Bosanska piramida Sunca vol.3

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
Locked
Fair Life
Been thanked: 1 time

Post by Fair Life » 24/05/2006 23:16

Image

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Post by pape » 24/05/2006 23:22

Goran_35 wrote: Danas se sigurno zna da piramide nisu pravili robovi... A kako? Pa postoji vise teorija a jedna je,da su blokovi prenoseni uz pomoc "rezonantnih frekvencija".Ova teorija,pod uslovom da se pokaze tacnom, podrazumjeva ,da su te drevne civilizacije ipak bile mnogo razvijenije nego sto se misli...
Piramide su pravili ljudi, ... da li su bili robovi ili najamni radnici, to nije ni vazno.
Postoje teorije o nacinima gradnje, ali o "prenosenju kamena uz pomoc rezonantnih frekvencija", spekulisu samo levati zaljubljeni u SF literaturu. :oops:

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 24/05/2006 23:22

Fair Life wrote:Image
profesionalno susenje mesa - zanat izucen u Visokom...
i onda kazete da nema piramide...jahhh... :oops:

Goran_35

Post by Goran_35 » 24/05/2006 23:30

pape wrote:
Goran_35 wrote: Danas se sigurno zna da piramide nisu pravili robovi... A kako? Pa postoji vise teorija a jedna je,da su blokovi prenoseni uz pomoc "rezonantnih frekvencija".Ova teorija,pod uslovom da se pokaze tacnom, podrazumjeva ,da su te drevne civilizacije ipak bile mnogo razvijenije nego sto se misli...
Piramide su pravili ljudi, ... da li su bili robovi ili najamni radnici, to nije ni vazno.
Postoje teorije o nacinima gradnje, ali o "prenosenju kamena uz pomoc rezonantnih frekvencija", spekulisu samo levati zaljubljeni u SF literaturu. :oops:
OK,nek ti bude :oops: ali onda moras priznati da su blokovi dizani uz pomoc kranova :D

A robovi nisu sigurno ,vec je bilo "par" kranista i par kamiondzija ... :D

pape

Post by pape » 24/05/2006 23:41

Goran_35 wrote:
pape wrote:
OK,nek ti bude :oops: ali onda moras priznati da su blokovi dizani uz pomoc kranova :D

A robovi nisu sigurno ,vec je bilo "par" kranista i par kamiondzija ... :D
:D Tesko je o ovome diskutovati sa vama "alternativcima".
Postoji jedan izvanredan TV kanal - Discovery, .... samo, ... to ipak nije za vas. :oops: :zzzz:

Goran_35

Post by Goran_35 » 24/05/2006 23:57

pape wrote:Tesko je o ovome diskutovati sa vama "alternativcima".
Postoji jedan izvanredan TV kanal - Discovery, .... samo, ... to ipak nije za vas. :oops: :zzzz:
Lijepo... :)

I sta kazu na Discovery? Kako su napravljene piramide? :roll:

:D

pape

Post by pape » 25/05/2006 00:09

Goran_35 wrote:
:D Tesko se to moze ukratko prepricati. To su emisije, .... tematske cjeline, koje se emituju u terminima od po par sati dnevno, i po nekoliko dana za redom. Trebas to pogledati, ..... to ne pripremaju tamo neki amateri. :oops: Te emisije prave ljudi od struke i nauke.

Goran_35

Post by Goran_35 » 25/05/2006 00:21

pape wrote:
Goran_35 wrote:
:D Tesko se to moze ukratko prepricati. To su emisije, .... tematske cjeline, koje se emituju u terminima od po par sati dnevno, i po nekoliko dana za redom. Trebas to pogledati, ..... to ne pripremaju tamo neki amateri. :oops: Te emisije prave ljudi od struke i nauke.
Nekako mi "alternativno" zvuci :oops: a odgledano svojevremeno na istom kanalu :oops: , da su piramide U Egiptu,orjentisane prema kosmickoj :D karti svemira od prije neznam ti ni ja koliko hiljada godina (bice da je 12 000 :D) i da tacno,prema toj karti, :oops: vrhovi ciljaju u "pojas" Oriona ?

Sta ti mislis o tome? Nekako mi previse "alternativno" za ljude od struke i nauke? :roll:

kekec

Post by kekec » 25/05/2006 00:36

Goran_35 wrote:Nekako mi "alternativno" zvuci :oops: a odgledano svojevremeno na istom kanalu :oops: , da su piramide U Egiptu,orjentisane prema kosmickoj :D karti svemira od prije neznam ti ni ja koliko hiljada godina (bice da je 12 000 :D) i da tacno,prema toj karti, :oops: vrhovi ciljaju u "pojas" Oriona ?
Sta ti mislis o tome? Nekako mi previse "alternativno" za ljude od struke i nauke? :roll: :D
* Sta znaci i kakva je to orjentacija prema "kosmickoj karti svemira"? :?
Bez veze! :-)

* Moraju negdje "ciljati". :)
Ako ne u Orion, onda u Kasiopeju ili Ovna ili...
I kakvo znacenje ima to sto cilja u Orion? :?

