BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
mO k3
Has thanked: 697 times
Been thanked: 416 times

#51 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by mO k3 » 08/05/2011 11:17

pape wrote:
kamen spoticanja wrote: cinjenicno stanje je da smo popusili i od demokrata i od titoista... :wink:
A da probash razmisljati malo drugacije, .... pa da kazemo:
Mislili smo da ga pushimo od Titoista, ali ... uvjerili smo se, prava pushiona je doshla sa "demokratama". :oops:
:thumbup:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
Been thanked: 3 times

#52 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by PipiDugaDevetka » 08/05/2011 11:19

michio wrote:
PipiDugaDevetka wrote:
michio wrote:To se Izetbegovic hvalio. Otkud tolike pare :-)
Čuj otkud, našlo se na računima razim, uglavnom privatnim.
Kojim racunima? nemoj mi samo pricati o arapskim parama :-)
Nema potrebe da ja prepričavam Seferove knjige, nego pravo pitanje je:
Zašto Prvi Predsjednik nije nikada podnio obračun? Finansijski izvještaj o odbrani RBiH?

kamen spoticanja
Has thanked: 55 times
Been thanked: 13 times

#53 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by kamen spoticanja » 08/05/2011 11:22

pape wrote:
kamen spoticanja wrote: cinjenicno stanje je da smo popusili i od demokrata i od titoista... :wink:
A da probash razmisljati malo drugacije, .... pa da kazemo:
Mislili smo da ga pushimo od Titoista, ali ... uvjerili smo se, prava pushiona je doshla sa "demokratama". :oops:
ni to nije daleko od istine...s tim i dalje mislimo da smo pusili od titoista a kolicina pusenja je porasla s demokratijom...zato je,jelte,demokratija :wink:
ali opet ne vidim cemu slijepo branjenje neodbranjivog i cemu potenciranje price o sadasnjim biserima...sad su sve demokrate,i titoisti i netitoisti

nosara
Has thanked: 161 times
Been thanked: 116 times

#54 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by nosara » 08/05/2011 11:23

PipiDugaDevetka wrote:
michio wrote:
PipiDugaDevetka wrote: Čuj otkud, našlo se na računima razim, uglavnom privatnim.
Kojim racunima? nemoj mi samo pricati o arapskim parama :-)
Nema potrebe da ja prepričavam Seferove knjige, nego pravo pitanje je:
Zašto Prvi Predsjednik nije nikada podnio obračun? Finansijski izvještaj o odbrani RBiH?
On i njegovi sljedbenici ne vjeruju u podnosenje racuna na ovom svijetu... :D

@armirac, svaka cast na neiskazivoj neobavjestenosti i ogranicenosti... :thumbup: Pravi si vojnik "demokratije"... :-)

mO k3

#55 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by mO k3 » 08/05/2011 11:24

vidi nosare.... i ti vidi svijetlo ovoga dana :)

michio

#56 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by michio » 08/05/2011 11:25

PipiDugaDevetka wrote: Zašto Prvi Predsjednik nije nikada podnio obračun? Finansijski izvještaj o odbrani RBiH?
Zbog sveprisutne aljkavosti u BeHa drustvu. Ne brini se stigao bi on ukrasti taman da je i podnio obracun.
Last edited by michio on 08/05/2011 11:25, edited 1 time in total.

susc_ovjek

#57 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by susc_ovjek » 08/05/2011 11:25

I na kraju, oni su nam nametali sve i gusili nas, a mi jadni prepametni se pravo opirali i borili, ali nista nismo mogli.

O opet su svi drugi krivi osim nas samih! Pu!

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Has thanked: 189 times
Been thanked: 739 times

#58 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by Chmoljo » 08/05/2011 11:28

PipiDugaDevetka wrote: Nema potrebe da ja prepričavam Seferove knjige, nego pravo pitanje je:
jah, pa koji su se klinac onda mučili oko cmekanja Turajlića?

ili neko stvarno misli da je Srbima bio više vrijedan mrtav nego živ :D i to upucan od strane neke spodobe koja nije svjesna ni šta je uradila :-)

čist račun, duga ljubav, al u pendrecima.

no navalite potlačeni, hračite po Maršalu što vam je dao i ovo malo pismenosti. ko ono napisa, u BiH smatrani ljudi najglupljima... znate, u svakom vicu ima malo i istine. siguran sam da ćete mnogo lakše nabrajati Bosanske stručnjake i akademike (bolje rečeno Bošnjačke), od srpskih ili hrvatskih, ili crnogorskih. :-)

ili su vam Andrić i Prelog korisni, i argumenti u ovim situacijama? :oops:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#59 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by PipiDugaDevetka » 08/05/2011 11:29

michio wrote:
PipiDugaDevetka wrote: Zašto Prvi Predsjednik nije nikada podnio obračun? Finansijski izvještaj o odbrani RBiH?
Zbog sveprisutne aljkavosti u BeHa drustvu. Ne brini se stigao bi on ukrasti taman da je i podnio obracun.
Nemoj me, molim te, citirati tako što ćeš sasjeći dijelove mog pisanija.

