Bosanskohercegovacka Stranka Prava - BSP

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...
Post Reply
Nosferatu
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#1 Bosanskohercegovacka Stranka Prava - BSP

Post by Nosferatu » 03/09/2006 11:04

Moze li mi neko reci nesto vise o ovoj stranci? Mislim - konkretne informacije a ne mrtvo slovo na papiru, citao sam statut, program i temeljna nacela, ali ne znam - ko su i kakav je kadar ove stranke? Posto je nastala u Bihacu 1994-te godine - temu postavljam u ovaj podforum ako to nije - odgovoarajuce - neka je admini prebace pod politiku.
BSP ODRZALA OBECANJE I TUZILA CAVICA I DODIKA

BSP-Bosanskohercegovacka stranka prava iz Bihaca je dana 29.08.2006.godine Tužilaštvu BiH u Srajevu podnijela krivicnu prijavu protiv Dragana Cavica i Milorada Dodika,zbog ne preduzimanja radnji i postupaka na hapšenju i privodenju Radovana Karadžica i Ratka Mladica i ostalih ratnih zlocinaca.
Opširnije pogledati na http://www.bsp.ba gdje možete downlodovati krivicnu prijavu i vidjeti ostale aktivnosti u vezi s tim.

Nosferatu
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

Post by Nosferatu » 03/09/2006 11:16

Bihać, 29.08.2006.godine
Broj:16-IŠ-06

PREDMET: Krivična prijava

TUŽILAŠTVO BiH
n/r Glavni Tužilac
gospodin Marinko Jurčević

Na osnovu člana 21,stav 1 i 2, člana 22 i člana 23,stav 1,2 i 3, a u vezi sa članom 1 stav 3 KZ BiH, Bosanskohercegovačka stranka prava- BSP, sa sjedištem u Bihaću, PODNOSI

KRIVIČNU PRIJAVU:

Protiv:
1. Čavić Dragana, Predsjednika Republike Srpske,rođen 10.03.1958.godine u Zenici,diplomirani ekonomista,stalno nastanjen u Banja Luci, i
2. Dodik Milorada, Predsjednika Vlade Republike Srpske,rodjen 12.03.1959.godine u Laktašima kod Banja Luke,diplomirani politolog ,stalno nastanjen u Laktašima.

Zbog:
Nepoduzimanja mjera na lociranju,hapšenju i privođenju osumnjičenih ratnih zločinaca Radovana Karadžića i Ratka Mladića i ostalih osumnjičenih osoba,koje su počinile krivična djela iz člana 171-Genocid, člana 172-Zločin protiv čovječnosti,člana 173-Ratni zločin protiv civilnog stanovništva,člana174-Ratni zločin protiv ranjenika i zarobljenika, člana175-Ratni zločin protiv ratnih zarobljenika, člana 176-Organiziranje grupe ljudi i podstrekavanje na učinjenje krivičnih djela genocida,zločina protiv čovječnosti i ratnih zločina,člana 177- Protupravno ubijanje i ranjavanje neprijatelja, člana 178- Protupravno oduzimanje stvari od ubijenih i ranjenih na ratištu,člana 179-Povreda zakona ili običaja rata, člana 180- Individualna krivična odgovornost, člana 181- Povreda parlamentara, člana 182- Neopravdano odgađanje povratka ratnih zarobljenika, člana 183- Uništavanje kulturnih,historijskih i vjerskih spomenika i člana 184- Zloupotreba međunarodnih znakova , Krivičnog Zakona Bosne i Hercegovine.

OBRAZLOŽENJE:

Gore imenovani, Dragan Čavić i Milorad Dodik u svojstvu najviših službenih lica u Republici Srpskoj nisu preduzeli niti jednu radnju na pronalaženju,hapšenju i privođenju osumnjičenih ratnih zločinaca Radovana Karadžića, Ratka Mladića i ostalih osumnjičenih osoba, a protiv kojih je Haški Tribunal podnio optužnice u vezi sa krivičnim djelima opisanim u članovima 171 do 184 KZ BiH.
Kao najodgovornije službene osobe, nisu javno pozvali na predaju Radovana Karadžića, Ratka Mladića i ostale osumnjičene.Takođe, nisu zahtijevali raspisivanje i javno isticanje tjeralica za osumnjičenim osobama, niti su naredili odgovornim službenim organima,posebno policiji RS, da intenzivno tragaju,pronađu i liše slobode navedene osumnjičene.Posebno nisu poduzeli mjere krivičnog gonjenja za osobe koje su u lancu podrške skrivanju osumnjičenih ratnih zločinaca.

Bihać,29.08.2006.godine
BOSANSKOHERCEGOVAČKA STRANKA PRAVA

PREDSJEDNIK
Besim Šarić

BISCANIN2

Post by BISCANIN2 » 05/09/2006 08:33

Besim Saric je utemeljitelj stranke , kadar uglavnom sacinjavaju ljudi koji nisu vicni politici , ima svakakvih profila od domacica , tehnicara , do inzinjera i advokata .
Sam Besim je dobar lik znam ga licno od 93 , brat mu je prvi borac koji je poginuo u B.Krupi .
Jedna od najboljih stvari je kad je negdje iskopao podatak da cro zeli staviti nuklear otpad na granicu sa Buzimom .Digao je medijsku ,politicku hampu koja je istu odluku odlozila .

Zlochko

Post by Zlochko » 14/06/2007 20:58

stranica http://www.bsp.ba je isključena
zbog neplaćenih obaveza i dugova
predsjednika stranke BSP Besima Šarića!

Haha, haos stranka. Vracam se u Bosnu samo da se uclanim u ovu. Al opet, ne da mi se tako mi je fino dje sam :roll:

Post Reply