Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post Reply
hekaton

#1 Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by hekaton » 16/11/2016 13:21

Potrebna mi je pomoc sa odabirom proizvodjaca za boju fasade. Dobio sam preporuke za Weber i JUB.
Zanimaju me iskustva ostalih forumasa kao i to na sta da obratim paznju.

Sarajmen

#2 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by Sarajmen » 16/11/2016 13:30

Razmisli i o još jednoj preporuci, link: http://www.caparol.ba/proizvodi/fasadne-boje.html

hekaton

#3 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by hekaton » 16/11/2016 13:33

Sarajmen wrote:Razmisli i o još jednoj preporuci, link: http://www.caparol.ba/proizvodi/fasadne-boje.html
ja sam otvoren za sve prijedloge, bitno mi je da neko ko je radio sa nekim od proizvodjaca kaze svoje iskustvo i na sta da obratim paznju. Ove dvije preprouke su dosle od ljudi koji rade direktno sa tim proizvodjacima pa ih ne smatram objektivnim :)

Sarajmen

#4 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by Sarajmen » 16/11/2016 13:54

Iskreno, moje iskustvo nije vezano za fasadu i njen premaz, već više za unutrašnjost doma gdje sam fasadne boje (kaparol u ovom slučaju) koristio i zbog mogućnosti da se zidovi mogu ''oprati'' ... mala djeca kao da ne vole čiste zidove :D . Tako da osim kvaliteta, antibakterijskih svojstava i spektra boja koje nude, mogućnost ''pranja'' mi je bila bitna stvar.
Za fasadu bih lično sebe usmjerio na proizvode firme kaparol ili baumit, ovu drugu iz razloga što imam nekih prijatelja u toj firmi pa bih mogao dobiti korektnu ponudu za ono što bi me zanimalo.
Onako laički, mislim da ne postoji univerzalan pristup fasadnih boja i bilo kojeg objekta na koji se planiraju nanijeti. Svaki objekat ima svoje specifičnosti u smislu položaja u odnosu na strane svijeta, neposrednom okruženju s drugim objektima, prirodnom ambijentu... tako da je svaki stručan savjet dobrodošao i od koristi, jer bez obzira na gabarite objekta ni investicija ugradnje fasade nije za podcjenjivanje.
Ne zamjeri, nisam od te struke al' jedno sa sigurnošću mogu da tvrdim, bez kvalitetnog materijala teško da majstor može izvući maksimum.

wewa

#5 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by wewa » 16/11/2016 14:39

ne znam za fasadne boje, ali +1 glas za caparol

jedina boja koja izdrzi 4 godine izmedju krecenja a da nije pogano...

spreca

#6 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by spreca » 16/11/2016 15:25

hekaton wrote:Potrebna mi je pomoc sa odabirom proizvodjaca za boju fasade. Dobio sam preporuke za Weber i JUB.
Zanimaju me iskustva ostalih forumasa kao i to na sta da obratim paznju.
Uzmi JUB Revitalcolr Si ili Revitalcolor Ag

dobar osjecaj

#7 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by dobar osjecaj » 16/11/2016 16:07

.
Last edited by dobar osjecaj on 11/06/2019 09:58, edited 1 time in total.

Danguba

#8 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by Danguba » 16/11/2016 21:23

http://dugatehna.ba/proizvodi/tehnograf/

Ovu sam ja koristio i nakon 4 god. mogu reci da su postojane.
Ponekada uzmem masinu za pranje auta(pod pritiskom) i operem neke dijelove. Niti promijeni boju niti se ljusta. Svaka pohvala za ovu fasadnu boju.

drndalo

#9 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by drndalo » 30/06/2017 22:04

https://www.facebook.com/Colorit-boje-i ... 7/?fref=ts

Colorit ima preporuku... Odlicno rade i proizvode, na moja pitanja koja se pokazase drugorazredna, oni postavise vaznija meni, za sta mi i kako treba, te prosirise vidik...

ElRe

#10 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by ElRe » 17/04/2019 11:54

Da osvježimo temu... Treba da radim termo fasadu na kući. JUB je kvalitetan, ali vidim da se mogu naći i proizvodi Bekament, Maxima... Da li imate preporuke, iskustva i sl?
Hvala

ABH017

#11 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by ABH017 » 18/05/2019 00:45

ElRe wrote:Da osvježimo temu... Treba da radim termo fasadu na kući. JUB je kvalitetan, ali vidim da se mogu naći i proizvodi Bekament, Maxima... Da li imate preporuke, iskustva i sl?
Hvala
Pozdrav.
Ne znam koliko ću biti objektivan, jer sam poslom usko vezan za fasade. Jub, Bekament i Maxima imaju kompletne fasadne sisteme i dugogodišnje iskustvo u proizvodnji. Sva 3 proizvođača imaju kvalitetne proizvode i daju garancije za svoje materijale.
Razlika je u cijeni, jer "zapadni" proizvođači imaju malo visočije cijene, dok su "istočni" dosta prihvatljiviji za naše uslove.
Koliko je bitan odabir materijala, toliko je bitan odabir i majstorski ekipe, koja će to odraditi.

Nivelacija

#12 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by Nivelacija » 18/05/2019 01:12

ElRe wrote:Da osvježimo temu... Treba da radim termo fasadu na kući. JUB je kvalitetan, ali vidim da se mogu naći i proizvodi Bekament, Maxima... Da li imate preporuke, iskustva i sl?
Hvala
JUB je izvikan...

