bosanski (hrvatski) jezik

Mahalac

Post by Mahalac » 10/05/2006 09:08

Samo je rijec kurac ostala ista na svim jezicima koji se samo promjenio i totalno drugacije zvuci na bosanskom i kaze se kurcina!

sorry admin morado'h :D

Stitch__

Post by Stitch__ » 10/05/2006 09:10

u pravu si :D cak je i picka dobila nacionalni predznak jer srbi kazu ribica :-?

damir_k87

Post by damir_k87 » 10/05/2006 13:36

Mahalac wrote:Samo je rijec kurac ostala ista na svim jezicima koji se samo promjenio i totalno drugacije zvuci na bosanskom i kaze se kurcina!

:lol: :lol: :lol: :lol:
Suti bolan nisi trebao reci, sad ce i to promjeniti!
:D

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 10/05/2006 13:39

damir_k87 wrote:
Mahalac wrote:Samo je rijec kurac ostala ista na svim jezicima koji se samo promjenio i totalno drugacije zvuci na bosanskom i kaze se kurcina!

:lol: :lol: :lol: :lol:
Suti bolan nisi trebao reci, sad ce i to promjeniti!
:D
krutokres

novel

Post by novel » 10/05/2006 13:53

helikopter zrakomplat
pizdomlat.....

hak

Post by hak » 10/05/2006 14:23

A sta kazete za novi izraz koji se koristi u Sarajevu u posljednje vrijeme a namece se od strane Denisa Zvizdica i kompanije i glasi "SETNICA".
Bas pravi sarajevski izraz.
Bitno je da svako prica onako kako je pricao i prije 1990 godine.
Ko pocne da se sili da prica drugacije nego prije, taj je jeftini politikant. Pricaj onako kako svugdje pricas.
Nije bitno kako se pricalo prije 100 godina.
Budi onakav kakav jesi i ne stidi se svojih rijeci samo zato sto nisu u skladu sa koncepcijama ovih nacionalnih jahaca apokalipse.

Vodenjak

Post by Vodenjak » 10/05/2006 15:26

hak wrote:A sta kazete za novi izraz koji se koristi u Sarajevu u posljednje vrijeme a namece se od strane Denisa Zvizdica i kompanije i glasi "SETNICA".
Bas pravi sarajevski izraz.
Bitno je da svako prica onako kako je pricao i prije 1990 godine.
Ko pocne da se sili da prica drugacije nego prije, taj je jeftini politikant. Pricaj onako kako svugdje pricas.
Nije bitno kako se pricalo prije 100 godina.
Budi onakav kakav jesi i ne stidi se svojih rijeci samo zato sto nisu u skladu sa koncepcijama ovih nacionalnih jahaca apokalipse.
:?

Sta znaci ono gore? :-)

Ahmmed

Post by Ahmmed » 10/05/2006 15:30

Valjda, šetalište :D :D

Ja sam za varijantu korzo :)

Ahmmed

Post by Ahmmed » 10/05/2006 15:41

A wrote:
hak wrote:A sta kazete za novi izraz koji se koristi u Sarajevu u posljednje vrijeme a namece se od strane Denisa Zvizdica i kompanije i glasi "SETNICA".
Oduvijek koristen izraz. Garantujem.

Nisam ranije čuo. U Sarajevu je bio korzo...Jedan duž mostova na MiJacki :D , od Bentbaše, do Ćumurije,a drugi u Ferhadiji....

I čuo sam, da se svijet nije "miješao"dok je šetao....Uz rijeku su šetali muslimani, a ostali po Ferhadiji :D

Stitch__

Post by Stitch__ » 10/05/2006 15:45

nije nego po Vase Miskina :D u to doba :D

Ahmmed

Post by Ahmmed » 10/05/2006 15:47

Stitch__ wrote:nije nego po Vase Miskina :D u to doba :D

Djelomično si u pravu :-)

Ahmmed

Post by Ahmmed » 10/05/2006 15:58

A wrote:
Ahmmed wrote:
A wrote: Oduvijek koristen izraz. Garantujem.
Nisam ranije čuo. U Sarajevu je bio korzo...Jedan duž mostova na MiJacki :D , od Bentbaše, do Ćumurije,a drugi u Ferhadiji....

