Bosanska piramida Sunca vol.3

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
Goran_35

Post by Goran_35 » 24/05/2006 14:52

Prenj wrote:
Goran_35 wrote:To "nesto" kada se otkopa,je po "strucnjacima" samo :oops: "obicno brdo" :oops: a u podnozju "poplocano" takozvanim :oops: "polozenim steccima" od cika Koste :oops:
I "polozeni stecak" i Kosta su Semirovi izumi, cista imaginacija.

Image

Ova "hrpa kamenja" po "strucnjacima" predstavlja "polozene stecke" koje je prije 6-7 decenija kao pojam uveo Kosta Curic,a nasi strucnjaci prihvatili bez ikakve naucne provjere kao "naucnu istinu"

Iz proslogodisnjeg Semirovog saopstenja za stampu:

...Prof. Imamović sasvim pogrešno tvrdi da ja “rušim jednu srednjevjekovnu nekropolu” i da “nepovratno uništavam nacionalnu baštinu”. Riječ je o podmetanju bez dokaza. Istina je da se 500 metara, od zaštićenog grada Visoki nalazi gomila iskopane zemlje i kamenih blokova. Vlasnik parcele, lokalna porodica u Visokom, je između avgusta i oktobra 2005., u neznanju, bagerom prekopala oko 700 kvadratnih metara i uništila dio pristupnog platoa piramidi. Na tu pojavu devastacije sam javno upozorio gradonačelnika Visokog (na promociji knjige 25.10.2005.), premijera Zeničko-Dobojskog kantona (posjeta Visočici 31.10.2005.) i nadležnog federalnog ministra (kabinet 1.11.2005.). Budući da ta zona dosada nije ni bila zaštićena zakonom, uputio sam zahtjev da se to zemljište privremeno proglasi od državnog interesa.

Prenj

Post by Prenj » 24/05/2006 15:00

Goran_35 wrote: Ova "hrpa kamenja" po "strucnjacima" predstavlja "polozene stecke" koje je prije 6-7 decenija kao pojam uveo Kosta Curic,a nasi strucnjaci prihvatili bez ikakve naucne provjere kao "naucnu istinu"
...
Ako bi bio ljubazan da nam identifikujes Kostu Curica i njegov rad u kojem je data definicija 'polozenog stecka'.

Prenj

Post by Prenj » 24/05/2006 15:12

vedderedi wrote:Prenj, jesil' ti bio ikako na Visocici otkako je pocelo ovo iskopavanje, ili kako rece neko "kopanje"? :D
\

Ne.
Nit' sam arheolog, nit' sam geolog, nit' imam 'Ekspetno oko', nit' zelim biti dio 'rijeke turista'.
Ipak, ako i kada, referentne institucije potvrde otkrice i cijela stvar napokon postane ozbiljan i strucan projekat, nece mi biti nimalo mrsko da se pridruzim volonterima-kopacima.
Do tada ...

Larci

Post by Larci » 24/05/2006 15:32

Goran_35 wrote:A sta cemo sa kuglama?

kugla u Teocaku ... :oops:

Image

Zanimljivo a vezano za kugle...

http://www.world-mysteries.com/sar_12.htm
dokazi da su piramide napravljene od kugla!!! :faraon1:

Image

ako neko nevjeruje da su piramide nastale od kugla...neka uzme digitron u ruke i racuna...
Image

hrasno38
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

#55 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by hrasno38 » 24/05/2006 15:33

