BiH u Partnerstvu za mir!?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
chuchumbamayumbe
Been thanked: 1 time

Post by chuchumbamayumbe » 29/11/2006 20:08

Jebo to, sta ce nam partnerstvo za mirm je'l tako?

freak_with_a_laptop

#2 Re: Pozvali nas u Partnerstvo za mir.

Post by freak_with_a_laptop » 29/11/2006 20:13

muha_sa wrote:Čelnici NATO-a pozvali su Bosnu i Hercegovinu ,Srbiju i Crnu Goru da se pridruže pripremnom programu Partnerstva za mir,ali su od Srbije i BiH zatražili punu saradnju sa Haškim sudom.
Eto ti sad--nek su nam vala uvjet dali--moramo Rašu,Ratka i još hiljade zločinaca uhapsit--mi smo krivi što im saradnici Rašo i Ratko u Hagu nisu.
Mašala.
Srbija i CG su njima vazni, da potrijebe i rasciste, a eto, primise i nas u duhu political correctness :D

pitt

Post by pitt » 29/11/2006 20:16

damn political correctness........nista pametno od toga :roll:

muha_sa
Has thanked: 322 times
Been thanked: 402 times

Post by muha_sa » 29/11/2006 20:48

chuchumbamayumbe wrote:Jebo to, sta ce nam partnerstvo za mirm je'l tako?
nabit će ih Željo tri razlike.

MuaDib

Post by MuaDib » 29/11/2006 21:14

Bilo je i krajnje vrijeme! :)

Hantraga

Post by Hantraga » 29/11/2006 21:20

Jel to znaci da ce se sad pemzije isplacivat na vrijeme?

muha_sa
Has thanked: 322 times
Been thanked: 402 times

Post by muha_sa » 29/11/2006 21:23

Hantraga wrote:Zna li iko kakve mi imamo koristi od ovog?
pošto imamo susjede kakve imamo,ulaskom u taj savez dobijamo odbrambeni kišobran--il se more bit varam. :D

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 29/11/2006 21:48

Sranje žešće!
Naša će vojska čuvati stražu po kojekakvim vukojebinama po svijetu (kao što i sada vade mine) i to je to, kao što i Bugari i Rumuni rade na Butmiru.
Jebo partnerstvo za mir, to je samo lijepo upakovano "ako nećete sa nama, protiv nas ste, a onda ćemo vam jebati mamicu".
Malo ja pretjerujem, ali fakat ne vidim kolika je to korist od ulaska u PfP i NATO, a koliko gubimo od ionako poljuljane nezavisnosti i suvereniteta.

mostarac

Post by mostarac » 29/11/2006 23:13

Jesu ovo odlucili rasformirat partnerstvo za mir :D

zavrzlama
Has thanked: 22 times
Been thanked: 75 times

Post by zavrzlama » 30/11/2006 14:15

Jedan veliki plus za BIH...samo oni koji misle zlo BIH mogu smatrati da BIH nesto gubi sa ovim...samo su neprijatelji i zagovornici podjele BIH dobili jos jednu instituciju protiv koje se moraju boriti...otupljuje se interes onih koji BIH vide ko privremenu cjelinu prije podjele...malo je zeznuto kad radis protiv BiH a to ujedno znaci i protiv Nato-a ;-) ..nek se pjene oni koji su se nadali da BIH nece biti primljena u ovu organizaciju...

amrino

Post by amrino » 30/11/2006 14:42

zavrzlama wrote:Jedan veliki plus za BIH ...samo oni koji misle zlo BIH mogu smatrati da BIH nesto gubi sa ovim...samo su neprijatelji i zagovornici podjele BIH dobili jos jednu instituciju protiv koje se moraju boriti...otupljuje se interes onih koji BIH vide ko privremenu cjelinu prije podjele...malo je zeznuto kad radis protiv BiH a to ujedno znaci i protiv Nato-a ;-) ..nek se pjene oni koji su se nadali da BIH nece biti primljena u ovu organizaciju...
Sve je to na mjestu ali ipak mislim da je samo Karla reagovala na pravi nacin.
Kada to BiH nije suradjivala sa Hagom?
Mislim, u ocima svijeta smo isti, i mi i oni- ato je ono sto je zalosno! :oops:

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 30/11/2006 15:01

zavrzlama wrote:Jedan veliki plus za BIH...samo oni koji misle zlo BIH mogu smatrati da BIH nesto gubi sa ovim...samo su neprijatelji i zagovornici podjele BIH dobili jos jednu instituciju protiv koje se moraju boriti...otupljuje se interes onih koji BIH vide ko privremenu cjelinu prije podjele...malo je zeznuto kad radis protiv BiH a to ujedno znaci i protiv Nato-a ;-) ..nek se pjene oni koji su se nadali da BIH nece biti primljena u ovu organizaciju...
Ako nam treba PfP i slicne institucije samo zato da bi otupili ove koji hoce da se podijele, onda bolje da se podijelimo i mirna Bosna!
Pun mi je kurac vise svega ba, treba se podijeliti, pravicno koliko god je to moguce i cao djaci! Bice nam svima bolje, nego da se ova agonija nastavlja u beskonacnost...

