Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

User avatar
Imamopobjednika
Posts: 419
Joined: 02/03/2010 02:21

#1 Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by Imamopobjednika »

Eh ovako, hajmo sada da nabrojimo sve nase reprezentacije, klubove i pojedince koji su osvajali medalje na SP ili EP. Kada su u pitanju rezultati dok je BiH bila u sastavu bivse drzave neka se upisuju rezultati samo za klubove a ne za pojedince. Dakle kada su OI u pitanju, barem je tu odgovor jednostavan: 0 bodova :). Isto tako hajmo navesti rezultate naših klubova u ovim novim regionalnim takmičenjima - u onoj mjeri u kojoj su ih osvajali.

Evo ja cu krenuti:

KK Bosna - europski klubski prvak 1979. godine (košarka)
ZKK Jedinstvo - europski klubski prvak 1989. godine (košarka)
RK Borac - europski klubski prvak 1976. godine (rukomet)
ŠK Bosna - europski klubski prvak četiri puta 1994.,1999.,2000.,2002 (šah)
ŽKK Željezničar - znam da su bile prvakinje regionalne lige. Kada? (košarka)
Rezultati SPID-a, Fantoma, repke u sjedećoj odbojci? Ovdje znam jedino da nikada nijedan naš klub nije postao klubski prvak svijeta, sve ostalo je osvojeno: paraolimpijske igre, SP, EP, Liga Prvaka, itd. Koliko puta i koje godine?
Znam isto tako da je onaj naš klub iz S. Mosta (?) prvak regionalne lige za košarku u kolicima. Sjećam se da je neko od naših osvojio medalju na EP u boksu, šta je sa Mekićem, Larisom? Ostale borilačke sportove je teško nabrojati jer postoji milion nekih organizacija, ali možemo i to probati.
Ovo ne važi samo za seniore, već i za ostale uzraste.

Hajmo, ovo može biti zanimljiva tema! :bih:
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by cyprus »

Za početak ovo:

klub + ski (BS - jednačenje suglasnika po zvučnosti --> PS) = klupski :)
mistek
Posts: 3407
Joined: 23/05/2010 15:16

#3 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by mistek »

Najveći uspjesi reprezentacije Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci:

Paraolimpijske igre:
Sydney 2000. - 2.mjesto
Atina 2004. - 1.mjesto
Peking 2008. - 2. mjesto

Svjetsko prvenstvo:
Teheran 1998. - 3. mjesto
Kairo 2002. - 1. mjesto
Roermond 2006. - 1. mjesto
Edmon 2010. - 2. mjesto

Evropsko prvenstvo:
Tallin 1997. - 3. mjesto
Sarajevo 1999. - 1. mjesto
Sorospatak 2001. - 1. mjesto
Laparanta 2003. - 1. mjesto
Leverkusen 2005. - 1. mjesto
Nyregyhaza 2007. - 1. mjesto
Elblag 2009. - 1. mjesto

Kontinental kup:
Kettering 2011. - 1. mjesto
mistek
Posts: 3407
Joined: 23/05/2010 15:16

#4 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by mistek »

Mekić ima zlato sa evropskog ove godine, a Larisa Cerić je svjetska juniorska prvakinja bila prije godinu-dvije.
Sociolog
Posts: 4368
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#5 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by Sociolog »

Rukometni klub Borac je osvajao EhF kup, pred rat 1990-1, 1-2
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#6 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by ranger »

Nisam siguran sta su osvajali al sjecam se da su se vrtili po tv-u pa eto ako neko zna vise nek napise...
Mensur Cakic - karate
Olivera Juric - dizanje tegova
Elvir Krehmic - atletika
onaj lik sto se bavio/bavi bocanjem, jel Dodik kako li vec...
Hamza Alic - bacanje kugle
onaj mali teniser zaboravih ime i on je nesto bio...
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#7 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by MAN-lion's coach »

ranger wrote:Nisam siguran sta su osvajali al sjecam se da su se vrtili po tv-u pa eto ako neko zna vise nek napise...
Mensur Cakic - karate
Olivera Juric - dizanje tegova
Elvir Krehmic - atletika
onaj lik sto se bavio/bavi bocanjem, jel Dodik kako li vec...
Hamza Alic - bacanje kugle
onaj mali teniser zaboravih ime i on je nesto bio...

