Bosna ostala bez NLB lige

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Artorius
Posts: 53
Joined: 07/06/2007 02:18

#1 Bosna ostala bez NLB lige

Post by Artorius »

http://www.sarajevo-x.com/clanak/070614123

Ja mislim da je ovo sramota. Nije mi nikako jasno da Bosna kao suosnivač sada ne može dobiti mjesto u NLB ligi, i samo kakva je to nebuloza da BiH ima samo jednog predstavnika. Znam da nismo baš briljirali u NLB ligi prošlu sezonu ali definitivno nije ni Split koji je prošle sezone imao dvije pobjede. Isto tako koliko se meni čini BiH nije nikada ni imala više, od čini mi se, tri predstavnika što se ne može reći za susjedne nam zemlje, tako da se time poništava ta priča o koeficjentu. Sramota :oops:
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#2

Post by BHG »

nije kraj svijeta...buducnost pauzirala godinu i vidi ih sad...
uostalom interes za nlb je svuda pao...
treba ganjat fiba cub...mnogim je neatraktivan...neznam sto...nije bosna bas u rangu sa realom ili efesom...fiba cup je sasvim dovoljan za sada da se razvija iskustvo i taktika...a i sponzorima nije lose....
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#3

Post by karanana »

I hocemo li mi sada zauvijek ostati na samo jednom mjestu u NLB ligi? Kako to fercera? Sta ako Siroki bude solidan u NLB ligi i onda iduce godine Bosna uzme prvenstvo BiH, jeli onda Siroki ispada iz NLB lige? kako fercera taj sistem ulazenja i ispadanja?
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#4

Post by BHG »

karanana wrote:I hocemo li mi sada zauvijek ostati na samo jednom mjestu u NLB ligi? Kako to fercera? Sta ako Siroki bude solidan u NLB ligi i onda iduce godine Bosna uzme prvenstvo BiH, jeli onda Siroki ispada iz NLB lige? kako fercera taj sistem ulazenja i ispadanja?
cuo sam da je incijativa da od 2009 beiha ima 2 stalna predstavnika u nlb ligi...
a trenutno je tako da beiha ima sad 1 mjesto...ako siroki neobezbjedi 2 mjesta drzavi svojim koeficijentom (cisto sumnjam da ce uspjeti) ostajemo sa 1 mjestom...opet se igra liga 6 i playoff...i tim koji uzme to prvenstvo ide u nlb direktno...
Artorius
Posts: 53
Joined: 07/06/2007 02:18

#5

Post by Artorius »

BHG wrote:nije kraj svijeta...buducnost pauzirala godinu i vidi ih sad...
uostalom interes za nlb je svuda pao...
treba ganjat fiba cub...mnogim je neatraktivan...neznam sto...nije bosna bas u rangu sa realom ili efesom...fiba cup je sasvim dovoljan za sada da se razvija iskustvo i taktika...a i sponzorima nije lose....
Ma nije samo poenta da li će KK Bosna nastupati nego su nas ostavili samo s jednim predstavnikom što je stvarno sramota jer mislim da nam država zaslužuje najmanje tri mjesta ali eto... i ja se slažem da bi se Bosna trebala okrenuti jačim takmičenjima lai Bog samo zna kada će nas pustiti u fiba cup ili euroligue.
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#6

Post by BHG »

Artorius wrote:
BHG wrote:nije kraj svijeta...buducnost pauzirala godinu i vidi ih sad...
uostalom interes za nlb je svuda pao...
treba ganjat fiba cub...mnogim je neatraktivan...neznam sto...nije bosna bas u rangu sa realom ili efesom...fiba cup je sasvim dovoljan za sada da se razvija iskustvo i taktika...a i sponzorima nije lose....
Ma nije samo poenta da li će KK Bosna nastupati nego su nas ostavili samo s jednim predstavnikom što je stvarno sramota jer mislim da nam država zaslužuje najmanje tri mjesta ali eto... i ja se slažem da bi se Bosna trebala okrenuti jačim takmičenjima lai Bog samo zna kada će nas pustiti u fiba cup ili euroligue.
pazi nlb liga je privatna liga slovenacke firme sidro i nista drugo...nlb liga generalno nema nikakvu svrhu....vec sad imas gomilu klubova koji igraju uleb i euroligu....i puno su im bitnija ta takmicenja od nlb lige...a bitnija su im isto tako nacionalna prvenstva....interes za nlb ligu je drasticno pao u zadnje vrijeme i padace jos vise....sjecamo se svi da su utakmice nlb lige najvise bile posjecene u sarajevu, sirokom i zadru....ovo ostalo je 0 bodova...neskupe ni 1000 ljudi po utakmici...manje gledalaca manje sponzora...to ti je danas tako....
ljudi pricaju kako fiba cup nije atraktivan...al ja bi radije gledao fiba cup nego nlb ligu...kako moze biti neatraktivno kad tu igraju panionios, girona, estudiantes, azovmash...ipak ti klubovi znace puno u svijetu kosarke...
ali eto vidjecemo....
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#7

Post by uvjek dobar gost »

.... Ja da se pitam Dino K.... bi davno letio iz Bosne....
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#8

Post by BHG »

uvjek dobar gost wrote:.... Ja da se pitam Dino K.... bi davno letio iz Bosne....
to je sasvim druga tema...ali slazem se sa tobom...
noviprimitivac
Posts: 176
Joined: 05/02/2007 16:24

#9

Post by noviprimitivac »

pisao sam već o KK BOSNA i "navijačima" i "menadžerima" i "trenerom" ali mi nije jasno da još se može pisati o učestvovanju u toj ligi koju ama baš niko ne gleda,niti benda

kako je onaj nesposobni Dino K. bezeze lik :x
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#10

Post by BHG »

noviprimitivac wrote:pisao sam već o KK BOSNA i "navijačima" i "menadžerima" i "trenerom" ali mi nije jasno da još se može pisati o učestvovanju u toj ligi koju ama baš niko ne gleda,niti benda

kako je onaj nesposobni Dino K. bezeze lik :x
na koju si ligu mislio?????
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#11

Post by Altsa »

bosna je sama kriva sto ne ucestvuje u NLB ligi. onaku bijednu igru i jos bijednije vodjenje sa klube nisam odavno vidio. ali realno govoreci klasicni je kriminal i lopovluk a moze se reci i ponizenje dati hrvatima da imaju 4 predstavnika a nama smanjiti na jednog. kao sto neko rece treba zajebati tu YU ligi i okrenuti se nekom evropskom takmicenju.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#12

Post by vryzas »

Artorius wrote:
BHG wrote:nije kraj svijeta...buducnost pauzirala godinu i vidi ih sad...
uostalom interes za nlb je svuda pao...
treba ganjat fiba cub...mnogim je neatraktivan...neznam sto...nije bosna bas u rangu sa realom ili efesom...fiba cup je sasvim dovoljan za sada da se razvija iskustvo i taktika...a i sponzorima nije lose....
Ma nije samo poenta da li će KK Bosna nastupati nego su nas ostavili samo s jednim predstavnikom što je stvarno sramota jer mislim da nam država zaslužuje najmanje tri mjesta ali eto... i ja se slažem da bi se Bosna trebala okrenuti jačim takmičenjima lai Bog samo zna kada će nas pustiti u fiba cup ili euroligue.

po cemu to????mozda kvalitet ekipa :-) , ranijim dobrim plasmanima :-) ili po necemu drugom 8)

dvije ekipe sasvim dovoljno 8)
Artorius
Posts: 53
Joined: 07/06/2007 02:18

#13

Post by Artorius »

Ma meni je da budem iskren samo nekako krivo što nas marginaliziraju pa Srbija ima 5 predstavnika Hrvatska 4 sa onako katastrofa timom kao što je bio Split u prošloj NLB sezoni, a mi samo jedno bijedno mjesto smo dobili. To mi je nekako tako ušljivo zar čitava BiH samo jedno mjesto još s tim da npr Bosna koja je druga u našoj ligi bila nema sada gdje igrati. Nadam se da će se uspjeti ugurati za taj fiba cup ali to je još uvijek samo priča.
Joško
Posts: 92
Joined: 09/06/2007 22:17
Location: Novi Grad

#14

Post by Joško »

BHG wrote:
Artorius wrote:
BHG wrote: ljudi pricaju kako fiba cup nije atraktivan...al ja bi radije gledao fiba cup nego nlb ligu...kako moze biti neatraktivno kad tu igraju panionios, girona, estudiantes, azovmash...ipak ti klubovi znace puno u svijetu kosarke...
ali eto vidjecemo....
Jugoplastika 3 Eurolige
Cibona 2 Eurolige
Partizan 1 Euroliga
Bosna 1 Euroliga

Imaju još tu razni kupovi Saporte ili Koraća koje su klubovi osvajali ali ne znam ih prebrojati!

