Bootanje sa particije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
daduli_sa

Bootanje sa particije

Post by daduli_sa » 15/05/2007 21:54

Ljudi, pomagajte:

slijedeca je situacija - za potrebe virtuelne masine trebam neki od standardnih operativnih sistema dok ja na racunaru imam instaliran Windows XP Media Center Edition kojeg nema kao opcija tako da mi ne moze da se zavrsi instalacija VM.

Meni padaju dvije eventualne mogucnosti kao rjesenje:
1. da na jednoj od particija instaliram odgovarajuci Windows XP i da postavim da se sistem boota sa te partcije - problem pri tome da u biosu nemam particija nego disk. Kako to odraditi bootanje sa particije?
2. da zadrzim svoj OS, a da stavim bootabilni CD sa odgovarujecim OSom i da jednostavno pustim da instalacija VM povuce podatke jer mi svakako trazi svaki put bootajuci CD/disketu - problem da se bojim da mi nece sta odraditi sa glavnom particijom na kojoj je instaliran sadasnji OS.

Nekih ideja?

aNTropocentrio

:)

Post by aNTropocentrio » 16/05/2007 01:41

Ako u VMWare-u instaliraš novi OS sa bootabilnog diska, on će ti sve podatke snimiti u datoteku virtualnog hard diska, tako da ti neće ništa raditi sa glavnom partiticijom.

daduli_sa

Re: :)

Post by daduli_sa » 16/05/2007 10:19

aNTropocentrio wrote:Ako u VMWare-u instaliraš novi OS sa bootabilnog diska, on će ti sve podatke snimiti u datoteku virtualnog hard diska, tako da ti neće ništa raditi sa glavnom partiticijom.

Je li ovo ono sto sam rekao pod tackom 2.?

Post Reply