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
Been thanked: 3 times

Post by PipiDugaDevetka » 30/11/2006 15:29

Image
Image

Image
Two unidentified French UNPROFOR soldiers sit handcuffed together at an un-named facility in the Grbavica district of Sarajevo, which is under Serb control, Monday May 29, 1995. Bosnian Serbs are holding nearly 370 U.N. peacekeepers hostage as shields against further NATO attacks and seems set on escalating their confrontation.

Black swan

Post by Black swan » 30/11/2006 15:33

izgleda da je zafalilo topovskog mesa za ratišta na dalekom istoku

:roll:

beco5

Post by beco5 » 30/11/2006 15:41

Ovo puno znači da ce Bosne i Hercegovine biti a ako Traktorista podje sa
referendumom dobiće momentalno po guzi .Odnosno nece trebati da se
čeka na savjet bezbjednosti i neće moći Rusi staviti veto.
Za Kosovo je ovo super ,kako je rekao nato ,stvoriće prsten oko Kosova
tako da Tadić ,Koštunica , Traktorista i drugi nemogu govoriti da će se
nezavisnost Kosova odraziti nepovoljno na Balkan i Bosnu.
Z nači još malo pa će velika S . dobiti Beogradski paščaluk.
Fala Bogu jedinome. Z nači za sve valja osim srbima ma gdje bili.Aferim
Evropo dohakala si im. :bih:

zavrzlama
Has thanked: 22 times
Been thanked: 75 times

Post by zavrzlama » 30/11/2006 16:17

@chuchumbamayumbe

Oni koji su za podjelu su u Hagu...drugi su u bjekstvu...a podjela pravedna nije moguca jer se velika Srbija jedino mogla napravit na nepravednoj podjeli BIH....pitaj te koji bi se dijelili koliko su spremni da vrate ono sto je snagom tenkovskog motora okupirano..

Nemoze i jare i pare...neki su Dejton shvatili na svoj nacin :D

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 30/11/2006 18:09

zavrzlama wrote:@chuchumbamayumbe

Oni koji su za podjelu su u Hagu...drugi su u bjekstvu...a podjela pravedna nije moguca jer se velika Srbija jedino mogla napravit na nepravednoj podjeli BIH....pitaj te koji bi se dijelili koliko su spremni da vrate ono sto je snagom tenkovskog motora okupirano..

Nemoze i jare i pare...neki su Dejton shvatili na svoj nacin :D
Dobro onda, ako su jedni u Hagu, drugi u bjekstvu, onda nam i ne treba PfP i ostale institucije da budu "garant" mira i cjelovitosti nase drzave. Onda ne treba brinuti o referendumima, velikim rijecima, podjelama, razlikama i ostalom o cemu se danas raspravlja, jer nam ne prijeti opasnost od podjele.
Zaboravljamo da je Bosna dijeljena izmedju i Srbije i Hrvatske, ne samo Srbije!
Drugo, izbori su pokazali stanje na terenu, istocna Bosna je gotovo etnicki ociscena od ne-Srba, najvise ubijanjem, progonom i terorom, a onda i od samih stanovnika koji su prijavili svoja boravista u Federaciji, prodali imovinu (kao i Srbi ovdje u Sarajevu), raselili se i odlucili da se vise nikada ne vrate tamo odakle su ih protjerali (vecina).
Ma, sta ja znam, ovo meni nista ne mirise na dobro, neka me samo neko ubijedi da ce biti bolje! KAKO? Gdje je rjesenja za usijane glave?

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 30/11/2006 18:20

chuchumbamayumbe wrote:Ako nam treba PfP i slicne institucije samo zato da bi otupili ove koji hoce da se podijele, onda bolje da se podijelimo i mirna Bosna!
Pun mi je kurac vise svega ba, treba se podijeliti, pravicno koliko god je to moguce i cao djaci! Bice nam svima bolje, nego da se ova agonija nastavlja u beskonacnost...
Sta mislis s "da se podjelimo"?