Budućnost prelijepu košarku igra, Zvezda solidna!
FMP košarkaško ČUDO!!!!

Meni dosta atrakcije!!!
Ne možemo se ni sa ovim klubovima nositi a kako tek sa evropskim! Treba promjena u stručnom kadru!
+Šta je uslov za učešće u FIBA kupovima, možemol se gdje uvalit!
from_dust
Posts: 166
Joined: 09/06/2007 16:59
Location: Sarajevo

#15

Post by from_dust »

Artorius wrote:Ma meni je da budem iskren samo nekako krivo što nas marginaliziraju pa Srbija ima 5 predstavnika Hrvatska 4 sa onako katastrofa timom kao što je bio Split u prošloj NLB sezoni, a mi samo jedno bijedno mjesto smo dobili. To mi je nekako tako ušljivo zar čitava BiH samo jedno mjesto još s tim da npr Bosna koja je druga u našoj ligi bila nema sada gdje igrati. Nadam se da će se uspjeti ugurati za taj fiba cup ali to je još uvijek samo priča.
Lafe,ne marginaliziraju nas.Jednostavno smo preslabi.Nije donesen zakon o sportu i to je veliki problem.
Nema velikih ulaganja niti privatizacije............dok se to ne desi,bicemo kloaka u svim sportovima(skoro u svim,RK Bosna je isplivala ove godine,ali u globalu.........)
Vecina tih srpskih i hrvatskih klubova je privatiziran i velike pare su ulozene u iste..............
I jos jedna razlika,ovaj,u Splitu je Dino Radja,u Bosni Dino Konakovic :roll:
Opazas li razliku :roll:

Jedno-dva mjesta nam je domet..................Pa vidio si u final eightu u Sarajevu kad je Bosna igrala sa Zvijezdom(redovno ih dobijamo u "normalnim utakmicama,jer se ni ne trude) cim je bilo ozbiljnije,dobili su nas glat :roll:
gbojan2004
Posts: 65
Joined: 21/01/2007 09:10

#16

Post by gbojan2004 »

Jos jedna razlika,ovaj,u Splitu je Dino Radja,u Bosni Dino Konakovic
Sto posto se slazem sa ovom izjavom.Samo da jednu stvar odmah kazem navijac sam Crvene Zvezde,ali volim kosarku i strasno postujem bivseg prvaka Evrope K.K. Bosnu.
Mislim da Bosna ima toliko legendi,kojima je stalo do kluba.Cinjenica je da je Bosna stagnirala 1 godinu,ali moje misljenje je da Bosni treba svjeza krv u rukovodstvu,a i na klupi.Javna je tajna da je Sasa Vasiljevic zbog Nene napustio Bosnu,sjetite se samo serijala promasenih pojacanja,onaj Gilbert uopste nije trenirao,covjek ima 25 kg viska,odbrana mu suplja skroz.Ili nesrecni Ciric,Joska Garmu da ne spominjem.Steta zaista,zbog onakve publike,sad ce raja da gleda Celik,Livno,Slaviju(uz duzno postovanje ovim klubovima),ali....
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#17

Post by Hantraga »

Bas steta sto ne ide po nacionalnom kljucu :D
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#18

Post by Comrad »

Ma joj mogli su ispast face i hebat im svima mater tamo, hebala ih NLB liga, dok je Skenderija bila puna, valjali smo im, sada kad su vidjeli da slabo raja dolazi Bosni više nema mjesta...ma naći kakvo mjesto u kakvo kupu u Evropi i kao što neko reče odjebat skroz ovaj NLB shit...
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#19

Post by Shahab »

Mogu li mahalaši uspjeti u evropskom sportu?
Evo procitajte i prosudite o kakvim se osobama radi...da li klub renomea evropskog prvaka zasluzuje mahalca na svome celu...

Reagujući na izjave Romana Lisca, direktora takmičenja u NLB ligi, predsjednik Bosne ASA BHT i član Predsjedništva KSBiH, Nihad Imamović je rekao; “Nije istina da KSBiH nema ništa sa NLB ligom. FIBA traži...
učešće i nacionalnih saveza kako bi legitimisala takmičenje. Ipak, nakon izjava o nekakvom traženju alibija pred navijačima, moram biti otvoren i poručiti gospodinu Liscu da Bosna ASA BHT neće učestvovati u NLB ligi sljedeće godine ukoliko se ne nađe modus o učešću dva bh. kluba, čak i pod uslovom da osvojimo šampionsku titulu. Dakle, Bosna će ove godine osvojiti titulu prvaka BiH, ali neće učestvovati u NLB ligi ako se ne udovolji zahtjevima naših klubova”, naglasio je Imamović.
marinero No1
Posts: 1
Joined: 04/06/2007 21:49
Location: ljubuski

