

skid skid beng beng.
ja cu dva vlahova!

ultima_palabra

#8 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by ultima_palabra » 18/01/2017 14:36

Indigont wrote:
ultima_palabra wrote:Tjeraju vodu na Dodikov mlin :mrgreen:
Upravo to. Skroz iracionalno ponašanje. Mrzimo vas ali nemojte se dijeliti od Bosne. Jesu ljudi apsolutno mrtvog mozga ili šta?

Klix komentari su bili daleko normalniji prije samo godinu dana. Sada kad čitam hoću da se ubijem. Skroz toksično.
Ne samo to, sad su navratili i Ameriku da tjera vodu na Dodikov mlin. Samo se pitam do kad?

Indigont

#9 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Indigont » 18/01/2017 14:36

Zanimljivo da svi nereligiozni ljudi koje poznajem bez obzira jesu Srbi, Hrvati ili Bosnjaci se slažu relativno dobro i u ovim toksičnim vremenima.

Seyfo

#10 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Seyfo » 18/01/2017 14:41

Jbg akcija stvara reakciju.

Činjenica je da je od '95.g normalna pojava na fudbalskim utakmicama skandiranje "nož, žica,...", osim toga sprdanje sa masakrima na kapiji i Markalama, sa konc logorima, zvjerstvima, mučenjima, ubistvima...
neshvatljivo npr.meni ali ljudi znaju da se to događalo i, mada najčešće te strašne stvari nisu činili lično oni, nije im mrsko i ne razmišljaju kakve reakcije proizvode kod druge strane. Kako li to shvata neko ko je nekog izgubio u tim masakrima ili bio svjedok...?

I tako nakon godina i godina....imaš ovakvu rekaciju.

FreakyStyley

#11 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by FreakyStyley » 18/01/2017 14:43

Da Bosnjaci mrze Srbe moze rec samo neko neupucen i neko ko ne zivi sa Bosnjacima ili barem blizu istih. Pusti klix.ba forum i slicna internet prostranstva, to nikad nije bio reprezentativan demografski uzorak.

Bosnjaci su, nazalost, ogrezli u jednu jako cudnu kombinaciju srbofilije i turkofilije. Pa ovdje koncerte drze deklarisani cetnici, srpski trash TV programi su gledani vise u BiH medju Bosnjacima nego u Srbiji. Filmovi, humor, muzika, opcenito srpska kultura su davno penetrirali u bosnjacki mentalitet i duh.

Ja bih jako volio da to sve nije tako. Mislim da se radi o jednom jako cudnom obliku Stockholmskog sindroma koji je nastao prvenstveno zbog toga sto je bosnjacka intelektulana elita i misao prakticno nepostojeca, ako nista nedefinisana.

Sve to skupa je apsurdno. Zamisli da Nijemci nakon WW2 nisu dozivljeli katarzu, kao nacija, i da su Jevreji konzumirali njihovu nacisticku kulturu i u Izraelu ugoscavali naci pjevace. Takav je danas otprilike odnos Bosnjaka prema Srbima i obrnuto.

Dakle, neboj se nista Srbine, niko te nazalost ne mrzi.

Indigont

#12 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Indigont » 18/01/2017 14:44

Ja ti mogu reći da sigurno većina Srba ne podržava skandiranje "nož žica Srebrenica". Mislim da stanje netolerancije u RS jeste gore (ovaj praznik je glavni primjer koji zanemaruje druge narode), ali to se ne smije reflektirati na Bosnjake ni na Sarajevo koje je uvijek stojalo iza toga da je multietnicki grad ponosno. Ti ako imas nivo, ne moze tebe nikakva gnjida spustiti na svoju ravan.