I čuo sam, da se svijet nije "miješao"dok je šetao....Uz rijeku su šetali muslimani, a ostali po Ferhadiji :D
Eh, to su ti slagali, vjeruj mi. Na tom korzu - od parkuse do vatre i nazad pa tako pedeset puta - su se sreli svi multi-kulti parovi generacije mojih roditelja ;)

A šetnica - nije to setaliste, to je recimo setaliste manjih dimenzija. Na primjer kratki pjesacki potez unutar stambenog kvarta ne bi bilo setaliste, nego setnica. Mada to nije tako jasno definisano, to ja sad pokusavam iz primjera izvuci neko pravilo.

Nisu me slagali :) Govorim o vaktu prije generacije tvojih roditelja i vaktu prije vječne vatre :-) No, nana mi je i zato ponudila objašnjenje: Pošto je korzo bio prilika da se mladi ljudi sretnu i upoznaju, a pošto se sarajevske muslimanske djevojke nisu krile prije udaje, bila je to idealna prilika da se
"begenišu", bez mogućnosti da da neka od djevojaka "zamakne" za nekoga od "anamo onih" :-)

Harrys

Post by Harrys » 10/05/2006 16:23

A wrote: A sˇetnica - nije to setaliste, to je recimo setaliste manjih dimenzija. Na primjer kratki pjesacki potez unutar stambenog kvarta ne bi bilo setaliste, nego setnica. Mada to nije tako jasno definisano, to ja sad pokusavam iz primjera izvuci neko pravilo.
S`etnica nisam nikad cuo.Ali moglo bi se izvesti iz deminutiva s`etnja,pa bi bilo s`etnjica.

zico

Post by zico » 10/05/2006 18:23

ja se ne mogu promijeniti, niti onaj ko je uvijek govorio hrvatski...ali ima prelivoda, vrlo su smijesni, a Boga mi znaju i uvrijediti da zastanes...

Na vrh

Istina je ,ima prelivoda...među njima je i onaj koji je tebe učio...ili možda onaj koji je učio onog koji tebe učio... :D
Jer kao što ti neko već napisa....opština,uopšte ste počeli pričati negdje
30 ih godina prošlog stoljeća(kao i Hrvati u BiH)...za par desetaka godina pričati ćete drugačije... no bitno je naglasiti da Vam to ne rade Hrvati....ostavite nas se više...popeli ste mi se više na vrh milokliza sa kukanjima...
Da li Vama Hrvati možda uređuju novine,TV...
Hebote,oni tamo piše o nastavku ustaške agresije... :?
Ma ko,kada...navedi jedno(pitanje za Herr Bošnjaka) relevantno ime iz Hrvatske koje Vam upravlja određivanjem jezičnog standarda...
Svako malo neko potegne sličnu temu...i odma se javi poneki sa briljanstnim zaključkom...AGRESIJA....a u p.m. agresivnu...
Protivnik sam siljenja u jeziku,protiv sam prebrzog uvođenja novokomponiranih riječi ,najviše zbog taštine pojedinih akademika,no drago mi je konstatirati da se nisu uspjele namutnuti riječi koje nemaju tradiciju...(zrakomlat,vrtolet itd...ovo je ionako bila zajebancija)...
Sinoć sam pogledao zadnjih pet minuta zadnje epizode Malog mista....
Slušam svećenika dok vinčava Luiggija i Bepinu...nisan moga virovat svojin ušima kada je reka ...citiram...ovdje NAZOČNU Bepinu...a kada je serije snimljena,krajem 60ih ....a po scenariju Miljenka Smoje...
isti je slučaj i sa vojarnom,športom, itd..itd...

A na kraju krajeva ,libo Vas nešto kako će se u nas pisati i govoriti...

Ahmmed

Post by Ahmmed » 10/05/2006 18:36

zico wrote:
ja se ne mogu promijeniti, niti onaj ko je uvijek govorio hrvatski...ali ima prelivoda, vrlo su smijesni, a Boga mi znaju i uvrijediti da zastanes...

