bojkotujete li koga i zasto?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
vox-populi

#26 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by vox-populi » 23/03/2012 10:22

Bojkotujem sve sto mi se ne svidja. Ako je hrana, onda bojkotujem ono sto je neukusno, ako je odjeca ili obuca, bojkotujem ono sto mi je ruzno, ako su usluge, bojkotujem one koje su lose.

ultima_palabra
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

#27 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by ultima_palabra » 23/03/2012 10:27

Proizvode iz Srbije, sve iz Avaza, Sarajevo taxi ako nisam dobro pijan :D

Ovo ostalo nije bojkot... ako ne volim turske serije, gazirana pića i ne konzumiram to, onda to nije bojkot. Bojkotuješ iz principa, neki proizvod koji bi inače koristio.

Skyfox
Been thanked: 2 times

#28 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by Skyfox » 23/03/2012 10:27

6.april wrote:Dnevni avaz, Sarajevo taksi, Flaširanu vodu koja nije iz BiH, te svaku prodavnicu koja mi ne pruži profesionalnu uslugu.
otprilike isto + gras mada nisam uvijek 100% dosljedan :D

yellow cat

#29 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by yellow cat » 23/03/2012 10:30

od sad i ja bojkotujem Nestle. I isto koristim froschove proizvode, super su mi.

wewa
Has thanked: 223 times
Been thanked: 76 times

#30 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by wewa » 23/03/2012 10:31

ultima_palabra wrote:Proizvode iz Srbije, sve iz Avaza, Sarajevo taxi ako nisam dobro pijan :D

Ovo ostalo nije bojkot... ako ne volim turske serije, gazirana pića i ne konzumiram to, onda to nije bojkot. Bojkotuješ iz principa, neki proizvod koji bi inače koristio.
hvala sto si ovo naglasio umjesto mene :)

evo slike koja je ilustracija Nestleovog marketinskog pristupa:

Image

beba koju majka hrani iz flasice je djecak, onaj koji u datoj sredini ima pravo prvenstva - bebe su btw blizanci. zato je dobijao ono za sto je mama cula da je 'bolje', a kcerka 'nekvalitetno' majcino mlijeko. nedugo nakon snimanja fotografije, djecak je umro.
Last edited by wewa on 23/03/2012 10:37, edited 1 time in total.

yellow cat

#31 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by yellow cat » 23/03/2012 10:32

mamu im njihovu, wewo, rasplaka me ovakvu hormonalnu.

petunija

#32 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by petunija » 23/03/2012 10:34

Strašno
Baš nemaju mjere

wewa

#33 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by wewa » 23/03/2012 10:35

yellow cat wrote:mamu im njihovu, wewo, rasplaka me ovakvu hormonalnu.
zao mi je, draga... ali silno sam sretna da je tema citana i da nailazim na istomisljenike. mozda je mojih 5-6 km mjesecno koliko bih dala za Nestleove proizvode kap u moru, ali ima nas svuda u svijetu, pa markica po markica i ima nade da nesto postignemo.

chuchumbamayumbe
Been thanked: 1 time

#34 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by chuchumbamayumbe » 23/03/2012 10:35

Vala da nešto bojkotujem - ne bojkotujem.
Neko spominje da bojkotuje mineralne vode koje nisu iz BiH. Ja ih ne bojkotujem, nego kupujem naše BiH vode, a to se ne može nazvati bojkotom, nego odabirom.
Bojkotujem prodavnice gdje ne daju račune, tako da uglavnom kupujem u DP, Konzumu, Amki, itd...

bambina78

#35 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by bambina78 » 23/03/2012 10:38

Bojkotujem sve srbijansko, proizvode, kanale, sve sve, ali o tome nikome ne pricam, ali eto na forumu se moze napisati :)

A inace sam anti nacionalista teske kategorije :oops:

kOmpir

#36 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by kOmpir » 23/03/2012 10:43

eXit.LP wrote:Sve od The Coca-Cola Company -> blacklisted
Nestle -> blacklisted

Nike -> about to be blacklisted :D
+ proizvode čiji barcode počinje sa 729, (a za najki nemam para :D )

Pokušavam ovih dana da izolujem kompanije koji nam prodaju genetski modifikovanu hranu, ali dobar dio njih koriste recimo modificirani kukuruzni škrob u tragovima. Tripujem u zadnje vrijeme da je sav kikiriki GMO :-)

wewa

#37 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by wewa » 23/03/2012 10:44

kOmpir wrote:
eXit.LP wrote:Sve od The Coca-Cola Company -> blacklisted
Nestle -> blacklisted

