BitCamp i ostali kursevi

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#1 BitCamp i ostali kursevi

Post by GoodTaste »

Volio bih da upisem ovaj BIT Camp, pa me zanima da li je neko ovo prosao i kakvi su to testovi koji se na pocetku rade? Sta je uopste potrebno, kakvo predznanje ili sta vec da se upadne u to?

Znam da se radi jako puno na tome, sto prakticno, sto teorijski i da se poslije zavrsenog kursa mora zaposliti u nekoj od firmi partnera, naravno ako se zadovolji ono sto se trazi ...

Da li se placa nesto i koliko?

Najbolje bi bilo da neko kaze neke provjerene informacije, a prvenstveno me zanimju, gore spomenuti, testovi koji se obavljaju da bi se uopste upalo na kurs ...

:bih:


Ako ima neka tema vec na ovu temu, o spomenutom kursu, moze link?
User avatar
purgatorio
Posts: 1064
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#2 Re: BitCamp i ostali kursevi

Post by purgatorio »

Ja sam ove godine na bitcampu prošao tri kruga i onda me test ličnosti za*jebo jer sam ispao suviše konzervativan/logičan te su me smatrali nedovoljno dobrim kandidatom za out-of-the-box razmišljanje ko fol.

Uglavnom, nije loša stvar sve u svemu. Kolega mi je prošao cijeli kurs i sad je na intervjuima u firmama članicama. Jedino što je negativno jest da imas im vraćati od plaće pare koje su uložene na tebe tijekom kursa (nisam sad siguran u brojke, ali mislim da su ucesnici davali po 2k a 8k ces im vratiti= cijena kursa 10k).

Također sam prošao pra krugova i na TAKT akademiji od ASA Prevent, ako te i to zanima : :-D
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#3 Re: BitCamp i ostali kursevi

Post by GoodTaste »

E to me zanima ... Koliko tih krugova ima? Koji je prvi, drugi, treci krug ... tj. sta bude u tim krugovima?
Kakva je vrsta testa, neki primjer?
User avatar
purgatorio
Posts: 1064
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#4 Re: BitCamp i ostali kursevi

Post by purgatorio »

Prvo kad se prijavljujes imas neki internet test, da vide kako razmisljas. Onda one koji to prođu pozvali na IUS kampus, i tu je bio test inteligencije, pa nekakav test zapisivanje nečega neam pojma, i onda test ličnosti. Nakon toga, neke pozovu na intervju i to je to.
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#5 Re: BitCamp i ostali kursevi

Post by GoodTaste »

E jos me zanima, ako se sjecas, pitanja kakva budu u tim krugovima, neki primjer? Matematika?
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#6 Re: BitCamp i ostali kursevi

Post by mirsek »

purgatorio wrote:Ja sam ove godine na bitcampu prošao tri kruga i onda me test ličnosti za*jebo jer sam ispao suviše konzervativan/logičan te su me smatrali nedovoljno dobrim kandidatom za out-of-the-box razmišljanje ko fol.

Uglavnom, nije loša stvar sve u svemu. Kolega mi je prošao cijeli kurs i sad je na intervjuima u firmama članicama. Jedino što je negativno jest da imas im vraćati od plaće pare koje su uložene na tebe tijekom kursa (nisam sad siguran u brojke, ali mislim da su ucesnici davali po 2k a 8k ces im vratiti= cijena kursa 10k).

Također sam prošao pra krugova i na TAKT akademiji od ASA Prevent, ako te i to zanima : :-D
Zar nije platis odmah 1500 KM a jos 7000 KM platis SAMO ako se po zavrsenom kursu ne zaposlis u nekoj od firmi iz bit alijanse tj. ako odbijes posao koji ti te firme ponude ?
User avatar
purgatorio
Posts: 1064
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#7 Re: BitCamp i ostali kursevi

Post by purgatorio »

mirsek wrote:
purgatorio wrote:Ja sam ove godine na bitcampu prošao tri kruga i onda me test ličnosti za*jebo jer sam ispao suviše konzervativan/logičan te su me smatrali nedovoljno dobrim kandidatom za out-of-the-box razmišljanje ko fol.

Uglavnom, nije loša stvar sve u svemu. Kolega mi je prošao cijeli kurs i sad je na intervjuima u firmama članicama. Jedino što je negativno jest da imas im vraćati od plaće pare koje su uložene na tebe tijekom kursa (nisam sad siguran u brojke, ali mislim da su ucesnici davali po 2k a 8k ces im vratiti= cijena kursa 10k).

Također sam prošao pra krugova i na TAKT akademiji od ASA Prevent, ako te i to zanima : :-D
Zar nije platis odmah 1500 KM a jos 7000 KM platis SAMO ako se po zavrsenom kursu ne zaposlis u nekoj od firmi iz bit alijanse tj. ako odbijes posao koji ti te firme ponude ?
Cifre nisam siguran koje su, ali tu je negdje. Za odbijanje od plaće sam čuo od kolege koji je zavrsio bit.camp, nemoj me uzimati za riječ, i meni je tako rečeno.
Post Reply