BiH na putu u EU

Za sve koji vole ta divna stvorenja...
Post Reply
Vertigo

BiH na putu u EU

Post by Vertigo » 28/02/2007 22:16

Pred djecom ubijao pse
J. Šarac 28.02.2007 21:13

TUZLA - Radnik Strvoderske službe Meho Šišić, po nalogu direktora Osnovne škole "Brčanska Malta" u Tuzli Faruka Hadžića i preduzeća "Komunalac", sačmaricom je preključe ubijao pse lutalice i sve to pred najmlađim učenicima škole.

Navodno, Šišić je dobio nalog da prije početka nastave "skloni" čopor pasa koji se okuplja u dvorištu. Kako u rečeno vrijeme pasa nije bilo u dvorištu, on je, kako tvrde očevici, sačekao dolazak učenika, znajući da će se za njima pojaviti psi, jer ih hrane i igraju se s njima.

Manja grupa pasa zaista je došla za djecom, ali oko 7.30. Poslije je došao Šišić i ubijao jednog po jednog, među ostalima i dvomjesečno štene. Ovaj grozni događaj uzbudio je i stanovnike okolnih solitera, te neke nastavnike koji su negodovali, jer su psi mirni i nikada nisu nikoga napali.

"Ovo je nečuveno. Mogao je metak pogoditi neko dijete, jer su htjeli zaštititi pse. Zar nema humanijeg načina sklanjanja pasa sa ulica", pita se Vanja R.

Njena kćerka, inače, učenica drugog razreda, traumatizirana je i nije bila sposobna za nastavu, pa ju je majka vratila kući, a o svemu obavijestila medije. Jedan od pasa, skotna kuja Beta, umakla je strvoderu, ali je sačmom pogođena u oko, uho i vrat, te nogu. Djeca su je sklonila, te poslije umotala zavojima. Jučer je odvezena u Veterinarsku stanicu, gdje su joj dali injekciju antibiotika. Ne zna se hoće li preživjeti.

Odgovorna osoba u Opštinskoj službi za komunalne poslove Alma Bubić rekla je da po ugovoru sa komunalcima, lutalice smiju likvidirati do sedam sati ujutro. U "Komunalcu" negiraju da je Šišić pse ubijao poslije tog vremena, iako ima dosta svjedoka. Roditelji i nastavnici pokrenuli su potpisivanje peticije protiv nehumanog ubijanja pasa na ulicama.

Ovo samo onako :roll:

angevin

Post by angevin » 28/02/2007 22:26

ja sebe uhvatim da me najvise rastuze sudbine zivotinja. :( Mogu misliti koja je to uzasna scena kada progone jadne zivotinje. Naravno da nije moguce da bude mnogo slobodnih cuka na ulici, ali ubijati ih..... :(
Moja porodica je vec troje othranila i sklonila sa ulice, ali ne mozes tako vjecno. Jedan je vec star 13 godina, a druga dva su jos mladi.

medda

Post by medda » 01/03/2007 00:51

Bas samo onako :roll:

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 01/03/2007 00:59

Kreteni :x :x :x

Prvo je morao sačekati da napadne koje dijete... :-?

medda

Post by medda » 01/03/2007 01:20

Ma daj Abu, ne vjerujem da bi tebi bi bilo svejedno da pred tvojim djetetom ubijaju zivotinje.
Ma ja, nek se djeca naviknu na masakr, ionako nista novo.

amarella

Post by amarella » 01/03/2007 01:36

kako su ljudi samo odvratni!!! joj u kojem mi svijetu, okruženju i s kojim monstrumima zivimo!

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 01/03/2007 02:38

medda wrote:Ma daj Abu, ne vjerujem da bi tebi bi bilo svejedno da pred tvojim djetetom ubijaju zivotinje.

Respect. No da su tvoje riječi izrečene 50 godina i ranije potpisao bih odmah. No vjeruj mi, danas, kad je svako dijete gledalo pogubljenje Saddama (podsjecam računao se u ljudski rod), imalo priliku da vidi barem jedno rezanje glave u Iraku ili gdje god drugdje, a svaku noc izmedju reklama za Calgon i Ariel (čitaj dnevnik) gleda uglavnom ubijene, izmasakrirane, olešene, unesrećene itd. E onda u takvom okviru koji je nasa jadna i bijedna stvarnost koju na tako bolestan način prezivljavamo u sklopu medija koji nas svakodnevno nemilosrdno bombarduju informacijama koje nam i trebaju (mali dio) i koje nam ne trebaju (sve ostalo) , eh u takvoj konstalaciji mislim da tvoje riječi gube smisao.