Nike -> about to be blacklisted :D
+ proizvode čiji barcode počinje sa 729, (a za najki nemam para :D )

Pokušavam ovih dana da izolujem kompanije koji nam prodaju genetski modifikovanu hranu, ali dobar dio njih koriste recimo modificirani kukuruzni škrob u tragovima. Tripujem u zadnje vrijeme da je sav kikiriki GMO :-)
soja i skoro sav kukuruz def. jesu. a njih ima u svemu preradjenom :cry:

Not My Idea

#38 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by Not My Idea » 23/03/2012 10:44

wewo crna wewo sta ucini Nestle-u. sad kad krene masovni bojkot :D

inace, ne kupujem nista od njih, barem koliko znam :-?
a eto, ubuduce cu obracat paznju i svjesno ih izbjegavat.

chuchumbamayumbe

#39 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by chuchumbamayumbe » 23/03/2012 10:46

Ah da, zaboravih...
Ja bojkotujem sve iz Austrije, Mađarske, Njemačke, tj iz svih bivših Sila Osovine, iz Turske (naravno), a Srbiju, Crnu Goru i Hrvatsku da i ne spominjem! Proizvodi iz entiteta sa privremenom srpskom većinom su za mene NO NO.

prilagodjena

#40 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by prilagodjena » 23/03/2012 10:48

chuchumbamayumbe wrote:Ah da, zaboravih...
Ja bojkotujem sve iz Austrije, Mađarske, Njemačke, tj iz svih bivših Sila Osovine, iz Turske (naravno), a Srbiju, Crnu Goru i Hrvatsku da i ne spominjem! Proizvodi iz entiteta sa privremenom srpskom većinom su za mene NO NO.
baš me zanima čime se ti hraniš :-)

wewa

#41 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by wewa » 23/03/2012 10:48

Not My Idea wrote:wewo crna wewo sta ucini Nestle-u. sad kad krene masovni bojkot :D

iz tvojih usta... :thumbup:

ako kupujes l'oreal, garniere i sl., kupujes i nestle.

♥ Julianna ♥

#42 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by ♥ Julianna ♥ » 23/03/2012 10:51

Ne bojkotujem ni ja, niti se zaklinjem kako nešto neću koristit ili kupovati. Kupiću ono što mi se tog trenutka kupuje i sebična sam poprilično pa razmišljam po principu život je prekratak, da bi ganjala principe od kojih uglavnom kad se podvuče crta, niko nema koristi.

Čini mi se da koliko god mi nešto bojkotovali, na kraju sami sebe oštetimo i sami sebi uskratimo. Avaz ne kupujemo, on se i dalje nemilice prodaje (digresija - jutros vidjoh gomilu Avaza na trafici i bombastičan naslov o koljačici, razgrabio se vjerovatno do 8h i vec uz kafu čitao i komentarisao). Nestle ne kupujemo, proizvodi i dalje na policama. Ne koristimo kozmetičke preparate zbog testiranja na životinjama, oni i dalje to rade. Odričemo se krzna, a tigrovi slonovi i dalje pred istrebljenjem.

Vrlo sam skeptična kad su u pitanju kampanje koje pozivaju na bojkot jer vrlo često se iza proklamovanja kancerogenog Johnsona krije pohlepni Panten il sl.

Ja volim kad se nečeg odreknem, da zauzvrat osjetim i vidim zadovoljstvo tog istog momenta, pa makar to bilo da na malog Cigu potrošim marku za lizalo i Životinjsko carstvo. Proces bi trebao ići u smjeru da ako hoćemo nešto zaista da napravimo, usrećimo one koji su nam na dohvat ruke i odmah, a ne kroz neki dugoročni proces kojem ne vidimo ni početak ni kraj, a naročito ne gdje će se pare uskraćene Nestleu završiti.

Mir4ever

#43 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by Mir4ever » 23/03/2012 10:52

Bojkotujem Coca Colu,Nestle,pokusavam se odviknuti i od Nescafe ali mi tesko ide:) ali uspjet cu. razlog-Izrael i njegova cionisticka politika

wewa

#44 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by wewa » 23/03/2012 10:53

♥ Julianna ♥ wrote:Ne bojkotujem ni ja, niti se zaklinjem kako nešto neću koristit ili kupovati. Kupiću ono što mi se tog trenutka kupuje i sebična sam poprilično pa razmišljam po principu život je prekratak, da bi ganjala principe od kojih uglavnom kad se podvuče crta, niko nema koristi.

