BiH - Crna hronika

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41598
Joined: 29/06/2011 23:39

#1626 Re: BiH - Crna hronika

Post by dječak sa šibicama »

U ratu se dogodio slucaj gdje je lik (negdje iz Krajine, da li Cazin Bihac uglavnom taj dio) nakon deblokade otisao u Postojnu, pronasao zenu, zaklao je i bacio tijelo u kontejner.
Razlog, neko mu javio da se ona kurva. Je li ili nije, to vec ne znam. Mozda samo mahalastina klasicna, jer kod nasih primitivaca zena se kurva i ako taxijem dodje kasno kuci.

Nase zene su irgetile radile cistile po kucama, da prezive, govorim o tom izbjeglistvu. A besposlena balkanoidna masa je pratila kad dolaze kuci pa smisljali price kako se zene kurvaju i "vozaju ih muskarci automobilima".
moimoi
Posts: 5154
Joined: 01/07/2006 12:59

#1627 Re: BiH - Crna hronika

Post by moimoi »

I to “sramocenje” moze dovesti do samoubistva. Sjetite se one zene iz BL.

Cemu potreba za bilo kakvom osvetom?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41598
Joined: 29/06/2011 23:39

#1628 Re: BiH - Crna hronika

Post by dječak sa šibicama »

no_sikiriki wrote: 22/05/2024 19:23
elcaliente wrote: 22/05/2024 19:18 Ako je frajer stvarno zbog sumnje na prevaru ili prevare ovo uradio onda on definitivno nije bio dobar u glavu.
Haman da je Mujo imo jajca kao orascice ako to bude istina.
Nisu dobri u glavi dobar dio populacije u ovoj zemlji, koji misle da je preljuba/sumnja na istu dovoljno dobar razlog za ubiti nekoga.

Pa evo samo na ovoj temi forumaš piše kako to nije ok, ali da ga žena prevari, ne bi joj dao da vidi dijete, zagorčavao bi joj život, sramotio online i po familiji itd...
U kojem univerzumu mi živimo? Koja je to patologija?
Prevari te neko i normalno je da mu to sve radiš? Umjesto da kažeš vozdra, i nastaviš sa svojim životom?
Mi smo primitivno drustvo u kojem je za muskarca sramota ako ga zena vara, on odmah vise nije the muskarac, svi ga sazaljevaju a to je uzas i onda red je da prikolje zenu jer tako to mora biti.

U Sarajevu je ministar covjek koji je zenu ne samo tukao, sto je ona iznijela javno, ja znam i detalje sta joj je radio. Citav niz sramotnih poteza doticnog gmaza, i opet je on ministar i svi nekako presutno slazu se sa tim. Nema veze sa prevarom istina, ali ima veze sa nasiljem u porodici, u ovom podneblju i dalje se nasilje tolerise jer on je musko ona je zensko i treba nju tu i tamo mlatiti. Uostalom pun internet religijskih "mudraca" koji po Kuranu traze citate po kojima je dobro mlatiti zenu "zbog discipline" i kad ne nadju nista, onda interpretiraju po svom nahodjenju. Dakle, pokusava se od nasilja napraviti dobra stvar.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17547
Joined: 31/03/2019 14:56

#1629 Re: BiH - Crna hronika

Post by vjeshalica »

moimoi wrote: 22/05/2024 19:36 I to “sramocenje” moze dovesti do samoubistva. Sjetite se one zene iz BL.

Cemu potreba za bilo kakvom osvetom?
Nema razlike od proganjanja i ubistva. Nekima je to tesko dokazivo. Cuj hoce sa sramoti. Kokuz mentalni.
no_sikiriki
Posts: 18271
Joined: 11/12/2012 13:21

#1630 Re: BiH - Crna hronika

Post by no_sikiriki »

dječak sa šibicama wrote: 22/05/2024 19:37 Mi smo primitivno drustvo u kojem je za muskarca sramota ako ga zena vara, on odmah vise nije the muskarac, svi ga sazaljevaju a to je uzas i onda red je da prikolje zenu jer tako to mora biti.