Prenj wrote:
mIRCerka wrote:
Prenj wrote:
Gdje su te objavljene te analize?
Ono sto je objavljeno na siteu fondacije nimalo ne lici na ozbiljnu i argumentovanu analizu.
Cak i sam Smailbegovic, autor 'analiza' je u svom zadnjem istupu rekao sljedece ...
hmm...zamisli, svi pricaju TREBA ISTRAZITI, cak i sam SEmir, samo vi antipiramidashi tvrdite da je nema i nema sta tu da se trazi...cccc....ccccccc....
TREBA ISTRAZITI?
Ali sta, kako i ko?
Nijedno arheolosko nalaziste svijeta nije otkopavano metodom omladinskih radnih akcija, i po tome smo jedinstveni.
I kada se to 'nesto' otkopa, pa to 'nesto' ne bude piramida, vec 'obicne' rimske ili srednjevjekovne gradjevine, sta ce biti s tim?
Propadace kao i sva ostala otkopana bastina ili ce se vec naci neko carobno rjesenje kao sto (ni)je nadjeno za Bobovac, Travnik, Radimlju, ...?
Daj bolan ohladi vise sa Bobovcem, radimljom itd itd. Eno ti ekipe za zastitu i tovari se njima na ledja. I kako to "obicne rimske ili srednjovjekovne gradjevine". Zar su i one trebale da ostanu pod zemljom????? To do sada je bilo samo brdo sa zidicem na vrhu obrazlim razno raznim parazitima i ni u milisma niko nije dosao da obidje to "vrijedno" nalaziste. Sad kad tu dolazi 10-tak hiljada ljudi vikendom, kada je nesto otkopano pa sta god da je, nasli se pametnjakovici da osporavaju sve. Pa ako nesto pokrene arheologiju u BiH i zastitu njenog kulturno istorijskog nasljedja onda je to ovaj projekat. Ali nije kod vas problem u onome sto se radi nego standardna Balkanska zavist i pljuvanje po svemu sto je nase. I ta rimska gradjevina je nasa!!! ili preciznije u BiH i sta je tu lose ako se i ona otkopa. Sirite nevjerovatnu negativnu energiju za ono sto je svakom normalnom covjeku pozitivno. Nisam cuo niti jednog covjeka u svojoj okolini koji je egzistencijalno ugrozen da ima lose misljenje o Semiru i piramidi. Pocevsi od penzionera, RVI, pa do onih koji su godinama nezaposleni nego samo od guzicara i filozofa koji se anonimno dokazuju po forumima.
Sto se ne javi Prenj u Centralni Zatvor pa ne rasturi Osmanagica???? Covjek je raspoloziv u svakom trenutku pa bujrum ako smijete navalite niko vam ne brani niti moze zabraniti.

novel

Post by novel » 24/05/2006 15:36

Ipak, ako i kada, referentne institucije potvrde otkrice i cijela stvar napokon postane ozbiljan i strucan projekat, nece mi biti nimalo mrsko da se pridruzim volonterima-kopacima.
Do tada ...
znas sta :D ja ne glasam ("rostiljam") sve dok s vlasti ne sjasu ove nacionalne stranke :D ....tako i ti "Do tada" rostiljaj :D

Piramidos

#57 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by Piramidos » 24/05/2006 15:46

hrasno38 wrote:
Daj bolan ohladi vise sa Bobovcem, radimljom itd itd. Eno ti ekipe za zastitu i tovari se njima na ledja. I kako to "obicne rimske ili srednjovjekovne gradjevine". Zar su i one trebale da ostanu pod zemljom????? To do sada je bilo samo brdo sa zidicem na vrhu obrazlim razno raznim parazitima i ni u milisma niko nije dosao da obidje to "vrijedno" nalaziste. Sad kad tu dolazi 10-tak hiljada ljudi vikendom, kada je nesto otkopano pa sta god da je, nasli se pametnjakovici da osporavaju sve. Pa ako nesto pokrene arheologiju u BiH i zastitu njenog kulturno istorijskog nasljedja onda je to ovaj projekat. Ali nije kod vas problem u onome sto se radi nego standardna Balkanska zavist i pljuvanje po svemu sto je nase. I ta rimska gradjevina je nasa!!! ili preciznije u BiH i sta je tu lose ako se i ona otkopa. Sirite nevjerovatnu negativnu energiju za ono sto je svakom normalnom covjeku pozitivno. Nisam cuo niti jednog covjeka u svojoj okolini koji je egzistencijalno ugrozen da ima lose misljenje o Semiru i piramidi. Pocevsi od penzionera, RVI, pa do onih koji su godinama nezaposleni nego samo od guzicara i filozofa koji se anonimno dokazuju po forumima.
Sto se ne javi Prenj u Centralni Zatvor pa ne rasturi Osmanagica???? Covjek je raspoloziv u svakom trenutku pa bujrum ako smijete navalite niko vam ne brani niti moze zabraniti.
tipicno za nekoga ko je u fondaci, bl bl bl puno rijeci a nidje veze

hrasno38

#58 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by hrasno38 » 24/05/2006 15:50

Piramidos wrote:
hrasno38 wrote:
Teska borba momcino. Niti isao niti bio niti rijec progovorio sa bilo kim iz te fondacije osim sa vama na forumu i neobavezno onako sa svojom rajom. I tesko ce ti ici jos jedna stvar a to je da me izivciras pa da me banuju radi tebe kao sto su banovali Starog i Novalicku. Jos si ti mlad i zelen.

