bol u stomaku

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

ribe
Posts: 28
Joined: 18/06/2009 14:26
Location: sarajevo

#1 bol u stomaku

Post by ribe »

dali vam se ikada desi da vas zaboli stomak bol je jaka na svaki pokret :( kada hodas,ako slucajno dignes nogu prema stomaku nemoze se ocijeniti gdje je tacno bol boli citav stomak i bol udara u bubrege ili leda samo kada legnes i smiris se popusta
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#2 Re: bol u stomaku

Post by The Nightwatchman »

jesi musko ili zensko?
ribe
Posts: 28
Joined: 18/06/2009 14:26
Location: sarajevo

#3 Re: bol u stomaku

Post by ribe »

zensko sam ali to nema veze zar ne
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#4 Re: bol u stomaku

Post by jedna »

pa ima veze, jer kod ženska uzrok mogu biti ciste
ribe
Posts: 28
Joined: 18/06/2009 14:26
Location: sarajevo

#5 Re: bol u stomaku

Post by ribe »

nisu ciste sve sam preglede obavila jedino ako moja doktorica nema pojma
ribe
Posts: 28
Joined: 18/06/2009 14:26
Location: sarajevo

#6 Re: bol u stomaku

Post by ribe »

sve sam preglede obavila jedan doktor kaze zuc drugi zeludac treci blaza upala bubrega e kome vjerovati tako da vise ne idem ni kod jednog
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#7 Re: bol u stomaku

Post by vukojebina »

da nisi nedaj boze noseca...
User avatar
ambiguous
Posts: 63
Joined: 26/06/2008 15:33
Location: Nedođija over the rainbow..

#8 Re: bol u stomaku

Post by ambiguous »

ribe wrote:sve sam preglede obavila jedan doktor kaze zuc drugi zeludac treci blaza upala bubrega e kome vjerovati tako da vise ne idem ni kod jednog
Isti sam problem imala prije nekoliko godina, nekoliko mjeseci me bolio stomak, kao da sam kamen progutala.
Udaralo u ledja, ponekad cak ispod desne plecke. Nije zuc, nije zeludac.
Posljednje sto su uradili je bio x-ray stomacne supljine, i imala sam upalu stomacne maramice.
To je tesko i otkriti, nije strasno, znam da sam pila anitibiotike, vise se ne sjecam koje.
Ne mora znaciti da je to, ali mozda ne bi bilo lose slikati cijeli stomak. U svakom slucaju, konsultiraj se s jos jednim ljekarom, nece ti sigurno skoditi.
Sve najbolje:)
ribe
Posts: 28
Joined: 18/06/2009 14:26
Location: sarajevo

#9 Re: bol u stomaku

Post by ribe »

hvala ti na savjetu ali njima kada dodes odmah te salju na gastroskopiju ili kolnoskopiju a na te preglede bas i ne bih ali probacu ovaj tvoj savjet a vukojebini da odgovorim nisam noseca jer kada je zena noseca ne boli stomak
User avatar
ambiguous
Posts: 63
Joined: 26/06/2008 15:33
Location: Nedođija over the rainbow..

#10 Re: bol u stomaku

Post by ambiguous »

ribe wrote:hvala ti na savjetu ali njima kada dodes odmah te salju na gastroskopiju ili kolnoskopiju a na te preglede bas i ne bih ali probacu ovaj tvoj savjet a vukojebini da odgovorim nisam noseca jer kada je zena noseca ne boli stomak
Vjeruj da sam to prosla, mislim na gastroskopiju, prije nego su me poslali na obicni x-ray. Nista, a ja se od toga oporavljala dva dana. Da li te boli neprosredno poslije obroka ili nevezano? Jer mene je boljelo najvise poslije jela, mada sam jela vrlo malo, pazila da ne opteretim zeludac, misleci da je to.
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#11 Re: bol u stomaku