Mensur Cakić bio srebreni na Svjetskom prvenstvu u Meksiku.
Markica Dodig,svjetski prvak u boćanju

Olivera ostvarila normu za OI,pa je suspendovana radi dopinga do 2012.

Mediteranske igre 2009
Kemal Tajić (Hrvanje)- u kategoriji do 96kg, slobodnim stilom, naš reprezentativac je osvojio bronzanu medalju.
Muslić Edin (Karate)- u kategoriji do 60kg je osvojio bronzanu medalju.
Arnela Odžaković (Karate)- bronzana medalja
Merima Softić (Karate) - Osvojila je srebrenu medalju.
Velibor Vidić (Boks) -bronzana medalja
Hamza Alić - Atletika (bacanje kugle)-srebro osvojio
Larisa Cerić-Srebro
Amel Mekić-Srebro
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#8 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by ranger »

MAN-lion's coach wrote:
ranger wrote:Nisam siguran sta su osvajali al sjecam se da su se vrtili po tv-u pa eto ako neko zna vise nek napise...
Mensur Cakic - karate
Olivera Juric - dizanje tegova
Elvir Krehmic - atletika
onaj lik sto se bavio/bavi bocanjem, jel Dodik kako li vec...
Hamza Alic - bacanje kugle
onaj mali teniser zaboravih ime i on je nesto bio...

Mensur Cakić bio srebreni na Svjetskom prvenstvu u Meksiku.
Markica Dodig,svjetski prvak u boćanju

Olivera ostvarila normu za OI,pa je suspendovana radi dopinga do 2012.

Mediteranske igre 2009
Kemal Tajić (Hrvanje)- u kategoriji do 96kg, slobodnim stilom, naš reprezentativac je osvojio bronzanu medalju.
Muslić Edin (Karate)- u kategoriji do 60kg je osvojio bronzanu medalju.
Arnela Odžaković (Karate)- bronzana medalja
Merima Softić (Karate) - Osvojila je srebrenu medalju.
Velibor Vidić (Boks) -bronzana medalja
Hamza Alić - Atletika (bacanje kugle)-srebro osvojio
Larisa Cerić-Srebro
Amel Mekić-Srebro
uh ne zezaj, nisam to znao? il nisam upratio u medijima? cime se pucala?
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#9 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by MAN-lion's coach »

Pljuskala se anaboličkim steroidima valjda.I trener joj je suspendovan,inače je trebala nastupiti na OI 2008.
Šteta,mada ni ostali nisu bez oraha u džepu,ali šta se može.
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#10 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by Sasvim_Obican »

Ne znam gdje bih ovo napisao, pa ću ovdje. Evo upravo nađoh podatak kako su samo četri sportista iz BiH trenutno ostvarila A olimpijsku normu ( Mekć, Alić, Kimani i neko u ženskom plivanju ), pa me interesuje slijedeće - radi li se šta, pobogu, na pripremi naših sportaša za ove olimpijske kvalifikacije ?! Nisam baš upoznat, ali kakve su šanse da Larisa Cerić, Irma Balijagić i još par drugih za koje čujem da se bore za neke titule pojave na OI ? Ima li išta od hrvača, džudista ( osim Mekića ), dizača tegova ? Dosad smo imali ponekog u streljačkim disciplinama ? Moglu li Delić ili Džumhur makar do teniskih kvalifikacija ?!