Goran_35

Post by Goran_35 » 25/05/2006 00:43

kekec wrote:
Goran_35 wrote:Nekako mi "alternativno" zvuci :oops: a odgledano svojevremeno na istom kanalu :oops: , da su piramide U Egiptu,orjentisane prema kosmickoj :D karti svemira od prije neznam ti ni ja koliko hiljada godina (bice da je 12 000 :D) i da tacno,prema toj karti, :oops: vrhovi ciljaju u "pojas" Oriona ?
Sta ti mislis o tome? Nekako mi previse "alternativno" za ljude od struke i nauke? :roll: :D
* Sta znaci i kakva je to orjentacija prema "kosmickoj karti svemira"? :?

* Moraju negdje "ciljati". :)
Ako ne u Orion, onda u Kasiopeju ili Ovna ili...
I kakvo znacenje ima to sto cilja u Orion? :?
Pa znacenje je u stvari :oops: pokusaj da se dokaze da su piramide mnogo starije nego sto se misli :oops:

Jer,ako se vrati vrijeme u nazad odnda raspored zvijezda na nebu nije isti..A po ovoj teoriji,ako piramide tacno ciljaju u zvijezde koje se nalaze u pojasu Oriona,onda one moraju biti mnogo starije nego sto se misli.
Zasto su strucnjaci :D to radili? Pa zato sto je na osnovu erozije sfinge zakljuceno da je ona mnogo starija...Data je i pretpostavka,koliko bi mogla biti stara...Na osnovu te pretpostavke,kada se vrati vrijeme u nazad i sacini "kosmicka " :D karta :oops: onda te piramide gledaju tacno u pojas Oriona...

Ovo ukratko o par emisija sa Discovery-ja :oops: :D

Goran_35

Post by Goran_35 » 25/05/2006 00:48

I zvuci 'nako :oops: skroz alternativno :oops: :D

kekec

Post by kekec » 25/05/2006 00:51

Goran_35 wrote:I zvuci 'nako :oops: skroz alternativno :oops: :D
Grijesis, zvuci tako istinito. :D

Goran_35

Post by Goran_35 » 25/05/2006 00:55

kekec wrote:
Goran_35 wrote:I zvuci 'nako :oops: skroz alternativno :oops: :D
Grijesis, zvuci tako istinito. :D
Nemoj tako 8-) naljutice nam se strucnjaci :oops: znas da su ucili, iz svojih knjiga :oops: , da piramide ipak nisu toliko stare :oops:

pape

Post by pape » 25/05/2006 00:57

:-) Moj Gorane, .... nemas ti pojma. :oops:
Govoris o vrhovima piramida koje "ciljaju" u Orion, .... blage veze sa vezom to nema.
Ne radi se uopste o vrhovima piramida, ..... radi se o necemu skroz drugom, a to cu ti objasniti i nacrtati drugom prilikom, ... :zzzz:

Goran_35

Post by Goran_35 » 25/05/2006 01:00

pape wrote::-) Moj Gorane, .... nemas ti pojma. :oops:
Govoris o vrhovima piramida koje "ciljaju" u Orion, .... blage veze sa vezom to nema.
Ne radi se uopste o vrhovima piramida, ..... radi se o necemu skroz drugom, a to cu ti objasniti i nacrtati drugom prilikom, ... :zzzz:
evo :oops: pretvorio sam se u uho :oops: i oko :oops:

kekec

Post by kekec » 25/05/2006 01:03

Da li i "piramida Sunca" cilja u Orion ? :D

pape

Post by pape » 25/05/2006 01:08

Goran_35 wrote:
:D Tako i treba da radis, ... kad ne znas, a kofrcis se. :zzzz:
Evo ti kao prvo, ... nesto malo "za oko".
Haj` probaj sa malo zdrave logike zakljuciti o cemu se ovdje radi. Ako ti ne krene "za okom", onda trebas zamoliti za objasnjenje, ... :-) :oops:
Image

pape

Post by pape » 25/05/2006 01:12

:roll: Gogi, ..... hocel` to, .... :oops:

