Bitcoin/Cloud Ponuda/Posao

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Patriotska_Liga

Re: Bitcoin/Cloud Ponuda/Posao

Post by Patriotska_Liga » 13/08/2016 23:01

Nigdje većih prevara kao u cloud miningu, to baš mora da se dobro pazi. Istina, taj koncept nije uobičajen, tj. uobičajeno je da ti iznajmiš opremu koja je tamo negdje i majna za tebe ili da ti uložiš bitcoine i oni ti vrate uz određenu kamatu, jer oni za uloženo (navodno) uzmu opremu i majnaju. Uglavnom, nakon određenog vremena gospoda klaud majneri se izgubi u magli na većini sajtova, a ti ostaneš kratak. Za ove nikad nisam čuo pa ne tvrdim ništa.

Patriotska_Liga

Post by Patriotska_Liga » 13/08/2016 23:23

Po meni je najbolje (ako se ikako može) biti sam svoj miner. Cijena bitcoina je ponovo na nivou da je majnanje isplativo i realno ko ima dovoljno novca može pravo dobro zaraditi. Takođe, realno je očekivati da će u narednih nekoliko godina bitcoin držati visok nivo jer potencijal ni izbliza nije iskorišten. Kad se provede odgovarajuća legislativa i omogući plaćanje bitcoinima u radnjama i kafanama širom svijeta, e onda možemo očekivat ludilo. Naravno, ima tu hrpa alternativnih kriptovaluta ali ljudi će sigurno prvih nekoliko godina najviše vjerovati bitcoinu. Jednostavnost kontrole i plaćanja je jednostavno zapanjujuća.

Extornia

Post by Extornia » 14/08/2016 11:57

Patriotska_Liga wrote:Po meni je najbolje (ako se ikako može) biti sam svoj miner. Cijena bitcoina je ponovo na nivou da je majnanje isplativo i realno ko ima dovoljno novca može pravo dobro zaraditi. Takođe, realno je očekivati da će u narednih nekoliko godina bitcoin držati visok nivo jer potencijal ni izbliza nije iskorišten. Kad se provede odgovarajuća legislativa i omogući plaćanje bitcoinima u radnjama i kafanama širom svijeta, e onda možemo očekivat ludilo. Naravno, ima tu hrpa alternativnih kriptovaluta ali ljudi će sigurno prvih nekoliko godina najviše vjerovati bitcoinu. Jednostavnost kontrole i plaćanja je jednostavno zapanjujuća.
Majnanje btca kao btca nije isplativo doduse. Ko ima Tahiti nek sica na LBC, ko je na 390 ETH/ETC/EXP. Nvidie 1070/1080 jedu djecu na LBC a RX 470 I 480 razoracenje tesko, upravo i razlog teske nestasice 390ki. Jedva nadjoh prosle sedmice.

Extornia

Post by Extornia » 14/08/2016 12:04

Mentalna Higijena wrote:
Extornia wrote: Majnanje btca kao btca nije isplativo doduse. Ko ima Tahiti nek sica na LBC, ko je na 390 ETH/ETC/EXP. Nvidie 1070/1080 jedu djecu na LBC a RX 470 I 480 razoracenje tesko, upravo i razlog teske nestasice 390ki. Jedva nadjoh prosle sedmice.
dobijam ovu mašinu https://www.hashcoins.com/hardware ona sve sama radi kako sam upratio?
Kalkulatore uzmi sa rezervom, jer su ili gori ili bolji. Isti nikad

SHA-256 ili BTC i forkovi njegovi (nema previse): https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/btc

SCRYPT ili LTC i forkovi njegovi (kojih imam masa): https://www.litecoinpool.org/calc

Cijena za rent ti je $1 za 1mhs na scrypt i $1.60 za 10ghs na sha-256

IcedFlame

Post by IcedFlame » 21/08/2016 20:40

Kakvo crno kopanje grafickim karticama u avgustu 2016.? Sta sam propustio?
Jel to negdje ima struja dzaba? :)

Ozbiljno pitam. Prestao sam kopati prije ravno 2 godine, jer vec tada je zarada bila skoro u ravni sa potrosenom strujom, a doslo ljeto i temperature...

Post Reply