Da li naši sportaši jednostavno ne idu na olimpijske turnire jer nemaju para ili smo toliko očajni da ni na jednom ne uspijemo makar B normu prebaciti, ja ne znam, ali znam samo da je sramota da smo trenutno, u broju ostvarenih normi, u rangu sa veselilama tipa Afganistan, Fidži ili Uganda. Više od nas ima Gabon, Kirgistan i slični. Usporedbe radi, Hrvatska u ovom trenutku ima 37, Srbija 30, Crna Gora 25.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#11 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by Eborg »

Ne znam je li relevantno s obzirom da se radilo o regionalnom srednjoevropskom takmičenju no Mitropa kup aka La Coupe de l'Europe Centrale su osvojili:

NK Čelik Zenica - 1971. i 1972. god. (kup-sistem, finala protiv SV Austrie Salzburg i AC Fiorentine)
NK Iskra Bugojno - 1985. god. (grupni sistem sa Atalantom, Banik Ostravom i Spartakus Békéscsabom)
FK Borac Banja Luka - 1992. god. (kup-sistem, finale protiv Budapesti VSC)

I kao takve, ovo su jedine medalje koje su naši fudbalski klubovi osvojili u kontinenalnim takmičenjima,

Inače, dobra tema! :bih:
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#12 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by nellington »

Imamopobjednika wrote: ŠK Bosna - europski klubski prvak četiri puta 1994.,1999.,2000.,2002 (šah)
Treba dodati i ovo; reprezentacija BiH, srebrna na olimpijadi 1994. u Moskvi.
insomnia88
Posts: 56
Joined: 19/12/2011 15:30

#13 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by insomnia88 »

Sasvim_Obican wrote:Ne znam gdje bih ovo napisao, pa ću ovdje. Evo upravo nađoh podatak kako su samo četri sportista iz BiH trenutno ostvarila A olimpijsku normu ( Mekć, Alić, Kimani i neko u ženskom plivanju ), pa me interesuje slijedeće - radi li se šta, pobogu, na pripremi naših sportaša za ove olimpijske kvalifikacije ?! Nisam baš upoznat, ali kakve su šanse da Larisa Cerić, Irma Balijagić i još par drugih za koje čujem da se bore za neke titule pojave na OI ? Ima li išta od hrvača, džudista ( osim Mekića ), dizača tegova ? Dosad smo imali ponekog u streljačkim disciplinama ? Moglu li Delić ili Džumhur makar do teniskih kvalifikacija ?!

Da li naši sportaši jednostavno ne idu na olimpijske turnire jer nemaju para ili smo toliko očajni da ni na jednom ne uspijemo makar B normu prebaciti, ja ne znam, ali znam samo da je sramota da smo trenutno, u broju ostvarenih normi, u rangu sa veselilama tipa Afganistan, Fidži ili Uganda. Više od nas ima Gabon, Kirgistan i slični. Usporedbe radi, Hrvatska u ovom trenutku ima 37, Srbija 30, Crna Gora 25.
Ne znam od kuda ti ti brojevi. Hrvatska trenutno ima 52 sportista a na kraju će imat vjerojatno oko 100...Srbija će isto biti tu negdje.

Nadam se da će BiH imat više sportista nego na zadnjoj Olimpijadi...ali medalju nije realno očekivat.
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#14 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by Sasvim_Obican »

insomnia88 wrote:
Sasvim_Obican wrote:Ne znam gdje bih ovo napisao, pa ću ovdje. Evo upravo nađoh podatak kako su samo četri sportista iz BiH trenutno ostvarila A olimpijsku normu ( Mekć, Alić, Kimani i neko u ženskom plivanju ), pa me interesuje slijedeće - radi li se šta, pobogu, na pripremi naših sportaša za ove olimpijske kvalifikacije ?! Nisam baš upoznat, ali kakve su šanse da Larisa Cerić, Irma Balijagić i još par drugih za koje čujem da se bore za neke titule pojave na OI ? Ima li išta od hrvača, džudista ( osim Mekića ), dizača tegova ? Dosad smo imali ponekog u streljačkim disciplinama ? Moglu li Delić ili Džumhur makar do teniskih kvalifikacija ?!

