Biti to što jesi?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Cukan91
Posts: 49
Joined: 08/06/2011 22:36

#1 Biti to što jesi?

Post by Cukan91 »

Kad god mi muškarci pitamo nekog starijeg i iskusnijeg za savjet... kako se ponašati na prvom-drugom-trećem dejtu, uopšte u spiki sa curom koja nam se sviđa... uglavnom dobijem povratnu frazu "BUDI SAMO TO ŠTO JESI"...

Meni neukome ta fraza tj. njeno značenje nikad nije bilo jasno :?:

Pitanje je, šta se podrazumjeva pod tim? Šta ako ne znam kakav sam to ~ kakav jesam~ ? :-D
Psiholozi kazu da svi ljudi (i to je zajednicko nama koji dolazimo iz Sandzaka kol'ko i Sarajlijama) imaju >urodjenu< potrebu da ostave dobar prvi utisak, zato cesto pribjegavaju lazima. Slazes da ti je matori direktor, ili da vozis bmw, ili da si nosilac diplome najboljeg pjesnika zenickog kantona.. sve prema tipu cure koju sta zanima :)
Jel treba to izbjegavati, ako slijepo pratis ovu "budi to sto jesi" ...?

I kako uopste da budes to sto jesi? Jel moze neko da mi objasni tj. opise jedan sastanak iz sopstvenog iskustva sa curom/deckom u kome je bio TO STO JESTE???

Ja se recimo ne sjecam kad sam zadnji put sa curom bio to sto jesam. Uvijek imam potrebu da se nekako istaknem... i prikazem boljim. Dobro, jos uvjek nisam stigo do trenutka kad cu da lazem da mi cale direktorise i kupuje bmw, ne vjerujem ni da cu ikad otici toliko daleko... ali bih volio eto jednu prakticnu demonstraciju kako da budem to sto jesam.


'fala :)
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2 Re: Biti to što jesi?

Post by cyprus »

Pristup ''budi to što jesi'' ti možda neće pomoć u kvantitetu, ali hoće u konačnici u kvalitetu :)
User avatar
Tvrdokorna mrlja
Posts: 4203
Joined: 04/10/2011 23:45

#3 Re: Biti to što jesi?

Post by Tvrdokorna mrlja »

lazu te,najbitniji je marketing,pretvaranje i isticanje dobrih osobina,a sakrivanje losih.

ako krene naopako,otvoris temu na ovom podforumu sa pocetnom..Zasto..Da li..i slicno

i opet nemas problema,neko ko sve zna ce ti objasniti sta da radis :D
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#4 Re: Biti to što jesi?

Post by plejka2 »

Cukan91 wrote:Kad god mi muškarci pitamo nekog starijeg i iskusnijeg za savjet... kako se ponašati na prvom-drugom-trećem dejtu, uopšte u spiki sa curom koja nam se sviđa... uglavnom dobijem povratnu frazu "BUDI SAMO TO ŠTO JESI"...

Meni neukome ta fraza tj. njeno značenje nikad nije bilo jasno :?:

Pitanje je, šta se podrazumjeva pod tim? Šta ako ne znam kakav sam to ~ kakav jesam~ ? :-D
Psiholozi kazu da svi ljudi (i to je zajednicko nama koji dolazimo iz Sandzaka kol'ko i Sarajlijama) imaju >urodjenu< potrebu da ostave dobar prvi utisak, zato cesto pribjegavaju lazima. Slazes da ti je matori direktor, ili da vozis bmw, ili da si nosilac diplome najboljeg pjesnika zenickog kantona.. sve prema tipu cure koju sta zanima :)
Jel treba to izbjegavati, ako slijepo pratis ovu "budi to sto jesi" ...?

I kako uopste da budes to sto jesi? Jel moze neko da mi objasni tj. opise jedan sastanak iz sopstvenog iskustva sa curom/deckom u kome je bio TO STO JESTE???

Ja se recimo ne sjecam kad sam zadnji put sa curom bio to sto jesam. Uvijek imam potrebu da se nekako istaknem... i prikazem boljim. Dobro, jos uvjek nisam stigo do trenutka kad cu da lazem da mi cale direktorise i kupuje bmw, ne vjerujem ni da cu ikad otici toliko daleko... ali bih volio eto jednu prakticnu demonstraciju kako da budem to sto jesam.