Naravno ovo kao osvrt na tvoje argumentiranje "navikavanjem na masakre i ubistva", ne kao poziv u mučenje zivotinja. Ali ostajem pri svome da izmedju djece i potencijalno nasilnih ili bijesnih pasa ili druge zivine, ja ipak stajem na stranu sigurnosti djece. Previse sam isfrustriran raznoraznim slobodama kriminalaca i drugog drustvenog otpada na ustrb mog i tvog zivota, da bih imao imalo razumijevanja za bijesnog psa koji ce se sutra okurazit i ujesti moje ili tvoje dijete...
Ljubitelj sam zivotinja od malih nogu, darovalac krvi (jednom :D ) i veliki humanista :D :D no ovakve poteze ipak podrzavam (naravno ako je moguce na sto bezbolniji način, bez izivljavanja, mučenja i sl.) . Mozda se i dalje neces sloziti sa mnom ali u tom slučaju preporučujem setnju velesicima (pozeljnjo gornjim) u periodu iza 21.00... :-?

Svakako tebi pozdrav :)

Phia

Post by Phia » 01/03/2007 10:00

Abu FEED el-Castro wrote:
medda wrote:Ma daj Abu, ne vjerujem da bi tebi bi bilo svejedno da pred tvojim djetetom ubijaju zivotinje.

Respect. No da su tvoje riječi izrečene 50 godina i ranije potpisao bih odmah. No vjeruj mi, danas, kad je svako dijete gledalo pogubljenje Saddama (podsjecam računao se u ljudski rod), imalo priliku da vidi barem jedno rezanje glave u Iraku ili gdje god drugdje, a svaku noc izmedju reklama za Calgon i Ariel (čitaj dnevnik) gleda uglavnom ubijene, izmasakrirane, olešene, unesrećene itd. E onda u takvom okviru koji je nasa jadna i bijedna stvarnost koju na tako bolestan način prezivljavamo u sklopu medija koji nas svakodnevno nemilosrdno bombarduju informacijama koje nam i trebaju (mali dio) i koje nam ne trebaju (sve ostalo) , eh u takvoj konstalaciji mislim da tvoje riječi gube smisao.

Naravno ovo kao osvrt na tvoje argumentiranje "navikavanjem na masakre i ubistva", ne kao poziv u mučenje zivotinja. Ali ostajem pri svome da izmedju djece i potencijalno nasilnih ili bijesnih pasa ili druge zivine, ja ipak stajem na stranu sigurnosti djece. Previse sam isfrustriran raznoraznim slobodama kriminalaca i drugog drustvenog otpada na ustrb mog i tvog zivota, da bih imao imalo razumijevanja za bijesnog psa koji ce se sutra okurazit i ujesti moje ili tvoje dijete...
Ljubitelj sam zivotinja od malih nogu, darovalac krvi (jednom :D ) i veliki humanista :D :D no ovakve poteze ipak podrzavam (naravno ako je moguce na sto bezbolniji način, bez izivljavanja, mučenja i sl.) . Mozda se i dalje neces sloziti sa mnom ali u tom slučaju preporučujem setnju velesicima (pozeljnjo gornjim) u periodu iza 21.00... :-?

Svakako tebi pozdrav :)

Potpuno se slažem.I ja živim u Sarajevu i užasnuta sam brojem pasa lutalica na ulicama.Normalno da se to najbolje rješava prihvatilištima za životinje a ne pucanjem na njih ili davljenjem sajlama.Ali je činjenica je da me strah vraćati se kući naveče sama pa čak i kad sam s nekim.Ti psi nastupaju u čoporima i to su sve ekstremno veliki egzemplari (valjda zakonom preživljavanja samo se njima to posrećilo) koji su u potrazi za hranom.Ne želim ni da znam šta bi bilo da me opkole tako naveče a ubijeđena sam da su baš ti psi rastrgali jednu moju mačku.Jednom su vjerovali ili ne pred moju kuću došla dva PITBULA i napali mog psa.Da mi nismo to skontali mislim da bi ga zaklali.Zato: gledaj manje zlo.Ako je jedini način da se psi sklone s ulice loš onda radije to nego iskasapljeno dijete.