Na vrh

Istina je ,ima prelivoda...među njima je i onaj koji je tebe učio...ili možda onaj koji je učio onog koji tebe učio... :D
Jer kao što ti neko već napisa....opština,uopšte ste počeli pričati negdje
30 ih godina prošlog stoljeća(kao i Hrvati u BiH)...za par desetaka godina pričati ćete drugačije... no bitno je naglasiti da Vam to ne rade Hrvati....ostavite nas se više...popeli ste mi se više na vrh milokliza sa kukanjima...
Da li Vama Hrvati možda uređuju novine,TV...
Hebote,oni tamo piše o nastavku ustaške agresije... :?
Ma ko,kada...navedi jedno(pitanje za Herr Bošnjaka) relevantno ime iz Hrvatske koje Vam upravlja određivanjem jezičnog standarda...
Svako malo neko potegne sličnu temu...i odma se javi poneki sa briljanstnim zaključkom...AGRESIJA....a u p.m. agresivnu...
Protivnik sam siljenja u jeziku,protiv sam prebrzog uvođenja novokomponiranih riječi ,najviše zbog taštine pojedinih akademika,no drago mi je konstatirati da se nisu uspjele namutnuti riječi koje nemaju tradiciju...(zrakomlat,vrtolet itd...ovo je ionako bila zajebancija)...
Sinoć sam pogledao zadnjih pet minuta zadnje epizode Malog mista....
Slušam svećenika dok vinčava Luiggija i Bepinu...nisan moga virovat svojin ušima kada je reka ...citiram...ovdje NAZOČNU Bepinu...a kada je serije snimljena,krajem 60ih ....a po scenariju Miljenka Smoje...
isti je slučaj i sa vojarnom,športom, itd..itd...

A na kraju krajeva ,libo Vas nešto kako će se u nas pisati i govoriti...

zico,smiri malo :D

Iako si napisao mnogo stvari, sa kojima se apsolutno slažem :D
Problem je u tome, što se neki nikako neće složiti sa ČINJENICOM, da su u BiH službena tri jezika i dva pisma...a to jeste ČINJENICA...
Ja mogu misliti da je riječ o jednom jeziku, što on u biti jeste....No, Ustav,kakav god da jeste, ljudima daje mogućnost izbora....

Ja sam govorio opština, opšti.....sada govorim općina i opći....
Koristim mlađi oblik infinitiva, pa kad kažem,recimo, općina će organizirati malonogometni turnir,ljudima hoće nešto bit :D
Nikada neću reći tisuća, uvijek ću reći hiljada, ali mi nije mrsko ,ponekad, koristiti narodne nazive za mjesece....

I sve je to standardni bosanski jezik, koristim se pravom da njime govorim i to je to!Istina, standardi bosanskoga jezika ,često podrazumijevaju mogućnost korištenja tzv. dvije varijante,nekada smo ih zvali istočna i zapadna...Istina je i to da će puno vode proteći da se bosanski jezik standardizira na pravi način...Pa i tada, ne treba biti strog....Jezik je živa materija....

p.s. Mislim da je u ovom momentu, puno važnije zabaviti se gramatikom jezika.... :)

zico

Post by zico » 10/05/2006 19:03

zico,smiri malo Very Happy

Iako si napisao mnogo stvari, sa kojima se apsolutno slažem Very Happy
Problem je u tome, što se neki nikako neće složiti sa ČINJENICOM, da su u BiH službena tri jezika i dva pisma...a to jeste ČINJENICA...
Ja mogu misliti da je riječ o jednom jeziku, što on u biti jeste....No, Ustav,kakav god da jeste, ljudima daje mogućnost izbora....

Ja sam govorio opština, opšti.....sada govorim općina i opći....
Koristim mlađi oblik infinitiva, pa kad kažem,recimo, općina će organizirati malonogometni turnir,ljudima hoće nešto bit Very Happy
Nikada neću reći tisuća, uvijek ću reći hiljada, ali mi nije mrsko ,ponekad, koristiti narodne nazive za mjesece....

I sve je to standardni bosanski jezik, koristim se pravom da njime govorim i to je to!Istina, standardi bosanskoga jezika ,često podrazumijevaju mogućnost korištenja tzv. dvije varijante,nekada smo ih zvali istočna i zapadna...Istina je i to da će puno vode proteći da se bosanski jezik standardizira na pravi način...Pa i tada, ne treba biti strog....Jezik je živa materija....

p.s. Mislim da je u ovom momentu, puno važnije zabaviti se gramatikom jezika.... Smile

Ma nanervirao me oni mali ,što uvik laprda o ustašama=hrvatima....
U Dalmaciji narod koristi iljadu,ijadu i slično...ritko će ti kogod provaliti
tisuću....narod treba u kući pričati kako mu se ćefne...ja miksam
ikavicu i ijekavicu do maksimuma...ovisno kako mi je raspoloženje...
kada iz Zg dođem doli kući ,isljučivo pričam ikavicom na kojoj sam odrastao....kolokvijalni govor je jedno,standardni nešto drugo...ovaj drugi neka "mudre" (vrlo često sive) glave određuju...a mi se možemo opirati...
nitko nas ne može natjerati....treba nam i standardni jezik

Kao što ti napisa,jezik je živa materija.Ima toliko riječi koje koristimo a koje su tako davno na neki način ušle u naš jezik,da ih više uopće ne doživljavamo kao strane...ma nedavno sam čitao turcizme ...nisam mogao vjerovati što je sve turskog porijekla...