'fala :)
Od laganja nemas nista budes kakav si sa svojom rajom tj.onako kako se ponasas u muskom drustvu.
Istina kad tad ispliva i mislim da nema razloga se puhat i bit ono sto nisi ako vec zelis da neko o tebi ima dobro misljenje.Normalno godine cine svoje i drugacije je sve kad si mladji al to nije razlog da se predstavljas pogresno.
U moje doba su djevojke zelile samo dobar provod nije mi trebao ni pun novcanik,ni bmw,tjelohranitelj i sl.
Sad kako je ne znam...nove generacije sigurno imaju drugacije furke....a mozda i nemaju :mrgreen:
Uglavnom budi ono sto jesi...ali budi :mrgreen:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#5 Re: Biti to što jesi?

Post by Not My Idea »

budi to sto jesi je ubleha.

ljudi se trebaju mijenjat i prilagodjavat uslovima u kojim se nadju kao i osobama s kojom se zadese.
pa ne mozemo se sa svakim isto zar ponasat?!

naravno, ne kazem da trebas lagat i glumit da si ono sto nisi. trebas znat ocijenit sta djevojka s kojom si na dejtu voli i zeli i tome se pokusat prilagodit. nac zajednicke teme, zanimanja etc

:zjev:
Last edited by Not My Idea on 01/02/2012 11:12, edited 1 time in total.
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#6 Re: Biti to što jesi?

Post by plejka2 »

Not My Idea wrote:budi to sto jesi je ubleha.

ljudi se trebaju mijenjat i prilagodjavat uslovima u kojim se nadju kao i osobama s kojom se zadese.
pa ne mozemo se sa svakim isto zar ponasat?!
:zjev:
Normalno da se svi ponasamo onako kako trenutak zahtjeva ko je rekao drugacije?
Treba bit prirodan i ne lagati o tome se misli kad se kaze budi ono sto jesi.Jedino ako je neko patoloski lazov onda jbga....
User avatar
-bosanac-
Posts: 78
Joined: 09/02/2011 11:37
Location: Tamo gdje me neeeeejmaaaaaa :P

#7 Re: Biti to što jesi?

Post by -bosanac- »

vala ne kontam ljude koji se vako opterete tim sitnicama u pm, lave moj jel ti mislis da mozes bit ista drugo vech to sto jesi, mozes par dejtova i to je mozhda, stash poslje kad je najsladje, i jedna od najvechih gresaka je trudit se prikazat kao cvjechka neka, slobodom ukenjaj nesta prvi dejt, oslobodi se malo, bolje na prvom bit katastrofa i kasnije je imas sa cim iznenadit pozitivno i pokazat da nisi takav, nego na prvom ispast idealan pa onda kasnije je razocaras jer nisi tako idealan kao na prvom dejtu. Brata mi malog znao sam i prdnut na prvom dejtu, podrignem namjerno sto jache mogu, drpam se, glumim budalu, sta ces jarane, ako je maloj stalo imalo to che joj bit simpatichno, ako nije to je to i cao, ne kazem da svakoj mozes tako, zavisi sve kakva je psiha, kakav tip djevojke al shala na svoj rachun ti je bog u tim stvarima, shala, otkachenost, opustenost i lagano neopterecheno, ebetise ba ;)
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#8 Re: Biti to što jesi?

Post by male_okice »

hm...da li bi ti volio da upoznas curu koja za sebe kaze da je pravo bogata, ima zavrsena 2 fakulteta, prica 3 jezika a pritom pravi najbolju pitu u citavom Sarajvu, i kako bi se osjecao kad saznas da nista od toga nije istina :?: Normalno je da do neke granice zelis da ostavis dobar utisak pa neces na prvom izlasku prditi i podrigivati pred curom ali to je svakako domen opste kulture i odgoja a ne nekog sarmiranja. Mislim da se ta fraza budi to sto jesi prvenstveno se odnosi na iskrenost, ako si stvarno student 3 godine i imas jos 20 ispita pred sobom onda ces to i reci, ako vozis yugu reci to...ako imas ambicije i snove da radis ovo ili ono onda to reci. (naravno ne sve na prvom date-u ali kako vrijeme prolazi). Nemoj prospati nikome price kako si ti super savrsen ma nemas nijedne mane, ne pijes ne pusis ne jedes, jeftin za odrzavanje...jer su to lazi koje ce veoma uskoro isplivati i ti ces ispasti lazov shodno tome vjerovatno ce tvoja izabranica izgubiti zanimanje za tebe, jer ako lazes o tako malim stvarima tipa cime se bavis, koje filmove ili hranu volis kako da ti vjeruje u bilo cemu drugom? Mislim da je nekad zeznuto izloziti sebe toliko jer mozes biti povrijedjen ali opet kako naci pravu osobu ako se skrivas iza lazi i izmisljotina?
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#9 Re: Biti to što jesi?

