Bol u ledima

Sve o zdravlju...
Skyfox

Bol u ledima

Post by Skyfox » 19/02/2009 17:23

Gotovo ne mogu da se krecem svako saginjanje i ispravljanje mi je mucenje... Jucer sam se nagutao raznih tableta, 5 ili 6 vrsta po dvije bez ikakvog ucinka. Zna li neko moze li jedna injekcija u hitnoj biti rijesenje jer sada ne mogu ni da hodam sve i da hocu otici kod doktora... Ne pomaze ni gel protiv bolova...

sjenka

Re: Bol u ledima

Post by sjenka » 19/02/2009 17:54

probaj voltaren čepiće

valter.ba

Post by valter.ba » 19/02/2009 18:11

Vrlo malo ulaznih podataka si dao ali probacu ti pomoci onako nasljepo :wink: Mogu cepici :D , apaurin 5 mg 2x dnevno a obavezno pred spavanje. Uzmi plasticnu casu od jogurta i stavi olovku u istu kada je napunis vodom a onda zamrzivac. Kada se zaledi uzmes za drsku(olovka s pocetka price :lol: ) onda lagano kruznim pokretima neka ti neko izledira tu regiju
3-5 min. NE DUZE! Ovo mozes ponoviti nekoliko puta u toku dana. Vrlo vazno je da lezis u pravilnom polozaju, na ledjima sa savijenim nogama u kuku i koljenu sto znaci da trebas staviti jastuk ili deku ispod savijene potkoljenice! Ovo su ti samo prvi koraci za fazu u kojoj se nalazis. Tesko je nasljepo,trebao bih vise znati da bih ti dao vise savjeta ali ovo ti je standard u pristupu pacijentu sa akutnim bolom. Ima jos metoda ali nista vise sto mozes odraditi sam. Sretno!
Ako imas dodatnih pitanja mozes na PP.

tech10

Post by tech10 » 19/02/2009 18:18

A dje je Moler ovdje, nju vazda bole ledja. :D

Skyfox

Post by Skyfox » 20/02/2009 09:33

@valter hvala za info
Vec dva dana pijem voltaren u kombinaciji sa gelom koji mazem na leda 3x dnevno i u kombinaciji sa apaurinom koji je navodno za opustanje misica ali kod mene misici nisu u grcu vec me bole. Bol je samo u donjem dijelu leda kod trticne kosti. Kad lezim mirno nista me ne boli kad podem da ustanem :cry: :shock:

Zvao sam hitnu nedolaze na takve intervencije a meni je prebolno da idem kod njih. Ovo je sve pocelo iz cista mira nikakvih naprezanja nije bilo, za ruckom najednom. Koliko ovo moze da traje??? Vec sam 2 dana izostao s posla :cry:

valter.ba

Post by valter.ba » 20/02/2009 11:19

Da bi znali koliko ce da traje moramo napraviti punu dijagnostiku, a da bi to uradili moramo te osposobiti da napustis krevet. Ocigledno je da si u jakoj akutnoj fazi stoga ti preporucujem da primjenis postupke koje sam ti savjetovao u prvom postu. Sam pocetak bola kako si ga opisao ne govori mnogo ali nije neobicno,naime neka bolna stanja su rezultat zbira mikrotrauma,overstrechinga,degenerativnih promjena itd. koji se samo manifestuju u odredjenom momentu itd itd...
ima mnogo uzroka a i nekoliko radnih dijagnoza o kojima ne mozemo ovako diskutovati. Gelovi ti definitivno nece pomoci, samo bacas novac. Mnogo je razloga a osnovni je sto je dubina prodiranja ljekovite supstance limitirana na potkozno tkivo. Postoje neke procedure kojima se moze lijek uvesti u dublje strukture do zeljenog mjesta ali za to ti treba iskusan fizioterapeut sa potrebnom aparaturom. Jedna injekcija takodjer sigurno nece rijesiti problem, kada bi je neko izumio Nobel bi mu se smjesio sa centralnog zida dnevne sobe :D .
Ne zaboravi lediranje koje je jako vazno u ovoj fazi!!!
Zelim ti brzo ozdravljenje!

kockica_kockica

Post by kockica_kockica » 20/02/2009 11:24

Skyfox wrote:@valter hvala za info
Vec dva dana pijem voltaren u kombinaciji sa gelom koji mazem na leda 3x dnevno i u kombinaciji sa apaurinom koji je navodno za opustanje misica ali kod mene misici nisu u grcu vec me bole. Bol je samo u donjem dijelu leda kod trticne kosti. Kad lezim mirno nista me ne boli kad podem da ustanem :cry: :shock:

Zvao sam hitnu nedolaze na takve intervencije a meni je prebolno da idem kod njih. Ovo je sve pocelo iz cista mira nikakvih naprezanja nije bilo, za ruckom najednom. Koliko ovo moze da traje??? Vec sam 2 dana izostao s posla :cry:

SKy nadji nekoga da te odveze u hitnu da ti daju onaj koktel od kojeg ces dahnuti dusom... jer sa voltarenom apaurinom i gelom ce trajati najmanje 7 dana do nekog poboljsanja, a i nije zdravo.... moj savjet ti je da odes doktoru i da ti lijepo daju injekciju, od nje ces biti drugi covjek... ako ne mozes bas bas, onda onaj gel utrljavaj svaka tri sata, smo tako ces ublaziti bolove... ja imam problem sa vratom i zilama i znam da to traje jako dugo, prosli put 10 dana do nekakvog malog poboljsanja...

harka

Post by harka » 20/02/2009 11:29

Skyfox wrote:@valter hvala za info

dobro bi bilo da nekako odes ipak doktoru,ali ne samo da ti ublazi bolove
nego i da utvrde razlog tog bola.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 20/02/2009 12:07

Ja sam uzimao Diclofenac Duo, sve me od njega prestane...

Skyfox

Post by Skyfox » 20/02/2009 14:34

Hvala svima na savjetima mislim da je doslo do privremenog smanjenje bolova, dogovorio sam da mi dode fizijatar kuci pa poslije ako budem pokretan idem do hitne makar da se mogu dalje kretati i otici do doktora, ovjerit knjizicu i ostale komplikacije.
@valter probat cu to sa ledom, nemam sta izgubit...

ps ovo nagomilavanje uzroka ima smisla iako se sve to desavalo prije vise od 7 dana.

valter.ba

Post by valter.ba » 20/02/2009 21:54

Skyfox wrote:Hvala svima na savjetima mislim da je doslo do privremenog smanjenje bolova, dogovorio sam da mi dode fizijatar kuci pa poslije ako budem pokretan idem do hitne makar da se mogu dalje kretati i otici do doktora, ovjerit knjizicu i ostale komplikacije.

ps ovo nagomilavanje uzroka ima smisla iako se sve to desavalo prije vise od 7 dana.

Sky je li dolazio fizijatar,koja je dijagnoza,kako si sada?

Zahir Poljic

Post by Zahir Poljic » 20/02/2009 22:01

SAMO POŠALJI EKSPERTU E-MAIL [email protected] I DOBIT ĆEŠ ODGOVOR ZA BOLOVE U LEĐIMA TUZLAK PO NADIMCIMA AJNŠTAJN.
E OVAJ TI JE UPRAVO LIJEČIO EGIPATSKOG AMBASADORA U SARAJEVU PROŠLE GODINE.
POZ....

neko iz mase

Post by neko iz mase » 20/02/2009 22:19

ima sam slican problem u ledjima, jednostavno nisam mogao da se pokrenem, a simptomi lice na ove koje si ti spomenuo. Sve je vecinom prouzrokovano od
a) loseg madraca na kojem sam spavao,
b) nekvalitetne stolice na kojoj sam sjedio/radio po 10 sati na dan
d) povreda tog misica na ledjima prosle godine

Izmjenio sam a i b, otisao na par "deep tissue" masaza, kao i pio tablete za opustanje misica pod c. Tablete se ja mislim zovu Skelaksin koje su bile propisane od fizijatra. U svakom slucaju su mi brzo pomogle, a redovne masaze sprjecavaju povratak tog problema.

nadam se da si uspio rijesiti problem sa ledjima. Savjetovao bi ti u svakom slucaju da na svoju ruku prekontrolises a i b, a za sve ostalo posavjetujes sa doktorom :)

Sretno

_aja_

Post by _aja_ » 21/02/2009 09:55

Skyfox wrote:Hvala svima na savjetima mislim da je doslo do privremenog smanjenje bolova, dogovorio sam da mi dode fizijatar kuci pa poslije ako budem pokretan idem do hitne makar da se mogu dalje kretati i otici do doktora, ovjerit knjizicu i ostale komplikacije.