Da li naši sportaši jednostavno ne idu na olimpijske turnire jer nemaju para ili smo toliko očajni da ni na jednom ne uspijemo makar B normu prebaciti, ja ne znam, ali znam samo da je sramota da smo trenutno, u broju ostvarenih normi, u rangu sa veselilama tipa Afganistan, Fidži ili Uganda. Više od nas ima Gabon, Kirgistan i slični. Usporedbe radi, Hrvatska u ovom trenutku ima 37, Srbija 30, Crna Gora 25.
Ne znam od kuda ti ti brojevi. Hrvatska trenutno ima 52 sportista a na kraju će imat vjerojatno oko 100...Srbija će isto biti tu negdje.

Nadam se da će BiH imat više sportista nego na zadnjoj Olimpijadi...ali medalju nije realno očekivat.

For now, 35 Croatian athletes have secured a spot at the 2012 Summer Olympics in 7 sports.


Možda je greška, nebitno.. :D

Uglavnom, interesuje me ko bi i kad za BiH mogao prebaciti normu.. Sramota je poslati pet sportaša...
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#15 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by cyprus »

insomnia88 wrote:...Nadam se da će BiH imat više sportista nego na zadnjoj Olimpijadi...ali medalju nije realno očekivat.
Ne znam jel ima neko ko pobliže prati džudo da nam kaže da li Mekić ima realne šanse za medalju... Ako on nema, ostali pogotovo nemaju :sad:
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#16 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by Sasvim_Obican »

cyprus wrote:
insomnia88 wrote:...Nadam se da će BiH imat više sportista nego na zadnjoj Olimpijadi...ali medalju nije realno očekivat.
Ne znam jel ima neko ko pobliže prati džudo da nam kaže da li Mekić ima realne šanse za medalju... Ako on nema, ostali pogotovo nemaju :sad:
Evropski prvak u Judu. No, u Amelovoj kategoriji dominiraju ne-evropske nacije. U Pekingu je recimo, zlato otišlo u Japan, srebro u Uzbekistan, a bronce u Kubu i Francusku.
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by cyprus »

Sasvim_Obican wrote:
cyprus wrote:
insomnia88 wrote:...Nadam se da će BiH imat više sportista nego na zadnjoj Olimpijadi...ali medalju nije realno očekivat.
Ne znam jel ima neko ko pobliže prati džudo da nam kaže da li Mekić ima realne šanse za medalju... Ako on nema, ostali pogotovo nemaju :sad:
Evropski prvak u Judu. No, u Amelovoj kategoriji dominiraju ne-evropske nacije. U Pekingu je recimo, zlato otišlo u Japan, srebro u Uzbekistan, a bronce u Kubu i Francusku.
Znam da je evropski prvak... Ali me zanimalo baš to koliko su evropljani blizu svjetskog vrha u tom sportu ili pobliže toj kategoriji... Evo znači Francuz prije 4 godine došo do bronze, da li se možemo nadati tome i za Amela?
User avatar
Meho Kodro
Posts: 1141
Joined: 30/09/2005 13:57

#18 EX-YU Medalje

Post by Meho Kodro »

Kad se vec pise koliko koja drzava ima sportista na OI

Medalje koje su ex-yu drzave osvojile od 1992 naovamo, copy-paste, valjda podaci nisu pogresni
SLOVENIJA 15

Barcelona 1992 (2)
0-0-2
Dvojac bez kormilara, Cetverac bez kormilara
.............

Atlanta 1996 (2)
0-2-0
Bigita Bukovec - 100m prepone, Andraz Vehovar - kajak na divljim vodama
.............

Sydney 2000 (2)
2-0-0
Rajmond Debevec - streljastvo, Čop Špik - veslacki dvojac
.................

Atena 2004 (4)
0-1-3
Čop Špik - veslacki dvojac, Jolanda Ceplak - 800m atletika, Vasilij Zbogar - jedrenje, Urska Zolnir - judo
..................