Čini mi se da koliko god mi nešto bojkotovali, na kraju sami sebe oštetimo i sami sebi uskratimo. Avaz ne kupujemo, on se i dalje nemilice prodaje (digresija - jutros vidjoh gomilu Avaza na trafici i bombastičan naslov o koljačici, razgrabio se vjerovatno do 8h i vec uz kafu čitao i komentarisao). Nestle ne kupujemo, proizvodi i dalje na policama. Ne koristimo kozmetičke preparate zbog testiranja na životinjama, oni i dalje to rade. Odričemo se krzna, a tigrovi slonovi i dalje pred istrebljenjem.

Vrlo sam skeptična kad su u pitanju kampanje koje pozivaju na bojkot jer vrlo često se iza proklamovanja kancerogenog Johnsona krije pohlepni Panten il sl.

Ja volim kad se nečeg odreknem, da zauzvrat osjetim i vidim zadovoljstvo tog istog momenta, pa makar to bilo da na malog Cigu potrošim marku za lizalo i Životinjsko carstvo. Proces bi trebao ići u smjeru da ako hoćemo nešto zaista da napravimo, usrećimo one koji su nam na dohvat ruke i odmah, a ne kroz neki dugoročni proces kojem ne vidimo ni početak ni kraj, a naročito ne gdje će se pare uskraćene Nestleu završiti.
zasto mora biti iskljucivo jedno ili drugo? zasto ne bismo mogli djelovati i lokalno i globalno?

to sto se nesto negativno desava unatoc pokusajima da se postigne suprotno meni nije dovoljan argument da prestanem s pokusajima. ne volim odustajati valjda :)

chuchumbamayumbe

#45 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by chuchumbamayumbe » 23/03/2012 10:54

prilagodjena wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Ah da, zaboravih...
baš me zanima čime se ti hraniš :-)
Mekinjama.

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 259 times
Been thanked: 441 times

#46 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by plain vanilla » 23/03/2012 10:54

wewa wrote:
Not My Idea wrote:wewo crna wewo sta ucini Nestle-u. sad kad krene masovni bojkot :D

taman htjedoh reci da ne kupujem nestle /ne zbog bojkota, nego 'nako/ kad ono i l'real i garniere :shock:

inace, ne bojkotujem haman pa nista, ganjam proporciju kvaliteta i cijene koji si mogu priustiti

Mir4ever

#47 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by Mir4ever » 23/03/2012 10:58

Je li neko nekad cuo za multiplikator novca? To je kada ti das 10 Km za neki proizvod recimo iz Njemacke a to 10 KM se multiplicira i obrne u Njemackoj 10 puta i poveca se bruto domaci proizvod za 100 KM a 10 njemackih firmi dobije po neki procenat u to 100KM. znam da zbuci komplikovano ali ne znam bolje objasniti,ako ima neki ekonomista nek objasni

hocu reci da trebamo kupovati domace proizvode koliko god mozemo jer to nije samo 1KM za BiH nego 10KM

dale cooper
Has thanked: 107 times
Been thanked: 135 times

#48 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by dale cooper » 23/03/2012 10:58

Bojkoti ne rješavaju probleme, oni samo služe za umirivanje savjesti, kao ja nešto radim protiv toga
i toga, a u suštini se ništa ne mijenja. U čemu je onda poenta.

wewa

#49 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by wewa » 23/03/2012 11:00

plain vanilla wrote:
wewa wrote:

taman htjedoh reci da ne kupujem nestle /ne zbog bojkota, nego 'nako/ kad ono i l'real i garniere :shock:

inace, ne bojkotujem haman pa nista, ganjam proporciju kvaliteta i cijene koji si mogu priustiti
Nestle owned products to avoid include L'Oreal, Cross and Blackwell, Branston, Ski, Munch Bunch, Buitoni, Vittel, Perrier, Herta, Purina, Allenis, Maggi, Peter's, Milo, Carnation, Caterer's Blend, GoDog, Lean Cuisine, Sunshine, Rowntrees, Breath Fresh, Quik Eze, Scanlens, Nesquik, Vitari, Nescafe, GoPet, International Roast, Medallion, Papa Guiseppi's, Chapstick, Dermoplast, Mighty Dog, and a frightening number of chocolate bars.
http://www.endevil.com/blacklist.html - zgodan izvor sazetih podataka o tome koga i zasto bojkotuju sirom svijeta

Faruk

#50 Re: bojkotujete li koga i zasto?

Post by Faruk » 23/03/2012 11:00

ja bojkotujem punicu :D :lol:

Post Reply