Ne brinem se, ali je mogao barem forme radi ispuniti svoju obavezu.

independer
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA Sa Gradacca bijele kule Zmaja od Bosne

#60 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by independer » 08/05/2011 11:31

Sedamdesete godine proslog vijeka su bile zlatne godine bosanskohercegovacke privrede. Svi putevi kojhe Bossna i Hercegovina i danas koristi su izgradjeni za vrijeme Dzeme, Hamdije i Branka. Od sredine 80-tih ne znam da je izgradjen i jedan put. Broj vozila na bosanskim putevima nije nikada u tim godinama bio toliki da bi se osjetila potreba za jednim auto putem. Za kvalitet vozila iz tog doba ti tada novoizgradjeni putevi su bili vise nego dobri. Pa i sada, ekonomski gledano, za Bosnu i Hercegovinu bi bilo sasvim dovoljno da se grade ceste sa pomocnim trakama za kamione. Naravno, zbog politickog razloga preferira se autoput i ne bi bilo nista lose u tome kada bi gradnja tog autoputa bila pracena nekim ekonomskim rastom od recimo 6-7 % godisnje. Ovako, gradnja tog autoputa samo nosi trosak.
Kada je velikosrpska politika sklonila sa scene (citaj: ubila) ove velike BiH patriote, tada je i pocela ekonomska stagnacija i propadanje bosanske ekonomije. Zato sam na jednoj drugoj temi i rekao da ako Bosna i Hercegovina zeli da ekonomski napreduje i da se razvija, prvo mora donijeti najliberaLNIJE popreske zakone koji stimulisu preduzetnistvo (sto bi bilo relativno lahko uraditi), ulagati u obrazovanje po ugledu na Republiku Irsku kako bi se stvorila baza visokoobrazovnog kadra koja ce taj razvoj podici na veci nivo, ulagati u komunikacije (samim tim i u putnu i ne zaboravite zeljeznicku mrezu) da bi se povecala frekventnost radne snage, ulaganje u poljoprivredu da bi se osigurala strateska neovisnost zemlje i zaposlila armija ljudi koji imaju slabo ili nikakvo obrazovanje. Postoje jos neke mjere koje bi relatvno lahko mogle biti primjenjene kako bi se standard zivota podigao na jedan veci nivo.

Kada bi se ove mjere donijele, tada bi i potreba za autoputem bila veca.

mO k3

#61 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by mO k3 » 08/05/2011 11:32

Chmoljo wrote:
PipiDugaDevetka wrote: Nema potrebe da ja prepričavam Seferove knjige, nego pravo pitanje je:

ili neko stvarno misli da je Srbima bio više vrijedan mrtav nego živ :D i to upucan od strane neke spodobe koja nije svjesna ni šta je uradila :-)

čist račun, duga ljubav, al u pendrecima.

no navalite potlačeni, hračite po Maršalu što vam je dao i ovo malo pismenosti. ko ono napisa, u BiH smatrani ljudi najglupljima... znate, u svakom vicu ima malo i istine. siguran sam da ćete mnogo lakše nabrajati Bosanske stručnjake i akademike (bolje rečeno Bošnjačke), od srpskih ili hrvatskih, ili crnogorskih. :-)

ili su vam Andrić i Prelog korisni, i argumenti u ovim situacijama? :oops:

michio

#62 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by michio » 08/05/2011 11:32

Chmoljo wrote:

Mislim da je teze namjestiti ubistvo premijera u transporteru UNPROFOR-a nego sakriti pare. Isto kao i sto je lakse otici na Mjesec nego namjestiti sve u studiju u sto mnogi vjeruju :-)

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Has thanked: 189 times
Been thanked: 739 times

#63 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by Chmoljo » 08/05/2011 11:35

michio wrote:
Mislim da je teze namjestiti ubistvo premijera u transporteru UNPROFOR-a nego sakriti pare. Isto kao i sto je lakse otici na Mjesec nego namjestiti sve u studiju u sto mnogi vjeruju :-)
UNPROFOR, organizacija poznata po principijelnim i nepotkupljivim službenicima. tako je.

a Legija nije Dudakoviću prodavo oružje.

michio

#64 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by michio » 08/05/2011 11:39

Chmoljo wrote:
michio wrote:
UNPROFOR, organizacija poznata po principijelnim i nepotkupljivim službenicima. tako je.

