BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
glade

#26 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by glade » 08/05/2011 10:55

s obzirom da je bih tokom rata najvise nastradala (po obicaju) i da je prije dolaska tita na vlast bila poveca selendra (u smislu da su gradovi bili 2 sa 2, drumovi, livade) bilo je valjda logicno prvo te neke stvari izgraditi...

to sto je opet rat izbio prije nego se stiglo graditi autoput je druga prica

kamen spoticanja
Has thanked: 55 times
Been thanked: 13 times

#27 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by kamen spoticanja » 08/05/2011 10:57

karanana wrote:
kamen spoticanja wrote:
karanana wrote:drug tito je rekao da bi u slucaju strane invazije na jugoslaviju, BiH bila posljednje uporiste i srediste gerilske borbe kao sto je bila ona 41-45. stoga je odluceno da se u BiH ne prave autoputevi koji bi samo bili od pomoci spoljnom neprijatelju da na brzi i laksi nacin prevoze trupe, tehniku i zalihe.

ne kupujem ovo, ali sam cuo kao jedan od izgovora.
:shock:
hercegovac ja tebe drzao za ozbiljna insana ati sad ovako...
vidis da sam se zadnjom recenicom ogradio.
mada, moglo bi se ovo svariti lakse od mnogih drugih stvari.
komicno je i kao forumski izgovor...ali da pokusavaju svariti to stoji...samo mi nije jasno zasto...mislim jasno mi je,ali cemu kad izborni rezultat ne prelazi 25% u najboljim uslovima

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#28 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by pape » 08/05/2011 10:58

Klodovik wrote:Zato smo naslijedili sklonište kod Konjica (koštalo 4,6 milijardi dolara), a možemo spomenuti i bihaćki podzemni aerodrom (koštao 8,5 milijardi dolara). Sitnica, 13,1 milijarda dolara.
:-) Ja Titomrzaca jesu brzi u hrakanju, a ne pitaju se za milijarde koje su donirane BiH u postratnom periodu.
Ne pitaju se gdje su te pare, a ... od njih nema ni izgradjenih sklonishta, ni podzemnih aerodroma.
Progledajte i vidite koje ste vi ublehe popushili od svojih "demokrata", ... :dance:

michio

#29 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by michio » 08/05/2011 11:00

Nesto ukradeno a vecina potrosena na penzije, plate invalidnine.

juventino77

#30 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by juventino77 » 08/05/2011 11:01

pape wrote:
Klodovik wrote:Zato smo naslijedili sklonište kod Konjica (koštalo 4,6 milijardi dolara), a možemo spomenuti i bihaćki podzemni aerodrom (koštao 8,5 milijardi dolara). Sitnica, 13,1 milijarda dolara.
:-) Ja Titomrzaca jesu brzi u hrakanju, a ne pitaju se za milijarde koje su donirane BiH u postratnom periodu.
Ne pitaju se gdje su te pare, a ... od njih nema ni izgradjenih sklonishta, ni podzemnih aerodroma.
Progledajte i vidite koje ste vi ublehe popushili od svojih "demokrata", ... :dance:
vjeruj ne zna se ko je gori ove "demokrate" ili oni "ideolozi" ,kako god okrenes, valja mi na biro da se prijavim, tako mi grah pao :-) :D

arzuhal
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

#31 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by arzuhal » 08/05/2011 11:02

Sjetih se, ne znam otkud to, ali baš u taj čas, čuvene rečenice velikog Zuke Džumhura: "Bio sam nedavno ponovo u delirijumu. Što se izgraaaadiloooooo!!!!"
:lol:

mO k3
Has thanked: 726 times
Been thanked: 426 times

#32 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by mO k3 » 08/05/2011 11:02

juventino77 wrote: nije valjda da u naletu b-52 bombardera NATO-a i tadasnjeg mrskog zapada, bosanske vrljike bi bile glavno stratesko uporiste? pecine mozda bi, al nismo u Afganistanu, ipak je to pionirska prica, ma sve je bilo tako bajno i sjajno :D
Daj uozbilji se ... ja koliko sam upucen u pricu ,opasnost nije isla od NATO saveza nego od rusa

@argyle... druze, valjda

michio

#33 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by michio » 08/05/2011 11:04

