Biciklom kroz Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

maximilijana

#2976 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by maximilijana » 03/08/2011 15:04

moze jedan grozan komentar od mene (posto ne mogu da presutim :D :D )
mogao bi i rjecnik nosati :D
"nemoze" se pise odvojeno :D glagoli inace se pisu odvojeno od negacije D:
i ja sa tobom da vozam bajk?? :P

adnandus

#2977 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by adnandus » 03/08/2011 15:10

maximilijana wrote:moze jedan grozan komentar od mene (posto ne mogu da presutim :D :D )
mogao bi i rjecnik nosati :D
"nemoze" se pise odvojeno :D glagoli inace se pisu odvojeno od negacije D:
i ja sa tobom da vozam bajk?? :P
Izvini profesorice neću više. E sad jeli nosati kako ti kažeš ili nositi rječnik nemam gdje -nemam mjesta na biciklu 8-)
Povlačim poziv na vožnju previše kritiziraš ili kritizuješ ili neznam uhh više ne znam šta pišem :lol: :lol: :lol: :lol:

maximilijana

#2978 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by maximilijana » 03/08/2011 15:16

ahahahah :) ovo je bilo dobronamjerno :D :P
a daj skontat cemo malo prostora na bajku za rjecnik :P
eh et znaci nista od voznje okay :)

adnandus

#2979 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by adnandus » 03/08/2011 15:25

maximilijana wrote:ahahahah :) ovo je bilo dobronamjerno :D :P
a daj skontat cemo malo prostora na bajku za rjecnik :P
eh et znaci nista od voznje okay :)
Ma vozao bi se ja, možda bih našao mjesta i za rječnik, ipak ne, ponijeću pravopis on je tanji a i tamo mislim da kažu dali se piše pravilno nemože - ne može :razz:
Uhhh mislim da bi sa tobom ili s tobom vožnja bila previše kritički nastrojena (nemoj tamo ima puno rupa, nemoj tamo ima velika trava, nemoj tamo blato...)
Razmisliću malo ;-) ;-) ;-)

maximilijana

#2980 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by maximilijana » 03/08/2011 15:34

ahaha e da to si pogodio za kritike prema vozinji :P nisam ni rekla da je lagano vozit sa mnom ahhahha
kazu da sam ters ali ja to ne vjerujem :D
ma nista ti se vozaj bez mene samo slike posalji ja cu gledati kao da sam bila sa tobom :D
ma ne smeta meni puno stvari ali pisanje glagola i negacije zajedno mi fkt zapadne za oci :D

bordo gandalf

#2981 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by bordo gandalf » 03/08/2011 15:49

Ado sad ce te kritikovati i za lokaciju kako se ne pise tako :D

adnandus

#2982 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by adnandus » 03/08/2011 15:53

maximilijana wrote:ahaha e da to si pogodio za kritike prema vozinji :P nisam ni rekla da je lagano vozit sa mnom ahhahha
kazu da sam ters ali ja to ne vjerujem :D
ma nista ti se vozaj bez mene samo slike posalji ja cu gledati kao da sam bila sa tobom :D
ma ne smeta meni puno stvari ali pisanje glagola i negacije zajedno mi fkt zapadne za oci :D
Uhh mislim da jesi ters vidiš meni nesmeta ili ne smeta kada kažeš vozinja (valjda si mislila na vožnja) ili nosati umjesto nositi ili što pišeš bez SUKUNA (ili kako se zovu znakovi iznad slova, što ne priliči našem jeziku), niti što mi impliciraš da sam nepismen jer zaboravim u brzini pritisnuti SPACE Bar između ne i može a tebi smeta. Dok sam te ja samo ljubazno htjeo pozvati na vožnju da upoznaš biciklističke staze :sad:
No hard feelings :thumbup: :run:

maximilijana

#2983 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by maximilijana » 03/08/2011 15:58

a dobro ako je ako si u brzini zaboravio pritisnuti space :D mada..jesi li siguran.. :D
okay ters sam :D
e sad oko staza biciklistickih.. :) ti bi imao zivaca sa mnom da se vozas haha :D

i da kod mene nikad nema hard feelings :D obozavam kritike na svoj racun :D ali jako ih je malo :P

kokuz_sa

#2984 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by kokuz_sa » 03/08/2011 19:36

adnandus wrote:
maximilijana wrote:a da pukne guma jbg gurat ga nazad hahaha sta znam :P
nisam ni ja mislila nista bezobrazno ahahha :D :D :D
Zato ja nosim uvjek rezervnu gumu.
Ništa me nemože iznenaditi :D
jel guma ona sto se postavlja il ona sto se navlaci :D
za stojcevac su pozeljne i jedne i druge gume :dance:

bombašica

#2985 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by bombašica » 03/08/2011 20:28

kokuz_sa wrote:
adnandus wrote:
maximilijana wrote:a da pukne guma jbg gurat ga nazad hahaha sta znam :P
nisam ni ja mislila nista bezobrazno ahahha :D :D :D
Zato ja nosim uvjek rezervnu gumu.
Ništa me nemože iznenaditi :D
jel guma ona sto se postavlja il ona sto se navlaci :D
za stojcevac su pozeljne i jedne i druge gume :dance:
Ne zaboravite pumpu :D :D :D

kokuz_sa

#2986 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by kokuz_sa » 03/08/2011 20:33

vidis bez pumpe nista..jedna ide momku da pumpa a drugu cura pumpa
mislim isti je princim pumpanja :D

AS_sa

#2987 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by AS_sa » 03/08/2011 22:09

ih bezobraznici jedni, ne pumpamo svi gume na Stojcevcu ko vi ... :lol:

bombašica

#2988 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by bombašica » 03/08/2011 23:36

AS_sa wrote:ih bezobraznici jedni, ne pumpamo svi gume na Stojcevcu ko vi ... :lol:
Slažem se, ne pumpaju se samo gume... :-) :D

maximilijana

#2989 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by maximilijana » 04/08/2011 00:38

bombašica wrote:
AS_sa wrote:ih bezobraznici jedni, ne pumpamo svi gume na Stojcevcu ko vi ... :lol:
Slažem se, ne pumpaju se samo gume... :-) :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

adnandus

#2990 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by adnandus » 04/08/2011 11:42

Guma glavu čuva zato je ne mrdam nigdje bez rezervne ;-)
Jer šta da nema gume morao bi ga gurat do kuće :dance:

hakazvaka

#2991 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by hakazvaka » 08/08/2011 08:43

4. septembra ste u Sarajevu, imate 3 sata slobodnog vremena i volite biciklizam? Prijavite se da volontirate i pomozite u organizaciji najveceg biciklistickog dogadjaja u BiH! :)
Prijave putem E-mail adrese [email protected]girodisarajevo.ba!

Ken_M

#2992 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Ken_M » 08/08/2011 09:05

hakazvaka wrote:4. septembra ste u Sarajevu, imate 3 sata slobodnog vremena i volite biciklizam? Prijavite se da volontirate i pomozite u organizaciji najveceg biciklistickog dogadjaja u BiH! :)
Za "najveci dogadjaj u BiH" nije problem naci sponzora siguran sam. S obzirom kolika je ucestalost onih Giro di Sarajevo dresova, siguran sam da volonterima mozete pokloniti po jedan komplet a sponzor bi to pokrio. Necija 3 sata nedjeljom ipak vrijede vise od rijeci zahvale.

AS_sa

#2993 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by AS_sa » 08/08/2011 12:19

kako podici rucke u GT Outpost bicikla .... znaci kad sjedim sav se iskrivim, al ne znam kako podici rucke ... :lol: ??

adnandus

#2994 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by adnandus » 08/08/2011 12:54

AS_sa wrote:kako podici rucke u GT Outpost bicikla .... znaci kad sjedim sav se iskrivim, al ne znam kako podici rucke ... :lol: ??
lakše ti je skratit noge :D

hakazvaka

#2995 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by hakazvaka » 08/08/2011 23:10

