bolno rame molim vas pomozite hitno mi je

Sve o zdravlju...
Post Reply
sjenka

bolno rame molim vas pomozite hitno mi je

Post by sjenka » 30/01/2012 09:36

pozdrav svima

jucer me je pocela ruka blago boliti, a onda se bol prosirila na rame. Trenutno je bol gotovo neizdrziva, opseg pokreta je smanjen, jel pomjerim ruku bol je nenormalna. Slicna stvar mi se desila prije pet godina, tad sam zavrsila na hitnoj, pa ortopediji gdje sam dobila tzv blokadu u rame,a dijagnoza je bila kalcifikacija u ramenu. Nalaz rentgena sam ponovila prije otprilike godinu dana, tad na rentgenskom snimku nije nadjeno nista. Moja situacija je sad drugacija jer sam se prije nepuna dva mjeseca porodila, dojim bebu po cijeli dan zaista nemam vremena da idem do doktora opste praxe po uputnicu, pa u dom zdravlja da me naruce za rentgen, pa na ortopediju, to mi je trenutno ogromna procedura, a i bol je neizdrziva. Zna li iko kome da se sad privatno obratim, neko ko mi sad treba pomoci ( reumatolog, ortoped) i sta od lijekova smijem koristiti

hvala svima

Filter
Has thanked: 2 times

Re: bolno rame molim vas pomozite hitno mi je

Post by Filter » 30/01/2012 09:50

sjenka wrote:pozdrav svima

jucer me je pocela ruka blago boliti, a onda se bol prosirila na rame. Trenutno je bol gotovo neizdrziva, opseg pokreta je smanjen, jel pomjerim ruku bol je nenormalna. Slicna stvar mi se desila prije pet godina, tad sam zavrsila na hitnoj, pa ortopediji gdje sam dobila tzv blokadu u rame,a dijagnoza je bila kalcifikacija u ramenu. Nalaz rentgena sam ponovila prije otprilike godinu dana, tad na rentgenskom snimku nije nadjeno nista. Moja situacija je sad drugacija jer sam se prije nepuna dva mjeseca porodila, dojim bebu po cijeli dan zaista nemam vremena da idem do doktora opste praxe po uputnicu, pa u dom zdravlja da me naruce za rentgen, pa na ortopediju, to mi je trenutno ogromna procedura, a i bol je neizdrziva. Zna li iko kome da se sad privatno obratim, neko ko mi sad treba pomoci ( reumatolog, ortoped) i sta od lijekova smijem koristiti

hvala svima
da forumski hecimi ne gataju, pokupi stare nalaze i na cum.
i naglasi da dojis...

starii

Post by starii » 30/01/2012 09:55

Filter wrote:

hvala svima
i naglasi da dojis...
sto ce na cumu?!?! popi fino brufen od 400mg da te popusti i uzmi uputnicu za neurologa i ortopeda da ne lutas dzabe od doktora do doktora...a u cumu ce samo platiti pregled ako je jos bez uputnice i izgubiti vrijeme..

Mis mekinjas

Post by Mis mekinjas » 30/01/2012 10:01

Mislim da kad žena doji, da ne smije piti tablete protiv bolova tek tako. :roll:

Aj ti sejo u hitnu, umiri ruku, i požuri.

Filter

Post by Filter » 30/01/2012 10:07

starii wrote:
Filter wrote:
sjenka wrote:
i naglasi da dojis...
sto ce na cumu?!?! popi fino brufen od 400mg da te popusti i uzmi uputnicu za neurologa i ortopeda da ne lutas dzabe od doktora do doktora...a u cumu ce samo platiti pregled ako je jos bez uputnice i izgubiti vrijeme..

na cum se ne ide sa uputnicom...

elem, boldirano ....

LieToMe

Post by LieToMe » 30/01/2012 10:11

starii wrote:
Filter wrote:

hvala svima
i naglasi da dojis...
nikakve tablete protiv bolova i cirkusi dok ne saznas sa sigurnoscu sta ti je. imam bol iznad koljena vec 3 sedmice koji se pojacao prosle sedmice i u subotu sam bila na cumu, uradili mi rtg, bila kod 4 ortopeda (ukljucujuci i drzavnu bolnicu u petak). kod mene je doslo do pucanja misica na desnoj nozi.
znaci, pravac cum, mozes i popodne. gore je svakako dezurni ortoped tako da se ne zamaras da ides na ortopediju ja sam bila u subotu sa uputnicom pa me poslali na cum. puno srece i cuvaj se :wink:

sjenka

Post by sjenka » 30/01/2012 10:13

haman od lijekova sem paracetamola ne smijem ista popiti. Bol trpim, ali me prpa hvata od neizvjesnosti koliko cu morati trpjet. Da ne dojim ja bih ipak uzela par injekcija kortikosteroida i bila mirna. Stare nalaze nemam, tj imam, ali smo se pred sami porod preselili, tako da ko zna gdje su mi sad ti svi papiri. Joj belaja sta da radim?

starii

Post by starii » 30/01/2012 10:14

Filter wrote:
i naglasi da dojis...
sto ce na cumu?!?! popi fino brufen od 400mg da te popusti i uzmi uputnicu za neurologa i ortopeda da ne lutas dzabe od doktora do doktora...a u cumu ce samo platiti pregled ako je jos bez uputnice i izgubiti vrijeme..[/quote][/quote]

elem, boldirano ....[/quote]
eto ti otidi pa vidi, neki dan bio sa rodakom i bio bez uputnice i platio pregled,dosao im novi dopis da samo sto je hitno ne placa a sve ostalo il uplatnica il plati pregled,valjda se navadilo dosta raje pa je islo i bez uputnice gore a i zbog belaja sa onom zenskom...mozes im donijeti uputnicu iz hitne il doma zdravlja..eto i ova lietome je imala uputnicu...

sjenka

Post by sjenka » 30/01/2012 10:14

lie to me HVALA

sjenka

Post by sjenka » 30/01/2012 10:16

pa valjda ce se sazaliti kad me vide u kakvom sam bolnom stanju, a i beba ide sa mnom

LieToMe

Post by LieToMe » 30/01/2012 10:18

starii wrote:
Filter wrote:
i naglasi da dojis...
[/quote]

elem, boldirano ....[/quote]
eto ti otidi pa vidi, neki dan bio sa rodakom i bio bez uputnice i platio pregled,dosao im novi dopis da samo sto je hitno ne placa a sve ostalo il uplatnica il plati pregled,valjda se navadilo dosta raje pa je islo i bez uputnice gore a i zbog belaja sa onom zenskom...mozes im donijeti uputnicu iz hitne il doma zdravlja..eto i ova lietome je imala uputnicu...[/quote]

ja sam imala uputnicu za ortopediju ne za cum. u petak sam bila u drzavnoj bolnici, tamo me ortoped pregledao i konstatovao da moram uraditi rtg. u petak uzela odmah uputnicu kod svoje doktorice za ortopediju. u subotu ujutru na ortopediju, oni me fino poslali na cum, tamo su pregledala dvojica ortopeda, uradili rtg, sad trebam jos sutra da uradim ultrazvuk misica da vidim u kojoj je mjeri "pocjepan"

LieToMe

Post by LieToMe » 30/01/2012 10:19

sjenka wrote:lie to me HVALA
ne zahvaljuje se na tome, samo lagano i sretno. bice to sve ok :wink:

Filter

Post by Filter » 30/01/2012 10:19

starii wrote: eto ti otidi pa vidi, neki dan bio sa rodakom i bio bez uputnice i platio pregled,dosao im novi dopis da samo sto je hitno ne placa a sve ostalo il uplatnica il plati pregled,valjda se navadilo dosta raje pa je islo i bez uputnice gore a i zbog belaja sa onom zenskom...mozes im donijeti uputnicu iz hitne il doma zdravlja..eto i ova lietome je imala uputnicu...
:roll: :roll: to onda nesto bas frisko :roll: :roll:
onda hitna, ali bez lijekova na svoju ruku...

sjenka

Post by sjenka » 30/01/2012 10:28

sta mislite mogu li u hitnu prije 8 navecer otici? Imaju li oni rentgen i ortopeda, to bi mi bila najbrza solucija

LieToMe

Post by LieToMe » 30/01/2012 10:30

sjenka wrote:sta mislite mogu li u hitnu prije 8 navecer otici? Imaju li oni rentgen i ortopeda, to bi mi bila najbrza solucija
ja mislim da je to nekad davno bilo, da se sad sve radi na cumu. ja dok sam bila u subotu hitna je dovezla troje (sve stariji ljudi) koji su trebali raditi rtg.

bpsang

Post by bpsang » 30/01/2012 21:24

sjenka wrote:sta mislite mogu li u hitnu prije 8 navecer otici? Imaju li oni rentgen i ortopeda, to bi mi bila najbrza solucija
MOJ TI JE SAVJET DA POD HITNO IZVADIS NALAZ KRVI I URINA,POD URINOM DA TI IZVADE NALAZ kreatina,ako ti je nalaz kreatina povecan,talozi ti se povecana mokračna kiselina na kosti zglobova kičme i lopatica ,te e zbog toga sve boli.Ima lijeka al je dugotrajan, zbog bebe koju dojis moras se posavjetovati sa doktorom,jer iz čista mira da te zaboli lopatica ili dio kicme kičmenog stuba , a to rengenom ne moze niko otkriti jedino laboratoriskim nalazom .
Kreni od toga .
takodje procitaj i ovo
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 42&t=92066

Koba

Post by Koba » 30/01/2012 22:01

Prije dvije-tri godine imao sam velikih problema sa bolovima u ramenu.

Doktor ih je riješio pripisivanjem nekakvih tableta i savjetom da prestanem igrati basketa par mjeseci. Objašnjenje za bolove je bilo da sam prignječio živac u ramenu.

eluna

Post by eluna » 30/01/2012 22:09

draga moja - ne pij NIŠTA od lijekova

meni je pomagala krema REUMOGAL (galas proizvodnja) jedino nisam sigurna da li je pogodna za dojilje - to pitaj u apoteci, ali mislim da jeste jer sadrži samo mentol i nekakav destilat koji služi za razmazivanje

helem, ja nisam mogla ni leći a kamoli pomjeriti ruku - razlog je tzv. uklještenje živca kod naglog pokreta

naibitnije je da zagriješ mišić koji pritiska živac, kako bi se "odvojili" ..... ova krema tome pomaže, ali je meni pomoglo i "ljutito lopatanje snijega" i preznojavanje :D:D .......... u nekoj huji - pukao mi film zbog nekog dreugog posla na vikendici, dohvatim fino lopatu i raspalim po snijegu ........... kad sam očistila put rame je prestalo da boli ..... ima tome već 3 godine :D .......... još nije zabolilo

swirl

Post by swirl » 30/01/2012 22:15

Ima hitna i rentgen i ortopeda

hana_montana

Post by hana_montana » 30/01/2012 23:12

ja isto za ovo sto starii kaze cujem prvi put al eto svasta je moguce,mozda traze da se ipak prvo prodje kroz hitnu..uglavnom hitna ti ima rentgen al nisam sigurna da rade nocu,nesta su to mijenjali nekad..tako da mozda da probas kum,mislim da te nece vratiti,uputnica se moze donjeti i naknadno :)

u svakom slucaju nemoj pit lijekove zbog bebice :) ..probaj svezat ruku necim ono maramu oko vrata pa oko ruke da je sto manje pomjeras i iritiras.

sjenka

Post by sjenka » 31/01/2012 09:58

ne odoh sinoc na CUM. bilo mi je zao na -13 da bebu maltretiram, iako cijelu noc nisam od bolova spavala. Jutros posaljem muza po uputnicu za reuma testove, rtg ramena i za svaki slucaj trazio je uputnicu za CUM. Naravno moja doktorica porodicne medicine nije sklona mladim ljudima davati bilo kakve uputnice je " mladi smo" pa samim time i uvijek zdravi, tako da je na kraju jedva dala uputnicu za rentgen za koji sam naucena najranije 20 februara :-). Zvala sam centar za klinicku farmakologiju i tamo su extra ljubazni i rekli su mi da smijem popiti paracetamol, brufen i eventualno blokadu depomedrolom u rame, ali nakon toga nema dojenja 24 sata. Na kraju zovnem sanasu i zakazem pregled. Eto bas sam ljuta što zbog bola, što zbog glupe papirologije i nerazumijevanja

LieToMe

Post by LieToMe » 31/01/2012 10:09

sjenka wrote:ne odoh sinoc na CUM. bilo mi je zao na -13 da bebu maltretiram, iako cijelu noc nisam od bolova spavala. Jutros posaljem muza po uputnicu za reuma testove, rtg ramena i za svaki slucaj trazio je uputnicu za CUM. Naravno moja doktorica porodicne medicine nije sklona mladim ljudima davati bilo kakve uputnice je " mladi smo" pa samim time i uvijek zdravi, tako da je na kraju jedva dala uputnicu za rentgen za koji sam naucena najranije 20 februara :-). Zvala sam centar za klinicku farmakologiju i tamo su extra ljubazni i rekli su mi da smijem popiti paracetamol, brufen i eventualno blokadu depomedrolom u rame, ali nakon toga nema dojenja 24 sata. Na kraju zovnem sanasu i zakazem pregled. Eto bas sam ljuta što zbog bola, što zbog glupe papirologije i nerazumijevanja
ja ti fino rekla da odes na cum jer ce te tamo pogledati sigurno, niko te nece vratiti ako imas bolove sa uputnicom ili bez... ne bih da pametujem, ti znas najbolje sebi, ali samo si komplikujes... sretno u svakom slucaju

sjenka

Post by sjenka » 31/01/2012 21:26

uh sto se napatih

odem danas privatno ortopedu, on predlozi fizikalnu terapiju, a ako ne uspije onda blokada u rame. Kaze pricekajte sedam dana. Skontam ja sto cu se patiti odoh ja do hitne nek mi daju blokadu. U hitnoj mi se nasmiju, ali daju uputnicu za cum. Na cumu nece ni da cuju, kazu idite ujutro na ortopediju pa ako oni htjednu da vam daju :-). Na kraju putem preporuke odem u drzavnu i tamo mi napokon daju blokadu. Jos uvijek me strasno boli, a najgore od svega beba nece mlijeko na flasicu samo place :sad:

Ujedam

Post by Ujedam » 02/02/2012 01:28

sjenka wrote:uh sto se napatih

odem danas privatno ortopedu, on predlozi fizikalnu terapiju, a ako ne uspije onda blokada u rame. Kaze pricekajte sedam dana. Skontam ja sto cu se patiti odoh ja do hitne nek mi daju blokadu. U hitnoj mi se nasmiju, ali daju uputnicu za cum. Na cumu nece ni da cuju, kazu idite ujutro na ortopediju pa ako oni htjednu da vam daju :-). Na kraju putem preporuke odem u drzavnu i tamo mi napokon daju blokadu. Jos uvijek me strasno boli, a najgore od svega beba nece mlijeko na flasicu samo place :sad:
Ja bih na tvom mjestu prešla na fizikalnu terapiju.. govorim iz iskustva. Moguće je da će u roku od 7 dana bol proći, ali opet će se vratiti. A što se tiče bebice, pokušaj bez upotrebe medikamenata ako ikako možeš!

Optimist
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Post by Optimist » 11/02/2012 16:48

Kao prvo, uzimanje kortikosteroida se ne preporucuje mladjim ljudima zbog njegovog uticaja na organizam. Mislim da ti je ipak puno bolje da pokusas sa fizikalnom terapijom u nekoj banji. Moj otac je isao na Ilidzu i dosta mu je pomoglo. Rame ga je toliko bolilo da ruku nije uopce mogao podici iznad glave. Za sad je sve ok.

Post Reply