bol u stomaku

Sve o zdravlju...
starii

Re: bol u stomaku

Post by starii » 20/08/2009 22:25

Po njenoj priči, izgleda da je već radila ultrazvuk. Ako nije, svakako treba. I ja nisam "filozof" već praktičar. Zato joj ovako i govorim.

ti si prakticar tipa nisam ginekolog al mogu pogledati :)...nego filozof onda ti meni objasni kako ce gastroskopijom vidjeti trombozu art.mesenterice sup..?[/quote]
S tom dijagnozom, druže, ne bi ti ona sjedila za compom. i lagano kuckala. Siguran budi. :)[/quote]

budi siguran da bi sjedila...masa je bolesti koje mogu davati bol u stomaku..sta da je aneurzima abd. aorte sa bolovima u stomaku..sta ces gastroskopijom i kolonoskopijom dokazati? pacijent se napati pri pregledu a nista dokazao nisi, sta da je upala slijepog crijeva? da radi opet gastroskopiju? i najpametnije joj dok ima bolove javiti se u cum da se izdiferencija sta je...

pjegica

Post by pjegica » 20/08/2009 22:26

I ja na prvu pomislih na slijepo crijevo. Mene je prošle godine naglo sve zaboljelo. I u predjelu želuca, i bubrega, i jetre, ma svugdje osim u predjelu slijepog crijeva. Niko nije ni posumnjao. Tek kad se dobro upalilo, skoro pa perforiralo, skontali su šta je i onda ga hitno vadili van.
Ne bih ti savjetovala da tražiš savjete po forumu, već trk kod doktora, pa nek traži uzrok kako god da traži. Može biti nešto bezazleno, al može biti i baš zeznuto. Nije se sa tim igrati.

Pera Trta
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

Post by Pera Trta » 20/08/2009 22:33

starii wrote:
Po njenoj priči, izgleda da je već radila ultrazvuk. Ako nije, svakako treba. I ja nisam "filozof" već praktičar. Zato joj ovako i govorim.

ti si prakticar tipa nisam ginekolog al mogu pogledati :)...nego filozof onda ti meni objasni kako ce gastroskopijom vidjeti trombozu art.mesenterice sup..?

S tom dijagnozom, druže, ne bi ti ona sjedila za compom. i lagano kuckala. Siguran budi. :)[/quote]

budi siguran da bi sjedila...masa je bolesti koje mogu davati bol u stomaku..sta da je aneurzima abd. aorte sa bolovima u stomaku..sta ces gastroskopijom i kolonoskopijom dokazati? pacijent se napati pri pregledu a nista dokazao nisi, sta da je upala slijepog crijeva? da radi opet gastroskopiju? i najpametnije joj dok ima bolove javiti se u cum da se izdiferencija sta je...[/quote]
Upala slijepog crijeva (apendicitis) ne traje danima. Aneurizma abd. aorte se vidi ultrazvukom, koji je uradila. Ima li još neka bolest u udžbeniku da se nisi sjetio? I...CUM je Centar URGENTNE medicine. Tamo se ne šalju (i ne primaju) ljudi čije tegobe traju danima, a nalazi im uredni (očito jesu, jer drukčije nije navela). Praktičar ti govori kako stvari funkcionišu u stvarnom životu, a u knjigama svašta piše, tačno je to. I ja sam kad sam tek diplomirao mislio da se sve iz knjiga nauči :)

Pera Trta
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

Post by Pera Trta » 20/08/2009 22:41

zagazaga wrote:vala ribe ja stvarno ne znam jel' ti nekog ovdje zezaš ili šta ?

otvorila si nekoliko tema o svom problemu

viewtopic.php?f=42&t=66479

viewtopic.php?f=42&t=65283

viewtopic.php?f=42&t=64802&p=2812304#p2812304

ja mislim da je tebi dosadno :roll:

:thumbup:
I to od juna mjeseca! :shock:
E ko mi sad pomene ponovo upalu slijepog crijeva ili "trombozu arterije mesenterice sup."...biću vrlo nepristojan prema njemu. :D

terra_incognita

Post by terra_incognita » 20/08/2009 22:54

ribe wrote:vjerujes li mi da mene boli dok jedem i sto vise jedem sve me vise boli cini mi se svaki zalogaj koji progutam bol je sve jaca da nekad moram prestati jesti dok me malo ne popusti legnem savijem noge u koljenima ono prema stomaku i pocne popustati bol

Ove simptome ima moj stari i dijagnoza je hernija i to negdje u predjelu pupka.

skojotovski

Post by skojotovski » 20/08/2009 23:05

Ribo, a da probas pustiti, pardon, ispustiti goluba ili vise njihA?