Post by wewa »

divim se ljudima koji imaju kapaciteta za osmisliti strategiju komuniciranja i potom je jos i provesti, nebitno kojim povodom.

dzaba racionalnost, dzaba sabur i zelje, o cemu god da se radi, mene ponese upravo ono sto jesam. pretvaranja nema, za to jednostavno nisam dovoljno multifunkcionalna.
*mima*

#10 Re: Biti to što jesi?

Post by *mima* »

Cukan91 wrote:Kad god mi muškarci pitamo nekog starijeg i iskusnijeg za savjet... kako se ponašati na prvom-drugom-trećem dejtu, uopšte u spiki sa curom koja nam se sviđa... uglavnom dobijem povratnu frazu "BUDI SAMO TO ŠTO JESI"...

Meni neukome ta fraza tj. njeno značenje nikad nije bilo jasno :?:

Pitanje je, šta se podrazumjeva pod tim? Šta ako ne znam kakav sam to ~ kakav jesam~ ? :-D
Psiholozi kazu da svi ljudi (i to je zajednicko nama koji dolazimo iz Sandzaka kol'ko i Sarajlijama) imaju >urodjenu< potrebu da ostave dobar prvi utisak, zato cesto pribjegavaju lazima. Slazes da ti je matori direktor, ili da vozis bmw, ili da si nosilac diplome najboljeg pjesnika zenickog kantona.. sve prema tipu cure koju sta zanima :)
Jel treba to izbjegavati, ako slijepo pratis ovu "budi to sto jesi" ...?

I kako uopste da budes to sto jesi? Jel moze neko da mi objasni tj. opise jedan sastanak iz sopstvenog iskustva sa curom/deckom u kome je bio TO STO JESTE???

Ja se recimo ne sjecam kad sam zadnji put sa curom bio to sto jesam. Uvijek imam potrebu da se nekako istaknem... i prikazem boljim. Dobro, jos uvjek nisam stigo do trenutka kad cu da lazem da mi cale direktorise i kupuje bmw, ne vjerujem ni da cu ikad otici toliko daleko... ali bih volio eto jednu prakticnu demonstraciju kako da budem to sto jesam.


'fala :)

ako ti ne znas kakav kako ce forum znat?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#11 Re: Biti to što jesi?

Post by Cholina_Lokica »

wewa wrote:divim se ljudima koji imaju kapaciteta za osmisliti strategiju komuniciranja i potom je jos i provesti, nebitno kojim povodom.

dzaba racionalnost, dzaba sabur i zelje, o cemu god da se radi, mene ponese upravo ono sto jesam. pretvaranja nema, za to jednostavno nisam dovoljno multifunkcionalna.
Zapisujes kome si sta rekla :D
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#12 Re: Biti to što jesi?

Post by Mr. Brightside »

Cukan91 wrote: I kako uopste da budes to sto jesi? Jel moze neko da mi objasni tj. opise jedan sastanak iz sopstvenog iskustva sa curom/deckom u kome je bio TO STO JESTE???
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 11&t=90670
proberi :lol:
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#13 Re: Biti to što jesi?

Post by Halcyon »

Ako budeš ono što jesi velike su ti šanse da ti barem 90% sastanaka završi neslavno. Ljudi izgleda i nisu ljubitelji iskrenosti, barem ne u početku. Ali, što @cyprus reče, kasnije ti se može isplatiti - mada ti to niko ne garantuje. :)
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#14 Re: Biti to što jesi?

Post by wewa »

Cholina_Lokica wrote:
wewa wrote:divim se ljudima koji imaju kapaciteta za osmisliti strategiju komuniciranja i potom je jos i provesti, nebitno kojim povodom.

dzaba racionalnost, dzaba sabur i zelje, o cemu god da se radi, mene ponese upravo ono sto jesam. pretvaranja nema, za to jednostavno nisam dovoljno multifunkcionalna.
Zapisujes kome si sta rekla :D
jah, samo onda treba zapamiti gdje si zapisala :-)
User avatar
Edin Wien
Posts: 148
Joined: 18/12/2011 13:58
Location: Singapore

#15 Re: Biti to što jesi?

Post by Edin Wien »

@Cukan91

Samo nemoj lagati i biće dovoljno. Laganje nikad nije bez posljedica i na kraju te može odvesti
u usamljenost.

Iskrenost se cijeni. :)
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#16 Re: Biti to što jesi?

Post by Mis mekinjas »

Istina je mač sa dvije oštrice. :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#17 Re: Biti to što jesi?

Post by Not My Idea »

iskrenost je precijenjena :oops:
User avatar
tinchy
Posts: 1021
Joined: 26/02/2007 19:30

#18 Re: Biti to što jesi?