Što se tiče situacije u Bosni,moj sud je da je ,kako no neki napisaše,
kroatizacija(iako mi svi znao da se ne radi o tome) jezika u BiH,ideja baš
bosanske intelektualne vrhuške(ova mi se riječ uvukla čist onako)....

Jednostavno su zaključili koje su se riječi nekada češće koristile u BiH
,pa ih eto vratiše...možda je kroz rat i u poraću, došlo do jačanja i nacionalne svijesti i svijesti o bitnosti jezika kao dijela identiteta....
Kako i kod nas tako i kod Vas,posebno se nastoji dokazati ....barem ,naglašavam,barem...tisućljetnost (iljadugodišnjost :D ...hebi ga ,ne ide)
što jezika,što kulture,što države...je li!!!
Ne mere nešta vridit ako nije staro barem iljadu godina... :D

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 10/05/2006 19:32

@capry i ostala gospodo

Mozda sam u nekim stvarima pretjerao ali nije vazno to sto je Mula Mustafa Baseskija tako pisao. Sto Ahmmed rece jezik je ziva materija i danas se pretezno u Bosnjaka koristi hiljada itd. i zasto im sada mjenjat govor da bi eto "ispao" pravilniji. U svedski jezik se nametlo masa njemackih rijeci preko njemackih plemica sto su dolazili u svedsku kraljevsku kucu pa je jednom svedski spomenut kao "varijanta njemackog" pa je li trebaju Svedi sada da mjenjaju sve da bi se vratili u "pra-njemacko doba"? Jeste istina da su Srbi mnogo sto sta nametli ali i mnogo toga uzeli. Jeste li znali da je Vukov rijecnik masovno uzeo rijeci i izraza iz bosanskog jezika u Hercegovini i predstavio ih kao srpske? Jezik je jezik i mi imamo danasnji bosanski jezik koji bar ja mislim da svi trebamo upotrebljavat kako znamo a neka budu pravilne i one druge rijeci pa neka svako prica kako hoce ali opce nametanje nekih rijeci radi ne znam sta je samo glupo. Ima nekih "novih" rijeci sa kojima se slazem a nisam tako prije govorio, kao da kazemo:
Historija umjesto "istorija" sto je samo verzija svjetske rijeci "historija" ili "history".
Suradnja umjesto saradnja
itd.
Onda kazem "sahat" iako sam prije "sat" jer je "sat" samo originalno "sahat" bez "H". Ali naravno nekima je to staro pa nece i mene nije briga. Ali uzmat nesto sto kod Bosanaca nema kao "tisuca" pa se pravdat da je eto(koje li veze ima) to i u ruskom je glupo. Pricajmo kako smo navikli jer jezik je produkt naroda a ne narod jezika.

Jara

Post by Jara » 10/05/2006 19:39

Pravopis je stvar konvencije, tj. dogovora.
Pravopis, rječnik i gramatika su različite kategorije koje neki ovdje brkaju... :-?
Činjenica je da se jezik, kao "živa materija", vremenom mijenja...ali ne toliko da bi ga trebalo mijenjati sa svakom promjenom stranaka na vlasti!
Mislim da smo, zajedno sa susjedima, i po tome jedinstveni u svijetu!
Odlična knjiga na tu temu je TOTALNI PROMAŠAJ, duhovitog i prije svega stručnog lingviste M. Riđanovića ( izdanje "Šahinpašić"). 8-) Preporucujem, slatko cete se nasmijati ( ako imate iole znanja o jeziku) njegovim dosjetkama na račun diletantski napisane gramatike bosanskog jezika i na račun njenih autora! :)

spongebob

Post by spongebob » 10/05/2006 19:49

Stitch__ wrote:meni sekunde ne smeta bilo koji izraz ili jezik, ako je covjek oduvijek tako govorio, pa i nek nastavi. ko je naucio tisucu ili svibanj ili sufix -irati umjesto -ovati, bujrum, nema potrebe da nesto mijenja.

al me nervira kad ljudi nasilu pocnu koristiti jednu ili drugu varijantu, samo da bi istakli pripadnost nekom narodu.

kao najbolji primjer ima onaj boris nekakav na bht1 sto poslije dnevnika cita sport. covjek kaze 30 hiljada, pa se ispravi na 30 tisuca, i to ne klasicno "tisuca" sa kratkim u, nego tisuuuuca...bas se vidi da rijec nikad nije izgovorio van programa :-?