terapija

#59 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by terapija » 24/05/2006 15:58

hrasno38 wrote:
Piramidos wrote:
hrasno38 wrote:
Teska borba momcino. Niti isao niti bio niti rijec progovorio sa bilo kim iz te fondacije osim sa vama na forumu i neobavezno onako sa svojom rajom. I tesko ce ti ici jos jedna stvar a to je da me izivciras pa da me banuju radi tebe kao sto su banovali Starog i Novalicku. Jos si ti mlad i zelen.
Neka mi neko objasni sta je to toliko pozitivno u tome?
Svi govore ova iskopavanja na Visocici su dobra za BiH... po cemu?
Sto ce nekoliko ljudi otici gore ili ostaviti koju marku Visokom??
Sta je s "volonterima" hoce li i oni imati hajra od toga :)

Ovdje koristi ima samo Semir i Fondacija. Niko vise.

kendzo

Post by kendzo » 24/05/2006 15:59

Građevinska kompanija “Osmanagic” vam nudi brzu isporuku i montažu vaše osobne piramide uz minimalan rad.

Image

Pri izgradnji mi koristimo vlastitu tehnologiju proizvodnje i montaže elemenata (temelji, stubovi, fasadne ploče, stropne ploče, krovni nosači, betonska korita, rožnjače i grede).

Nazovite nas odmah!!!!

090 292 012

novel

Post by novel » 24/05/2006 16:10

Neka mi neko objasni sta je to toliko pozitivno u tome?
Svi govore ova iskopavanja na Visocici su dobra za BiH... po cemu?
Sto ce nekoliko ljudi otici gore ili ostaviti koju marku Visokom??
Sta je s "volonterima" hoce li i oni imati hajra od toga

Ovdje koristi ima samo Semir i Fondacija. Niko vise.
:lol: :lol: sta zna dijete sta je 100kg, uprti i nosi :lol:

Mahalac

Post by Mahalac » 24/05/2006 16:19

Ove antipiramidase Prenj, terapiju i piramidosa bi ja za kaznu 3 kruga trcanja oko piramida:)
-Piramidosa oko piramide mjeseca
-terapiju oko piramide zmaja :shock:
a Prenja oko piramide sunca :lol: nebi'l se malo zgrijo :D

onda bi ih garant vidili.

Goran_35

Post by Goran_35 » 24/05/2006 16:22

Prenj wrote:
Goran_35 wrote:To "nesto" kada se otkopa,je po "strucnjacima" samo :oops: "obicno brdo" :oops: a u podnozju "poplocano" takozvanim :oops: "polozenim steccima" od cika Koste :oops:

Image

Image

Image

Image

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 24/05/2006 16:25

Mahalac wrote:Ove antipiramidase Prenj, terapiju i piramidosa bi ja za kaznu 3 kruga trcanja oko piramida:)
-Piramidosa oko piramide mjeseca
-terapiju oko piramide zmaja :shock:
a Prenja oko piramide sunca :lol: nebi'l se malo zgrijo :D

onda bi ih garant vidili.
ma ja bih Prenja 6 krugova... :D pa nek se dobro namuci...a izdrzljiv je...
sportista ti je to :D:D:D sa je njem 6 krugova...
nego imate piramidalni pozdrav, citamo se dovidjenja...

Prenj

#65 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by Prenj » 24/05/2006 16:27