Iz ličnog iskustva, provela sam 3mj. u krevetu zbog bolova u leđima. Teži oblik diskus hernije zahvačena dva pršljena, pradložena operacija koju sam ja na svoju ruku odbila, baš kao što ti reče bol u donjem dijelu kičme s tim što se proširio u lijevu nogu. Došlo je do upale živca i imala sam strašne bolove pri svakom pokretu. Moj savjet da sve te fiziotarapeute odgodiš dok ne napraviš snimak kičme, jer to nekad može samo da pogorša stvar a naročito ako je u pitanju oštečenje diskusa. Trebaš biti jako oprezan sa tim, prvo snimci ja znam da imaš bolove prošla sam to i meni lično nikakve inekcije i nikakvi kokteli, i nikakve kombinacije ibuprofena i dexametazona, voltaren čepići itd. sve što su mi liječnici predlagali nisu pomagale ni smanjivale bol pri kretnjama. Užasno iskustvo činilo mi se da nikad neče prestati taj bol. Sada hvala Bogu dobro funkcionišem i mogu izdržati bez problema 9h sjedenja na poslu ali bol je uvijek po malo prisutan.
Uzrok kao što reče @neko iz mase neodgovarajuča stolica i 10h rada. To je pogubno za kičmu.

Želim ti brz oporavak.

Skyfox

Post by Skyfox » 21/02/2009 10:40

valter.ba wrote:

Sky je li dolazio fizijatar,koja je dijagnoza,kako si sada?

Nije, trebao je danas ali sam privremeno odgodio jer mi je i on sam preporucio bar 7 dana da prode da se malo smnaji upala.

Al da ti kazem nakon terapije sa ledom spavao sam ko beba :) :zzzz: Za ovo ti dodem pivu ako se sretnemo nekad. Nikad nisam imao problema s ovim pa covijek i ne zna sta sve moze prijeko pomoc.

Skyfox

Post by Skyfox » 21/02/2009 10:41

Zahir Poljic wrote:SAMO POŠALJI EKSPERTU E-MAIL [email protected] I DOBIT ĆEŠ ODGOVOR ZA BOLOVE U LEĐIMA TUZLAK PO NADIMCIMA AJNŠTAJN.
POZ....

da nema slucajno neki web?

Skyfox

Post by Skyfox » 21/02/2009 10:46

neko iz mase wrote:ima sam slican problem u ledjima, jednostavno nisam mogao da se pokrenem, a simptomi lice na ove koje si ti spomenuo. Sve je vecinom prouzrokovano od
a) loseg madraca na kojem sam spavao,
b) nekvalitetne stolice na kojoj sam sjedio/radio po 10 sati na dan
d) povreda tog misica na ledjima prosle godine

Sretno

To mi se cijelo vrijeme vrzma po glavi. Nakon vise od 2g ne spavam vise na svom anatomskom jastuku vec obicnom, i nakon 3 dana desi mi se ovo. Doduse sjedim na klimavoj stolici na poslu sto je sigurno doprinjelo plus jos neka naprezanja u poslijednje vrijeme. A i visok sam vjerovatno je i to dio uzroka.

hvala na savjetima. Pokusat cu ponovo nabaviti anatomski jastuk... A i za masaze se moram organizovati, samo da prode upala...

valter.ba

Post by valter.ba » 21/02/2009 10:51

Skyfox wrote:
Zahir Poljic wrote:SAMO POŠALJI EKSPERTU E-MAIL [email protected] I DOBIT ĆEŠ ODGOVOR ZA BOLOVE U LEĐIMA TUZLAK PO NADIMCIMA AJNŠTAJN.
POZ....

da nema slucajno neki web?

:thumbup: Super da si OK :D Savjet, ne mozes nista preko weba pa sve i da je Ajnstajn
:lol: Bude li ti potrebna strucna pomoc poslacu ti na PP koga da trazis u Sa,ima jos kolega koji rade sa ambasadorima :wink:

Skyfox

Post by Skyfox » 21/02/2009 10:51

@_aja_

Ovo sto si napisala mi je bukvalno od rijeci do rijeci ispricao doktor preko telefona, tako da cu dobro razmisliti o sljedecem koraku. Samo da mi je ustanoviti tacan uzrok i da se u potpunosti rijesim bola, koji je nemoram ti ni rec na momente neizdrziv, usput malo mi je lakse danas samo nadams e da nije privremeno.

PS
pocela mi je udarat bol u lijevu nogu, vise kuk, sto je navodno znak da prolazi...