U Sarajevu je ministar covjek koji je zenu ne samo tukao, sto je ona iznijela javno, ja znam i detalje sta joj je radio. Citav niz sramotnih poteza doticnog gmaza, i opet je on ministar i svi nekako presutno slazu se sa tim. Nema veze sa prevarom istina, ali ima veze sa nasiljem u porodici, u ovom podneblju i dalje se nasilje tolerise jer on je musko ona je zensko i treba nju tu i tamo mlatiti. Uostalom pun internet religijskih "mudraca" koji po Kuranu traze citate po kojima je dobro mlatiti zenu "zbog discipline" i kad ne nadju nista, onda interpretiraju po svom nahodjenju. Dakle, pokusava se od nasilja napraviti dobra stvar.
Da, mi smo primitivno društvo i to je suština svega.
Meni samo nije jasno zašto je to tako u 2024. godini.
elcaliente
Posts: 4647
Joined: 13/06/2012 15:52

#1631 Re: BiH - Crna hronika

Post by elcaliente »

no_sikiriki wrote: 22/05/2024 19:48
dječak sa šibicama wrote: 22/05/2024 19:37 Mi smo primitivno drustvo u kojem je za muskarca sramota ako ga zena vara, on odmah vise nije the muskarac, svi ga sazaljevaju a to je uzas i onda red je da prikolje zenu jer tako to mora biti.

U Sarajevu je ministar covjek koji je zenu ne samo tukao, sto je ona iznijela javno, ja znam i detalje sta joj je radio. Citav niz sramotnih poteza doticnog gmaza, i opet je on ministar i svi nekako presutno slazu se sa tim. Nema veze sa prevarom istina, ali ima veze sa nasiljem u porodici, u ovom podneblju i dalje se nasilje tolerise jer on je musko ona je zensko i treba nju tu i tamo mlatiti. Uostalom pun internet religijskih "mudraca" koji po Kuranu traze citate po kojima je dobro mlatiti zenu "zbog discipline" i kad ne nadju nista, onda interpretiraju po svom nahodjenju. Dakle, pokusava se od nasilja napraviti dobra stvar.
Da, mi smo primitivno društvo i to je suština svega.
Meni samo nije jasno zašto je to tako u 2024. godini.
Zato sto je BiH zatvoreno drustvo, zivi se izmedju brda i slabo ima razmjene sa ostalim kulturama.
ajdamo
Posts: 1120
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#1632 Re: BiH - Crna hronika

Post by ajdamo »

Gledam maloprije zelenu smrtovnicu ubice i pitam se zar nije ubicama i samoubicama zabranjeno klanjati dženazu i ukopati u harem?
User avatar
Pandakonda
Posts: 4427
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#1633 Re: BiH - Crna hronika

Post by Pandakonda »

Moenx wrote: 22/05/2024 01:24
Pandakonda wrote: 21/05/2024 23:29
mk ultra wrote: 21/05/2024 20:39
Kazu dobio dojavu od komsije da ga zena vara

Tako da bio sam u pravu

Ali fkt, prevarila te eto
Jel to vrijedno da nju ubijes
A tek djecu...

Mada opet nemoguce da ona nije vidjela njegove prenose... nema sanse.
Nije da je neki relevantan izvor ali se po facebook komentarima po tuzlanskim portalima isto spominje ljubomora, da ga je navodno varala dok je on bio u Njemackoj. Ko zna sta je istina, ili je mozda neko bacao bombe kako to vole balkanci cim je zena udaljena od muza pa odma ga mora varati.

Kako god opravdanja za ovo nema, sve i da te jeste varala ti si odlucio komplet porodicu zakopati za sva vremena. Djeca su tu najmanje kriva a zaplatise glavom :roll: Mada sto kolega forumas kaze njega je vjerovatno uhvatila zuta minuta gdje je izgubio svu kontrolu pa je u afektu sve pokosio, i kada je shvatio sta se desilo ubio je sam sebe.
Da li mozete staviti link za komentare
Nemam stvarno link pri ruci, naletio sam na njih kada na fb pretrazujes mujaga cickusic i onda samo pratis komentare linkova sa raznih portala.
elcaliente
Posts: 4647
Joined: 13/06/2012 15:52

