BiH muslimani europljani do srzi...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Salko sto je u vodu skako

BiH muslimani europljani do srzi...

Post by Salko sto je u vodu skako » 30/03/2007 13:56

tako veli Paddy Ashdown a ja se slozio sa njim..evo i link.. http://www.24sata.info/4790

Ashdown upozorava međunarodnu zajednicu: "Ne napuštajte BiH prerano"

*** SPAM *** - Bivši visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini Paddy Ashdown upozorio je međunarodnu zajednicu da ne smije prerano napustiti našu državu.

U tekstu koji objavljuje današnji britanski dnevni list "The Independent", Ashdown ističe da je međunarodna zajednica isuviše često ponavljala istu grešku - da prerano proglasi uspješan završetak misije, a onda se mora vraćati u novooživljena krizna područja kako bi spašavala šta se spasiti da. Ističe i da je "BiH danas priznata kao jedna od najuspješnijih primjera međunarodne intervencije u svijetu i jedina te vrste u kojoj muslimani čine najbrojniju vjersku grupu".

"Čini se da su Washington i Brisel, snage koje čine progres na Balkanu mogućim, prerano proglasili uspješno okončanje misije u BiH. Njihova politika svodi se na popuštanje i spremnost na razne kompromise po svaku cijenu, posebno sa Srbima čak i u vezi sa privođenjem Karadžića i Mladića licu pravde, samo zarad mira u BiH i bezbolnije tranzicije Beograda kada je status Kosova u pitanju".

Ashdown, ipak, kaže da je optimista kada je BiH u pitanju, "naprosto zato što je zadatak koji je pred nama mnogo lakši od onoga s čim smo se suočavali u proteklim godinama".

"BiH jeste nedovršen posao. Ako ostanemo pri stavu da je u toj zemlji naš posao gotov, platićemo mnogo veću cijenu povratka, nego da se fokusiramo i uspješno okončamo misiju u narednom periodu. Uticaj vehabizma ponovo se fokusira na BiH koja se još jednom suočava sa retorikom džihada, Al-Kaide i njenih sestrinskih grupacija. Ne vjerujem da će oni uspjeti jer su bosanski muslimani Evropljani do srži! No, mi nemamo pravo da riskiramo. Isto tako, ne mislim da je realistično da BiH sklizne ponovo u rat", zaključuje Ashdown.

rashomon

Post by rashomon » 30/03/2007 14:06

Jebeš Europu

Post by Salko sto je u vodu skako » 30/03/2007 14:10

rashomon wrote:Jebeš Europu

pa nije to bas tako jednostavno...narednih 100 godina je 100 godina dominacije europe...ovo sto dobar poznavalac situacije u BiH govori je jedna vrsta lobiranja za nasu stvar... 8-)

Rania

Post by Rania » 30/03/2007 14:19

Salko sto je u vodu skako wrote:

pa nije to bas tako jednostavno...narednih 100 godina je 100 godina dominacije europe...ovo sto dobar poznavalac situacije u BiH govori je jedna vrsta lobiranja za nasu stvar... 8-)

Isti je oduvijek lobirao za nasu stvar medjutim mnogi ga pljuju, posebno na ovom forumu

rashomon

Post by rashomon » 30/03/2007 14:22

Koju vašu stvar?

Post by Salko sto je u vodu skako » 30/03/2007 15:10

rashomon wrote:

Koju vašu stvar?

nasa stvar je: ocuvanje cjelovite BiH, funkcionisanje drzave i sticanje povjerenja ili ti ga rusenje predrasuda o europskim muslimanima...BG propagandna masinerija lansira price o bijeloj al-kaidi, price o tome kako bin ladin posjeduje BiH pasos, price o postojanju centra za obuku al-kaide u BiH i jos mnogo toga.... 8-)

tempora

Post by tempora » 30/03/2007 20:39

Rania wrote:

Isti je oduvijek lobirao za nasu stvar medjutim mnogi ga pljuju, posebno na ovom forumu

Nesto ne znam koliko se njegova kolonijalna arogancija borila za "nasu" stvar? Mislim, ne vidim konkretne dokaze. :sad:

danas

Post by danas » 30/03/2007 20:47

buduci da je 'evropa' dala svijetu krizarske i vjerske ratove, inkviziciju, kolonijalizaciju, genocid, fasizam i nacizam... sretna sam primjetiti da bosanski muslimani NISU evropljani do srzi :D :D :D