hrasno38 wrote: Daj bolan ohladi vise sa Bobovcem, radimljom itd itd. Eno ti ekipe za zastitu i tovari se njima na ledja. I kako to "obicne rimske ili srednjovjekovne gradjevine". Zar su i one trebale da ostanu pod zemljom????? To do sada je bilo samo brdo sa zidicem na vrhu obrazlim razno raznim parazitima i ni u milisma niko nije dosao da obidje to "vrijedno" nalaziste. Sad kad tu dolazi 10-tak hiljada ljudi vikendom, kada je nesto otkopano pa sta god da je, nasli se pametnjakovici da osporavaju sve. Pa ako nesto pokrene arheologiju u BiH i zastitu njenog kulturno istorijskog nasljedja onda je to ovaj projekat. Ali nije kod vas problem u onome sto se radi nego standardna Balkanska zavist i pljuvanje po svemu sto je nase. I ta rimska gradjevina je nasa!!! ili preciznije u BiH i sta je tu lose ako se i ona otkopa. Sirite nevjerovatnu negativnu energiju za ono sto je svakom normalnom covjeku pozitivno. Nisam cuo niti jednog covjeka u svojoj okolini koji je egzistencijalno ugrozen da ima lose misljenje o Semiru i piramidi. Pocevsi od penzionera, RVI, pa do onih koji su godinama nezaposleni nego samo od guzicara i filozofa koji se anonimno dokazuju po forumima.
Nije tu odgovorna ekipa za zastitu vec vlast i to ona ista vlast koja se sad utrkuje i fotografise na Visocici.
Ti si ko biva kriticar aktuelne vlasti, zar ti bas nimalo ne smeta nesebicna podrska vlasti i gluposti izjavljene u predizborno vrijeme tipa 'prihodi od ovoga se mogu porediti sa prihodima od mora'?
Oko kopanja po svaku cijenu, napisah milion puta cekajuci odgovor, ali evo jos jednom: Trecina antickih Pompeja je i sada, dvije stotine i petnaest godina nakon otkrica, jos uvijek zatrpana, ceka bolja vremena za otkopavanje.
Kakve su garancije da otkopano 'nesto' nece dijeliti istu sudbinu kao i ostatak nase kulturne bastine?
Zatrpano nalaziste = sacuvano nalaziste.

mIRCerka

#66 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by mIRCerka » 24/05/2006 16:29

Prenj wrote: Kakve su garancije da otkopano 'nesto' nece dijeliti istu sudbinu kao i ostatak nase kulturne bastine?
ti si meni kralj :D:D:D
hajde da i tebe zartpamo, steta te trosit sad :D trebaces nam za bolja vremna (potrosices se dok prevedem 50 strana singapurskog zakona) :D:D:D

Prenj

#67 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by Prenj » 24/05/2006 16:34

mIRCerka wrote:
Prenj wrote: Kakve su garancije da otkopano 'nesto' nece dijeliti istu sudbinu kao i ostatak nase kulturne bastine?
hajde da i tebe zartpamo, steta te trosit sad :D trebaces nam za bolja vremna (potrosices se dok prevedem 50 strana singapurskog zakona) :D:D:D
Neces vjerovati, ali upravo to se radi, nalazista se zatrpavaju kada god nije moguce njihovo konzerviranje.
Ako je to 'nesto' moglo cekati tolike stotine godina, zar ce jos koja stotina napraviti toliku stetu?
Ili trebamo biti toliko sebicni da to otkopamo i zaboravimo i onda prepustimo kisi, mrazu, suncu i graditeljima kuca i vikendica (najveci broj BH stecaka je zavrsio u temeljima) da ubrzaju propast?
Kao sto je to slucaj SVUGDJE u BIH?

vedderedi

Post by vedderedi » 24/05/2006 16:39

Goran_35 wrote:
Image

Image

Image

Image
Gorane, jesul' ove slike iz Nevesinja mozda?

Prenj

Post by Prenj » 24/05/2006 16:39

Goran_35 wrote:
Prenj wrote:
...
Mi svi jako dobro znamo kako STECCI izgledaju, ali meni nije jasno sta je to 'polozeni stecak' i ko je tu blentavu definiciju prvi smislio.
Ko je Semirov Kosta?
Znamo za Djuru Baslera, Pava Andjelica, Ciru Truhelku, ... ali za Kostu nismo NIKADA culi.

terapija

#70 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by terapija » 24/05/2006 16:42

mIRCerka wrote:
Ponekad se zaista zapitam kako cemo zivjeti bez "piramide" tj. kad se dokaze da je nema :)

Tako ste zanimljivi :P :P :P :P :P :P :P

hrasno38

#71 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by hrasno38 » 24/05/2006 16:43