PITARKA_SA

Post by PITARKA_SA » 01/03/2007 17:05

zato se i dize tolika prasina oko tog azila koji nije uslovan i za koji niko nece guzicom da mrdne od vladajucih ljudi..sklonit sa ulice,a ostale koji se ne mogu staviti u prihvatilista treba kastrirati i vozdra..

nema tog razloga na ovom svijetu koji moze opravdati ubijanje jadnih zivotinja

:x
gadi mi se ovaj svijet,ova drzava i ljudi u njoj..fuj :x :x :x :x

Phia

Post by Phia » 01/03/2007 20:31

PITARKA_SA wrote:zato se i dize tolika prasina oko tog azila koji nije uslovan i za koji niko nece guzicom da mrdne od vladajucih ljudi..sklonit sa ulice,a ostale koji se ne mogu staviti u prihvatilista treba kastrirati i vozdra..

Znala bi ti vjerovatno bolje ima li tog razloga kad bi pred tebe u mraku stao džukela visok više od pola metra i iskezio ti zube a nema nikog i ničeg oko tebe da ti pomogne i da se sakriješ. :(
Po muci se poznaju junaci! :D

angevin

Post by angevin » 01/03/2007 20:48

Phia wrote:
PITARKA_SA wrote:zato se i dize tolika prasina oko tog azila koji nije uslovan i za koji niko nece guzicom da mrdne od vladajucih ljudi..sklonit sa ulice,a ostale koji se ne mogu staviti u prihvatilista treba kastrirati i vozdra..

Znala bi ti vjerovatno bolje ima li tog razloga kad bi pred tebe u mraku stao džukela visok više od pola metra i iskezio ti zube a nema nikog i ničeg oko tebe da ti pomogne i da se sakriješ. :(

nije upitno da slobodne cuke ne trebaju biti na ulici, ali nacin na koji se to rjesava je zalostan. Ja se jos nisam sreo sa "opasnim" coporom, ali ne kazem da ih nema. Vecina tih lutalica je sretna kada im se protepa- odmah zamrdaju repom. Cesto ih pocastim kojom hrenovkom :)

PITARKA_SA

Post by PITARKA_SA » 01/03/2007 21:12

Phia wrote:

daj molim te,koliko to ima slucajeva da su psi iz CISTA MIRA napali nekoga???
ja nisam rekla da je normalno sto toliko ima pasa po ulicama ali kazem da nisu psi krivi vec LJUDI koji su ih pustili,i koji ih sada ubijaju tj.masakriraju..
nemoj mi molim te pricati kako je NORMALNO ubijati na taj nacin zivotinje!!
tebi ako je to normalno onda nismo na istoj talasnoj ,ocito.

postoje nacini za to,uspavati ih ako su bolesni,agresivni..a ako nisu onda skloniti ih sa ulice u azil,i udomljavati.

znaci,ako neki pas napadne nekoga ,onda svi drugi psi trebaju da umru radi toga
to je isto kao da kazes,jedan covijek je ubio nekoga treba sve ostale pobit
i kao sto pise ,medju tim psima je bilo i STENE OD DVA MJESECA ..jako zajebana dob,,mislim da ni misa nebi moglo povrijediti.

apsolutna nebuloza!!

Phia

Post by Phia » 01/03/2007 21:28

angevin wrote:
Phia wrote:

nije upitno da slobodne cuke ne trebaju biti na ulici, ali nacin na koji se to rjesava je zalostan. Ja se jos nisam sreo sa "opasnim" coporom, ali ne kazem da ih nema. Vecina tih lutalica je sretna kada im se protepa- odmah zamrdaju repom. Cesto ih pocastim kojom hrenovkom :)

Ja nijednom nisam ni rekla da opravdavam način na koji se to ovdje rješava.Pa čovječe kako da nije žalostan da tu jadnu životinju kojoj zapravo treba samo malo pažnje i ljubavi ubije neki monstrum iz puške nasred ulice, samo zato što neće niko da ga uzme sebi..
Ali još uvijek tvrdim da me STRAH ići kući naveče.Ja živim na periferiji grada i taj je problem više izražen nego u samom centru.Ovdje ima blizu osnovna škola.Svaki dan pored moje kuće prođe na destine djece.Ne želim prihvatiti tu vrstu samilosti gdje će se ako treba godinama čekati da u ovoj jadnoj državi neko počne 'kako treba' rješavati problem napuštenih pasa a u međuvremenu mirno čekati da bilo koje to dijete napadne pas koji je gladan i agresivan što zbog gladi što zbog toga što ga svako tjera i šuta.
Naravno da je većina njih slatka i pitoma.Jer to su psi koji su bili kod nekoga pa ih je ostavio.Sama sam vidjela kako se to rješava..u auto pa ćuš izbaci što dalje od kuće.Ali sve je to kod nas 'normalno' kad čak i bebe bacaju po kontejnerima i dave vlastitu djecu, kud ćeš dalje..Ali od njih sto pitomih jedan nepitom i bijesan pas je dovoljan da ugrize ili u nejgorem slučaju rastrga možda baš TVOJE dijete.E tad bi se mnogi ovdje zapitali je li im draže da ga upuca taj debil iz puške ili da nemaju više dijete.
Ovaj slučaj pucanja na pse je nažalost stvarnost.Ali to je izgleda kod nas jedini način da se rješavaju problemi u zemlji.Prvo su pucali na ljude pa sad na životinje.Nema u nas demokratije i tako tih imaginarnih riječi..
PITARKA_SA..djevojka je upravu.Gadi se i meni sve ovdje ali šta se može.Kad nema zakona..Jedino što znam da bi pitarka i bilo ko od nas, da ima dijete ili ga već ima, radije prihvatila i tu nevolju da se neko na taj način riješi opasnog psa nego da izgubi dijete ili da mu bude osakaćeno za cijeli život.Tužno ali istinito..