Indigont

#13 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Indigont » 18/01/2017 14:47

Ljudi su generalno nesposobni da uoče fašizam u svom toru. A vide ga dobro kod drugih. Ingroup preference.

sumirprimus

#14 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by sumirprimus » 18/01/2017 14:48

ja sam ubijedjen da vecina suti na to sto znaci da odobrava.
isto ko i za genocidnu tvorevinu republiku srbSKU.
nem tu ba puno supljologije...nema ni potrebe...
treba nekad i akcije,jebo samo reakciju.

ultima_palabra

#15 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by ultima_palabra » 18/01/2017 14:49

Pitanje je koliko vode taj mlin može podnijeti? Da li je potrebna izgradnja novih mlinskih kapaciteta? Trezorski zapisi ili MMF?

Toliko pitanja...

Indigont

#16 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Indigont » 18/01/2017 14:52

Ako je Dodiku cilj podjela, svakom ko voli ovu državu bi cilj trebao biti suprotan, a ne da igraju njegovu igru. Slično je sa terorizmom koji prave radikalni muslimani. Njima je cilj podjela i mržnja i ne smiješ igrati tu igru. Oni žele da ljudi zamrze sve muslimane pa da umjeren musliman postane radikalan. Dodik isto zeli da svi Bosnjaci zamrze sve Srbe pa da umjeren Srbin postane radikalan separatista.

Kejn

#17 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Kejn » 18/01/2017 14:54

Indigont wrote:Bošnjaci ovih dana se prema Srbima (sudeći bar po portalima ponašaju ko apsolutni fašisti). Jesu oni svjesni da se ne moze tako graditi multietnička drzava? "Prezirem Srbe ali zelim da se ne odcijepe" what the fucking fuck? Kretensko ponasanje. Mislim razumijem ja taj impuls kad ti neko unistava jedinu drzavu koju imas, ali brate sta radis s tim, sebi u stomak skaces, praviš otuđenje sve više i više Srba. Sta ce mislit neki umjereni normalan Srbin kad cita komentare tipa "yeaaaa ukidanje genocidne pišam po Srbima"? Samo će stati na stranu radikalnijih zagovornika separatizma. I ja bih. Šta me čeka na drugoj strani jbt, prijetnje nestankom? Ljudi se ne mogu sekunde jedne staviti u tudje cipele. Banjalučki portal Buka.com je jedno od rijetkih mjesta gdje se mogu procitati normalni komentari sada i eventualno neke jugonostalgicarske grupe. Stvarno tužno.
I ti si vjerovatno "Bošnjak" jelde?

Indigont

#18 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Indigont » 18/01/2017 14:55

pa Srbin il Hrvat sigurno nisam

sumirprimus

#19 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by sumirprimus » 18/01/2017 14:55

Indigont wrote:Ako je Dodiku cilj podjela, svakom ko voli ovu državu bi cilj trebao biti suprotan, a ne da igraju njegovu igru. Slično je sa terorizmom koji prave radikalni muslimani. Njima je cilj podjela i mržnja i ne smiješ igrati tu igru. Oni žele da ljudi zamrze sve muslimane pa da umjeren musliman postane radikalan. Dodik isto zeli da svi Bosnjaci zamrze sve Srbe pa da umjeren Srbin postane radikalan separatista.
jel ono dodik dobi na izborima? volja naroda.jel ono otvoreno poziva za separatizam i secesiju?oce majcici, sta čiča toma rece ko zmija da se uspuze uz drvo...
znaci oce rat jeboga ti.
necu ni ja, al namece mi se.

FreakyStyley

#20 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by FreakyStyley » 18/01/2017 14:55

Indigont wrote:Ako je Dodiku cilj podjela, svakom ko voli ovu državu bi cilj trebao biti suprotan, a ne da igraju njegovu igru. Slično je sa terorizmom koji prave radikalni muslimani. Njima je cilj podjela i mržnja i ne smiješ igrati tu igru. Oni žele da ljudi zamrze sve muslimane pa da umjeren musliman postane radikalan. Dodik isto zeli da svi Bosnjaci zamrze sve Srbe pa da umjeren Srbin postane radikalan separatista.
99.8% za otcjepljene znaci da nije bas puno umjerenih jbg.