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 30/03/2007 20:52

Jebali njih i alkajda i vegabije gdje ce gore bagre od onih sto su godinama
granatirali BiH i ubijali neduzni narod dok je ta usrana Evropa i cjeli svijet
gladali a nista se nije poduzimalo :x
Vazno je da su i Ashdown ko i Schilling zauzeli stolice i glume neke diplomate,
a ista su govna samo drugcije pakovanje :roll:

tech10

Post by tech10 » 30/03/2007 21:00

Mi smo Evropljani do bola. :D

Eshek

Post by Eshek » 30/03/2007 21:03

tempora wrote:Nesto ne znam koliko se njegova kolonijalna arogancija borila za "nasu" stvar? Mislim, ne vidim konkretne dokaze. :sad:

Dovoljno je reći da je ovakav i današnji Dodik nezamisliv u njegovo vrijeme

Hantraga

Post by Hantraga » 30/03/2007 21:10

Ma mi ginemo za Evropu, volimo je vise neg Njemci i Francuzi zajedno... :lol:

seljak_cojek

Post by seljak_cojek » 31/03/2007 12:26

Pegasus317 wrote:
tempora wrote:Nesto ne znam koliko se njegova kolonijalna arogancija borila za "nasu" stvar? Mislim, ne vidim konkretne dokaze. :sad:

Ali je zato vrlo lako zamisliti Paravca i njegovu svitu koji su daleko veće demokrate od Dodika.

Eshek

Post by Eshek » 31/03/2007 13:19

seljak_cojek wrote:
Pegasus317 wrote:

Ali je zato vrlo lako zamisliti Paravca i njegovu svitu koji su daleko veće demokrate od Dodika.

Jeste. Paravac i svita ne znaju igrati igru, a Dodik zna i zbog toga je neuporedivo opasniji

BTW, kako si uspio staviti "Paravac", "Dodik" i "demokratija" u istu rečenicu? :D

seljak_cojek

Post by seljak_cojek » 31/03/2007 13:23

Pegasus317 wrote:
seljak_cojek wrote:
Pegasus317 wrote:

Jeste. Paravac i svita ne znaju igrati igru, a Dodik zna i zbog toga je neuporedivo opasniji

U pravu si ali je Paravac bio aktivan u doba Njegove Kolonijalne Arogancije i javno, jasno i glasno, s ponosom govorio da je četnik i nije bio smjenjen od strane Njegove Kolonijalne Arogancije.

Eshek

Post by Eshek » 31/03/2007 13:28

seljak_cojek wrote:
Pegasus317 wrote:
seljak_cojek wrote:
Pegasus317 wrote:

U pravu si ali je Paravac bio aktivan u doba Njegove Kolonijalne Arogancije i javno, jasno i glasno, s ponosom govorio da je četnik i nije bio smjenjen od strane Njegove Kolonijalne Arogancije.

Upravo zato što je na su te njegove četničke izjave davale legitimitet Njegovoj Kolonijalnoj Aroganciji da povlači radikalne poteze. U doba Njegove Kolonijalne Arogancije su psi mogli lajati jer su sami od toga imali najmanje koristi, ali Dodik je pas koji ujeda, a time i nezamisliv u Pedijevo vrijeme

Razmisli realno: Ko je više štete nanio ovoj zemlji? Paravac ili Dodik?

Rania

Post by Rania » 02/04/2007 10:38

tempora wrote:
Rania wrote:

Nesto ne znam koliko se njegova kolonijalna arogancija borila za "nasu" stvar? Mislim, ne vidim konkretne dokaze. :sad:

ja ga znam od 94 godine, i znam koliko se angazovao jos kao MP za BiH. Znam i koliko je puta dolazio u nasu ambasadu u Londonu i koliko je vatreno zastupao neke stavove kako u parlamentu, tako i u medijima a tako i na sastancima sa nasim predstavnicima u Londonu.

Mislim da je na poziciji visokog predstavnika imao svezane ruke jer je primao instrukcije iz brisela i morao ih sprovoditi..
stoga je potpuno nebitno ko ce nam biti visoki predstavnik, kad je isti samo alatka u rukama politike EU i malo je bitno sta on licno misli o bilo cemu.

Dedda

Post by Dedda » 02/04/2007 11:08

Post Reply