Da se razumijemo, isto vazi i za lagaHno, maHrama, 10 je sahati i sl :x

P.S.
nema veze s bosnom, al mi je fakat smijesno :D gledao sam na hrtu prije par mjeseci, po novom pravopisu tamo je pravilno "ne cu" umjesto "necu" ;)
da vratim sa slaganjem ko ti na onoj drugoj temi

jezik se razvija i ne namece se. Tako konvertitski i ljigavo zvuci kad neko pocne koristiti rijeci koje nikada nije koristio, jer je neko "pametan" odlucio da tako treba da bude. Osjecam cist prezir prema tom majmunluku to je meni skoro pa ko izdavanje principa bljak :)

a da meni neko kaze da ne mogu koristiti neku rijec jer je toboze hrvatskog ili srpskog porijekla poslo bih ga u tri strinine :)

jezik je bogatstvo a ne privatna prcija sitno-sardzijskih ili stranackih interesa, ali kod nas se podijelilo sve pa i jezik. Usput budi receno: znate li vi da se nesvote novca bacaju na prevodjenje sa srpskog na hrvatski, s hrvatskog na bosanski i obrnuto u svim mogucim varijacijama? To je po meni cisti papanluk i cudom se cudim da niti jedna opozicijska stranka dosad nije progovorila o stetnosti po pare ono malo poreskih obveznika. To je bacanje para u vjetar
Svoj jezik iz prkosa nazivam bosanskim ma gdje da bio a jasno je da postoji samo juzno-slavenski sa razlicitim dijalektima, ovo ostalo je sve zesca budalastina.

Panta Rei

Post by Panta Rei » 10/05/2006 19:56

Jara wrote:Pravopis je stvar konvencije, tj. dogovora.
Pravopis, rječnik i gramatika su različite kategorije koje neki ovdje brkaju... :-?
Činjenica je da se jezik, kao "živa materija", vremenom mijenja...ali ne toliko da bi ga trebalo mijenjati sa svakom promjenom stranaka na vlasti!
Odlična knjiga na tu temu je TOTALNI PROMAŠAJ, duhovitog i prije svega stručnog lingviste M. Riđanovića ( izdanje "Šahinpašić"). 8-) Preporucujem, slatko cete se nasmijati ( ako imate iole znanja o jeziku) njegovim dosjetkama na račun diletantski napisane gramatike bosanskog jezika i na račun njenih autora! :)
Gramatika bosanskog jezika ima velikih promašaja, ali malo je PREAMBICIOZNO s tvoje strane nazivati dva doktora i jednog magistra lingvističkih nauka diletantima. To što ti se svidio Riđanovićev Totalni promašaj, ne daje ti za pravo da tako govoriš. Pretpostavljam da nisi ni pročitala mnogo više od gramatike (ako si i nju svu prešla) i te knjige. Opreznije s takvim komentarima - to što smo ovdje anonimni, ne daje nam pravo da ocjenjujemo nečiji rad. Ridžanović to može, ali mi ne.
:-)

spongebob

Post by spongebob » 10/05/2006 20:00

A zasto mislis, da neko na forumu ne moze da ocjenjuje rad nekog akademika :?

podastri :oops:

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Post by pape » 10/05/2006 20:06

Panta Rei wrote:
Jara wrote:Pravopis je stvar konvencije, tj. dogovora.
Gramatika bosanskog jezika ima velikih promašaja, ali malo je PREAMBICIOZNO s tvoje strane nazivati dva doktora i jednog magistra lingvističkih nauka diletantima. To što ti se svidio Riđanovićev Totalni promašaj, ne daje ti za pravo da tako govoriš. Pretpostavljam da nisi ni pročitala mnogo više od gramatike (ako si i nju svu prešla) i te knjige. Opreznije s takvim komentarima - to što smo ovdje anonimni, ne daje nam pravo da ocjenjujemo nečiji rad. Ridžanović to može, ali mi ne.
:-)
I po cijenu Pantine kritike, ... slazem se sa Jarinim misljenjem o "Totalnom promasaju". Autor je argumentima potkrijepio neke, blago receno, nedoslijednosti gramatickih rjesenja u bosanskom jeziku.

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Post by pape » 10/05/2006 20:23

zico wrote: Ma nanervirao me oni mali ,što uvik laprda o ustašama=hrvatima....
U Dalmaciji narod koristi iljadu,ijadu i slično...ritko će ti kogod provaliti
tisuću....narod treba u kući pričati kako mu se ćefne...ja miksam
ikavicu i ijekavicu do maksimuma...ovisno kako mi je raspoloženje...
kada iz Zg dođem doli kući ,isljučivo pričam ikavicom na kojoj sam odrastao....kolokvijalni govor je jedno,standardni nešto drugo...ovaj drugi neka "mudre" (vrlo često sive) glave određuju...a mi se možemo opirati...
nitko nas ne može natjerati....treba nam i standardni jezik

Kao što ti napisa,jezik je živa materija.Ima toliko riječi koje koristimo a koje su tako davno na neki način ušle u naš jezik,da ih više uopće ne doživljavamo kao strane...ma nedavno sam čitao turcizme ...nisam mogao vjerovati što je sve turskog porijekla...

Što se tiče situacije u Bosni,moj sud je da je ,kako no neki napisaše,
kroatizacija(iako mi svi znao da se ne radi o tome) jezika u BiH,ideja baš
bosanske intelektualne vrhuške(ova mi se riječ uvukla čist onako)....

Jednostavno su zaključili koje su se riječi nekada češće koristile u BiH
,pa ih eto vratiše...možda je kroz rat i u poraću, došlo do jačanja i nacionalne svijesti i svijesti o bitnosti jezika kao dijela identiteta....
Kako i kod nas tako i kod Vas,posebno se nastoji dokazati ....barem ,naglašavam,barem...tisućljetnost (iljadugodišnjost :D ...hebi ga ,ne ide)
što jezika,što kulture,što države...je li!!!
Ne mere nešta vridit ako nije staro barem iljadu godina... :D
E, ... a ca se ti jidish, ... nanervira te oni mali. Oli ne znas da su ovdi niki i pod partijskon direktivon. A Gospe ti, ... osidices rano, .... lupice te slag.
Ca bi bidnik za me reka, .... reka bi mi da san dalmoska kurba kako lipo pleten ovi vas jezik, a niman .... niman nista s vami osin sto san svaku slobodnu uru koristija da svoju guicu spustin na jadranske lazine.
E, .... lipo li je, .... lipo li je
na lazini suvoj lezat
livon rukon pivu piti
a desnon si guicu cesat,
.... moj galebe, ... :-)

capry

Post by capry » 10/05/2006 23:03

@ zico
slazem se sa skoro svime sto si napiso
svaka ti cast
jako mi smeta sto mnogi ovdje raspravu nastoje spustiti na neki mahalski nivo i dokazati nesto kroz zajebanciju
ja ovome damiru fino navedem sta se prije koristilo, kad se sta pocelo koristiti a on veli da ga boli briga za to, njemu je kao bitno kako se pricalo prije 1990.
a sta je to bilo prije 1990?
do 90. smo bili imuni od svakog moguceg politickog utjecaja
ma nemoj
nije nego smo toliko bili pod politickim utjecajem srba da nismo vidjeli sumu od drveca
i sad se javljaju neki stari srbofili sa m. dvora i podrzavaju neke nepismene tipove
zasto sad ne ispravljas damirove greske
ima ih more
kad se ne slazes s nekim odmah ide lista pravopisnih pogresaka a kad se slazes onda ti ne smeta
i sve ti je na takvom nivo
(naravno da je ovo bilo @vesela)
par tipoıva se javi koji ponude argumentaciju i odmah se nastoje ismijati
stvarno je ovo prva adresa na kojoj bi se trebali rijesiti problemi jezika
ako je spalo na vas nek ide odmah u neku stvar

ticoroman

#75 Re: bosanski (hrvatski) jezik

Post by ticoroman » 10/05/2006 23:28

giga wrote:po meni je to sve jedan jezik, a glupaci i nacionalisti misle (tvrde) da su tri
Rado bih se slozio s tom izjavom. Ali onda nastaje problem kako ce se zvati taj jezik?

Onda ne moze biti ni Sprski, ni Hrvatski a ni Bosanski.

Locked