#1634 Re: BiH - Crna hronika

Post by elcaliente »

ajdamo wrote: 22/05/2024 20:15 Gledam maloprije zelenu smrtovnicu ubice i pitam se zar nije ubicama i samoubicama zabranjeno klanjati dženazu i ukopati u harem?
Nije.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17547
Joined: 31/03/2019 14:56

#1635 Re: BiH - Crna hronika

Post by vjeshalica »

ajdamo wrote: 22/05/2024 20:15 Gledam maloprije zelenu smrtovnicu ubice i pitam se zar nije ubicama i samoubicama zabranjeno klanjati dženazu i ukopati u harem?
Koji harem? Sto lazes, kad je u pitanju ukop na mezaru.
I nije zabranjeno klanjati dzenazu.
ajdamo
Posts: 1120
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#1636 Re: BiH - Crna hronika

Post by ajdamo »

vjeshalica wrote: 22/05/2024 21:59
ajdamo wrote: 22/05/2024 20:15 Gledam maloprije zelenu smrtovnicu ubice i pitam se zar nije ubicama i samoubicama zabranjeno klanjati dženazu i ukopati u harem?
Koji harem? Sto lazes, kad je u pitanju ukop na mezaru.
I nije zabranjeno klanjati dzenazu.
ne lažem nego se kod nas uglavnom koriste pojmovi harem i mezarje za muslimanska groblja,a vezano za dženazu vidim da se uvijek vode polemike o tome kad se neko ubije ili ubije nekog drugog. Imali smo sličnu polemiku i nakon ubistva i samoubistva u Gradčcu ljetos.

btw meni je čudno da niko od komšija nije čuo i reagovao kad se dešavala ova strašna tragedija. Nemoguće da niko nije čuo. Najviše mi je žao male dječice... Prestrašno!!! Ježim se kad pročitam bilo koju vijest o ovome.
User avatar
Truba
Posts: 82847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1637 Re: BiH - Crna hronika

Post by Truba »

Valjda se moli za besmrtnu dusu a ne za grijeh ili covjeka
ajdamo
Posts: 1120
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#1638 Re: BiH - Crna hronika

Post by ajdamo »

Rascjep duše
- Za šizofreniju se često kaže da je to rascjep duše, odnosno razuma, što znači da su misli i osjećaji često neusklađeni. Predstavlja ozbiljan psihički poremećaj, karakteriziran pozitivnim (halucinacije, sumanute ideje i formalni poremećaj mišljenja) i negativnim simptomima (socijalna izolacija i afektivna tupost).
https://avaz.ba/vijesti/bih/906758/gora ... ofrenicara


poznajem najmanje 3 osobe koje imaju simptome šizofreničara. Samo jedna od tih osoba uzima adekvatnu terapiju, ostali zagorčavaju život svima oko sebe.
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2665
Joined: 18/03/2015 01:36

#1639 Re: BiH - Crna hronika

Post by Mea_parvitas »

vjeshalica wrote: 22/05/2024 19:27
Sta ti dobijas sramocenjem? Rjesenje svog problema?
Dovoljno se razici i to je oblik zasluge. Proganjanje je vec patologija za posmatranja,obicni dusevni bolesnici to rade.
Kako mislis sta dobijas sramocenjem, napravila te majmunom, ti ginuo za porodicu, volio je najvise na svijetu, pazio, mazio, mislio da zivis normalan zivot, da cete docekati starost, jednog dana saznas da je to sve samo laz i gluma, kurvala se i hajd eto da se mi razidjemo, a to sto ti je napakostila, izdala, srusila porodicu, haman unistila buducnost, to nista... Nju svakako boli p. prevarila je jer u toj vezi nije sretna, razvod i ostavljanje nece tesko pasti, kad je svakako prevarom bila spremna na to. I treba je osramotiti u drustvu, porodici, uzeti svu imovinu po mogucnosti, djecu, itd.

