bosna...povuci-potegni

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
breviar

#1 bosna...povuci-potegni

Post by breviar » 14/03/2007 12:40

Sada sam u dokolici, usput citam teme na forumu.
Rado pratim ovaj forum,
rado sam njegov posmatrac.

Zivim negdje drugdje. U kontaktu sam s svojom zemljom. Volim joj se vratiti. Medjutim ima nesto u njoj, ili naciji sto ne nagoni da Boga molim da nekada budem
u amneziji i zaboravim da sam dio tog drustva.

Dok posudim auto, da se provozam njome - tom zemljom za koju Schwarz Schilling veli njenom narodu kako on pojma nema da je lijepa - pokusavam da ga razumijem...
Ne zelim zvucati pretencioizno, no...
Tamo pored rijeka je more nekih karoserija, kabastog smeca, plasticnih kesa/vrecica - i srecom drugih materijala koji se mogu brze raspasti od ovih. Arhitektonsko-urbani raspored, bezakonje da se kuce u prerijama ne fasadiraju, tako da s tim sivi elementi frustriraju u zimsko i kisno vrijeme; neka medijska ravnodusnost nacije sto su neke vrijednosti deformirane - ali se izmedju obicnog puka jako dobro cuje i jasno uocava deformaciju. Jos mnogo mnogo toga.

Da ne bude sve tako crno - dok hodam nekim gradovima, ljudi su susretljivi, vole pricati, nastoje impresionirati i imaju nesto lagano u svojim duhovima.
Imam tu ludu srecu da cesce srecem ljude koji mi ne frekventiraju negativnu energiju - i razni su...
Da li je to samo do balansiranih energija medju nama, mene i tih sagovornika - jer ih ne pitam sto ne zele cuti, vec samo ono gdje mogu doci prije do izrazaja da su nesto sto vrijede.
Sto mislim da je potrebno svakome od nas. Prije stvaramo ljepsi pogled na zivot takvi - nego kad se izoblicimo, jer smo isprovocirani.
Ono sto me frustrira je gomila primjedbi i komentara u naciji - sto je, po zakonu prirode, nesvjesno trosenje energije bez ikakvih akumulacija.

Pamtim neke teme o Sarajevu, gdje se kalkulira ko je Pravi Sarajlija; tamo na zenickom forumu degradiraju jedan Vitez; i ove i one provincijske price...
Uglavnom, da puknes od smijeha sto se racuna kao vrijednost. 8-)

Tako bi mi znacilo, kad bi se to brzo dogodilo da bh dobije bijeli pasos, pa vjerujem da bi samo taj osjecaj slobode bi, vjerujem, promijenio stanje duha. Ovako, degradirani, a sposobni - a sposobnost lako nestaje zbog osjecaja skucenosti u jednom drustvu, pa onda nastaje neki gnjev i neki negativan i rusilacki nagon...

Znam da palamudim... ali samo vama ovo mogu reci.
Pa, kome drugome? :)

Post Reply