ribe

Post by ribe » 21/08/2009 10:26

zagazaga po cemu zakljuci da nekog zezam ,pera trta sta ti znaci od juna mjeseca niko te ne tjera da dajes savjete

Benjamin1999

Post by Benjamin1999 » 21/09/2013 20:45

neku noć sam se sageo dole na pod da pogledam nesto u centralnoj jednici računara. kleknuo sam na desno koljeno, a lijevo koljeno mi je bilo blago pritisnuto na stomak.

odjednom me je nešto zažignulo po CIJELOM stomaku. bio je oštar i jak bol. kao da mi noževi po crijevima letaju...
Kada samo na leđa legnem, bude mi lakše, a kada ustanem na minut, ... počinje jak bol po cijelom stomaku !!!
Odmah moram sjesti, da me prestane.
Šta da radim.. pomozite !?

(imam 14 godina, i muško sam - ako ima veze) :|

favourite

Post by favourite » 27/11/2013 21:52

Zna li iko koji su simptomi strune, sta se desava u organizmu, kako dođe do toga, jel opasno to, bilo kakva informacija bi mi dobro dosla........ Hvalaa :sad:

Black swan

Post by Black swan » 16/08/2015 12:19

mene boli stomak kad se saginjem :? :? :-?
sta moze biti???
mozda sto mi je stomak velik :zoka:

spacek

Post by spacek » 16/08/2015 18:09

...
Last edited by spacek on 22/04/2016 23:25, edited 1 time in total.

dječak sa šibicama
Been thanked: 6 times

Post by dječak sa šibicama » 16/08/2015 19:53

Definitivno je epidemija, zadnjih 10-ak dana bar pola ljudi koje znam, ukljucujuci i mene, imalo ili ima probleme sa probavom, stomakom, zelcem.

Licno, dijareja, visednevne tegobe i bolovi u zelcu, totalna slabost, blaga temperatura na momente. Drzalo me par dana.

Black swan

Post by Black swan » 16/08/2015 20:46

koja pumpa???

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 16/08/2015 20:49

Jarane, tebe temperatura drma? :D kakva pumpa bolan :D

Black swan

Post by Black swan » 16/08/2015 21:07

u nas bacevo pumpa
i nema tegoba

a kod vas :mrgreen:
a vi kakote

Kal El

Post by Kal El » 16/08/2015 21:12

dječak sa šibicama wrote:Definitivno je epidemija, zadnjih 10-ak dana bar pola ljudi koje znam, ukljucujuci i mene, imalo ili ima probleme sa probavom, stomakom, zelcem.

Licno, dijareja, visednevne tegobe i bolovi u zelcu, totalna slabost, blaga temperatura na momente. Drzalo me par dana.
I ja sam jedan od njih :(
Navecer kad legnem samo sto sam pri snu prestanem disati ,a to me trzne iz sna i uhvati me panika ,i nosa me vec paar dana ne znam sta mi je ,odoh sutra doktoru :(

_thedude

Post by _thedude » 16/08/2015 21:24

Kal El wrote:
dječak sa šibicama wrote:Definitivno je epidemija, zadnjih 10-ak dana bar pola ljudi koje znam, ukljucujuci i mene, imalo ili ima probleme sa probavom, stomakom, zelcem.

Navecer kad legnem samo sto sam pri snu prestanem disati ,a to me trzne iz sna i uhvati me panika ,i nosa me vec paar dana ne znam sta mi je ,odoh sutra doktoru :(
Da nisi malo nervozan ?

Kal El

Post by Kal El » 16/08/2015 21:49

_thedude wrote:
Kal El wrote:

Da nisi malo nervozan ?
Bio sam tri dana pod jakom anksioznost,prvu večer kad sam legao spavati desilo mi se da 7 puta tako se probudim, prvi put mislio ok, dešava se...ali onda u roku od 30min mi se izdešavalo to, pa sam popio kamilicu i kad sam legao kao da hoće, ali sam uspio ignorisati, ali me paar dana probava muči i vrtoglavica, koja zna biti jaka ponekad..a jučer nas je (porodicu) uhvatila mala gripica

dječak sa šibicama

Post by dječak sa šibicama » 16/08/2015 21:53

Hoce to i od anksioznosti, mnogi imaju problema sa zelcem na nervnoj bazi.

Ali ovih dana je aktualno trovanje gradjana, ocito je u pitanju voda iz gradskog vodovoda. Ja licno nista pokvareno nisam jeo, to sam sto posto siguran, prilicno pazim u toku vrucih dana da ne jedem "opasne" namirnice.

Bruka raje se potrovala, ovi iz zdravstva klasicno tvrde da je rijec o "vrucinama koje stete namirnicama".

Kal El

Post by Kal El » 16/08/2015 21:55

Ma voda mi je čudna ovih dana pravo,nekakva masna :S Mala sestra morala u hitnu,ispovracala se puno a doktorica govori ne zna koja je po redu sa istim simptomima

_thedude

Post by _thedude » 16/08/2015 22:40

Pretpostavio sam da si nervozan !!!

Znaci sada trebas naci odkuda ti dolazi nervoza.
Mozda imas nekog u svojoj blizini od koga ti dolazi negativna energija.
Pocni malo sa terapijom ,"Just for laughs," youtube.com, idi svaki dan po 30 minuta pred spavanje.
Prvih 7 dana imas rezultat.

Trebam li govoriti da smanjis kafu i slatkise.?Sve dok se tjelesni fluidi ne normalizuju
Anksioznist je jako ozbiljna.

Imas magnezium citrat, ovaj ce da te normalizuje
Ako ti treba jos savjeta, rado cu napisati.

Pozdrav

Kal El

Post by Kal El » 16/08/2015 22:54

_thedude wrote:Pretpostavio sam da si nervozan !!!

Pocni malo sa terapijom ,"Just for laughs," youtube.com, idi svaki dan po 30 minuta pred spavanje.

Trebam li govoriti da smanjis kafu i slatkise.?Sve dok se tjelesni fluidi ne normalizuju

Pozdrav
Znam sta mi je uzrok bio ,ali to sam rijesio.
Moji otisli negdje gdje mi se nije svidjelo na paar dana, inace sam previse vezan za malu sestru ,i tada je pocelo ,ali kad su dosli proslo me je,a sada osjecam 24h na dan vrtoglavicu,ponekad me bas zanese ,ponekad kad se fino namjestim i ne osjetim toliko ali brine me ,najgore je sto me je strah zaspati zbog tog trzanja iz sna bez daha,nikako da se rijesim toga

Od srijede su mi vrtoglavice

_thedude

Post by _thedude » 16/08/2015 23:05

Kal El wrote:

Pozdrav
Moji otisli negdje gdje mi se nije svidjelo na paar dana, inace sam previse vezan za malu sestru ,i tada je pocelo ,ali kad su dosli proslo me je,a sada osjecam 24h na dan vrtoglavicu,ponekad me bas zanese ,ponekad kad se fino namjestim i ne osjetim toliko ali brine me ,najgore je sto me je strah zaspati zbog tog trzanja iz sna bez daha,nikako da se rijesim toga

Kazes da si rijesio a jos uvijek imas simptome anksioznosti.
Iskreno imas tu puno stvari koje covjek mora podesiti. Aknsioznost je slozena.

Dao sam ti gore evo jos.
1.Pred spavanje slusaj svoje tijelo, disanje i govori sam sebi kako sa svakim izdisajem tvoji problemi odlaze.
Kada dodju ruzne misli ne smijes im dati vaznosti i moras ih potcijeniti. Neka to bude nesto u smislu prosao sam i gore.
Iskreno se nadam da svatas sta ti govorim.

2. Bukvalno ti moras zahvaliti svome tijelu da ti javlja da imas problem i da trazi tvoju brigu.
Trebam li pricati o rezimu prehrane, npr. ubaci banane u prehranu.

3. Ubaci B12 u prehrani "cobalamin" ne deblja a odlican za nerve.

Pozdrav

Kal El

Post by Kal El » 16/08/2015 23:07

_thedude wrote:
Kal El wrote:

Pozdrav

Kazes da si rijesio a jos uvijek imas simptome anksioznosti.
Iskreno imas tu puno stvari koje covjek mora podesiti. Aknsioznost je slozena.

Dao sam ti gore evo jos.
1.Pred spavanje slusaj svoje tijelo, disanje i govori sam sebi kako sa svakim izdisajem tvoji problemi odlaze.
Kada dodju ruzne misli ne smijes im dati vaznosti i moras ih potcijeniti. Neka to bude nesto u smislu prosao sam i gore.
Iskreno se nadam da svatas sta ti govorim.

2. Bukvalno ti moras zahvaliti svome tijelu da ti javlja da imas problem i da trazi tvoju brigu.
Trebam li pricati o rezimu prehrane, npr. ubaci banane u prehranu.

3. Ubaci B12 u prehrani "cobalamin" ne deblja a odlican za nerve.

Pozdrav
Hvala ti ,poslusat cu te 100% :)

Hvala jos jednom :thumbup:

Post Reply