Skyfox

Post by Skyfox » 21/02/2009 10:53

valter.ba wrote: :thumbup: Super da si OK :D Savjet, ne mozes nista preko weba pa sve i da je Ajnstajn
:lol: Bude li ti potrebna strucna pomoc poslacu ti na PP koga da trazis u Sa,ima jos kolega koji rade sa ambasadorima :wink:

:wink:

sto sam vec nekom napisao, pomirio sam se sa cinjenicom da nema rijesenja preko noci i da ne postoji magicna pilula.
A ti si kod mene polozio sto se tice savjeta :) :thumbup:

Skyfox

Post by Skyfox » 21/02/2009 10:55

Ovo sam nasao na jednom site-u pa ako ima jos pacenika koji citaju, meni je bilo zanimljivo stivo :) (i jos uvijek je)

Križobolja

UVOD
Križobolja je jedan od najučestalijih zdravstvenih problema današnjice, te se procjenjuje da 80% populacije tijekom svog života ima barem jednom bolove u križima ili slabinskom, donjem dijelu kralješnice. Tako je križobolja postala veliki javnozdravstveni problem jer je najčešći uzrok izostanka s posla i velikog broja dana bolovanja.
U narodu su rašireni mnogobrojni nazivi, od kojih je poznatiji lumbago, a jedan od popularnih naziva "hexenschus" ili vještičji ubod govori o naglom nastanku i karakteru bolesti.

ŠTO JE TO?
Kralješnica je komplicirani anatomski sklop kralješaka (od kojih su 7 vratnih, 12 prsnih i 5 slabinskih pokretni), hrskavičnih međukralješničkih kolutova koji omogućuju pokretanje kralješaka, a povezana je s brojnim mišićima, živcima, krvnim žilama i ligamentima, tvoreći glavni noseći sklop tijela. Omogućuje nam uspravni stav, a kralješci poredani u cijev oblikuju zaštitni kanal kroz koji prolazi leđna moždina i korijeni živaca za ruke i noge. Stoga je zbog svoje mnogostruke funkcije kralješnica izložena stalnom mehaničkom djelovanju opterećenja (tlaku, vlaku, smicanju, savijanju, uvijanju, torziji), pa može doći do prenaprezanja i istrošenosti. Pojedini dijelovi kralješnice (vratni, prsni i slabinski) imaju različiti opseg pokretljivosti, od koji su vratni izuzetno pokretljivi, a prsni vrlo slabo pokretni. Na prijelazu između jednog dijela kralješnice u drugi najčešće dolazi do degenerativnih promjena, koje su izvorište boli. Tako konkretno kod križobolje bol može nastati u prsno-slabinskom prijelazu, u samom slabinskom dijelu, a najčešće na slabinsko-krstačnom prijelazu između vrlo pokretnog i opterećenog zadnjeg slabinskog kralješka i vrlo slabo pokretne krstačne kosti.

UZROK
Navodi se više od stotinu različitih uzroka križobolje. Najčešći uzrok je pretjerano nepravilno i prekomjerno tjelesno naprezanje koje premašuje snagu leđnih mišića, sveza i međukralješničnih kolutova. To može biti težak fizički rad, višesatni nepravilan tjelesni položaj (npr. dugo sjedenje u automobilu), a tegobe redovito uzrokuju opušteni ili prenapregnuti mišići. Tkiva koja su pretjerano napeta mogu se u jednom trenu zgrčiti i pretvoriti u izrazito tvrdu i bolnu regiju uz iznenadnu žestoku i jaku bol. Križobolja može nastati i postepeno uz osjećaj nelagode koji postepeno jača i sve jaču i jaču bolnost. U starijih ljudi križobolja je često izazvana degeneracijskim promjenama kralješaka i međukralješničnih kolutova (spondiloza, spodnilartroza). Česta je i u upalnih reumatskih bolesti (ankilozantni spondilitis, psorijatični artritis, giht...). Može se razviti i kod prirođenih iskrivljenja kralješnice (kifoza, skolioza), prirođenih razvojnih poremećaja kralješaka (spondilolisteza, sakralizacija, lumbalizacija kralješaka, spina bifida-rascjep luka kralješka, polukralješaka i dr.), nakon ozljeda, raznih upala (tuberkuloza, infektivni spondilitis), te osobito kod osteoporoze - bolesti krhkih kostiju. Nije rijetka i kod drugih metaboličkih bolesti kostiju, a nalazimo je i kod primarne bolesti nekih drugih zglobova (najčešće kuka, pa i koljena) kada čovjek nesvjesno zbog bolova u nogama mijenja mehanizam hoda, pa se javljaju bolovi u križima. Prenesena bol u područje križa javlja se i kod nekih bolesti unutar trbušne šupljine: urogenitalnih organa, osobito reproduktivnih organa žena (kod nekih redovito tijekom ili prije mjesečnice), bubrega, tumora, koji mogu biti razvijeni i na kostima kralješnice. Uzrok križobolje može biti i manjak tjelesne aktivnosti. Pretjerana tjelesna težina, nepravilna obuća s previsokim potpeticama, ravna stopala, prevelika duševna napetost i kronični stres također mogu uzrokovati križobolju.

