BMW 325i
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
s_bjelava
- Posts: 285
- Joined: 27/07/2008 17:40
#1 BMW 325i
Imam mogucnost kupovine polovnog BMW 325i za relativno malo para. Interesuju me iskustva vlasnika iz prve ruke,
troskovi odrzavanja, pouzdanost, dugovjecnost..... itd, itb...
Pomenuti auto je 2005. godiste, sa 52.000 milja (nekih 83.000 km)
Samo da zamolim da se ova tema ne pretvori u bilo kakvu komparaciju izmedju BMW i ostalih proizvodjaca, zanimaju me samo licna iskustva.
Unaprijed veliko hvala.
troskovi odrzavanja, pouzdanost, dugovjecnost..... itd, itb...
Pomenuti auto je 2005. godiste, sa 52.000 milja (nekih 83.000 km)
Samo da zamolim da se ova tema ne pretvori u bilo kakvu komparaciju izmedju BMW i ostalih proizvodjaca, zanimaju me samo licna iskustva.
Unaprijed veliko hvala.
-
Bordolini
- Posts: 1164
- Joined: 04/10/2009 23:42
- Location: tribina sjever
#2 Re: BMW 325i
Sve zavisi ko je auto vozio prije tebe i kako ga je cuvao.
Enterijer:
centralna konzola se guli
dugmad za podizace prozora uglavnom oguljena
podizaci prozora (racunaj da ces svakih mjesec-dva morati barem jedan mjenjati)
poklopac sibera
kederi na vratima cure
krov (headliner) se guli na prednjoj i zadnjoj sajbi
komande na volanu (radio) otkazu
Motor, suspenzija :
racunaj na toj miljazi termostat, otprilike od 45-60k milja im treba zamjena
senzor za poziciju bregaste osovine (camshaft position sensor)
mjerac nivoa ulja
senzor protoka zraka (MAF)
zadnji lezajevi
lafete
remenica od klime
cep posude od servo rezervara curi
dihtung ispod nosaca uljnog filtera
Ne mogu bas da se sjetim svega ali ovo mi na prvu pada na pamet kao najcesce boljke te 3 serije. Mozda izgleda kao puno kvarova i problema ali nijedan auto danas nije savrsen, pa ni ovi iz premium klase. Meni je ta trica i malo neudobna ali sve to zaboravis kad je nagazis, odlicno se vozi. Ako mozes pruzi se do 330, to je jos 40ks (225ks), osjeti se itekako. Takodjer ako je u pitanju manuelni mjenjac onda 330 serija dolazi sa 6 brzina a 325 sa 5.
Sto se tice cijene 2005 godina 325i sa 52k milja vrijedi od $12.5 milja (za osnovni model) do $15k (puna oprema).
Enterijer:
centralna konzola se guli
dugmad za podizace prozora uglavnom oguljena
podizaci prozora (racunaj da ces svakih mjesec-dva morati barem jedan mjenjati)
poklopac sibera
kederi na vratima cure
krov (headliner) se guli na prednjoj i zadnjoj sajbi
komande na volanu (radio) otkazu
Motor, suspenzija :
racunaj na toj miljazi termostat, otprilike od 45-60k milja im treba zamjena
senzor za poziciju bregaste osovine (camshaft position sensor)
mjerac nivoa ulja
senzor protoka zraka (MAF)
zadnji lezajevi
lafete
remenica od klime
cep posude od servo rezervara curi
dihtung ispod nosaca uljnog filtera
Ne mogu bas da se sjetim svega ali ovo mi na prvu pada na pamet kao najcesce boljke te 3 serije. Mozda izgleda kao puno kvarova i problema ali nijedan auto danas nije savrsen, pa ni ovi iz premium klase. Meni je ta trica i malo neudobna ali sve to zaboravis kad je nagazis, odlicno se vozi. Ako mozes pruzi se do 330, to je jos 40ks (225ks), osjeti se itekako. Takodjer ako je u pitanju manuelni mjenjac onda 330 serija dolazi sa 6 brzina a 325 sa 5.
Sto se tice cijene 2005 godina 325i sa 52k milja vrijedi od $12.5 milja (za osnovni model) do $15k (puna oprema).
-
s_bjelava
- Posts: 285
- Joined: 27/07/2008 17:40
#3 Re: BMW 325i
@bordolini,
hvala na detaljnom odgovoru, svaka ti dala dabogda....
poslao sam ti pp, da ne zamaram sa-x pucanstvo mojim pitanjima.
hvala na detaljnom odgovoru, svaka ti dala dabogda....
poslao sam ti pp, da ne zamaram sa-x pucanstvo mojim pitanjima.
