Bol u jednom dijelu glave i vrtoglavica

Sve o zdravlju...
Post Reply
FastRide1

Bol u jednom dijelu glave i vrtoglavica

Post by FastRide1 » 03/07/2016 11:13

Pozdrav svima. Ne znam da li mi iko mozec pomoci, ali da pitam ako je neko imao alicnih problema. Moj otac je anksiozan i prije 3 sedmice dobio je Seroxat tablete od kojih mu je bilo lose, naime nakon 1 sedmicu koristenja, jedno jutro mu se zamantalo i uspanicio se. Pritisak mu je bio uredu, samo se prepao da ce se onesvijestiti ( inace je veliki panicar i toliko kuka da su se svi razboljeli u kuci od njega ). Isao je doktoru, medjutim nikakvo rijesenje nije dobio. Odtad ga boli glava samo iza na lijevoj strani ( nekako na potiljku ) i nesvjesti mu se kad gleda dolje. Da li je neko imao slicnih problema i ako jeste sta da se ucini po tom pitanju. Hvala svima unaprijed na odgovoru.

walter kurtz

Re: Bol u jednom dijelu glave i vrtoglavica

Post by walter kurtz » 03/07/2016 12:27

Image

spreca

Post by spreca » 03/07/2016 12:31

FastRide1 wrote:Pozdrav svima. Ne znam da li mi iko mozec pomoci, ali da pitam ako je neko imao alicnih problema. Moj otac je anksiozan i prije 3 sedmice dobio je Seroxat tablete od kojih mu je bilo lose, naime nakon 1 sedmicu koristenja, jedno jutro mu se zamantalo i uspanicio se. Pritisak mu je bio uredu, samo se prepao da ce se onesvijestiti ( inace je veliki panicar i toliko kuka da su se svi razboljeli u kuci od njega ). Isao je doktoru, medjutim nikakvo rijesenje nije dobio. Odtad ga boli glava samo iza na lijevoj strani ( nekako na potiljku ) i nesvjesti mu se kad gleda dolje. Da li je neko imao slicnih problema i ako jeste sta da se ucini po tom pitanju. Hvala svima unaprijed na odgovoru.
On vjerovatno ima zacepljenje aorte sone..cini mi se da se tako zove ...to je opasno za mozdani udar...neka ode na UZ ili MRT.....neka ne ceka ...imali povecan Holesterol?

lacrima

Post by lacrima » 03/07/2016 22:28

FastRide1 wrote:Pozdrav svima. Ne znam da li mi iko mozec pomoci, ali da pitam ako je neko imao alicnih problema. Moj otac je anksiozan i prije 3 sedmice dobio je Seroxat tablete od kojih mu je bilo lose, naime nakon 1 sedmicu koristenja, jedno jutro mu se zamantalo i uspanicio se. Pritisak mu je bio uredu, samo se prepao da ce se onesvijestiti ( inace je veliki panicar i toliko kuka da su se svi razboljeli u kuci od njega ). Isao je doktoru, medjutim nikakvo rijesenje nije dobio. Odtad ga boli glava samo iza na lijevoj strani ( nekako na potiljku ) i nesvjesti mu se kad gleda dolje. Da li je neko imao slicnih problema i ako jeste sta da se ucini po tom pitanju. Hvala svima unaprijed na odgovoru.
Seroxat može dati kao nuspojavu tzv. serotoninski sindrom čiji su počeci slični tim koje ste opisali. On se dešava nekoliko ati nakon prvog uzimanja lijeka ili povećanja doze. Seroxat je nezgodan lijek zbog toga što se doza određuje u skladu sa odgovorom organizma, znači doza se povećava ili smanjuje u zavisnosti od toga kako organizam djeluje, tako da je najbolje da se posavjetujete sa onim ko je propisao taj lijek.
Kada se isključe nuspojave Seroxata treba napraviti UZV karotidnog i vertebralnog sliva, eventualno CT ili MRI uz kompletnu neurološku obradu.

Sanjarko

Post by Sanjarko » 03/07/2016 22:51

spreca wrote:
On vjerovatno ima zacepljenje aorte sone..cini mi se da se tako zove ...to je opasno za mozdani udar...neka ode na UZ ili MRT.....neka ne ceka ...imali povecan Holesterol?
Ma Hipohondor.
Tak je razmisljanje u nasih Doktura.

http://www.krenizdravo.rtl.hr/zdravlje/ ... -lijecenje

http://symptoms.webmd.com/#conditionView

Evo pa vid sta sve moze bit.

Post Reply