BMW 325i

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
s_bjelava
Posts: 285
Joined: 27/07/2008 17:40

#1 BMW 325i

Post by s_bjelava »

Imam mogucnost kupovine polovnog BMW 325i za relativno malo para. Interesuju me iskustva vlasnika iz prve ruke,
troskovi odrzavanja, pouzdanost, dugovjecnost..... itd, itb...
Pomenuti auto je 2005. godiste, sa 52.000 milja (nekih 83.000 km)
Samo da zamolim da se ova tema ne pretvori u bilo kakvu komparaciju izmedju BMW i ostalih proizvodjaca, zanimaju me samo licna iskustva.
Unaprijed veliko hvala.
Bordolini
Posts: 1164
Joined: 04/10/2009 23:42
Location: tribina sjever

#2 Re: BMW 325i

Post by Bordolini »

Sve zavisi ko je auto vozio prije tebe i kako ga je cuvao.

Enterijer:
centralna konzola se guli
dugmad za podizace prozora uglavnom oguljena
podizaci prozora (racunaj da ces svakih mjesec-dva morati barem jedan mjenjati)
poklopac sibera
kederi na vratima cure
krov (headliner) se guli na prednjoj i zadnjoj sajbi
komande na volanu (radio) otkazu


Motor, suspenzija :
racunaj na toj miljazi termostat, otprilike od 45-60k milja im treba zamjena
senzor za poziciju bregaste osovine (camshaft position sensor)
mjerac nivoa ulja
senzor protoka zraka (MAF)
zadnji lezajevi
lafete
remenica od klime
cep posude od servo rezervara curi
dihtung ispod nosaca uljnog filtera


Ne mogu bas da se sjetim svega ali ovo mi na prvu pada na pamet kao najcesce boljke te 3 serije. Mozda izgleda kao puno kvarova i problema ali nijedan auto danas nije savrsen, pa ni ovi iz premium klase. Meni je ta trica i malo neudobna ali sve to zaboravis kad je nagazis, odlicno se vozi. Ako mozes pruzi se do 330, to je jos 40ks (225ks), osjeti se itekako. Takodjer ako je u pitanju manuelni mjenjac onda 330 serija dolazi sa 6 brzina a 325 sa 5.
Sto se tice cijene 2005 godina 325i sa 52k milja vrijedi od $12.5 milja (za osnovni model) do $15k (puna oprema).
s_bjelava
Posts: 285
Joined: 27/07/2008 17:40

#3 Re: BMW 325i

Post by s_bjelava »

@bordolini,
hvala na detaljnom odgovoru, svaka ti dala dabogda.... :D
poslao sam ti pp, da ne zamaram sa-x pucanstvo mojim pitanjima. :run:
User avatar
Irelevantan
Posts: 825
Joined: 21/05/2008 13:15
Location: u pm

#4 Re: BMW 325i

Post by Irelevantan »

Atraktivan auto, al mislim da ipak koliko konja ima i nije neki brzac...a čim ga kupuješ sa tom mašinom računaš na to :)
Ma mene se nešto nije dojmio previše kad sam ga provozao..mada sam jedno vrijeme bolovao za njim ... :D

sjedi probaj ga obavezno pa vidi da li ti odgovara ... da se kasnije ne razočaraš kao ja :sad:
User avatar
dottore
Posts: 1359
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#5 Re: BMW 325i

Post by dottore »

nije brzac jer ga ne stišćeš.... :dance: :mrgreen:

i ja bi trazio ovakvog ali njemca....kakav amerikanac :thumbup:
s_bjelava
Posts: 285
Joined: 27/07/2008 17:40

#6 Re: BMW 325i

Post by s_bjelava »

dottore wrote:nije brzac jer ga ne stišćeš.... :dance: :mrgreen:

i ja bi trazio ovakvog ali njemca....kakav amerikanac :thumbup:
ne kontam, zar nije isti model u usa i njemackoj?
proizveden je u njemackoj.
User avatar
dottore
Posts: 1359
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#7 Re: BMW 325i

Post by dottore »

s_bjelava wrote:
dottore wrote:nije brzac jer ga ne stišćeš.... :dance: :mrgreen:

i ja bi trazio ovakvog ali njemca....kakav amerikanac :thumbup:
ne kontam, zar nije isti model u usa i njemackoj?
proizveden je u njemackoj.
za USA trziste pretezno ide iz fabrike u JAR....
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#8 Re: BMW 325i

Post by citroen »

dottore wrote:
s_bjelava wrote:
dottore wrote:nije brzac jer ga ne stišćeš.... :dance: :mrgreen:

i ja bi trazio ovakvog ali njemca....kakav amerikanac :thumbup:
ne kontam, zar nije isti model u usa i njemackoj?
proizveden je u njemackoj.
za USA trziste pretezno ide iz fabrike u JAR....
Zar u USA nema fabrika BMW-a? zasto bi se uvozio iz JAR-a
vnm
Posts: 1489
Joined: 08/07/2008 01:28

#9 Re: BMW 325i

Post by vnm »

citroen wrote:Zar u USA nema fabrika BMW-a? zasto bi se uvozio iz JAR-a
trenutno se u USA proizvode samo Z4 i X5, tako da nije cudno da se neki modeli uvoze iz JAR.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#10 Re: BMW 325i

Post by jefferson »

vnm wrote:
citroen wrote:Zar u USA nema fabrika BMW-a? zasto bi se uvozio iz JAR-a
trenutno se u USA proizvode samo Z4 i X5, tako da nije cudno da se neki modeli uvoze iz JAR.
Dosta trica dolazi sada sa pogona u Spartanburgu, SC. I izgleda da ce se i uskoro i sedmica i petica proizvoditi u UA za to trziste.
Motor za USA trziste ima 7ks manje (zbog manje oktanske vrijednosti goriva proizvodjac je drugacije elektroniku podesio). Takodje, vjerovatno ce automobil doci na all-season gumama sto kod nas nista ne vrijedi.
Isto tako, 325 osim ako nije u sport paketu je limitiran an 130mph ili 210km/h.
s_bjelava
Posts: 285
Joined: 27/07/2008 17:40

#11 Re: BMW 325i

Post by s_bjelava »

Irelevantan wrote:Atraktivan auto, al mislim da ipak koliko konja ima i nije neki brzac...a čim ga kupuješ sa tom mašinom računaš na to :)
Ma mene se nešto nije dojmio previše kad sam ga provozao..mada sam jedno vrijeme bolovao za njim ... :D

sjedi probaj ga obavezno pa vidi da li ti odgovara ... da se kasnije ne razočaraš kao ja :sad:
Uradio test voznju na 2005 325i, 2005 330i :thumbup: i 2006 325i.
Sva tri dobra, nemam primjedbi na udobnost, doduse kratka relacija, fino povuku na ulasku na autoput....
Najbolji od ova tri je 330i, kakva dobra masina. Definitivno moj prvi izbor.
Malo je tesko naci dobrog a jeftinog :oops: ali potrudicu se, nije mi velika hica da kupim sada auto.
Post Reply