RIZIČNA SKUPINA
To su svi ljudi koje rade težak fizički posao ili u višesatnom nefiziološkom položaju, pretežno sjedeći posao, stariji ljudi kod kojih je došlo do degeneracijskih procesa, ljudi sa osteoporozom ili nekom prirođenom anomalijom kralješnice, nakon ozljeda i operacija kralješnice.

SIMPTOMI
Simptom je bol u slabinskom dijelu kralješnice koja može nastati naglo ili postepeno, biti lokalizirana u donjem dijelu kralješnice ili se širiti u jednu ili obje noge, te pojasastog tipa prema naprijed. Moramo voditi računa o početku bolesti (nagao, postepen), ozljeđivanju, podizanju tereta i trajanju tegoba. Važna nam je informacija o postojanju sličnih tegoba ranije i drugim zdravstvenim poremećajima kralješnice, općem zdravstvenom stanju, te značajkama boli (mjesto najžešće boli, uzročna veza s opterećenjem i rasterećenjem, širenje boli u noge i zahvaćenost, bol pri napinjanju - kašljanje, kihanje, smijeh, stolica; promjene osjetljivosti kože, razdoblja bolnosti i smanjenja bolova).

PRETRAGE I DIJAGNOZA
Potreban je temeljit klinički pregled, te osnovne laboratorijske pretrage (SE, KKS, po mogućnosti ALP i CRP, mokraća), a po potrebi specifične laboratorijske pretrage. Radi se rendgenska snimka kralješnice (standardna u smjeru naprijed-nazad i postranično), te funkcionalne snimke u maksimalnom pretklonu naprijed i natrag. Po potrebi se mogu učiniti slojevne RTG snimke, RTG zdjelice i kukova, vrlo rijetko pretraga ultrazvukom. Rade se i elektroneuromiografija (kada se bolovi šire u noge), lumbalna mijelografija ili radikulografija (prikaz korijenova živaca uz pomoć kontrasta), te kompjutorizirana tomografija i magnetska rezonanca, koje puno detaljnije prikazuju promjene na kralješnici. Te se primjenjuju osobito kada se radi o lumboishialgiji – širenju bolova iz kralješnice duž nogu.

LIJEČENJE I PREVENCIJA
Križobolja zahtijeva brzu liječničku pomoć. Liječenje može biti dugotrajno, zahtijeva sudjelovanje više liječnika-specijalista, a potrebna je i promjena načina života. Svrha je otkloniti uzrok bolesti - okolne štetne podražaje, suzbiti bol i spriječiti ponavljanje bolesti. Bilo bi najbolje uzrok križobolje otkriti prije početka liječenja, ali često to zbog vrlo jakih bolova nije moguće. Liječenje u početnom i produljenom stadiju može biti poštedno i operativno. Najvažnije je ukloniti bolesnika od utjecanja provocirajućih činitelja koji uzrokuju bol. Od lijekova se primjenjuju razne vrste nesteroidnih protuupalnih antireumatika i analgetika u obliku pripravaka za uzimanje na usta, čepića, krema ili injekcija, a u slučaju da to ne pomaže postoje i vrlo jaki opijatni analgetici u obliku naljepaka. Obično se u prvih 7 dana dok se ne smiri bol ne poduzimaju dijagnostičke pretrage, već se preporuča mirovanje u najpovoljnijem položaju i oprezno kretanje. Pravilo je da kod žestoke boli treba značajno umanjiti, ali ne i posve ukinuti bol lijekovima, jer je bol znak upozorenja. Može biti i znak neke ozbiljne bolesti, pa ako terapijom bol potpuno nestane prije utvrđenja uzroka, bolesnik se može vratiti poslovima koje inače ne bi smio te dugoročno još pogoršati stanje. Nakon utvrđenja uzroka boli, pristupa se liječenju prema vrsti bolesti. Uglavnom je to fizikalna terapija, koja kod velikog broja bolesnika značajno smanjuje tegobe (masaža ledom, ručna i podvodna masaža, topli oblozi, infracrvena i ultraljubičasta lampa, razne vrste elektroprocedura, magnetoth terapija, ultrazvuk, laser i dr.). Neizostavan dio liječenja je adekvatna gimnastika, po mogućnosti i u vodi, a primjenjuju se i razni oblici trakcije (istezanja zgrčenih mišićnih struktura na posebno konstruiranim krevetima). Liječenje se primjenjuje isključivo po preporuci liječnika, a ne po mišljenju bolesnika što bi bilo dobro za njega ili terapijom za koju je čuo da je pomogla nekom drugom, baš zbog velikog broja uzroka križobolje, pa i različitih načina liječenja koji se smiju primijeniti kod određenih bolesti.
U slučaju nekog teškog mehaničkog oštećenja (skliznuće kralješka, suženje slabinskog kralješničkog kanala, hernija diska - pomak međukralješničnog koluta i pritisak na živce za noge) konzultira se neurokirurg i dolazi u obzir operativno liječenje.
Kod kroničnih degenerativnih promjena i raznih uzroka nestabilnosti kralješnice dolazi u obzir primjena ortoza - raznih vrsta steznika i ortopedskih pomagala koji stabiliziraju i rasterećuju kralješnicu. Ipak, dugoročno gledajući, steznici slabe prirodni mišićni steznik trupa (mišiće leđa i trbušne mišiće), pa ih se preporučuje izbjegavati, a jačati mišiće.
Ponekad se primjenjuje i kiropraktika, liječenje ručnim zahvatima kralješnice, kod koje potrebno veliko medicinsko znanje i smije je primjenjivati samo liječnik.
Potrebno je korigirati statiku stopala, regulirati tjelesnu težinu, smanjiti stres i uzrok psihičke napetosti.