Post by Pera Trta »

ribe wrote:hvala ti na savjetu ali njima kada dodes odmah te salju na gastroskopiju ili kolnoskopiju a na te preglede bas i ne bih ali probacu ovaj tvoj savjet a vukojebini da odgovorim nisam noseca jer kada je zena noseca ne boli stomak
Ako zaista brineš o svom zdravlju, uradićeš sve što ti preporuči neko ko sigurno o tome ima više znanja od tebe (tj.doktor).
A to da noseće žene ne boli stomak...vjeruj profesionalcu kada ti kaže da može itekako da zaboli. A to obično ni u trudnoći nije dobar znak. Naprotiv.
Zato, ne gubi vrijeme na forumu i pravac doktoru. I gdje god da te uputi, neka bude tako.
ribe
Posts: 28
Joined: 18/06/2009 14:26
Location: sarajevo

#12 Re: bol u stomaku

Post by ribe »

vjerujes li mi da mene boli dok jedem i sto vise jedem sve me vise boli cini mi se svaki zalogaj koji progutam bol je sve jaca da nekad moram prestati jesti dok me malo ne popusti legnem savijem noge u koljenima ono prema stomaku i pocne popustati bol
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#13 Re: bol u stomaku

Post by Pera Trta »

ribe wrote:vjerujes li mi da mene boli dok jedem i sto vise jedem sve me vise boli cini mi se svaki zalogaj koji progutam bol je sve jaca da nekad moram prestati jesti dok me malo ne popusti legnem savijem noge u koljenima ono prema stomaku i pocne popustati bol
Gastroskopija, sine...može biti 1001 stvar, a može biti ništa. Ali nećemo se igrati vrača pogađača. Možeš nam cijelu noć ovdje opisivati tegobe, ali slabo ćeš koristi od toga imati, vjeruj mi. Uostalom, tvoje zdarvlje.
ribe
Posts: 28
Joined: 18/06/2009 14:26
Location: sarajevo

#14 Re: bol u stomaku

Post by ribe »

ja ne gubim vrijeme na forumu ja sam prvo bila kod doktora ali za moj bol u stomaku imam 3 doktora i 3 dijagnoze zato sam se javila na forum ima i raje koja nesto zna ili da su to vec prosli
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#15 Re: bol u stomaku

Post by starii »

pitaj babu mandu sta ona kaže :)...idi u hitnu uzmi uputnicu za CUM i nek ti oni urade hitne pretrage sa ultrazvukom abdomena...pusti ove filozofe sa gastroskopijama i kolonoskopijama i rekla kazala...sretno..
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#16 Re: bol u stomaku

Post by Pera Trta »

ribe wrote:ja ne gubim vrijeme na forumu ja sam prvo bila kod doktora ali za moj bol u stomaku imam 3 doktora i 3 dijagnoze zato sam se javila na forum ima i raje koja nesto zna ili da su to vec prosli
Priznala si da ne želiš raditi endoskopske pretrage, a to je najbolji, često i jedini, način da se mnoge stvari u želucu i crijevima otkriju. To će ti svaki razuman i savjestan ljekar preporučiti. Svako ko ti "napamet" puca dijagnoze krši svoju profesionalnu etiku.
U pravu si, ima raje na forumu koji znaju štošta o zdravlju. Ja sasvim slučajno ponešto znam, zato ti ovo i govorim.
ribe
Posts: 28
Joined: 18/06/2009 14:26
Location: sarajevo

#17 Re: bol u stomaku

Post by ribe »

najveci je problem sto sam ja sve pretrage obavila i ultrazvuk i sve samo nisam gastroskopiju ni kolnoskopiju niti cu pa sta bi da bi hvala ti na savjetu
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#18 Re: bol u stomaku

Post by Pera Trta »

starii wrote:pitaj babu mandu sta ona kaže :)...idi u hitnu uzmi uputnicu za CUM i nek ti oni urade hitne pretrage sa ultrazvukom abdomena...pusti ove filozofe sa gastroskopijama i kolonoskopijama i rekla kazala...sretno..
Po njenoj priči, izgleda da je već radila ultrazvuk. Ako nije, svakako treba. I ja nisam "filozof" već praktičar. Zato joj ovako i govorim.
User avatar
ambiguous
Posts: 63
Joined: 26/06/2008 15:33
Location: Nedođija over the rainbow..