#20 bosna

Post by marinero No1 »

kako će bosna igrati nlb ligu kad je onaj bavčić onako ružan :D :D :D :D
zgembica23
Posts: 119
Joined: 10/03/2007 03:00

#21

Post by zgembica23 »

Ja fakat ne znam sta mi hocemo, K.K. Bosna se od osnivanja NLB lige (ranije Goodyear liga) uspjela samo jednom plasirati u Final 8, Siroki to nije nikad do sada uspio i sta hocemo. Uvijek su prve 4 pozicije drzale ekipe iz Srbije, Hrvatske i Slovenije (ne zaboravimo da je Union Olimpija 2 puta osvajala ovo takmicenje, te da je u isto vrijeme zajedno sa Krkom iz Novog Mesta igrala veoma dobro i u Euroligi) Bosna nikad nije bila ni medju prve 4, ni za jedno kolo. Dakle govorimo o ekipama koje igraju svoje prvenstvo (koje je mnogo jace i kvalitetnije od naseg) zatim koje obavezno igraju Euroligu ili neko drugo jako evropsko takmicenje i koje pored svega toga (sto Bosna ne igra) drze vrh NLB lige.

I kako ovi biseri misle da Bosna moze igrati u Evropi sa najboljim evropskim klubovima (moze se samo obrukat) kad se ne moze nositi ni sa ovima iz regiona. Dakle, treba biti objektivan i vidjeti da svake godine idemo korak nazad, u prilog tome ide i cinjenica da se ni reprezantacija BiH po prvi put nije plasirala na EP, sta vam vise treba. Sve dok kod nas igrac po zavrsetku svoje igracke karijere postaje, gotovo po pravilu, trener tog kluba i da pri tome nema ni dana trenerskog iskustva niti polozeno za trenera i kao da to nije dovoljno glupo on istovremeno (takodje po nepisanom pravilu) postaje i trener reprezentacije.

Ja znam da je Neno bio sjajan igrac, ali to uopste ne znaci da ce on biti i dobar trener a kamoli trener reprezentacije. O rukovodstvu kluba i o zakonu o sportu da ne govorim.

Mi stalno izmisljamo toplu vodu kao da sport moze funcionisati na principu suplje price, treba samo da pogledamo kako su to rijesile nase susjedne zemlje Hrvatska i Srbija i da to preslikamo, uostalom ove zemlje imaju donesen Zakon o sportu koji je na snazi koji mi necemo dobiti, kako stvari stoje, ni za 10 godina a mozda ni tad.

Da zakljucim, ja bi najvise volio da Bosna u skoroj buducnosti osvoji NLB ligu ili Euroligu ili neko drugo evropsko takmicenje, ali to jednostavno nije realno i svako ko kaze da Bosna to moze sada ostvariti je veliki lazov ili velika kosarkaska neznalica.

Ne zaboravimo: zelje su jedno, a objektivne mogucnosti nesto sasvim drugo!
ObiVan
Posts: 143
Joined: 11/06/2005 20:49
Location: Sehen Sie diese Stadt...

#22

Post by ObiVan »

Slazem se, jednostavno pored bilo kakvog truda, ludjacke srece i stosta jos...jednostavno nemamo mi sredjen ambijent da ostvarimo uspjeh...Bez prave baze, a to je zakon o sportu, profesionalizacija kadra, cjelokupni menadjment evropskog nivoa, bez toga mi mozemo da nastavimo da se koprcamo po fildzan ligi...Vidjeti ce se tek onda neki iskorak, kada KK Bosna, RK Bosna, bilo koji sportski klub, a i sportski savezi u BiH predju iz amaterizma, koji uz svo postovanje sada vlada na visi nivo...Zalost je da drzava naseg statusa, koja bi mogla da pruza masu talenata, ne moze da uveze ozbiljan rad i dugorocni cilj, cime bi se ostvario napredak u sportu , a i sire...To je korijen naseg problema...Kod nas niko dugorocno ne razmislja, niko dugorocno ne planira...Bitno je ovu godinu pokriti, dichi nesto para i eto...Kada pogledam druge klubove, njihove ambicije i sve sto cine...Mi jesmo gdje smo...Ni manje ni vise...Rekao bih...Nemoj samo da jos tonemo....
Post Reply