Naravno, identicno mislim i u obrnutom slucaju.
User avatar
nepass1
Posts: 10188
Joined: 06/07/2017 07:35

#1640 Re: BiH - Crna hronika

Post by nepass1 »

no_sikiriki wrote: 22/05/2024 19:23
elcaliente wrote: 22/05/2024 19:18 Ako je frajer stvarno zbog sumnje na prevaru ili prevare ovo uradio onda on definitivno nije bio dobar u glavu.
Haman da je Mujo imo jajca kao orascice ako to bude istina.
Nisu dobri u glavi dobar dio populacije u ovoj zemlji, koji misle da je preljuba/sumnja na istu dovoljno dobar razlog za ubiti nekoga.

Pa evo samo na ovoj temi forumaš piše kako to nije ok, ali da ga žena prevari, ne bi joj dao da vidi dijete, zagorčavao bi joj život, sramotio online i po familiji itd...
U kojem univerzumu mi živimo? Koja je to patologija?
Prevari te neko i normalno je da mu to sve radiš? Umjesto da kažeš vozdra, i nastaviš sa svojim životom?
Sta ste zajahali na mene. Pisem hipoteticki mozes sto stvari uraditi da se "osvetis". Neces se osvetiti ako poubijas djecu.
Isto kazem mozda bih bio sretan da i ja sta nadjem sa strane. Na to niko nista nema reci :D
Koji vam je kurac?
Ali smjesna mi je prica da neko ne bi nista uradio, kao sto neko napisa, tipa pomiri se ima drugog.
Ali haj nek ste vi ovdje svi divni krasni, svi forumasi bi rekli nema veze, eto razvod eto i ljubaniku/ljubavnici pola imovine, naravno placacu alimentaciju ako treba i vise, naravno da ljubavnik moze djecu odgajati, bas je fin , naravno postacu best frend sa ljubavnicom, mozda padne i taslacenje u troje
Forumasi su najdivnija stvorenja
User avatar
escobar__
Posts: 8925
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#1641 Re: BiH - Crna hronika

Post by escobar__ »

Vjerovao ili ne većina ljudi to zapravo upravo tako i riješi - razvod, podjela imovine, alimentacija, p-materine, dakle na kakav-takav civilizovan način, pa nema potrebe da o forumašima pišeš nekim podrugljivim tonom i kontaš kako bi svi išli ubijat ženu i djecu iz ovog ili onog razloga.
User avatar
nepass1
Posts: 10188
Joined: 06/07/2017 07:35

#1642 Re: BiH - Crna hronika

Post by nepass1 »

escobar__ wrote: 23/05/2024 08:02 Vjerovao ili ne većina ljudi to zapravo upravo tako i riješi - razvod, podjela imovine, alimentacija, p-materine, dakle na kakav-takav civilizovan način, pa nema potrebe da o forumašima pišeš nekim podrugljivim tonom i kontaš kako bi svi išli ubijat ženu i djecu iz ovog ili onog razloga.
Zato advokati zive na prosjackom stapu a za stavljanje rijeci u usta ide prijava
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67720
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1643 Re: BiH - Crna hronika

Post by _BataZiv_0809 »

elcaliente wrote: 22/05/2024 19:57
no_sikiriki wrote: 22/05/2024 19:48
dječak sa šibicama wrote: 22/05/2024 19:37 Mi smo primitivno drustvo u kojem je za muskarca sramota ako ga zena vara, on odmah vise nije the muskarac, svi ga sazaljevaju a to je uzas i onda red je da prikolje zenu jer tako to mora biti.

U Sarajevu je ministar covjek koji je zenu ne samo tukao, sto je ona iznijela javno, ja znam i detalje sta joj je radio. Citav niz sramotnih poteza doticnog gmaza, i opet je on ministar i svi nekako presutno slazu se sa tim. Nema veze sa prevarom istina, ali ima veze sa nasiljem u porodici, u ovom podneblju i dalje se nasilje tolerise jer on je musko ona je zensko i treba nju tu i tamo mlatiti. Uostalom pun internet religijskih "mudraca" koji po Kuranu traze citate po kojima je dobro mlatiti zenu "zbog discipline" i kad ne nadju nista, onda interpretiraju po svom nahodjenju. Dakle, pokusava se od nasilja napraviti dobra stvar.
Da, mi smo primitivno društvo i to je suština svega.
Meni samo nije jasno zašto je to tako u 2024. godini.
Zato sto je BiH zatvoreno drustvo, zivi se izmedju brda i slabo ima razmjene sa ostalim kulturama.
Bog :D
User avatar
hilmija frlj
Posts: 998
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#1644 Re: BiH - Crna hronika

Post by hilmija frlj »

Ubistvo nema opravdanja. Bolestan frajer.

