Bolesna tigrica- trebam pomoc !?

Za sve koji vole ta divna stvorenja...
DoradO
Has thanked: 1 time

Bolesna tigrica- trebam pomoc !?

Post by DoradO » 13/05/2008 14:14

...od sinoc samo bjezi od mene i svih ukucana, stalno bjezi u kavez mada ga nisam mogao tamo natjerati nikad osim kad jede... sad samo spava a juce je nenormalno povracao hranu, a mlad je, imam ga tek 5-6 mjeseci .... jeli neko imao slicna iskustva i sta da mu radim ... imamo sjecaj da ga nesto pati al ne znam kako da mu pomognem :(

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Re: Bolesna tigrica- trebam pomoc !?

Post by mIRCerka » 13/05/2008 14:28

DoradO wrote:...od sinoc samo bjezi od mene i svih ukucana, stalno bjezi u kavez mada ga nisam mogao tamo natjerati nikad osim kad jede... sad samo spava a juce je nenormalno povracao hranu, a mlad je, imam ga tek 5-6 mjeseci .... jeli neko imao slicna iskustva i sta da mu radim ... imamo sjecaj da ga nesto pati al ne znam kako da mu pomognem :(

061397178 Nazovi veterinara Amara, pitaj njega, ako nista drugo nek te uputi dobrom vetu za tice...

DoradO

Post by DoradO » 13/05/2008 14:54

e hvala ti puno

mIRCerka

Post by mIRCerka » 13/05/2008 14:56

DoradO wrote:e hvala ti puno

NP.
Btw, dobar ti kokopeli :D

DoradO

Post by DoradO » 13/05/2008 15:01

mIRCerka wrote:

NP.

sorry ... ko mi je dobaar :D

kemtrejls

Post by kemtrejls » 13/05/2008 15:07

Na stranici http://www.papigice.net imaš sve,ama baš sve o papigama.Na forumu ćeš naći sve odgovore na pitanja.
Ja imam dvije tigrice,ali nisam imao takvih problema.
U svakom slučaju želim brz oporavak tvoje ptičice.
Što se tiče veterinara,to su ti mesari koji znaju samo da izvrše eutanaziju pasa,bruceloznih ovaca...,a za papige sigurno nemaš veterinara koji će ti pomoći adekvatno!

DoradO

Post by DoradO » 13/05/2008 15:10

mIRCerka wrote:
DoradO wrote:...od sinoc samo bjezi od mene i svih ukucana, stalno bjezi u kavez mada ga nisam mogao tamo natjerati nikad osim kad jede... sad samo spava a juce je nenormalno povracao hranu, a mlad je, imam ga tek 5-6 mjeseci .... jeli neko imao slicna iskustva i sta da mu radim ... imamo sjecaj da ga nesto pati al ne znam kako da mu pomognem :(

061397178 Nazovi veterinara Amara, pitaj njega, ako nista drugo nek te uputi dobrom vetu za tice...

evo dogovorio sam sve vodim ga sutra veterinaru ... nadam se samo da ce izdrzati ovako do sutra :(

mIRCerka

Post by mIRCerka » 13/05/2008 15:14

DoradO wrote:
mIRCerka wrote:

NP.

sorry ... ko mi je dobaar :D

Kokopeli, tvoj avatar, INDIJANSKI BOG PLODNOSTI....kazu da kad on dodje u selo i zasvira svoju frulicu, sve zene povilene i samo bi se...znas :D

Ja imam srebreni privjesak, kupila u rezervatu u Grand Kanjonu :D

Who is Kokopeli?

According to Hopi Indian legend, Kokopeli (the flute player and traveling prankster) was the symbol of happiness, joy, and fertility. He would visit villages playing his flute, carrying seeds in his backpack (the "hump" he is pictured as having). Everyone would sing and dance through the night. Then, while the people slept, Kokopeli would roam the corn fields, playing his flute. The next morning the people would awake to find the corn almost full grown and Kokopeli gone, and many of the young women of the village pregnant. One legend has it that he is responsible for the end of winter and the coming of spring. When, the story goes, Kokopeli comes playing his flute, the sun comes out, the snow melts, the green grass grows, the birds begin to sing, and all the animals gather around to hear his songs.