#19 Re: bol u stomaku

Post by ambiguous »

starii wrote:pitaj babu mandu sta ona kaže :)...idi u hitnu uzmi uputnicu za CUM i nek ti oni urade hitne pretrage sa ultrazvukom abdomena...pusti ove filozofe sa gastroskopijama i kolonoskopijama i rekla kazala...sretno..
Svakako da traba otici doktoru, a niko tu ne filozofira niti dijagnozira, cak ni najbolji lijecnik ne bi mogao donijeti dijagnozu na osnovu "rekla - kazala". Medjutim, u momentima tegobe, rijec suosjecanja je uvijek dobro dosla, nista lose u tome ne vidim. :wink:
ribe
Posts: 28
Joined: 18/06/2009 14:26
Location: sarajevo

#20 Re: bol u stomaku

Post by ribe »

pokusala sam ja i gastroskopiju i nisam uspjela to jeste nisu uspjeli doktori i od tada imam strasan strah od toga
chockolino
Posts: 28
Joined: 18/02/2009 10:57

#21 Re: bol u stomaku

Post by chockolino »

Prvo preporucujem da se pokupis odmah ujutro i pravac doktoru. To ti je obavezno, a ne da, kao sto neko napisa, nama ovdje gatas o tome sta te boli i kako te boli. Znam sta ti govorim, jer se vec skoro 3 mjeseca patim sa istim stvarima i nadam se da sam konacno pred izljecenjem. Kod mene se u konacnici radilo o hijatalnoj herniji, tj. o dislokaciji zeluca sa njegovog normalnog mjesta prema jednjaku, sto je uzrokovalo milion i jedan simptom i problem, a najgore je sto je moglo dovesti u krajnjoj liniji do infarkta miokarda :shock:
Ukoliko zelis imena par dobrih dijagnosticara i da ti skratim put traganja za pravom dijagnozom, javi se na pp. Do tada ti zelim sto manje zgrcen zeludac ;-)
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#22 Re: bol u stomaku

Post by starii »

Pera Trta wrote:
starii wrote:pitaj babu mandu sta ona kaže :)...idi u hitnu uzmi uputnicu za CUM i nek ti oni urade hitne pretrage sa ultrazvukom abdomena...pusti ove filozofe sa gastroskopijama i kolonoskopijama i rekla kazala...sretno..
Po njenoj priči, izgleda da je već radila ultrazvuk. Ako nije, svakako treba. I ja nisam "filozof" već praktičar. Zato joj ovako i govorim.
ti si prakticar tipa nisam ginekolog al mogu pogledati :)...nego filozof onda ti meni objasni kako ce gastroskopijom vidjeti trombozu art.mesenterice sup..?
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#23 Re: bol u stomaku

Post by Pera Trta »

starii wrote:
Pera Trta wrote:
starii wrote:pitaj babu mandu sta ona kaže :)...idi u hitnu uzmi uputnicu za CUM i nek ti oni urade hitne pretrage sa ultrazvukom abdomena...pusti ove filozofe sa gastroskopijama i kolonoskopijama i rekla kazala...sretno..
Po njenoj priči, izgleda da je već radila ultrazvuk. Ako nije, svakako treba. I ja nisam "filozof" već praktičar. Zato joj ovako i govorim.
ti si prakticar tipa nisam ginekolog al mogu pogledati :)...nego filozof onda ti meni objasni kako ce gastroskopijom vidjeti trombozu art.mesenterice sup..?
S tom dijagnozom, druže, ne bi ti ona sjedila za compom. i lagano kuckala. Siguran budi. :)
ribe
Posts: 28
Joined: 18/06/2009 14:26
Location: sarajevo

#24 Re: bol u stomaku

Post by ribe »

ambiguous ti si jedno divno stvorenje hvala ti od srca samo sto si se suosjecala u ovim momentima hvala ti od srca
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#25 Re: bol u stomaku

Post by skojotovski »

ima li mjesta upali slijepog crijeva?
Post Reply