Bilans stanja udruzenja

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
dalajlama

Bilans stanja udruzenja

Post by dalajlama » 20/02/2012 14:33

Imal iko na ovom forumu da ima neko udruzenje i vodi knjige udruzenja, pa da mi kaze gdje cu nabavit obrasce za bilans stanja i bilans uspjeha. To je zakonom propisano a nema nigjde na netu, u knjizari, kantonalna ministarstva naravno ne odgovaraju na mail... računovodđe ne znaju nista o udruzenjima, pitao sam cak i certificirane racunovodje... kako da im predam taj bilans kad nigdje nema nikakvog upustva , ni obrasca.... nego kao i svugdje ima samo ono "snađi se"... Nalazim se u ZE-DO kantonu(imamo razlicine zakone...) al ako zna neko kako je u drugom kantonu pomoce mi.
Ima li iko da se razumije u ovu tematiku?

kockica_kockica

Re: Bilans stanja udruzenja

Post by kockica_kockica » 20/02/2012 14:36

dalajlama wrote:Imal iko na ovom forumu da ima neko udruzenje i vodi knjige udruzenja, pa da mi kaze gdje cu nabavit obrasce za bilans stanja i bilans uspjeha. To je zakonom propisano a nema nigjde na netu, u knjizari, kantonalna ministarstva naravno ne odgovaraju na mail... računovodđe ne znaju nista o udruzenjima, pitao sam cak i certificirane racunovodje... kako da im predam taj bilans kad nigdje nema nikakvog upustva , ni obrasca.... nego kao i svugdje ima samo ono "snađi se"... Nalazim se u ZE-DO kantonu(imamo razlicine zakone...) al ako zna neko kako je u drugom kantonu pomoce mi.
Ima li iko da se razumije u ovu tematiku?

Nazovi Revicon
Oni ti mogu pomoci da uzmes obrazac koji ti treba

Dendrlix
Has thanked: 8 times

Post by Dendrlix » 20/02/2012 14:38

Ako si u SA.. Pored pijace Markale imas knjizaru FEB, vidi se i reklama na fasadi. Tu imas obrasce za zavsni racun za udruzenja. Bilo 20 KM prije par godina.

awekenings

Post by awekenings » 20/02/2012 14:49

Ima po knjizarama, citav set obrazaca. dodje negdje oko 10 KM ...

Post Reply