Ženski Dr.Med wrote:
juventino77 wrote: nije valjda da u naletu b-52 bombardera NATO-a i tadasnjeg mrskog zapada, bosanske vrljike bi bile glavno stratesko uporiste? pecine mozda bi, al nismo u Afganistanu, ipak je to pionirska prica, ma sve je bilo tako bajno i sjajno :D
Daj uozbilji se ... ja koliko sam upucen u pricu ,opasnost nije isla od NATO saveza nego od rusa

@argyle... druze, valjda
Od negdje 1955 opasnost nije prijetila ni od Rusa.

mO k3

#34 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by mO k3 » 08/05/2011 11:05

michio wrote:
Ženski Dr.Med wrote:

@argyle... druze, valjda
Od negdje 1955 opasnost nije prijetila ni od Rusa.
:shock: :? jeli ti ovo ozbiljno??

pape

#35 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by pape » 08/05/2011 11:06

michio wrote:Nesto ukradeno a vecina potrosena na penzije, plate invalidnine.
Blizu si, samo treba obrnuti redoslijed u recenici, ... :oops:
Vecina ukradena, a nesto potroseno na penzije, plate invalidnine.

michio

#36 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by michio » 08/05/2011 11:07

pape wrote:
A nije. I dalje se radi o milionskim kradjama, ali ne o milijardama.

kamen spoticanja

#37 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by kamen spoticanja » 08/05/2011 11:09

pape wrote:
cinjenicno stanje je da smo popusili i od demokrata i od titoista... :wink:

juventino77

#38 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by juventino77 » 08/05/2011 11:10

Ženski Dr.Med wrote:

@argyle... druze, valjda
:-) :D nemam rijeci, znaci Rusi bi bili za gerilsku borbu pa zato je to tako bilo :D Ameri i Rusi bi sami sebe napali da im je to u interesu :D , a tada im je dosta toga bilo u glavi, mislim da bi na ovim prostorima bio poligon za njihov obracun, sto jest jest, morali bi svi bjezat u pecine :D

seshat
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

#39 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by seshat » 08/05/2011 11:10

slobodni armirach wrote:
seshat wrote:a što ne bi naslov bio: BiH nije sposobna da kao samostalna država izgradi autoput. Evo sada nam ne brani ni BG ni ZG ni Ljubljana, a ni Skoplje. I?
:lol: :lol: :lol: NE BRANI,
kamara dokaza kako upravo iz tih centara preko svojih kvislinga prave probleme,

HDZ: izlaz autoputa kod Neuma, fantomski most na Peljescu, kupovanje zemljista Bevanda i oslali,
SDNSD: nikad se nije izjasnio o prolasku autoputa kroz PC dobojska regija, potensiranej fantoskog autoputa BL - Split
SDA: prodani Trhulj lobira za SCT, nakon SCT dolazi Primorje, taj isti levat postaje danas ministar

naravno da uticu iz ovih centara, nikom od komsija nije u interesu da BiH bude stabilna i prosperitetna.
Ovo što si napisao je samo potvrda mojih riječi, a to je: samo je do nas (naši su i HDZ i SNSD i SDA). Druga je stvar što imamo korumpirane političare koji žele napuniti svoje džepove ili džepove njima dragih ljudi u bilo kojim javnim radovima. Imamo mi kamaru probleme s međunarodnom zajednicom, sa susjedima i komšijama, ali najviše problema imamo sami sa sobom. Ako njima nije u interesu da BiH bude stabilna država, nama jeste, pa što se ne izborimo za to ili da oplakujemo vlastitu sudbinu. I zato zadugo nećemo imati autoput, a kada i bude izgrađen kilometar će koštati duplo od realne cijene. Ili je bolje da se vječno vraćamo 20-50 godina i unazad i kukamo kako nas niko i nikada nije volio. Možda je ipak tako lakše jer onda sami nizašto ne preuzimamo odgovornost.

