Bijelo Dugme ponovo na okupu?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

array

Bijelo Dugme ponovo na okupu?

Post by array » 24/07/2006 17:53

Evo već neko vrijeme se provlače flyeri po Americi kako je Bijelo Dugme ponovo na okupu i da će održati 4 oproštajna koncerta u Torontu, Chikagu, New Yorku i ovdje u Atlanti. :)
Navodno Bregin dolazak je pod pitanjem ali svi ostali će se pojaviti što meni i nije problem jer Bijelo Dugme ne čini sam Brega. Karte se već uveliko prodaju za koncerte u Torontu i Chikagu.

Zanima me je li iko vidio ili čuo kakvu potvrdu o ovome u novinama ili TV izrečenu od samih članova Bijelog Dugmeta? Pošto su naši organizatori u pitanju a nisam vidio nikakav intervju u kojem bilo koji bilo koji član Bijelog Dugmeta potvrđuje ovo pa kontam da nije u pitanju veliki scam na kojem će neko dignuti velike pare a biti van dohvata Američkog pravosuđa.

Inače interes za ove koncerte je ogroman, na koncert u Atlanti npr. znam da bi masa raje došla i iz okolnih drzava a ne samo Georgie.

Više informacija na http://www.kadbibiobijelodugme.com

Efekt

Re: Bijelo Dugme ponovo na okupu?

Post by Efekt » 24/07/2006 20:23

array wrote:Evo već neko vrijeme se provlače flyeri po Americi kako je Bijelo Dugme ponovo na okupu i da će održati 4 oproštajna koncerta u Torontu, Chikagu, New Yorku i ovdje u Atlanti. :)
Navodno Bregin dolazak je pod pitanjem ali svi ostali će se pojaviti što meni i nije problem jer Bijelo Dugme ne čini sam Brega. Karte se već uveliko prodaju za koncerte u Torontu i Chikagu.

Zanima me je li iko vidio ili čuo kakvu potvrdu o ovome u novinama ili TV izrečenu od samih članova Bijelog Dugmeta? Pošto su naši organizatori u pitanju a nisam vidio nikakav intervju u kojem bilo koji bilo koji član Bijelog Dugmeta potvrđuje ovo pa kontam da nije u pitanju veliki scam na kojem će neko dignuti velike pare a biti van dohvata Američkog pravosuđa.

Inače interes za ove koncerte je ogroman, na koncert u Atlanti npr. znam da bi masa raje došla i iz okolnih drzava a ne samo Georgie.

To bi bilo fantasticno.Mislim kada bi doslo Dugme " bez onog cetnika Bregovica." Sarajevo je cudo od selendre " Ni suzu nisam pustio za Sarajevom u toku rata " Oni sto pucaju odozdo su isti kao i oni sto pucaju odozdo " Nisam htio da sviram sa Alijino Sarajevo "ali je htio da svira za Slobinu srbiju 1999 u Solunu kao protest zbog napada NATO pakta na fasisticko leglo . Ovo je samo djelic iz bogate riznice ove jegulje koja ima obraza kolko i morski krastavac. Jedan od najkvarnijih ljudi ljudi ove planete je goran bregovic.

Stitch__

Post by Stitch__ » 24/07/2006 20:25

evo brege opet :lol: nismo odavno o njemu :lol: :lol:

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 24/07/2006 20:28

Image

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 24/07/2006 20:33

array wrote:Evo već neko vrijeme se provlače flyeri po Americi kako je Bijelo Dugme ponovo na okupu i da će održati 4 oproštajna koncerta u Torontu, Chikagu, New Yorku i ovdje u Atlanti. :)

BD bez Brege nije BD.:oops:

To što se organizuje je zajednička turneja Bebeka, Tife i Alena, a ne Bijelog Dugmeta. Iskoristili su naziv pjesme 'Kad bi bio bijelo dugme' za plakate.

array

Post by array » 24/07/2006 21:21

Gargamel wrote:

To što se organizuje je zajednička turneja Bebeka, Tife i Alena, a ne Bijelog Dugmeta. Iskoristili su naziv pjesme 'Kad bi bio bijelo dugme' za plakate.

A što nije? Glupost je tvrditi da Pink Floyd nije Pink Floyd bez Roger Watersa. I on i Pink Floyd su punili dvorane sa istom muzikom a raja je bila happy jer su u neku ruku imali dva Pink Floyda.
Lakše je izvoditi pjesme Bijelom Dugmetu bez Brege nego Bregi bez njih. Brega nikada nemože zamijeniti Bebekov, Alenov ili Tifin glas a njegove primitivne nastupe na gitari je više nego lako zamijeniti sa bilo kojim drugim gitaristom.

Uostalom, nikad nisam ni volio Bregu, uvijek sam nekako mislio da je ušminkani peder (što i jeste).

tatoo

Post by tatoo » 24/07/2006 22:09

array wrote:
Gargamel wrote:

A što nije? Glupost je tvrditi da Pink Floyd nije Pink Floyd bez Roger Watersa. I on i Pink Floyd su punili dvorane sa istom muzikom a raja je bila happy jer su u neku ruku imali dva Pink Floyda.
Lakše je izvoditi pjesme Bijelom Dugmetu bez Brege nego Bregi bez njih. Brega nikada nemože zamijeniti Bebekov, Alenov ili Tifin glas a njegove primitivne nastupe na gitari je više nego lako zamijeniti sa bilo kojim drugim gitaristom.

Uostalom, nikad nisam ni volio Bregu, uvijek sam nekako mislio da je ušminkani peder (što i jeste).

Ovo je vise subjektivno, nego zasnovano na muzickom kriterijumu. Da, Brega nije nista posebno na gitari, slazem se, ali ako cemo tako gledati, onda zaboravi i pjevace. Jer Tifa vec odavno glasovno nije ono sto je bio 80tih, Alen i dalje moze barlikati, doduse malo nize nego prije, ali pjevacka strana mu je tanka, a i Bebeka tuku godine. Svi su oni zamjenljivi.

A sad je li BD bez Brege BD, to je druga stvar. I ako uzimamo Floyd za poredjenje, daleko smo od prave slike, jer U Floydu je ipak ostalo muzicara vrhunske klase, za razliku od Dugmeta.

Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 24/07/2006 22:20

AKO DODJE DO TOG KONCERTA, TO IPAK NECE BITI KONCERT BIJEOG DUGMETA. ISTO TAKO U SARAJEVU ZAGREBU I BEOGRADU NIJE DOSLO DO NJIHOVOG KONCERTA , VEC KONCERTA BREGE I OSTALIH.....
BIJIELO DUGME JE JOS PRIJA RATA SVOJE ODSVIRALO I TO JE TO.

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 24/07/2006 22:23

array wrote:
Gargamel wrote:

Možda zato što je Brega, koliko god bio 'primitivan' gitarista, autor tih pjesama. A koliko su ti isti pjevači 'nezamjenjivi' dokazao ti je sam Brega tako što ih 'izmijenjao' sve trojicu na foru, a da ti to nisi ni skont'o. ;)

Anka

Post by Anka » 24/07/2006 23:00

Murat Sabanovic wrote:AKO DODJE DO TOG KONCERTA, TO IPAK NECE BITI KONCERT BIJEOG DUGMETA. ISTO TAKO U SARAJEVU ZAGREBU I BEOGRADU NIJE DOSLO DO NJIHOVOG KONCERTA , VEC KONCERTA BREGE I OSTALIH.....
BIJIELO DUGME JE JOS PRIJA RATA SVOJE ODSVIRALO I TO JE TO.

Nisi u pravu, bar što se tiče Beograda. Najbolje je dočekan Bebek,on je najburnioje pozdravljen i tada je bilo najluđe! Tifi je glas brzo pukao. Velika je bruka bilo ozvučenje,po tome će koncert ostati zapamćen, polovina ljudi nije ništa čula (ja sam u toj polovini...)
Najviše volim stvari iz vremena Bebeka. Meni lično Brega nije simpatičan ali Bdugme su svi oni, niko pojedinačno. Nema dugmića bez Bebeka, Tife i Alena, a nema ni bez Brege.

array

Post by array » 24/07/2006 23:08

Gargamel wrote:
Možda zato što je Brega, koliko god bio 'primitivan' gitarista, autor tih pjesama. A koliko su ti isti pjevači 'nezamjenjivi' dokazao ti je sam Brega tako što ih 'izmijenjao' sve trojicu na foru, a da ti to nisi ni skont'o. ;)

Koliko ja znam, na koncert se neide da gledaš autora nego da slušaš muziku. Arsen Dedić je autor nekih Dugmetovih pjesama pa niko ni ne pita za njega na koncertu. Meni se čini da je daleko gore da Vajta pjeva Bebekove pjesme nego da neko drugi svira Breginu gitaru.

Anka

Post by Anka » 24/07/2006 23:20

Ja volim Vajtu. Baš sam ga slušala ovih dana, tri dana za redom sam 10 puta dnevno slušala Kad bulbuli pjevaju. Komšije popizdele...

Anka

Post by Anka » 24/07/2006 23:30

Znam,thanks. Ovde je trebao da bude koncert u junu. Kupila sam karte a koncert otkazan :sad:

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 24/07/2006 23:31

array wrote:
Gargamel wrote:

Koliko ja znam, na koncert se neide da gledaš autora nego da slušaš muziku. Arsen Dedić je autor nekih Dugmetovih pjesama pa niko ni ne pita za njega na koncertu. Meni se čini da je daleko gore da Vajta pjeva Bebekove pjesme nego da neko drugi svira Breginu gitaru.

Vajta ima jedan od najboljih glasova u bivšoj Jugi, možda i najbolji. Tako da si se ovim komentarom sam provalio po pitanju znanja o muzici. ;)

Anka

Post by Anka » 24/07/2006 23:37

Vajta je genijalac! Ja mu pisala,kupila cd sa hitovima a na disku nema Azre? I stiže mi sutradan pošta, psujem,nerviram se, stiže li stiže,prošlo 15 minuta,...pa ko mi je poslao ovako nešto ogromno?!
Kad ono, Vajta mi poslao Azru mp3 ! :-D

Helem

Post by Helem » 25/07/2006 00:19

Goran Bregovic nije autor pjesama Bijelog Dugmeta,vecinu pjesama napisao je pjesnik Dusko Trifunovic,koji je nedavno umro u Novom Sadu i koji je inace simpatizer Radovana Karadzica.
Dusko Trifunovic je pjesnik zlatnih prstiju i najbolje pjesme je pisao prije pojave Radovana Karadzica ali sam to sve naveo u cugu radi podrobnije informacije.
Takodje vecinu pjesma koje je otpjevao Seid Memic Vajta,napisao je Dusko Trifunovic.
Dusko Trifunovic nije pisao ni za Bijelo Dugme ni za Vajtu,pisao je pjesme koje je uzeo Goran Bregovic,inace vrhunski plagijator jugo prostora,koji je iskoristio i narodne melose skoro svih naroda sa podrucja bivse Juge,takodje se koristio i muzikom klasika.
Goran nije ni kompozitor ni svirac ni pjevac ali je idejno potkovan,briljantan sarlatan,koji je stvorio muzicku umjetnost nemoguceg,iskoristivsi talente muzicara i pjevaca,ponajvise Trifunovice pjesme i nenadmasivi glas Zeljka Bebeka,pjevaca kakvog se glasa vjerovatno nikada vise nece pojaviti na nasim prostorima.

Dusko je napisao:

STA BI DAO DA SI NA MOM MJESTU,nenadmasivu pjesmu u izvodjenju nenadmasivog Bebeka,
da je itko drugi otpjevao tu pjesmu , nista.

Goran Bregovic je napisao pjesmu,mozda i jedinu HAJDEMO U PLANINE, u vlastitom autorstvu i aranzmanu.

Zaista Goran Bregovic ne cini Bijelo Dugme,nego Bijelo Dugme cine Sarajlije,Bosanci, sa Bebekom koji je rodjen u Varazdinu,Zagorje, ali zivio je u Sarajevu i dijelom u Zagrebu.

Bez Bebeka Bijelo Dugme ne bi znacilo ono sto jeste, sa Tifom je kvalitetno a sa Alenom,u najslabijem sastavu i formi.

Vajtine pjesme su vecinom pjevane na tekstove Duska Trifunovica kao sto je Zlatna Ribica.

Ima pjesama Bijelog Dugmeta koje nije napisao Dusko Trifunovic ali nije tema.
Last edited by Helem on 25/07/2006 00:21, edited 1 time in total.

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 25/07/2006 00:51

Helem wrote:Goran Bregovic nije autor pjesama Bijelog Dugmeta,vecinu pjesama napisao je pjesnik Dusko Trifunovic,koji je nedavno umro u Novom Sadu i koji je inace simpatizer Radovana Karadzica.
Dusko Trifunovic je pjesnik zlatnih prstiju i najbolje pjesme je pisao prije pojave Radovana Karadzica ali sam to sve naveo u cugu radi podrobnije informacije.
Takodje vecinu pjesma koje je otpjevao Seid Memic Vajta,napisao je Dusko Trifunovic.
Dusko Trifunovic nije pisao ni za Bijelo Dugme ni za Vajtu,pisao je pjesme koje je uzeo Goran Bregovic,inace vrhunski plagijator jugo prostora,koji je iskoristio i narodne melose skoro svih naroda sa podrucja bivse Juge,takodje se koristio i muzikom klasika.
Goran nije ni kompozitor ni svirac ni pjevac ali je idejno potkovan,briljantan sarlatan,koji je stvorio muzicku umjetnost nemoguceg,iskoristivsi talente muzicara i pjevaca,ponajvise Trifunovice pjesme i nenadmasivi glas Zeljka Bebeka,pjevaca kakvog se glasa vjerovatno nikada vise nece pojaviti na nasim prostorima.

Dusko je napisao:

STA BI DAO DA SI NA MOM MJESTU,nenadmasivu pjesmu u izvodjenju nenadmasivog Bebeka,
da je itko drugi otpjevao tu pjesmu , nista.

Goran Bregovic je napisao pjesmu,mozda i jedinu HAJDEMO U PLANINE, u vlastitom autorstvu i aranzmanu.

Zaista Goran Bregovic ne cini Bijelo Dugme,nego Bijelo Dugme cine Sarajlije,Bosanci, sa Bebekom koji je rodjen u Varazdinu,Zagorje, ali zivio je u Sarajevu i dijelom u Zagrebu.

Bez Bebeka Bijelo Dugme ne bi znacilo ono sto jeste, sa Tifom je kvalitetno a sa Alenom,u najslabijem sastavu i formi.

Vajtine pjesme su vecinom pjevane na tekstove Duska Trifunovica kao sto je Zlatna Ribica.

Ima pjesama Bijelog Dugmeta koje nije napisao Dusko Trifunovic ali nije tema.

Ponašaš se baš kao kolumnista, koju god ti temu čovjek zada ti znaš sve o tome i ti si stručnjak. Malo ti je bezze ovo gore što si napisao za Bregu, jer Brega jeste kompozitor i to vrlo uspješan, a naročito mi nije jasan dio da je 'iskoristio' narodne melose!? Zar je to nešto negativno.

P.S. I još mi je smiješno to, ispišeš ovoliki post o Dušku i njegovim tekstovima, a na kraju kažeš da nije tema pa da pišeš o tekstovima drugih. A o Dušku jeste tema?!

Helem

Post by Helem » 25/07/2006 01:27

Dvije muhe sa jednim udarcem,
Helem,beli,jedini sam koji i zna sta je Google a nikada nije isao,i jedini sam kolumnista koji sjedi sa podignutih noga,a na stolu,ispija kahfe i pusi Camel,i ne sluzi se nikakvih pomagala.
Fajn,lipo begovski i nalet vas ne bilo niste zafalni.

Hajde koju cemo temu da kolumniramo a ovu gornju naucite na pamet,ne goglajte,imate mene vec tu.....

Sta je tu je..kako vec pjeva Bijelo Dugme
ili ona pjesma od Duska Trifunovica
Kako ti je ime svijete i ko ti je bila mati
dal' si ikad bio dijete,
koje znade zaplakati.....

Malo ljubavnih:

Negdje je bijesno krava mukala
na nebu gorio mjesec mladi
kada je ona zajaukala
o ja ne mogu vise-vadi.

A evo malo od Lorke:

Uzmicala njena bedra kao ribe zatecene
bedra napol puna ognja
bedra napol puna leda.....

Od Miljkovica Brane

Kada mastilo sazre u krv svi ce znati,
da je isto pjevati i umirati.

Ja sam Evlija Beg,budite zahvalni sto sam vam na forumu.

stickitout

Post by stickitout » 25/07/2006 01:44

Helem wrote:Dvije muhe sa jednim udarcem,
Helem,beli,jedini sam koji i zna sta je Google a nikada nije isao,i jedini sam kolumnista koji sjedi sa podignutih noga,a na stolu,ispija kahfe i pusi Camel,i ne sluzi se nikakvih pomagala.

Hajde koju cemo temu da kolumniramo a ovu gornju naucite na pamet,ne goglajte,imate mene vec tu.....

Koji egocentricni komplex edipus :lol: :lol: garant svrsis kad stanes pred ogledalo :D :D

stickitout

Post by stickitout » 25/07/2006 01:54

zoom66 wrote:
stickitout wrote:
Helem wrote:Dvije muhe sa jednim udarcem,

Koji egocentricni komplex edipus :lol: :lol: garant svrsis kad stanes pred ogledalo :D :D

svrshi i ogledalo...:D...u paramparchad...:D:D:D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Helem

Post by Helem » 25/07/2006 02:36

hhhhhhhha,hhaaaa,,,
Bas dobra stvar.......

sapcem na uho hodzama....

forUMASH

Post by forUMASH » 25/07/2006 02:48

Helem wrote:Helem,beli,jedini sam koji i zna sta je Google a nikada nije isao

...dobio bi jos vise pristalic sa ovog foruma kad bi postao jedini koji zna sta je forumanje, a prestao ici.... :roll: :D :P

Helem

Post by Helem » 25/07/2006 02:56

Kupicu si tenk,da se vozim s njim....

Shoba

Post by Shoba » 25/07/2006 04:40

na ovo cu otic ako budem imao vremena i novaca. Nikada ih nisam nesto volio, ali cini mi se da ce bez brege biti opusteniji i interesantniji........

u svakom slucaju bolje nego brega sa onim rumunima i "ciganima" , sto je apsolutan lavor i bacanje prasine u oci za zaludjene zapadnjake. Volio bih vidjeti bregu da provede 10 dana sa pravim ciganima u kartonskom naselju...i jos da ga neki izgaze i namaraju zato sto je cigan, tek onako....da vidi o cemu pjeva............ :roll:

Op3r4t0r

Post by Op3r4t0r » 25/07/2006 04:44

forUMASH wrote:
Helem wrote:Helem,beli,jedini sam koji i zna sta je Google a nikada nije isao

...dobio bi jos vise pristalica sa ovog foruma kad bi postao jedini koji zna sta je forumanje, a prestao ici.... :roll: :D :P

oplakah :-D :-D :-D

Post Reply