Seyfo

#21 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Seyfo » 18/01/2017 14:56

Evo spomenu neko Njemačku katarzu...osim što su POBIJEĐENI u ratu, oni su i narod na višem stupnju razvoja nego bilo koji balkanski narod, pa zato i danas imaš krivnju koju prenose s koljena na koljeno, nacistički simboli su zabranjeni i sankcionišu se. Dojma sam i da je ta krivnja razlog što su primili ovoliko izbjeglica iz Sirije.

Negdje pročitah da 90% stanovništva RS-a nije činilo zločine. Odlično! Zašto se onda kao narod nisu ogradili od onih koji su činili zločine, sankcionisali ih, odrekli ih se i na kraju krajeva birali onu vlast koja ne baštini zločine??

Činjenice su da su provokacije Srba iz RS-a su svakodnevne, stiče se dojam da se ljudi koji nisu činili zločine ponose onima koji jesu, i pristaju da se ti zločini smatraju kao da su i u njihovo ime. Vjerovatno ih narodni mainstream, vlast i mediji tome uče i potpomažu, ali činjenice su takve i situacija na terenu je takva.
Ovakav bošnjački nacionalizam je posljedica toga i zato je intenzivniji nego *96.g.

FreakyStyley

#22 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by FreakyStyley » 18/01/2017 14:57

I ne mozes govoriti o umjerenosti kad radikalni Cetnici pobjedjuju na izborima, i u Srbiji i u RS-u, decenijama. To je cinjenica, ja ne znam zasto bjezati od toga.

Alfons Kauders

#23 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Alfons Kauders » 18/01/2017 14:57

Jos jedna od mnogih tema o bosnjackom fasizmu kao uzroku svih problema na ovim prostorima?

Samo nastavite :thumbup:

tandmand

#24 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by tandmand » 18/01/2017 14:58

Indigont wrote:Zanimljivo da svi nereligiozni ljudi koje poznajem bez obzira jesu Srbi, Hrvati ili Bosnjaci se slažu relativno dobro i u ovim toksičnim vremenima.
Zanimljivo da si ti velikosrpsku politiku i odnos Bošnjaka prema njoj, sveo na individualne odnose među pripadnicima različitih naroda. :shock:
Mi nećemo živjeti u multietničkoj BiH i svoje odnose zasnivati na osnovama jugonastalgije. Mi ne treba da se grlimo i volimo, širimo bratstvo i jedinstvo, pa da bi živjeli u ovoj našoj BiH. Da li me neko voli ili ne, boli me neka stvar - neka poštuje zakone, državu i neka me ne dira. Bolje je da ne zaziremo jedni od drugih, da se družimo, prijateljujemo ... ali ako ne možemo, to nas ne sprečava da "živimo jedni pored drugih" i da poslujemo. Vjerovatno i ti imaš nekih rođaka, komšija, bivših prijatelja sa kojima nisi u dobrim odnosima ali živite i dalje u istoj ulici, gradu, državi. Mi Bošnjaci nemamo druge države osim BiH, kakva je da je, naša je i ne mislimo je dijeliti samo zato što neko nije "dobro sa nama" ili zato što nismo muslimani po njegovoj mjeri.

Indigont

#25 Re: Bošnjaci, zašto ste pogubljeni?

Post by Indigont » 18/01/2017 15:03

Mnogo ljudi u RS su jednostavno indoktrinirani i teško se izvući iz te matrice kad te Dodik media ispira godinama. Ali ako se ima ikakve nade za ovu zemlju, cjelovitu, onda se mora držati ispružena ruka svakom Srbinu koji nije mrzitelj i koji je svjestan da je Karadzic zlocinac i koji ne poriče zločine iz rata.

Treba poznavati psihologiju da bi se bilo svjesno šta od ljudi rade podjele, 2 skole pod jednim krovom, nacionalna grupa predmeta itd.

Locked