To je valjda srpski problem ako neprijatelju prodaju oruzje. A to za UNPROFOR :-)

PipiDugaDevetka

#65 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by PipiDugaDevetka » 08/05/2011 11:40

Chmoljo wrote:
michio wrote:

Delegiram ovu priču o finasijama tokom rata za podforum Istorija/Povijest, a ovdje da nastavimo o top deset bh. investicija, recimo autoputevima u trenutnoj izgradnji, planiranim autoputevima.

Poslijeratni autoputevi Foča-Srbinje, Rama-Prozor,...su najjači!

novi.dan.nova.nafaka

#66 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by novi.dan.nova.nafaka » 08/05/2011 11:41

independer wrote: Pa i sada, ekonomski gledano, za Bosnu i Hercegovinu bi bilo sasvim dovoljno da se grade ceste sa pomocnim trakama za kamione. Naravno, zbog politickog razloga preferira se autoput i ne bi bilo nista lose u tome kada bi gradnja tog autoputa bila pracena nekim ekonomskim rastom od recimo 6-7 % godisnje. Ovako, gradnja tog autoputa samo nosi trosak.
Sa ovim bi se čovjek i mogao donekle složiti...

mO k3

#67 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by mO k3 » 08/05/2011 11:42

PipiDugaDevetka wrote:
Chmoljo wrote:
michio wrote:

Delegiram ovu priču o finasijama tokom rata za podforum Istorija/Povijest, a ovdje da nastavimo o top deset bh. investicija, recimo autoputevima u trenutnoj izgradnji, planiranim autoputevima.

Poslijeratni autoputevi Foča-Srbinje, Rama-Prozor,...su najjači!
da ne zaboravimo novi autoput tojest dionica laktasi-bosanska gradkiska koja je ovih dana otvorena od nekih 5,6 km ako se ne varam gdje fali jedan sloj asfalta.... :shock:

zambaklija

#68 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by zambaklija » 08/05/2011 11:45

Chmoljo wrote:
michio wrote:

tačno,legija je samo provodio,obezbjeđivao a onaj koji je sve započeo ono zlo taj je trgovao.....jednog lijepog sunčanog dana biće i ta priča ispričana.........živih svjedoka ima koliko hoćeš :D :sax:

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#69 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by pape » 08/05/2011 11:46

I samo pitanje iz naslova teme je odraz naseg mentaliteta sa falinkom.
Cuj, .... zasto nam neshto nije ostavljeno da mi naslijedimo, ... :oops:
Nema "naslijedjivanja" na guzove, ... treba raditi i svojim rukama stvarati. To je osnova drustva koje ste prizeljkivali, borili se za njega i eto, .... dobili ga.
Osnova za to postoji. Nacionalisti svih boja, koji su sve lijepo godinama pripremali, iz rata su izasli sa svojim atarima u kojima su bratski podijelili sve bitne energetske i ostale vazne resurse.
Pljunuti u shake i raditi, ... neJma vam druge gospodo. :oops:

nosara

#70 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by nosara » 08/05/2011 11:52

Pitanje koje je teze i smislenije od ovog iz naslova je "Ko unisti zeljeznicu u BiH...?"... Znamo zasto je unistena, ali dobro bi dosla imena odgovornih, zbog buducnosti....

Autoputevi su zvake za seljake u nasoj situaciji i danas, a prije 20-30 godina da i ne govorimo...

Pruge, to je vazno, to povezuje, dostavlja, obara cijene...

Ali, nasem insanu teze udje cenat u glavu nego... :x

chengaba

#71 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by chengaba » 08/05/2011 11:52

Vezano za spomenuti aerodrom Željava.
"To je nepojmljivo, tako nešto ne postoji nigdje, to je cijeli fantastični vojni podzemni svijet opremljen za duži boravak nakon atomskog udara", izjavio je njemački pukovnik, član stožera EUFOR-a,europskih vojnih snaga u BIH nakon detaljne inspekcije podzemnog grada u Han Pijesku, glavnog zapovjednog mjesta nekoliko stožera bivše Jugoslavije. Osim u BiH, podzemni objekti građeni su u Hrvatskoj (pet), u Sloveniji (tri), u Srbiji (sedam), u Crnoj Gori (tri) i u Makedoniji (dva). Četrdesetak podzemnih objekata građenih do devedesetih godina, prema nekim grubim procjenama, stajalo je 90 milijardi dolara. Samo je kompleks podzemne zračne luke Željava, na granici BiH i Hrvatske, stajao 8,5 milijardi dolara. Nedavno je jedan bivši političar-ekonomist izjavio da je bivša Jugoslavija bez tolikog odvajanja za vojne potrebe mogla još 70-ih godina imati standard tadašnje Austrije."