Peking 2008 (5)
1-2-2
Primoz Kozmus - kladivo, Vasilij Zbogar - jedrenje, Sara Isakovic 200m plivanje, Lucija Polavder - judo, Rajmond Debevec - streljastvo
SRBIJA (SCG, SRJ) 15

Barcelona 1992 (3)
0-1-2
Jasna Sekaric- streljastvo, Aranka Binder - streljastvo, Stevan Pletikosic - streljastvo
.............................

Atlanta 1996 (4)
1-1-2
Aleksandra Ivosev - streljastvo, Kosarka - muski, Odbojka - muski, Aleksandra Ivosev - streljastvo
.............................

Sydney 2000 (3)
1-1-1
Odbojka - muski, Jasna Sekaric - streljastvo, Vaterpolo
............................

Atena 2004 (2)
0-2-0
Jasna Sekaric - streljastvo, Vaterpolo
...........................

Peking 2008 (3)
0-1-2
Milorad Cavic - plivanje, Novak Djokovic - tenis, Vaterpolo
HRVATSKA 17

Barcelona 1992
Sportasa - 39 (u 12 sportova)
Medalja - 3 (0-1-2) - Kosarka, Ivanisevic, Ivanisevic-Prpic
......................

Atlanta 1996
Sportasa - 84 (u 14 sportova)
Medalja - 2 (1-1-0) - Rukomet, Vaterpolo
----------------

Sydney 2000
Sportasa - 91 (u 12 sportova)
Medalja - 2 (1-0-1) - Nikolaj Pesalov, Osmerac
-----------------------------

Atena 2004
Sportasa - 81 (u 14 sportova)
Medalja - 5 (1-2-2) - Rukomet, Duje Draganja, Braca Skelin, Nikolaj Pesalov, Ljubicic-Ancic
----------------------------------

Peking 2008
Sportasa - 106 (u 15 sportova)
Medalja - 5 (0-2-3) - Filip Ude, Blanka Vlasic, Snjezana Pejcic, Martina Zubcic, Sandra Saric
MAKEDONIJA 1

Sydney 2000 (1)
0-0-1
Magomed Ibragimov - Rvanje
Ukupno:

Hrvatska 17 (3-6-8)

Slovenija 15 (3-5-7)

Srbija 15 (2-6-7)

Makedonija 1 (0-0-1)
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#19 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by Sasvim_Obican »

Bosanskohercegovački atletičar Kemal Mešić, koji se školuje u SAD-u, postavio je novi univerzitetski rekord Floride u bacanju kugle na dvoranskom univerzitetskom prvenstvu u Birminghamu (Alabama).

Sa novim ličnim rekordom 19,95 m, naš olimpijski kandidat je ispunio i normu za nastup na Evropskom prvenstvu u Helsinkiju.

Ovim rezultatom nekadašnji član AK Sarajevo približio se normi za nastup na Olimpijskim igrama u Londonu, pokazavši sjajnu formu na početku sezone.

Dvadesetšestogodišnji Mešić rođen je u Rogatici, student je četvrte godine antropoligije na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Gainesvilleu.
Odlične vijesti. Uz Hamzu Alića, još jedan dobar bacač... Ako Bog da, u Helsinkiju preko 20.00 i još jedan siguran putnik za London :D
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#20 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by Chisum »

Sasvim_Obican wrote:Ne znam gdje bih ovo napisao, pa ću ovdje. Evo upravo nađoh podatak kako su samo četri sportista iz BiH trenutno ostvarila A olimpijsku normu ( Mekć, Alić, Kimani i neko u ženskom plivanju ), pa me interesuje slijedeće - radi li se šta, pobogu, na pripremi naših sportaša za ove olimpijske kvalifikacije ?! Nisam baš upoznat, ali kakve su šanse da Larisa Cerić, Irma Balijagić i još par drugih za koje čujem da se bore za neke titule pojave na OI ? Ima li išta od hrvača, džudista ( osim Mekića ), dizača tegova ? Dosad smo imali ponekog u streljačkim disciplinama ? Moglu li Delić ili Džumhur makar do teniskih kvalifikacija ?!