Prenj wrote:
hrasno38 wrote: Daj bolan ohladi vise sa Bobovcem, radimljom itd itd. Eno ti ekipe za zastitu i tovari se njima na ledja. I kako to "obicne rimske ili srednjovjekovne gradjevine". Zar su i one trebale da ostanu pod zemljom????? To do sada je bilo samo brdo sa zidicem na vrhu obrazlim razno raznim parazitima i ni u milisma niko nije dosao da obidje to "vrijedno" nalaziste. Sad kad tu dolazi 10-tak hiljada ljudi vikendom, kada je nesto otkopano pa sta god da je, nasli se pametnjakovici da osporavaju sve. Pa ako nesto pokrene arheologiju u BiH i zastitu njenog kulturno istorijskog nasljedja onda je to ovaj projekat. Ali nije kod vas problem u onome sto se radi nego standardna Balkanska zavist i pljuvanje po svemu sto je nase. I ta rimska gradjevina je nasa!!! ili preciznije u BiH i sta je tu lose ako se i ona otkopa. Sirite nevjerovatnu negativnu energiju za ono sto je svakom normalnom covjeku pozitivno. Nisam cuo niti jednog covjeka u svojoj okolini koji je egzistencijalno ugrozen da ima lose misljenje o Semiru i piramidi. Pocevsi od penzionera, RVI, pa do onih koji su godinama nezaposleni nego samo od guzicara i filozofa koji se anonimno dokazuju po forumima.
Nije tu odgovorna ekipa za zastitu vec vlast i to ona ista vlast koja se sad utrkuje i fotografise na Visocici.
Ti si ko biva kriticar aktuelne vlasti, zar ti bas nimalo ne smeta nesebicna podrska vlasti i gluposti izjavljene u predizborno vrijeme tipa 'prihodi od ovoga se mogu porediti sa prihodima od mora'?
Oko kopanja po svaku cijenu, napisah milion puta cekajuci odgovor, ali evo jos jednom: Trecina antickih Pompeja je i sada, dvije stotine i petnaest godina nakon otkrica, jos uvijek zatrpana, ceka bolja vremena za otkopavanje.
Kakve su garancije da otkopano 'nesto' nece dijeliti istu sudbinu kao i ostatak nase kulturne bastine?
Uh al su ti teorije. Ja jesam kriticar aktuelne vlasti ali za ono sto ne valja. Sta bih trebao da budem iskljuciv i da kazem nista ne valja. E pa u svakom covjeku pa i u onom najgorem postoji neki makar mali dio pozitivnog. I naravo da to moze donijeti i te kakve prihode naravno ne kao more ali znacajne da. Uzmi samo primjer da recimo je i nedelju bilo 10.000 ljudi tokom dana na Visocici i da je svako popio po jedan sok ili da je pojeo nesto ili na kraju da je prespavao u hotelu na sve to ide po 17% PDV-a. Znaci automatski dobitak. Ali samo spominjanje BiH u znacajnim TV kucama i casopisima znaci dobitak jer se to u principu skupo placa. Najgori su ljudi koji bas u svemu vide crno i sto su iskljucivi 100%.
I iskreno da ti kazem bas me briga sta je ko rekao ili napisao za Pompeje jer to nije u BiH da bi ja razmisaljo o tome.

Zatrpano nalaziste = sacuvano nalaziste = najveci biser jer sve dok je zatrpano nije nalaziste nego njiva ili livada.
A sto se tice garancija nekih u BiH one ne postoje ni za ljudski zivot a kamo li za arheoloska nalazista.

Piramidos

Post by Piramidos » 24/05/2006 16:44

vedderedi wrote:
Goran_35 wrote:
Image

Image

Image

Image
Gorane, jesul' ove slike iz Nevesinja mozda?

http://www.stecci.com/index.asp

evo tu imas

mIRCerka

#73 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by mIRCerka » 24/05/2006 16:46

terapija wrote:
Ponekad se zaista zapitam kako cemo zivjeti bez "piramide" tj. kad se dokaze da je nema :)

Tako ste zanimljivi :P :P :P :P :P :P :P
terapijice pa meni nikad dosadno....

imamo ekologiju, imamo DOSTA! imamo svasta....

samo nemamo dovoljno vremena stici na sve to... :D

sad fakat odo... pa pa :faraon1:

Piramidos

Post by Piramidos » 24/05/2006 16:47

Prenj wrote:
Goran_35 wrote:
Prenj wrote: I "polozeni stecak" i Kosta su Semirovi izumi, cista imaginacija.
...
Mi svi jako dobro znamo kako STECCI izgledaju, ali meni nije jasno sta je to 'polozeni stecak' i ko je tu blentavu definiciju prvi smislio.
Ko je Semirov Kosta?
Znamo za Djuru Baslera, Pava Andjelica, Ciru Truhelku, ... ali za Kostu nismo NIKADA culi.
Dr Marian Wenzel jos jedna velika zena u istori bosne i hercegovine

mIRCerka

Post by mIRCerka » 24/05/2006 16:53

Image

Locked