mO k3

#40 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by mO k3 » 08/05/2011 11:11

nisam nostalgicar ... kakva god da je bila juga ,mi smo mogli da putujemo ,radimo sta hocemo naravno dok nismo kritikovali komuniste ..zato ne zelim da kukam sto se tice juge bilo mi je dobro i fajront

pape

#41 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by pape » 08/05/2011 11:11

juventino77 wrote: vjeruj ne zna se ko je gori ove "demokrate" ili oni "ideolozi" ,kako god okrenes, valja mi na biro da se prijavim, tako mi grah pao :-) :D
:-) Zna se, ... vrlo dobro se zna, i jasno se vidi i dobro osjeca svakodnevno. Samo, ... kako priznati da su "moji" gori, ... :oops:

michio

#42 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by michio » 08/05/2011 11:11

Ženski Dr.Med wrote: :shock: :? jeli ti ovo ozbiljno??
Pa najozbiljnije. Jednoj Finskoj je prijetila veca opasnost od Rusije a nigdje bunkera i podzemnih hangara. Od 1970 JNA se i naoruzava sovjetskim oruzjem.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#43 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by PipiDugaDevetka » 08/05/2011 11:12

michio wrote:
pape wrote:
A nije. I dalje se radi o milionskim kradjama, ali ne o milijardama.
Sefer Halilović: Odbrana RBiH je prema Izetbegovićevoj izjavi koštala $10 milijardi!

mO k3

#44 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by mO k3 » 08/05/2011 11:12

juventino77 wrote:
Ženski Dr.Med wrote:

@argyle... druze, valjda
:-) :D nemam rijeci, znaci Rusi bi bili za gerilsku borbu pa zato je to tako bilo :D Ameri i Rusi bi sami sebe napali da im je to u interesu :D , a tada im je dosta toga bilo u glavi, mislim da bi na ovim prostorima bio poligon za njihov obracun, sto jest jest, morali bi svi bjezat u pecine :D
smjehovito ... tvoji smajli pokazuju samo tvoju nesigurnost u tvojim postovima , i zato nisi vise relevantan sugovornik za mene

michio

#45 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by michio » 08/05/2011 11:13

To se Izetbegovic hvalio. Otkud tolike pare :-)
Last edited by michio on 08/05/2011 11:13, edited 1 time in total.

kamen spoticanja

#46 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by kamen spoticanja » 08/05/2011 11:13

Ženski Dr.Med wrote:nisam nostalgicar ... kakva god da je bila juga ,mi smo mogli da putujemo ,radimo sta hocemo naravno dok nismo kritikovali komuniste ..zato ne zelim da kukam sto se tice juge bilo mi je dobro i fajront
vidis da je nostalgija...no nije ni vazno...
pitanje je bilo zasto nismo naslijedili ni km autoputa?

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#47 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by PipiDugaDevetka » 08/05/2011 11:14

michio wrote:To se Izetbegovic hvalio. Otkud tolike pare :-)
Čuj otkud, našlo se na računima razim, uglavnom privatnim.

mO k3

#48 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by mO k3 » 08/05/2011 11:15

kamen spoticanja wrote:
Ženski Dr.Med wrote:nisam nostalgicar ... kakva god da je bila juga ,mi smo mogli da putujemo ,radimo sta hocemo naravno dok nismo kritikovali komuniste ..zato ne zelim da kukam sto se tice juge bilo mi je dobro i fajront
vidis da je nostalgija...no nije ni vazno...
pitanje je bilo zasto nismo naslijedili ni km autoputa?
Da si slijedio tok ,zapazio bi da sam ja naveo da imamo dio autoputa koji smo naslijedili od Yuge banjaluka-laktasi

michio

#49 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by michio » 08/05/2011 11:15

PipiDugaDevetka wrote:
michio wrote:To se Izetbegovic hvalio. Otkud tolike pare :-)
Čuj otkud, našlo se na računima razim, uglavnom privatnim.
Kojim racunima? nemoj mi samo pricati o arapskim parama :-)

pape

#50 Re: BiH nije naslijedila niti km autoputa iz ex-Yu. Zašto ?

Post by pape » 08/05/2011 11:16

kamen spoticanja wrote: cinjenicno stanje je da smo popusili i od demokrata i od titoista... :wink:
A da probash razmisljati malo drugacije, .... pa da kazemo:
Mislili smo da ga pushimo od Titoista, ali ... uvjerili smo se, prava pushiona je doshla sa "demokratama". :oops:

Locked