Board computer
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#1 Board computer
u zadnje vrijeme mi jednostavno poludi board computer ... slova pocnu skakat, treperit i sl. ili jednostavno nestanu ... ???
-
tavustavus
- Posts: 244
- Joined: 08/04/2010 22:33
#2 Re: Board computer
ahbabu prvi put da to cujem al javice se vec neko..bar shlauf

- Dr.Mr.Fr.
- Posts: 1235
- Joined: 29/12/2010 12:41
#3 Re: Board computer
AS_sa wrote:u zadnje vrijeme mi jednostavno poludi board computer ... slova pocnu skakat, treperit i sl. ili jednostavno nestanu ... ???
Ma to ti je od hladnoce, dešava se
-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#4 Re: Board computer
ma ima tih slucajeva cuo sam dosta .... al me pravo nervira ... hajde schlaufeeeetavustavus wrote:ahbabu prvi put da to cujem al javice se vec neko..bar shlauf![]()
![]()
![]()
![]()
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#5 Re: Board computer
minusi...normalna stvar kod bordova sa starim lcd ekranima...
-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#6 Re: Board computer
ozb. ??? zar mogu minusi utjecati na to ... pa hebemu nije mi computer napoljujohntra wrote:minusi...normalna stvar kod bordova sa starim lcd ekranima...
- Qler
- Posts: 25826
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#8 Re: Board computer
Meni se pogube brojevi na fabrickom playeru.
- Dr.Mr.Fr.
- Posts: 1235
- Joined: 29/12/2010 12:41
#9 Re: Board computer
AS_sa wrote:ozb. ??? zar mogu minusi utjecati na to ... pa hebemu nije mi computer napoljujohntra wrote:minusi...normalna stvar kod bordova sa starim lcd ekranima...
na -8 i najbolji posustaju
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#10 Re: Board computer
nema to veze sa CPU-om, nego sa displejom boarda...imaš slučajeva gdje board uspori, a imaš slučajeva gdje se slova skroz pogube..
-
Desert Wind
- Posts: 1065
- Joined: 01/03/2010 20:46
#11 Re: Board computer
provjeri akumulator eventualno i alternator - ako su slabi jako - ima logike da je od toga poz
- Qler
- Posts: 25826
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#12 Re: Board computer
Ma od minusa je ljudi. Sto komplikujete. Pa pogledaj digitalne satove, ostavi mobitel na vecem minusu, pa pogledaj kako display reaguje... LCD - tecni kristal - minus - vise i nije tecan 
-
Desert Wind
- Posts: 1065
- Joined: 01/03/2010 20:46
#13 Re: Board computer
zato sve to treba zalit dobrim alkoholom da se boje ne rastopeQler wrote:Ma od minusa je ljudi. Sto komplikujete. Pa pogledaj digitalne satove, ostavi mobitel na vecem minusu, pa pogledaj kako display reaguje... LCD - tecni kristal - minus - vise i nije tecan
- citroen
- Posts: 5863
- Joined: 19/05/2009 18:08
- Location: Sarajevo,memli strana
#14 Re: Board computer

Ja nemam tih problema sa minusom
-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#15 Re: Board computer
auto je Volvo S60 2005 godinamayab wrote:Koji auto?
-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#16 Re: Board computer
ma sve je to udure ... auto perfekcija samo ga slova zezajuDesert Wind wrote:provjeri akumulator eventualno i alternator - ako su slabi jako - ima logike da je od toga poz
-
japo-
- Posts: 29468
- Joined: 15/01/2009 16:43
- Location: Banovići
-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#18 Re: Board computer
eee hvala ti .... bio sam nekad registrovan na tu starnicu pa cu da vidim ....
-
Rza
- Posts: 56
- Joined: 24/01/2006 06:54
- Location: Sarajevo/Brcko
#19 Re: Board computer
Da ne otvaram novu temu, a mozda ima neko ko je je imao neke slucajeve:
Primjetio sam kod Seat Ibize (na npr. Wikipediji model oznacen sa MK2 6K2 facelift - proizvodnja od 1999-2002
http://en.wikipedia.org/wiki/SEAT_Ibiza)
svi imaju poveci board computer. Sta se desi kada se ta stvarcica pokvari (vjerovatno se ne kvari cesto, al hajd znaj)? Jel zeznuto popraviti s obzirom na nase strucnjake za elektroniku. Vjerovatno u ASA Autu kozu ogule za zamjenu istog. Mozda se dosta funkcija u auto zablokira, pa cak i nije moguce koristiti auto. Interesuje me ovo zbog eventulne kupovine ovog modela.
(Imao sam Fiata gdje mu je otisao Electric Power Steering /EPS/ od servo upravljaca, niko ziv nije htio da se bakce od servisa s ovim, pa je vjerovatno s Boardom ista situacija).
Primjetio sam kod Seat Ibize (na npr. Wikipediji model oznacen sa MK2 6K2 facelift - proizvodnja od 1999-2002
http://en.wikipedia.org/wiki/SEAT_Ibiza)
svi imaju poveci board computer. Sta se desi kada se ta stvarcica pokvari (vjerovatno se ne kvari cesto, al hajd znaj)? Jel zeznuto popraviti s obzirom na nase strucnjake za elektroniku. Vjerovatno u ASA Autu kozu ogule za zamjenu istog. Mozda se dosta funkcija u auto zablokira, pa cak i nije moguce koristiti auto. Interesuje me ovo zbog eventulne kupovine ovog modela.
(Imao sam Fiata gdje mu je otisao Electric Power Steering /EPS/ od servo upravljaca, niko ziv nije htio da se bakce od servisa s ovim, pa je vjerovatno s Boardom ista situacija).