Da li naši sportaši jednostavno ne idu na olimpijske turnire jer nemaju para ili smo toliko očajni da ni na jednom ne uspijemo makar B normu prebaciti, ja ne znam, ali znam samo da je sramota da smo trenutno, u broju ostvarenih normi, u rangu sa veselilama tipa Afganistan, Fidži ili Uganda. Više od nas ima Gabon, Kirgistan i slični. Usporedbe radi, Hrvatska u ovom trenutku ima 37, Srbija 30, Crna Gora 25.
Nemoj tako... Afganistan i slicne zemlje iz kamenog doba imaju jasnu sportsku strategiju: jeb'o ovaj svijet, jeb'o sto smo na njemu zadnji luzeri - ima i drugi svijet. Na ovom svijetu treca liga - jug, a na onom Liga Sampiona, u najgorem slucaju Kup UEFA

A vidim i mi lagano prihvatamo taj model... Lobotomija pocinju jos u obdanistu i osmogodisnjoj skoli... :)
Last edited by Chisum on 29/01/2012 17:22, edited 2 times in total.
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#21 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by cyprus »

Ja bih samo da dodam da za razliku od nas Afganistan, Uganda i Kirgistan imaju medalje sa Olimpijada... :oops:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#22 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by pirmin »

Samo da se pribiljezim na ovu temu da mi slucajno ne promakne neka od nasih medalja.








Smijem se :D a plakao bih :sad:
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#23 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by Sasvim_Obican »

Ženska košarkaška reprezentacije nije išla na kvalifikacijski turnir jer, kažu u KS BiH, nemaju para za to. :thumbup: :x
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25929
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#24 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by BHF_Manijak »

Chisum wrote:
Sasvim_Obican wrote:Ne znam gdje bih ovo napisao, pa ću ovdje. Evo upravo nađoh podatak kako su samo četri sportista iz BiH trenutno ostvarila A olimpijsku normu ( Mekć, Alić, Kimani i neko u ženskom plivanju ), pa me interesuje slijedeće - radi li se šta, pobogu, na pripremi naših sportaša za ove olimpijske kvalifikacije ?! Nisam baš upoznat, ali kakve su šanse da Larisa Cerić, Irma Balijagić i još par drugih za koje čujem da se bore za neke titule pojave na OI ? Ima li išta od hrvača, džudista ( osim Mekića ), dizača tegova ? Dosad smo imali ponekog u streljačkim disciplinama ? Moglu li Delić ili Džumhur makar do teniskih kvalifikacija ?!

Da li naši sportaši jednostavno ne idu na olimpijske turnire jer nemaju para ili smo toliko očajni da ni na jednom ne uspijemo makar B normu prebaciti, ja ne znam, ali znam samo da je sramota da smo trenutno, u broju ostvarenih normi, u rangu sa veselilama tipa Afganistan, Fidži ili Uganda. Više od nas ima Gabon, Kirgistan i slični. Usporedbe radi, Hrvatska u ovom trenutku ima 37, Srbija 30, Crna Gora 25.
Nemoj tako... Afganistan i slicne zemlje iz kamenog doba imaju jasnu sportsku strategiju: jeb'o ovaj svijet, jeb'o sto smo na njemu zadnji luzeri - ima i drugi svijet. Na ovom svijetu treca liga - jug, a na onom Liga Sampiona, u najgorem slucaju Kup UEFA

A vidim i mi lagano prihvatamo taj model... Lobotomija pocinju jos u obdanistu i osmogodisnjoj skoli... :)
A moras ti u svaku pricu vjeru uvuci pa makar i nemalo veze sa temom...
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#25 Re: Bosna i Hercegovina: medalje i sportska dostignuća

Post by Ridjobrki »

Mervana Jugić - Salkić: bila single Jugić ali uspjela se udat'.

Nedžad Fazlija: uspio se plasirati u parlament Federacije.
Post Reply