Post by tinchy »

Logično je da mi svi želimo ostaviti dobar utisak na osobu koja nam se sviđa. Međutim, šta ako se predstaviš u boljem svjetlu nego što jesi, pa kasnije ona to sazna, sigurno bi se osjećala jako ružno i pitala bi se da li je zaista zaljubljena u tebe ili u osobu kakvom si se predstavio.
Kako sam čitala tvoj uvodni post, počela sam razmišljati o nekim svojim sastancima i mogu ti reći da sam više bila ''ono što jesam'' s nekim za koga ni u snu ne bih pomislila da bi mi mogao biti partner. Npr. ne volim puno da se šminkam, a ako izađem s nekim koji voli da mu je djevojka 24/7 pod kilama pudera, nemam potrebu onda više nikada ni izaći s takvim momkom jer onda on ne prihvata ono što ja jesam, već želi da kreira ono što bi on volio da jesam. U životu mi ne treba nekog zbog koga ću se ja mijenjati (pri tom ne mislim na mijenjanje nekih loših navika ili nešto takvo..)
Treba biti iskren, što je više moguće.
Biti što jesi vjerovatno podrazumijeva da ti kažeš, npr. da ti je omiljena grupa Prljavo kazalište, a ne Amadeus bend samo zato što ona, recimo, najviše voli tu grupu.
Ne trebaš se ulizivati zbog toga što si, odnosno ono što možda njoj ne paše.
Ako te neko ne prihvati u najgorem izdanju, vjeruj da onda neće ni u najboljem.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40696
Joined: 29/06/2011 23:39

#19 Re: Biti to što jesi?

Post by dječak sa šibicama »

Mislim da je najbitnije imati samopouzdanje da budes ono sto jesi, jer ionako ce svaka maska kad tad pasti, a ako se nekome ne svidjas onakakav kakav jesi na prvu loptu, neces ni na sto prvu.

Uostalom, dovoljno sam pametan da mi nijedna ne moze prodati nekakvu glumu, i uglavnom prepoznam prave karakterne crte u kratkom roku. Nije to neko mudro slovo... pa kontam da i mene nije problem procitati.

Ma zapravo, danas se sve vise gledaju neke druge "vrijednosti", pa da ne duzim...

A i na Vi sam sa samopouzdanjem...
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#20 Re: Biti to što jesi?

Post by Ghost_Rider_XXX »

wewa wrote:divim se ljudima koji imaju kapaciteta za osmisliti strategiju komuniciranja i potom je jos i provesti, nebitno kojim povodom.

dzaba racionalnost, dzaba sabur i zelje, o cemu god da se radi, mene ponese upravo ono sto jesam. pretvaranja nema, za to jednostavno nisam dovoljno multifunkcionalna.
Stručni naziv, socijanlni kameleon, mislim da se deklariše kao jedna vrsta devijacije.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#21 Re: Biti to što jesi?

Post by wewa »

Ghost_Rider_XXX wrote:
wewa wrote:divim se ljudima koji imaju kapaciteta za osmisliti strategiju komuniciranja i potom je jos i provesti, nebitno kojim povodom.

dzaba racionalnost, dzaba sabur i zelje, o cemu god da se radi, mene ponese upravo ono sto jesam. pretvaranja nema, za to jednostavno nisam dovoljno multifunkcionalna.
Stručni naziv, socijanlni kameleon, mislim da se deklariše kao jedna vrsta devijacije.
eh, dodje vakat kad nekadasnja devijacija postade standard.

ono, imas po jednu verziju za svako okruzenje, svaku priliku. imam bas jednu takvu osobu u blizini i iskreno joj se divim... treba imati energije za mijenjanje boja svaki cas.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5593
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#22 Re: Biti to što jesi?

Post by azurna_obala »

Sve i da hoću, ne mogu nikako biti nešto što nisam...ne umijem i džaba...
I kad sam ljuta, ne mogu se pretvarat da nisam, ni pred kim...


Inače mi vele da sam prirodna :kravata: :lol: :lol: :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40696
Joined: 29/06/2011 23:39

#23 Re: Biti to što jesi?

Post by dječak sa šibicama »

Mislim da cemo se u jednom sloziti, ovdje smo si svi iskreni i prirodni 24/7 :D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#24 Re: Biti to što jesi?

Post by wewa »

dječak sa šibicama wrote:Mislim da cemo se u jednom sloziti, ovdje smo si svi iskreni i prirodni 24/7 :D
a to se podrazumijeva!
samo sto svi imaju jednog jarana koji, sram ga bilo,... fill in the blanks :roll:
User avatar
citadela
Posts: 739
Joined: 29/11/2011 01:56

#25 Re: Biti to što jesi?

Post by citadela »

Budi to sto jesi ... al` nakon jedno pola godine, inace neces imati ni prilike da pokazes sta si .. :D
Post Reply