Uzmi domaci baumy i jub neka isti majstor odradi po 2 kvadrata, neces naci razliku.

spreca

#13 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by spreca » 18/05/2019 07:06

ABH017 wrote:
Hvala
Pozdrav.
Ne znam koliko ću biti objektivan, jer sam poslom usko vezan za fasade. Jub, Bekament i Maxima imaju kompletne fasadne sisteme i dugogodišnje iskustvo u proizvodnji. Sva 3 proizvođača imaju kvalitetne proizvode i daju garancije za svoje materijale.
Razlika je u cijeni, jer "zapadni" proizvođači imaju malo visočije cijene, dok su "istočni" dosta prihvatljiviji za naše uslove.
Koliko je bitan odabir materijala, toliko je bitan odabir i majstorski ekipe, koja će to odraditi.
Uzmi JUB i spavaj mirno ali koliko je vazan materijal ili proizvodjac toliko je vazna i strucnost izvodjaca radova...ja kad bih birao izabrao bih JUB jer ima dugu tradiciju i poznati kvalitet...jedino sto bih ti savjetovao to da izbjegnes JUBove proizvode iz Simanovaca(srbija)iako navodno nema razlike a ima ....evo npr u Rusiji i posle 20-30 godina sve te fasade stoje kao da su juce uradjene(imam ja na vikendici) a ako uzmemo vremenske uslove u rusiji i u BiH ,treba da ti bude jasno kome ces dati prednost...mozda su skuplji od drugih ali su i kvalitetniji...fasada se ne radi svako par godina kao unutrasnje krecenje...fasad je dosta skupa investicija , zato dobro razmisli...neko predlozi neki domaci proizvod , ja jesam za domace ali kad je u pitanju fasada onda biram najbolje

ElRe

#14 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by ElRe » 11/06/2019 09:41

spreca wrote:
ABH017 wrote: Pozdrav.
Uzmi JUB i spavaj mirno ali koliko je vazan materijal ili proizvodjac toliko je vazna i strucnost izvodjaca radova...ja kad bih birao izabrao bih JUB jer ima dugu tradiciju i poznati kvalitet...jedino sto bih ti savjetovao to da izbjegnes JUBove proizvode iz Simanovaca(srbija)iako navodno nema razlike a ima ....evo npr u Rusiji i posle 20-30 godina sve te fasade stoje kao da su juce uradjene(imam ja na vikendici) a ako uzmemo vremenske uslove u rusiji i u BiH ,treba da ti bude jasno kome ces dati prednost...mozda su skuplji od drugih ali su i kvalitetniji...fasada se ne radi svako par godina kao unutrasnje krecenje...fasad je dosta skupa investicija , zato dobro razmisli...neko predlozi neki domaci proizvod , ja jesam za domace ali kad je u pitanju fasada onda biram najbolje
Zahvaljujem na savjetima. Na kraju sam stavio Austroterm grafitni stiropor 8 (navodno identičan običnom od 10) i Baumit fasadu. Mastor je rekao da nikako ne uzimam JUB iz Srbije, a Bekament i Maxima su navodno lošiji od pravog JUBa i Baumita (pojava gljivica, fasada blijedi već nakon godinu, dvije, dok ovi bolji bez problema traju 7 i više godina...)
Last edited by ElRe on 11/06/2019 09:56, edited 1 time in total.

spreca

#15 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by spreca » 11/06/2019 09:49

ElRe wrote:
spreca wrote:
ABH017 wrote: Pozdrav.
Zahvaljujem na savjetima. Na kraju sam stavio Austroterm grafitni stiropor i Baumit fasadu. Mastor je rekao da nikako ne uzimam JUB iz Srbije, a Bekament i Maxima su navodno lošiji od pravog JUBa i Baumita (pojava gljivica, fasada blijedi već nakon godinu, dvije, dok ovi bolji bez problema traju 7 i više godina...)
Cestitam na zavrsenim poslovima i da ti dugo traje ...ja sam ti isto napisao da izbjegavas JUB Simanovci....postojanost boja zavisi od nijanse boje najvise a i kvalitete naravno

ElRe

#16 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by ElRe » 11/06/2019 09:56

spreca wrote: Cestitam na zavrsenim poslovima i da ti dugo traje ...ja sam ti isto napisao da izbjegavas JUB Simanovci....postojanost boja zavisi od nijanse boje najvise a i kvalitete naravno
Hvala

kokolina

#17 Re: Boje za fasadu, kojeg proizvodjaca odabrati

Post by kokolina » 08/05/2020 00:41

Ima li ko iskustva sa fasadom bojom u bazenu?
Do sad smo koristili dvokomponentne prvo slovensku i tad je bilo sve ok ali u nemogućnosti nabavke iste nakon par godina uzmemo neku iz Srbije i onda nam se pojave mjehurići po zidovima
Sad je li to slučajnost ili ne ove godine smo odlučili prefarbati fasadom bojom pa ako ima neko preporuku naravno omjer cjena/kvaliteta me zanima
Chromos je kanta 15 l oko 160 maraka, jub 140 čini mi se caparol 160
A helios 70 maraka
U planu svakako imamo kad dođu bolja vremena ostrugat sve i navuć neki hidro premaz kao završnu oblogu ali za ovu sezonu sto jeftinije to bolje

Post Reply