PROGNOZA
Prognoza ovisi o uzroku. Kod najčešćih križobolja moguće je izbjeći ponavljanje bolesti poštivanjem jednostavnih pravila ponašanja: adekvatno držanje tijela, umjerena redovita tjelesna aktivnost, snaženje mišića koji oblikuju prirodni zaštitni stup oko kralješnice, periodička fizikalna terapija. Pri izvođenju poslova potrebno je koristiti zaštitne položaje za kralješnicu, izbjegavati sjedenje, neumjeren težak fizički rad. Preporučljivo je regulirati tjelesnu težinu na optimalnu, nošenje adekvatne obuće, korekcija svodova stopala ukoliko je potrebno. Kod djece je od najranije dobi potrebno razvijati kulturu bavljenja sportom, te je potrebno pratiti razvoj ev. deformacija sustava za kretanje.
Na taj način se mogu spriječiti mnoge štetne i neželjene posljedice, te sačuvati svoju kralješnicu.

valter.ba

Post by valter.ba » 21/02/2009 11:00

To nije definitivno znak da prolazi! Sto se tice anatomskog jastuka nije nikakva garancija da ce i tebi odgovarati te bih ti preporucio da ne zuris jer nisu nimalo jeftini. Jako je bitan madrac ali ni tu ne vazi uvrijezeno pravilo sto tvrdji to bolji jer sve je individualno. Naravno da je najbitnije uspostaviti idealnu posturu kako u krevetu tako i na radnom mjestu i tada si na pola puta. Sama masaza ti sigurno nece rijesiti problem! Ima citav arsenal fizikalnih cimbenika :lol: koji se primjenjuju a koji imaju za cilj dovesti do potpunog i adekvatnog cijeljenja tkiva.

Skyfox

Post by Skyfox » 21/02/2009 11:03

pa korak po korak... do zdravlja :D boli me i kad se kezim

valter.ba

Post by valter.ba » 21/02/2009 11:03

Ovu pivu cemo zamjeniti kafom drzim te za rijec :lol: :thumbup:

belfy
Been thanked: 4 times

Post by belfy » 21/02/2009 11:06

imao sam isti problem prije 3 mjeseca i proslo mi je prilicno brzo, ali sam obnovio tu "povredu" opet prije nekih mjesec i pol. od tada prolazi jako sporo i cak je osjetim i sada, mada samo neznatno. meni je pomogla kombinacija od dvije tablete. Ketonal Duo (150mg) + Muscoflex. te dvije sam uzimao ujutro na prazan stomak tako da djeluju vec nakon 20 minuta i bio sam miran 12-14h nakon toga. nakon tih 12-14h bol bi se postepeno vracala. super mi je pomoglo da prodjem tu prvu fazu gdje se ne mozes uspraviti, ni ustati normalno.

Post Reply