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 30/11/2006 18:25

Bosanac_21 wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Ako nam treba PfP i slicne institucije samo zato da bi otupili ove koji hoce da se podijele, onda bolje da se podijelimo i mirna Bosna!
Fino mislim, da se podijelimo, sto pitas?
Stalno se govori o podjelama, pa da se podijelimo.
Da podijelimo Bosnu i Hercegovinu.
Ali se nikako ne bi mogli dogovoriti, jebajiga.

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 30/11/2006 18:46

Čučumba, puk'o si oca mi...

Podjela može zazvučati fino u teoriji. U praksi, imaš još jedan rat, i onda opet neki treći ili peti mir koji neće riješiti ništa.

Možda da doselimo kakvih crnaca i kineza, da se i oni konstituišu. Pa onda skupa udri po njima...

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 30/11/2006 18:49

Jimmy_The_Saint wrote:Čučumba, puk'o si oca mi...

Podjela može zazvučati fino u teoriji. U praksi, imaš još jedan rat, i onda opet neki treći ili peti mir koji neće riješiti ništa.

Možda da doselimo kakvih crnaca i kineza, da se i oni konstituišu. Pa onda skupa udri po njima...
Jesam ba, puko sam, rahmeta mi dedinog! :(

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 30/11/2006 18:51

chuchumbamayumbe wrote:
Bosanac_21 wrote:
Fino mislim, da se podijelimo, sto pitas?
Stalno se govori o podjelama, pa da se podijelimo.
Da podijelimo Bosnu i Hercegovinu.
Ali se nikako ne bi mogli dogovoriti, jebajiga.
Reko da nisi za "otcjepljenje" rs, zato pitam. Iz te sam tvorevine, jedva cekam nebili se ukinula, al' njeni politicari su zadrti dok su nasi podguzne muhe :x - sve odobravaju i lako popustaju.
Upravo citam Dodikove "Stavove o Referendumu" u kojima javno ucjenjuje: nemojte dovoditi u pitanje gasenje rs-a, jer tim nas natjeravate da trazimo referendum za otcjepljenje :zzzz:
Ovakvom taktikom imaju svoj narod na svojoj strani, polako stvaraju svoju drzavicu, a Bosnjaci i Hrvati koji imaju najjaci argument za gasenje rs-a: Etnicko ciscenje, agresorska tvorevina rs, jednostavno primaju sve zdravo za gotovo.
Zalosno - ali sad ispada da ce protjerani dozvoliti i pomoci da agresor stvori bilo sta svoje drzavice :x

freak_with_a_laptop

Post by freak_with_a_laptop » 30/11/2006 19:39

zavrzlama wrote:Jedan veliki plus za BIH...samo oni koji misle zlo BIH mogu smatrati da BIH nesto gubi sa ovim...samo su neprijatelji i zagovornici podjele BIH dobili jos jednu instituciju protiv koje se moraju boriti...otupljuje se interes onih koji BIH vide ko privremenu cjelinu prije podjele...malo je zeznuto kad radis protiv BiH a to ujedno znaci i protiv Nato-a ;-) ..nek se pjene oni koji su se nadali da BIH nece biti primljena u ovu organizaciju...
Clanovi PfPa NE pripadaju NATO paktu, tako da nemaju obavezu da ucestvuju u NATO misijama, a nemaju ni punu podrsku odbrane sa strane NATO.

Pogledaj malo bolje, ko sve pripada PfPu:
Azerbajdjan, Kazahstan, Kirgizistan, Turkmenistan, Armenija itd
Ameri, da bi sprijecili njihovo sblizavanje Rusiji, pokupili su ih sa ulice i strpali u PfP program. Americka hegemonija!

welcome to the club :D

pitt

Post by pitt » 30/11/2006 19:43

freak on the leash :D....sta fali....sve sila do sile :D:D:D ne brini, ako zafali ljudstva za kolonijalne ratove, dozvolit ce oni i PiP-sovcima da ginu ko sehidi :D:D:D

freak_with_a_laptop

Post by freak_with_a_laptop » 30/11/2006 19:52

pitt wrote:freak on the leash :D....sta fali....sve sila do sile :D:D:D ne brini, ako zafali ljudstva za kolonijalne ratove, dozvolit ce oni i PiP-sovcima da ginu ko sehidi :D:D:D
eeee Pitt, zar ti nebi poginuo za mene :lol:
cuvaj se, da ja tebe nebi stavila pod leash-kontrolu :P

Post Reply