Daš otkaz, odeš u Njemačku i odvojiš se od porodice da bi im omogucio bolji život, zrtvujes se i onda dodjes pobijes rodjenu djecu. I ako je istina da ga je varala (sada izlazi 1000 teorija besposlenih tetki), jarane razvod, bori se za djecu i nastavi živjeti dalje
Trebao je samo sebe ubiti.
HelaS
Posts: 5999
Joined: 22/09/2018 13:21

#1645 Re: BiH - Crna hronika

Post by HelaS »

elcaliente wrote: 22/05/2024 19:57
no_sikiriki wrote: 22/05/2024 19:48
dječak sa šibicama wrote: 22/05/2024 19:37 Mi smo primitivno drustvo u kojem je za muskarca sramota ako ga zena vara, on odmah vise nije the muskarac, svi ga sazaljevaju a to je uzas i onda red je da prikolje zenu jer tako to mora biti.

U Sarajevu je ministar covjek koji je zenu ne samo tukao, sto je ona iznijela javno, ja znam i detalje sta joj je radio. Citav niz sramotnih poteza doticnog gmaza, i opet je on ministar i svi nekako presutno slazu se sa tim. Nema veze sa prevarom istina, ali ima veze sa nasiljem u porodici, u ovom podneblju i dalje se nasilje tolerise jer on je musko ona je zensko i treba nju tu i tamo mlatiti. Uostalom pun internet religijskih "mudraca" koji po Kuranu traze citate po kojima je dobro mlatiti zenu "zbog discipline" i kad ne nadju nista, onda interpretiraju po svom nahodjenju. Dakle, pokusava se od nasilja napraviti dobra stvar.
Da, mi smo primitivno društvo i to je suština svega.
Meni samo nije jasno zašto je to tako u 2024. godini.
Zato sto je BiH zatvoreno drustvo, zivi se izmedju brda i slabo ima razmjene sa ostalim kulturama.
jbt. kakve kvalifikacije :shock: :? Koje su to činjenice, iz kojih podataka crpite takve informacije i pišete. Kakvo ba zatvoreno društvo u 2024. godini, u kojoj je pola države u inostranstvu, a drugi dio stoji na izlaznim vratima, i svi okrenuti ka Zapadu, koji je ravnica i jako ravijene kulturološke razmjene sa ostalim kulturama. Kao da u drugim državama i u drugim društvima i kulturama nema sličnih tragedija i incidenstnih situacija. Ima, kao što je bilo i bit će. I niko za takva društva ne piše da je zatvoreno i brdovito, primitivno... Nevjerovatno.
costacurta
Posts: 3534
Joined: 05/05/2005 08:25

#1646 Re: BiH - Crna hronika

Post by costacurta »

Pogrešna je percepcija u javnosit da su za sve odgovorni pravosuđe i policija. Mi imamo veliku krizu društva uzrokovanu krizom morala, krizom u porodici kao osnovnoj ćeliji društva, krizom obrazovanja i izopačenom sadržaju društvenih mreža. Sve što smo zanemarivali do rata naovamo, sada dolazi na naplatu – nepotizam, korupcija, kod zapošljavanja potrebna vam je veza za zapošljavanje, upisa djeteta u vrtić, školu itd. S druge strane i tužilaštvo i policija su organ represije, mi stupamo na scenu tek kada se nešto dogodi i bojim se da smo mi svi kao društvo zakazali zajedno sa svim ostalim faktorima obrazovanja, socijalnog faktora itd”, istakao je Vedran Alidžanović glavni tužilac tužilaštva TK.
Moje mišljenje, kao laika i običnog smrtnika da je ova izjava čovjeka koji bi trebao da bude prva linija fronte, odbrane, borbe, morala, odgovornosti društva ustvari pokazatelj qurchevog sistema u kojem živimo.
Bruda svu odgovornost prebaci na porodicu, školu, vrtić. Meni kao laiku ovo dođe da je Amela odgovorna, iako je kao uposlena plaćala porez iz kojeg i on dobija platu, u vrtiću i školi su haman pogrešno odgajali djecu pa je ovaj katil to prepoznao i odlučio reagovati :roll:
Da li tužilac shvata da za NEPOTIZAM KORUPCIJU I ŠTELU postoje kazne koje ne m9gu JA izreći niti moja tetka penzionerka Šefika već ON i SUDIJE na osnovu prikupljenih dokaza i činjenica.
Šta se uradilo po pitanju istrage i odgovornosti u slučju Ćustendil? I za to je kriva škola i vrtić?
Jbo ja sve svoje kad živim tu gdje živim, gdje u ulazu od 200 stanova niko 18 sati nakon masakra nije našao za shodno da prijavi buku i nasilje pa se sad vade "bila je glasna muzika". Moš misliti :roll:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21779
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1647 Re: BiH - Crna hronika