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 01/03/2007 21:30

Vecina tih pasa dodje najcesce ponedjeljkom u grad sa sela. Cesto sam vidio
da pse i stence ostavljaju nakon pijace. Kolika bi to trebala biti prihvatilista
za napustene pse kad ih svake sedmice barem u jednom manjem gradu dodje
oko desetak? Ko bi to sve hranio, vrsio vakcinacije? Neznam :?
Da su opasni znam iz iskustva da jesu. Najgore je u zimskom periodu zato sto
su gladni. Cesto se cuje da narod napadaju, dave kokosi, .....
Da se ubijaju, nije humano.

Phia

Post by Phia » 01/03/2007 21:34

PITARKA_SA wrote:
Phia wrote:

daj molim te,koliko to ima slucajeva da su psi iz CISTA MIRA napali nekoga???
ja nisam rekla da je normalno sto toliko ima pasa po ulicama ali kazem da nisu psi krivi vec LJUDI koji su ih pustili,i koji ih sada ubijaju tj.masakriraju..
nemoj mi molim te pricati kako je NORMALNO ubijati na taj nacin zivotinje!!
tebi ako je to normalno onda nismo na istoj talasnoj ,ocito.

postoje nacini za to,uspavati ih ako su bolesni,agresivni..a ako nisu onda skloniti ih sa ulice u azil,i udomljavati.

znaci,ako neki pas napadne nekoga ,onda svi drugi psi trebaju da umru radi toga
to je isto kao da kazes,jedan covijek je ubio nekoga treba sve ostale pobit
i kao sto pise ,medju tim psima je bilo i STENE OD DVA MJESECA ..jako zajebana dob,,mislim da ni misa nebi moglo povrijediti.

apsolutna nebuloza!!

Hej pitarka..shvatam ja da si ti ljuta i svašta nešto..ali oprosti što ću ti reći..ja nisam ta kojoj se trebaš obraćati u ovom slučaju.Ja sam na tvojoj strani i na strani tih jadnih pasa.Ali je činjenica:to što se ti ljutiš i što ja ne odobravam ubijanje pasa kao ni to da ih potpuno zdrave i žive uspavljuju kad ih uhvate šintori, to je samo pričanje u vjetar.Ako se ova država tim ne pozabavi ozbiljno nikad ništa neće biti kako treba.Onakvi kreteni će i dalje ubijati pse i šintori će i dalje nasredu ulice psima rezati vratove sajlom dok se ovi izvijaju od bola.
Ali znam a znaš i ti da je čovjek koji rodi i odgoji dijete sprema na SVE samo da mu to dijete bude živo i zdravo!
Pozdrav!

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 01/03/2007 21:43

nije upitno da slobodne cuke ne trebaju biti na ulici, ali nacin na koji se to rjesava je zalostan. Ja se jos nisam sreo sa "opasnim" coporom, ali ne kazem da ih nema. Vecina tih lutalica je sretna kada im se protepa- odmah zamrdaju repom. Cesto ih pocastim kojom hrenovkom Smile

Nista znači - naoružajmo se hrenovkama :-? :roll:

EI Presidente

Post by EI Presidente » 02/03/2007 01:07

Baaalkane, Balkaaane, Balkaaane moj....

SaraLe

Post by SaraLe » 02/03/2007 15:58

Sta rade sa delfinima u Japanu :sad:
Zaplakala sam :sad:
http://www.glumbert.com/media/dolphin

pitt

Post by pitt » 02/03/2007 16:08

Moja saro....sta delfina nastrada u ribolovu :roll: