Bosanska opcija ?!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply

Koja pro-bosanska ideja je jača?

islamska
5
31%
multikonfesionalna
11
69%

Total votes: 16

ThePoliglot

Bosanska opcija ?!

Post by ThePoliglot » 27/02/2007 00:24

Da vas pitam dragi moji: Koja opcija u pro-bosanskom korpusu je jača? Ona da je BiH isključivo islamska ili multikonfesionalna. Govorilo se dosta o tome da je Armija BiH bila multinacionalna pa se odmah sjetim onih snimaka iz Zenice. Onda Sulejman Tihić proklamuje nekakve Srbe na visoke funkcije u SDA a na istom tom kongresu se čitaju fatihe. Može li me neko opovrgnuti i reći da ovo nije kontradikcija?! Onda ovdje na forumu čitam kako po cijeloj Republici BiH treba vezivati ljiljane sa zastavama Islama a znam dobro da takvi pojedinci nisu usamljeni u svom mišljenju!

naoBlacen

Post by naoBlacen » 27/02/2007 01:20

:-)

treba i mora biti jedina i najaca bosanska.

bosna i bosnjastvo mora biti iznad svega, pa i iznad religije.

religija nas samo moze dovesti do toga da nam sudbinu opet kroje minderasi.

osloboditi se upliva religije kljucna je stvar da bi krenuli naprijed.

Ahmmed

Post by Ahmmed » 27/02/2007 01:25

naoBlacen wrote::-)

naoBlacen, pusti četnika i njegova pitanja :-)

Fair Life

Re: Bosanska opcija ?!

Post by Fair Life » 27/02/2007 01:27

ThePoliglot wrote:Da vas pitam dragi moji: Koja opcija u pro-bosanskom korpusu je jača? Ona da je BiH isključivo islamska ili multikonfesionalna. Govorilo se dosta o tome da je Armija BiH bila multinacionalna pa se odmah sjetim onih snimaka iz Zenice. Onda Sulejman Tihić proklamuje nekakve Srbe na visoke funkcije u SDA a na istom tom kongresu se čitaju fatihe. Može li me neko opovrgnuti i reći da ovo nije kontradikcija?! Onda ovdje na forumu čitam kako po cijeloj Republici BiH treba vezivati ljiljane sa zastavama Islama a znam dobro da takvi pojedinci nisu usamljeni u svom mišljenju!

Moja opcija...

Image

naoBlacen

Post by naoBlacen » 27/02/2007 01:33

Ahmmed wrote:

a tako mi reci :D

Šandor

Post by Šandor » 27/02/2007 01:38

NaoBlacen, ima tu jedan veliki problem. Kako okupiti one koji nisu minderaši i vehabije...a nisu ni Jugonostalgičari do te mjere da su im u najboljem slučaju svi isti...na jedno mjesto.

Ako pogledaš malo bolje vidjet ćeš da nemamo takvu političku opciju. Umjereni različitih stavova i ubjeđenja koji imaju zajednički stav o budućnsti ove zemlje.

Ne znam razumiješ li me. Toliko smo inertni da smo dozvolili da nam kolo vode minderpuze, vehabije i gorepomenuti jugonostalgičari. Meni se od ove 3 grupe diže kosa na glavi. A nemam ništa protiv tradicije i običaja, vjernika i komunista. Naprotiv.

Ali kod nas ljudi idu u neku krajnost. Minderpuzama je i četnik i ustaša bolji od onog komuniste koji nas je doveo u gotovo ravnopravnu poziciju u odnosu na druge narode Jugoslaviji. Većini zadrtih jugonostalgičara je uvijek Bošnjo kriv.

A vehabije kolo vode gdje god mogu.

Ne kažu džaba da trebamo preuzeti pozitivne stvari od naših dušmana.

Ahmmed

Post by Ahmmed » 27/02/2007 01:38

naoBlacen wrote:
Ahmmed wrote:

a tako mi reci :D

Ma, prisjetih se nekih njegovih ranijih postova, pa rekoh, da ti prenesem što znam :D

Ahmmed

Post by Ahmmed » 27/02/2007 01:41

Šandor wrote:NaoBlacen, ima tu jedan veliki problem. Kako okupiti one koji nisu minderaši i vehabije...a nisu ni Jugonostalgičari do te mjere da su im u najboljem slučaju svi isti...na jedno mjesto.

Ako pogledaš malo bolje vidjet ćeš da nemamo takvu političku opciju. Umjereni različitih stavova i ubjeđenja koji imaju zajednički stav o budućnsti ove zemlje.

Ne znam razumiješ li me. Toliko smo inertni da smo dozvolili da nam kolo vode minderpuze, vehabije i gorepomenuti jugonostalgičari. Meni se od ove 3 grupe diže kosa na glavi. A nemam ništa protiv tradicije i običaja, vjernika i komunista. Naprotiv.

Ali kod nas ljudi idu u neku krajnost. Minderpuzama je i četnik i ustaša bolji od onog komuniste koji nas je doveo u gotovo ravnopravnu poziciju u odnosu na druge narode Jugoslaviji. Većini zadrtih jugonostalgičara je uvijek Bošnjo kriv.

A vehabije kolo vode gdje god mogu.

Ne kažu džaba da trebamo preuzeti pozitivne stvari od naših dušmana.

Šandor, kad se kandidiram na izborima, glasaj za mene :)

Nit sam minderpuza, jer mu mi komunisti mnooogoooo draži od ustaša i četnika, jugonostalgičar i ne mogu biti :) ,a svoj sam stav o vehabijama, izrekao davno :)

Post Reply