Post by MarlboroGold »

Ono što je sigurno u svemu ovome jeste da je psihopata i da je 2 dana ranije kupio sjekiru. Monstrum je sve planirao. Nije bio dovoljno hrabar da se suoči sa onim što je počinio i da za to odgovara, pa se bacio sa zgrade. Navodno se nakon njihovog ubistva okupao, obrijao je glavu, obukao se i otišao da se baci. Obdukcija kad bude gotova saznaće se jesu li žena i djeca ubijeni tokom spavanja ili je bilo velikog otpora kao što neki ovdje govore, pa onda možemo možda skloniti u stranu one priče "kako niko nije čuo".

Motiv je još uvijek nepoznat, tako da se treba suzdržavati od ovih priča i gluposti o nekim snimcima njegove žene sa drugim muškarcima i slično.
costacurta
Posts: 3534
Joined: 05/05/2005 08:25

#1648 Re: BiH - Crna hronika

Post by costacurta »

MarlboroGold wrote: 23/05/2024 09:12 . Obdukcija kad bude gotova saznaće se jesu li žena i djeca ubijeni tokom spavanja ili je bilo velikog otpora kao što neki ovdje govore, pa onda možemo možda skloniti u stranu one priče "kako niko nije čuo".
Sve se desilo oko 20h, većina svijeta je kod kuće u to vrijeme. Kakvo spavanje kakve trice! Stan isprevrtan, u haosu
User avatar
darius_maximus
Posts: 3325
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#1649 Re: BiH - Crna hronika

Post by darius_maximus »

Ne može postojati motiv za ubistvo vlastitog djeteta.

Zato su ljudima ovakvi slučajevi (psihopate) zanimljivi, jer ne možemo da shvatimo kako bi neko to mogao uraditi.
Ne razumijemo još uvijek te poremećaje, jer se protive ljudskoj prirodi, a sve nepoznato je zanimljivo.

Ja mogu "razumjeti" da partner ubije partnera u afektu (bez obzira na spol), ali ne mogu razumjeti kako neko može povrijediti djecu, još s predumišljajem.
Stoga, sve što ovdje napišemo neće riješiti ništa.
Pokušavamo razloge psihopate shvatiti mozgom koji nema te sklopke, džaba.
User avatar
mk ultra
Posts: 19858
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1650 Re: BiH - Crna hronika

Post by mk ultra »

ajdamo wrote: 22/05/2024 22:43 Rascjep duše
- Za šizofreniju se često kaže da je to rascjep duše, odnosno razuma, što znači da su misli i osjećaji često neusklađeni. Predstavlja ozbiljan psihički poremećaj, karakteriziran pozitivnim (halucinacije, sumanute ideje i formalni poremećaj mišljenja) i negativnim simptomima (socijalna izolacija i afektivna tupost).
https://avaz.ba/vijesti/bih/906758/gora ... ofrenicara


poznajem najmanje 3 osobe koje imaju simptome šizofreničara. Samo jedna od tih osoba uzima adekvatnu terapiju, ostali zagorčavaju život svima oko sebe.
mislim da je za količinu ljudi, ovdje ludilo malo pretjerano

svi su nešto nategnuti, neku silu glume i tako to
Post Reply