- Irelevantan
- Posts: 825
- Joined: 21/05/2008 13:15
- Location: u pm
#4 Re: BMW 325i
Atraktivan auto, al mislim da ipak koliko konja ima i nije neki brzac...a čim ga kupuješ sa tom mašinom računaš na to
Ma mene se nešto nije dojmio previše kad sam ga provozao..mada sam jedno vrijeme bolovao za njim ...
sjedi probaj ga obavezno pa vidi da li ti odgovara ... da se kasnije ne razočaraš kao ja
Ma mene se nešto nije dojmio previše kad sam ga provozao..mada sam jedno vrijeme bolovao za njim ...
sjedi probaj ga obavezno pa vidi da li ti odgovara ... da se kasnije ne razočaraš kao ja
- dottore
- Posts: 1359
- Joined: 06/02/2008 18:18
- Location: Canton SA
#5 Re: BMW 325i
nije brzac jer ga ne stišćeš....
i ja bi trazio ovakvog ali njemca....kakav amerikanac
i ja bi trazio ovakvog ali njemca....kakav amerikanac
-
s_bjelava
- Posts: 285
- Joined: 27/07/2008 17:40
#6 Re: BMW 325i
ne kontam, zar nije isti model u usa i njemackoj?dottore wrote:nije brzac jer ga ne stišćeš....![]()
![]()
i ja bi trazio ovakvog ali njemca....kakav amerikanac
proizveden je u njemackoj.
- dottore
- Posts: 1359
- Joined: 06/02/2008 18:18
- Location: Canton SA
#7 Re: BMW 325i
za USA trziste pretezno ide iz fabrike u JAR....s_bjelava wrote:ne kontam, zar nije isti model u usa i njemackoj?dottore wrote:nije brzac jer ga ne stišćeš....![]()
![]()
i ja bi trazio ovakvog ali njemca....kakav amerikanac
proizveden je u njemackoj.
- citroen
- Posts: 5863
- Joined: 19/05/2009 18:08
- Location: Sarajevo,memli strana
#8 Re: BMW 325i
Zar u USA nema fabrika BMW-a? zasto bi se uvozio iz JAR-adottore wrote:za USA trziste pretezno ide iz fabrike u JAR....s_bjelava wrote:ne kontam, zar nije isti model u usa i njemackoj?dottore wrote:nije brzac jer ga ne stišćeš....![]()
![]()
i ja bi trazio ovakvog ali njemca....kakav amerikanac
proizveden je u njemackoj.
-
vnm
- Posts: 1489
- Joined: 08/07/2008 01:28
#9 Re: BMW 325i
trenutno se u USA proizvode samo Z4 i X5, tako da nije cudno da se neki modeli uvoze iz JAR.citroen wrote:Zar u USA nema fabrika BMW-a? zasto bi se uvozio iz JAR-a
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#10 Re: BMW 325i
Dosta trica dolazi sada sa pogona u Spartanburgu, SC. I izgleda da ce se i uskoro i sedmica i petica proizvoditi u UA za to trziste.vnm wrote:trenutno se u USA proizvode samo Z4 i X5, tako da nije cudno da se neki modeli uvoze iz JAR.citroen wrote:Zar u USA nema fabrika BMW-a? zasto bi se uvozio iz JAR-a
Motor za USA trziste ima 7ks manje (zbog manje oktanske vrijednosti goriva proizvodjac je drugacije elektroniku podesio). Takodje, vjerovatno ce automobil doci na all-season gumama sto kod nas nista ne vrijedi.
Isto tako, 325 osim ako nije u sport paketu je limitiran an 130mph ili 210km/h.
-
s_bjelava
- Posts: 285
- Joined: 27/07/2008 17:40
#11 Re: BMW 325i
Uradio test voznju na 2005 325i, 2005 330iIrelevantan wrote:Atraktivan auto, al mislim da ipak koliko konja ima i nije neki brzac...a čim ga kupuješ sa tom mašinom računaš na to![]()
Ma mene se nešto nije dojmio previše kad sam ga provozao..mada sam jedno vrijeme bolovao za njim ...
sjedi probaj ga obavezno pa vidi da li ti odgovara ... da se kasnije ne razočaraš kao ja
Sva tri dobra, nemam primjedbi na udobnost, doduse kratka relacija, fino povuku na ulasku na autoput....
Najbolji od ova tri je 330i, kakva dobra masina. Definitivno moj prvi izbor.
Malo je tesko naci dobrog a jeftinog