mO k3

#72 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by mO k3 » 08/05/2011 11:55

chengaba wrote:Vezano za spomenuti aerodrom Željava.
"To je nepojmljivo, tako nešto ne postoji nigdje, to je cijeli fantastični vojni podzemni svijet opremljen za duži boravak nakon atomskog udara", izjavio je njemački pukovnik, član stožera EUFOR-a,europskih vojnih snaga u BIH nakon detaljne inspekcije podzemnog grada u Han Pijesku, glavnog zapovjednog mjesta nekoliko stožera bivše Jugoslavije. Osim u BiH, podzemni objekti građeni su u Hrvatskoj (pet), u Sloveniji (tri), u Srbiji (sedam), u Crnoj Gori (tri) i u Makedoniji (dva). Četrdesetak podzemnih objekata građenih do devedesetih godina, prema nekim grubim procjenama, stajalo je 90 milijardi dolara. Samo je kompleks podzemne zračne luke Željava, na granici BiH i Hrvatske, stajao 8,5 milijardi dolara. Nedavno je jedan bivši političar-ekonomist izjavio da je bivša Jugoslavija bez tolikog odvajanja za vojne potrebe mogla još 70-ih godina imati standard tadašnje Austrije."
Zanimljivo... :shock:

PipiDugaDevetka

#73 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by PipiDugaDevetka » 08/05/2011 11:56

pape wrote:I samo pitanje iz naslova teme je odraz naseg mentaliteta sa falinkom.
Cuj, .... zasto nam neshto nije ostavljeno da mi naslijedimo, ... :oops:
Nema "naslijedjivanja" na guzove, ... treba raditi i svojim rukama stvarati. To je osnova drustva koje ste prizeljkivali, borili se za njega i eto, .... dobili ga.
Osnova za to postoji. Nacionalisti svih boja, koji su sve lijepo godinama pripremali, iz rata su izasli sa svojim atarima u kojima su bratski podijelili sve bitne energetske i ostale vazne resurse.
Pljunuti u shake i raditi, ... neJma vam druge gospodo. :oops:
:thumbup: :bih: :thumbup:

Krv, znoj, i suze proljevati svakodnevno od učenja, izgradnje...sve na putu u EU, a i tamo, u EU neće biti sjajno, nego sam taj put i putovanje ka EU je bitan,...Priprema svakog posla je 80% uradjenog posla!

nosara

#74 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by nosara » 08/05/2011 11:56

chengaba wrote:Vezano za spomenuti aerodrom Željava.
:lol:

HomeArt

#75 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by HomeArt » 08/05/2011 11:57

Odgovor na pitanje iz naslova teme. Kratko i jasno evo zasto:
slobodni armirach wrote:
jugoslavija je umrla 1966, poslije toga nastaje VelikoSrpskaSlavija, koja sistemtski priprema teren za odvijanje velikih finala 30 godina poslije.
Bosnu i Hercegovinu nikad nisu smatrali republikom, ona je bila svojatana iz Beogradskih velikosrpskih umova, zasto bi je uopste izgradjivali kad u njoj odrastaju 'retardirani' bosanci i hercegovci koje ce u 90 -tim da asimiliraju pod svetosavskim nebom.
Hrvatsko proljece je bilo odgovor na sistematsku velikosrpsku propagandu koja je pocela 1966 sa Dobricom Cosicem, u Zagrebu su to osjetili i reagovali.

Bosna i Hercegovina je tretirana kao podrucje sa najglupljim stanovnicima, zato smo imali u svakom bosanskohercegovackom selu ili gradu nastavni kadar i Crne Gore, dobijali smo gradonacelnike crnogorce, ipak je Crna Gora bila uvijek 'visemilionska' nastambina koja je pucala obrazovnim ljudima.

nije zabiljezen slucaj da su bosanci ili hercogovci isli da budu nastavni kadar u Crnoj Gori ili Srbiji, a pogotovo nisu bili gradonacelnici, ili glavni upravljacki kadar velikih preduzeca kao sto je to bio slucaj u BiH.

na sve nacine se gledalo da ovo ostane nerazvijeno podrucje, u BiH se proizvodili vecinom polufabrikati, malo je bilo finalnih proizvoda za sira trzista. Dok u drugim republikama je bio drugaciji slucaj.

Uspjeli s koncentrisati veci dio vojne industrije u BiH, zbog konfigurcije terene, citava drzava je izdvajala pare za naoruzanje, koje ce nas kasnije 1991, poceti ubijati.

U jednom su sigurno bili u pravu velikosrpske arhitetekte, bosanskohercegovacki narod je u velikom procentu glup, gluh i corav, nakon toliko pobijenih, protjeranih, invalida psihicki oboljelih, taj isti narod je spreman da dize u nebesa i slavi svoje koljace, da izjednacava ubicu i ubijene.
Medijska oligarhija koja trenutno vlada nad BiH prostorom je spremna, onoga koji je napokon progledao, da unisti i prikaze izopacenim stanovnikom bosanskohercegovacke teritorije.

Locked