Sto se veterinara tice, ne znam zaista nijednog koji radi sa papigama, ali vjerujem da ti Amar nece preporuciti nekog bezze.

DoradO

Post by DoradO » 13/05/2008 15:21

kemtrejls wrote:Na stranici http://www.papigice.net imaš sve,ama baš sve o papigama.Na forumu ćeš naći sve odgovore na pitanja.
Ja imam dvije tigrice,ali nisam imao takvih problema.
U svakom slučaju želim brz oporavak tvoje ptičice.
Što se tiče veterinara,to su ti mesari koji znaju samo da izvrše eutanaziju pasa,bruceloznih ovaca...,a za papige sigurno nemaš veterinara koji će ti pomoći adekvatno!

znam... :sad: zato sam i potrazio ovdje pomoc ... kontam najbolje znaju ljudi koji imaju ptice ...

DoradO

Post by DoradO » 13/05/2008 15:23

sorry ... ko mi je dobaar :D[/quote]
Kokopeli, tvoj avatar, INDIJANSKI BOG PLODNOSTI....kazu da kad on dodje u selo i zasvira svoju frulicu, sve zene povilene i samo bi se...znas :D

Ja imam srebreni privjesak, kupila u rezervatu u Grand Kanjonu :D

Who is Kokopeli?

According to Hopi Indian legend, Kokopeli (the flute player and traveling prankster) was the symbol of happiness, joy, and fertility. He would visit villages playing his flute, carrying seeds in his backpack (the "hump" he is pictured as having). Everyone would sing and dance through the night. Then, while the people slept, Kokopeli would roam the corn fields, playing his flute. The next morning the people would awake to find the corn almost full grown and Kokopeli gone, and many of the young women of the village pregnant. One legend has it that he is responsible for the end of winter and the coming of spring. When, the story goes, Kokopeli comes playing his flute, the sun comes out, the snow melts, the green grass grows, the birds begin to sing, and all the animals gather around to hear his songs.[/quote]

:lol: :lol: :lol: meni se onako uciniio cool pa ga postavio ... sad znam i sta znaci :P nema dalje :lol:

mIRCerka

Post by mIRCerka » 13/05/2008 15:29

DoradO wrote: :lol: :lol: :lol: meni se onako uciniio cool pa ga postavio ... sad znam i sta znaci :P nema dalje :lol:

Ti sad ne pruzaj zenama ruku, ostace trudne!

Nego, ako sta saznas, i ako se veterinar za tice ispostavi dobar, boga ti javi ovdje, ima brdo raje sa ticama, a mi znamo samo macece i pasece doktore.
SRETNO!

DoradO

Post by DoradO » 13/05/2008 15:39

mIRCerka wrote:
DoradO wrote: :lol: :lol: :lol: meni se onako uciniio cool pa ga postavio ... sad znam i sta znaci :P nema dalje :lol:

Ti sad ne pruzaj zenama ruku, ostace trudne!

Nego, ako sta saznas, i ako se veterinar za tice ispostavi dobar, boga ti javi ovdje, ima brdo raje sa ticama, a mi znamo samo macece i pasece doktore.
SRETNO!

OK , javim sutra kako je proslo

:sax: :-D

redondo72

Post by redondo72 » 13/05/2008 21:06

U jednu kafenu kašiku sipaj malo vode. Onda rastvori pola kofetina + četvrt andola + nešto za smirenje ( može bensedin ). To sve sipaš u ono zrnevlje i da vidiš... ima da leti po sobi... sineee!

kemtrejls

Post by kemtrejls » 14/05/2008 08:49

Vrlo važno je da svoju pticu ne držiš na propuhu.
Ovih nekojiko dana dok se ne oporavi drži je na toplom mjestu,priušti joj odmora i tišine.
Javi obavezno kako je prošao pregled!

luciferino

Post by luciferino » 14/05/2008 09:11

redondo72 wrote:U jednu kafenu kašiku sipaj malo vode. Onda rastvori pola kofetina + četvrt andola + nešto za smirenje ( može bensedin ). To sve sipaš u ono zrnevlje i da vidiš... ima da leti po sobi... sineee!

:cry: Haj, nemoj zezat :?

Ti to svoje drogiraš?

mIRCerka

Post by mIRCerka » 14/05/2008 10:10

redondo72 wrote:U jednu kafenu kašiku sipaj malo vode. Onda rastvori pola kofetina + četvrt andola + nešto za smirenje ( može bensedin ). To sve sipaš u ono zrnevlje i da vidiš... ima da leti po sobi... sineee!

Gdje li si ti akinetone pronasao...

DoradO

Post by DoradO » 14/05/2008 12:37

Pozdrav svima
jutros kada sam krenuo na pregled sa pticom na stepenicama sretnem jednu konu nakoju sam skroz zaboravio... a ona citav zivot ima neke ptice :D i cim me vidjela pita sta je i ja joj kazem a ona za mob i zovne veterinara koji je malo prije toga bio kod nje... Zove se Denis i rekao mi je da ga mogu uvijek dobiti na sl. br: 033/651-692 ... stvarno je dobar i pazi sta radi a to sam znao cim ga i ta zena zove jer voli pticu vise od djeteta ... :-D

pregledao je mog Ria, nakapao mu nesto u kljun i pregledao sta mu dajem da jede ... i covjek se zgrozio kad je vidio jednu kesicu hrane ''vitamina'' netto 20g - ne znam kako se zove jer sam vrh otkinuo - kaze niposto mu ovo ne smijes davati ... a to su mi preporucili u onoj prodavnici iza bivse sarajke gdje inace i kupujem hranu ... i rekao mi je da mu je mozda bilo lose i zbog spreja koji sam kupio prije 10 dana protiv bubica i naprskao ga ... mada sam bio i vise nego oprezan ... ali morao sam je r je poceo da se ceska neprestano :roll:

uglavnom malac je sad vec bolje ... leti, jede normalno i sklonio sam kamilicu i stavio vodu sa malo limuna kako ste i rekli cisto radi prevencije :)

kemtrejls

Post by kemtrejls » 14/05/2008 13:51

Drago mi je da si skinuo teret sa duše.
Veliš da se češkao?
Ptice se stalno češkaju,to jest čiste.
Možda joj nedostaje kupanja,ali to ne primjenjuj dok ne ozdravi i dok ne primijetiš da je stolica normalna,da normalno jede i pije.
Možeš je tuširati pod tušem(ja to radim) ili joj ubaciti posudicu sa vodom,ptice jako uživaju u kupanju.
Ni po koju cijenu nakon kupanja nemoj da je iznosiš na propuh ili balkon(osim ako nije toplo).
Moraš puno da se informišeš o tome šta vole,šta smiju jesti,i moraš razujeti svoju ptičicu da bi mogao da joj olakšaš život.
Velika je obaveza imati kućnog ljubimca i moraš dati puno živaca,vremena i pažnje da bi na kraju zauzvrat dobio puno više!
Baš lijepo to što imaš u komšiluku nekog ko je iskusan,razmjenjujte iskustva!

luciferino

Post by luciferino » 14/05/2008 13:56

Baš super da ti je tican bolje. :)
A što se kupanja i prskanja tiče...moja dva šugavca ne bi ušla u kadicu s vodom, ma nema tih para. Imala sam ogroman broj tigrica i nisam primjetila da su nešto lude za vodom. Ne silim ih da se kupaju, ne tuširam ih, uglavnom se ćopaju same i čiste jedna drugu, naročito kada im raste novo perje. U kadicu neće i tačka, dok su kanarinci potpuno druga priča.

DoradO

Post by DoradO » 14/05/2008 14:43

:lol: :lol: vjerujem... al eto ovaj moj je meni u par navrata bukvalno zaronio u casu sa vodom i jednom sa ledenim cajem ... i to se sve desi u sekundi, skoci i nagne se i kako nema za sta da se drzi upadne citav ... a jel im jos hladno da mu stavim kadicu :?

DoradO

Post by DoradO » 14/05/2008 14:50

kemtrejls wrote:Drago mi je da si skinuo teret sa duše.
Veliš da se češkao?
Ptice se stalno češkaju,to jest čiste.
Možda joj nedostaje kupanja,ali to ne primjenjuj dok ne ozdravi i dok ne primijetiš da je stolica normalna,da normalno jede i pije.
Možeš je tuširati pod tušem(ja to radim) ili joj ubaciti posudicu sa vodom,ptice jako uživaju u kupanju.
Ni po koju cijenu nakon kupanja nemoj da je iznosiš na propuh ili balkon(osim ako nije toplo).
Moraš puno da se informišeš o tome šta vole,šta smiju jesti,i moraš razujeti svoju ptičicu da bi mogao da joj olakšaš život.
Velika je obaveza imati kućnog ljubimca i moraš dati puno živaca,vremena i pažnje da bi na kraju zauzvrat dobio puno više!
Baš lijepo to što imaš u komšiluku nekog ko je iskusan,razmjenjujte iskustva!

znam sve ... trudim se maximalno :-D ipak ovo mi je prva pticica pa mi je sve ovo novo i nepoznato ... nadam se da mi nece zamjeriti ako nesto nepravilno napravim :skoljka: nisam ni znao da se nesmiju stavljati plasticne sjedaljke pa sam malopri izasao ubrao nekoliko grana i napravio drvene ... ako imate nekih jos prjedloga sto bas vole pls recite mi :)

mIRCerka

Post by mIRCerka » 14/05/2008 14:52

Ako se ne bude htio kupati, ti mu samo okaci ovu sliku pored kaveza :D
Image

Neka pusti ga nek se cese, ne koristi sprejeve, ja oooooooooodavno ne koristim sprejeve za macke, a imam ih OSAM U STANU i vjeruj da na jednu macku moze stati mnogo vise buha nego na jednu Ticu :D
Daklem, sprej BACI. :D

DoradO

Post by DoradO » 14/05/2008 15:07

mIRCerka wrote:Ako se ne bude htio kupati, ti mu samo okaci ovu sliku pored kaveza :D
Image

Neka pusti ga nek se cese, ne koristi sprejeve, ja oooooooooodavno ne koristim sprejeve za macke, a imam ih OSAM U STANU i vjeruj da na jednu macku moze stati mnogo vise buha nego na jednu Ticu :D
Daklem, sprej BACI. :D

auuuu sto je kod tebe veselo :lol: :lol:

od danas nista sto se tice hemije necu primjenjivati :)

luciferino

Post by luciferino » 14/05/2008 15:33

DoradO wrote::lol: :lol: vjerujem... al eto ovaj moj je meni u par navrata bukvalno zaronio u casu sa vodom i jednom sa ledenim cajem ... i to se sve desi u sekundi, skoci i nagne se i kako nema za sta da se drzi upadne citav ... a jel im jos hladno da mu stavim kadicu :?

Mislim da je puno važnije da ga ne držiš na propuhu naročito ne nakon kupanjca. Moj se kanarinac kupao u sred zime i to više puta na dan sa takvim ćejfom da je prskalo na sve strane. Naravno, u stanu je uvijek bilo toplo. Za tigrice ti ne mogu reći jer su moje tigrice umislile da im kupanje ne treba.

Razvila sam i sistem tuširanja (bočica s prskalicom-ne mogu to baš nazvati tuširanjem) i onda ih blago napršćem u ljetnim danima. Ne bune se, ne bježe, samo se našušure, a voda sklizne. A ako ih slučajno uzmem u ruku, počnu se histerično biskati, ko vele šta nas ova ima pipkat, fuj ljudeći smrad na našem božanskom perjetu.
Last edited by luciferino on 14/05/2008 15:53, edited 1 time in total.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 14/05/2008 15:36

I jos nesto, vodi racuna o tome da vrlo cesto proiyvodjaci hrane i dzidza za ljubimce obicno NEMAJU LJUBIMCE pa napisu glupe upute (kao ISTRESITE CIJELU VRECU PIJESKA U POSUDU I TRAJACE VAM 14 DANA) haujesnou.
NEMOJ OKLIJEVATI da nazoves veterinara makar za pitanje :D

Post Reply