Vodenjak

Post by Vodenjak » 25/05/2006 01:13

Goran_35 wrote:
taxi_driver wrote:...i jos kaze da su one pravljene negdje drugo pa prenesene u visoko.pita ga novinar kako su prenesene,a on kaze da nezna ali da misli da je neka savrsena tehnologija,jer ko poznato je da se zvukom mogu pomjerati stvari i razbijati staklo.ja mislim da su ih prenosili pomocu glasnih zica,tj par njih se deralo a ploce od nekoliko tona su lebdjele u zraku.i tako su se derali i isli u visoko i ploca za njima. :lol:
jos je bilo par provala ali sad se ne mogu sjetiti.
i sto je najtuznije gledam onu omladinu koja u njega gleda kao u boga.upijaju svaku glupost koju on kaze.
i da na kraju kaze da jos nisu nasli nikakav trag od alata s kojim su brusene ploce ali to samo pokrepljuje tezu da su ipak deranjem dosla do visokog. :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja se ipak ne bih smij'o :oops: dok sve ne provjerim... :D

Danas se sigurno zna da piramide nisu pravili robovi... A kako? Pa postoji vise teorija a jedna je,da su blokovi prenoseni uz pomoc "rezonantnih frekvencija".Ova teorija,pod uslovom da se pokaze tacnom, podrazumjeva ,da su te drevne civilizacije ipak bile mnogo razvijenije nego sto se misli...

Ako ova tvrdnja izgleda smjesnom,ja bih jos samo napomenuo :oops: da je Nikola Tesla radio nesto slicno ...Ima to zabiljezeno u njegovim FBI fajlovima...

"In his Manhattan lab, Tesla made the earth into an electric tuning fork. He managed to get a steam-driven oscillator to vibrate at the same frequency as the ground beneath him (like Ella Fitzgerald breaking the glass with her voice in those old Memorex commercials).
The result? An earthquake on all the surrounding city blocks. The buildings trembled, the windows broke, and the plaster fell off the walls.
Tesla contended that, in theory, the same principle could be used to destroy the Empire State Building or even possibly split the Earth in two. Tesla had accurately determined the resonant frequencies of the Earth almost 60 years before science could confirm his results."

A cini mi se da su se radile neke vjezbe iz fizike sa zvucnom viljuskom? Mislim ko je radio(jer ima nekih koji nisu :D) - da se drugo tjelo dovede u poziciju da osciluje istom frekvencijom (to je valjda rezonancija) ?

:oops:
Nikola Tesla je bio Srbin tako da se njegovo ne pika! :oops:

:D :D

Vodenjak

Post by Vodenjak » 25/05/2006 01:15

A sad bez sve shege jedno pitanje.
Nisam nigdje naisao (sto ne znaci da toga nema) koje je Semovo obasnjenje onolike zemlje sto se rasprostrla po piramidi?

Bicu zahvalan onome ko mi prenese njegovu teoriju!

pape

Post by pape » 25/05/2006 01:18

:roll: Gogi, .... da ti malo pomognem, .... :D
Vidi kako izgleda sazvjezdje Orion. Ako sad ne skontash o cemu se radi, .... :roll: .... onda ga jebi, ... :oops: :D
Image

Goran_35

Post by Goran_35 » 25/05/2006 01:19

pape wrote:
Goran_35 wrote:
:D Tako i treba da radis, ... kad ne znas, a kofrcis se. :zzzz:
Evo ti kao prvo, ... nesto malo "za oko".
Haj` probaj sa malo zdrave logike zakljuciti o cemu se ovdje radi. Ako ti ne krene "za okom", onda trebas zamoliti za objasnjenje, ... :-) :oops:
Image
De me prosvjetli leba ti ... :D

Da nije u pitanju "put duse"? :D

kekec

Post by kekec » 25/05/2006 01:22

Vodenjak, cudi me da to ne znas.
Kada se cup sa lovom, blagom ili nekim
drugim vrijednostima stavi u iskopanu
rupu u zemlji, onda se on i zatrpa.
Tako ti je i sa piramidom. Napravljena,
a kao novogradnja, imala je veliku vrijednost;
morali su je zatrpati. Jasno k´o dan. :D

pape

Post by pape » 25/05/2006 01:23

Goran_35 wrote: De me prosvjetli leba ti ... :D
Da nije u pitanju "put duse"? :D
:-) Kad se prestanes kofrciti, sve cu ti objasniti, .... kruha mi, .... :lol:

Goran_35

Post by Goran_35 » 25/05/2006 01:25

pape wrote::roll: Gogi, .... da ti malo pomognem, .... :D
Vidi kako izgleda sazvjezdje Orion. Ako sad ne skontash o cemu se radi, .... :roll: .... onda ga jebi, ... :oops: :D
Image
Vidim i vidim "pojas" oriona...

Hajde reci cekam? :zzzz:

Locked