Ken_M wrote:
hakazvaka wrote:4. septembra ste u Sarajevu, imate 3 sata slobodnog vremena i volite biciklizam? Prijavite se da volontirate i pomozite u organizaciji najveceg biciklistickog dogadjaja u BiH! :)
Za "najveci dogadjaj u BiH" nije problem naci sponzora siguran sam. S obzirom kolika je ucestalost onih Giro di Sarajevo dresova, siguran sam da volonterima mozete pokloniti po jedan komplet a sponzor bi to pokrio. Necija 3 sata nedjeljom ipak vrijede vise od rijeci zahvale.
Naravno da vrijede vise od rijeci zahvale, ali mi svi ovo radimo apsolutno volonterski, i svi to radimo za vece dobro. Svi se borimo za stazu na podrucju cijelog grada, a i trudimo se da budemo primjeceni kao biciklisti, da vozaci automobila primjete da postojimo, ali to je druga prica :)

Dresovi o kojima govoris se daju svakom clanu Organizacijsko-Sigurnosnog tima (OSTim) pri Giro di Sarajevu. To je raja koja se zalaze daleko vise od samo volontiranja na dan dogadjaja. Svi mi imamo svoje profesije, a odvajamo svoje slobodono vrijeme i dajemo svoj doprinos biciklizmu.
Clan OSTIM-a moze postati bilo ko ko pokaze pravu zainteresovanost i ozbiljnost.
Dresovi su jako skupi, i zato ih ne djelimo svim volonterima...

Svi volonteri ce dobiti super majice, sok, hranu, kao i svake godine :) Ali nijedan nas volonter ne dolazi na dogadjaj zbog toga ;)

Ken_M

#2996 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Ken_M » 09/08/2011 07:52

hakazvaka wrote: Naravno da vrijede vise od rijeci zahvale, ali mi svi ovo radimo apsolutno volonterski, i svi to radimo za vece dobro. Svi se borimo za stazu na podrucju cijelog grada, a i trudimo se da budemo primjeceni kao biciklisti, da vozaci automobila primjete da postojimo, ali to je druga prica :)

Dresovi o kojima govoris se daju svakom clanu Organizacijsko-Sigurnosnog tima (OSTim) pri Giro di Sarajevu. To je raja koja se zalaze daleko vise od samo volontiranja na dan dogadjaja. Svi mi imamo svoje profesije, a odvajamo svoje slobodono vrijeme i dajemo svoj doprinos biciklizmu.
Clan OSTIM-a moze postati bilo ko ko pokaze pravu zainteresovanost i ozbiljnost.

Svi volonteri ce dobiti super majice, sok, hranu, kao i svake godine :) Ali nijedan nas volonter ne dolazi na dogadjaj zbog toga ;)

Obzirom na broj "raje" (znamo i ja i ti da su dresovi djeljeni po jaranskoj osnovi) koji ima te dresove volonteri vam nisu potrebni! Moglo bi se sada nabrajati ko sve ima te dresove ali necemo,jel da? Sto se vozaca tice nece vas ni primjetiti jer ih taj dan nema na cesti. Apsolutno volonterski ne radite jer to je pijesak u oci naivcima,ako nista imate "jako skupe dresove" a ovo sa sokom,majicama i hranom je uvreda.
Obzirom da je to kako kazes najveci biciklisticki dogadjaj,onda nadjite sponzore i dajte ljudima adekvatnu nadoknadu da to sve ne lici na Ninu i pricu sa Kellys dresovima koje je djelio "raji".

hakazvaka

#2997 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by hakazvaka » 09/08/2011 09:23

Ken_M wrote:
hakazvaka wrote: Naravno da vrijede vise od rijeci zahvale, ali mi svi ovo radimo apsolutno volonterski, i svi to radimo za vece dobro. Svi se borimo za stazu na podrucju cijelog grada, a i trudimo se da budemo primjeceni kao biciklisti, da vozaci automobila primjete da postojimo, ali to je druga prica :)

Obzirom na broj "raje" (znamo i ja i ti da su dresovi djeljeni po jaranskoj osnovi) koji ima te dresove volonteri vam nisu potrebni! Moglo bi se sada nabrajati ko sve ima te dresove ali necemo,jel da? Sto se vozaca tice nece vas ni primjetiti jer ih taj dan nema na cesti. Apsolutno volonterski ne radite jer to je pijesak u oci naivcima,ako nista imate "jako skupe dresove" a ovo sa sokom,majicama i hranom je uvreda.
Obzirom da je to kako kazes najveci biciklisticki dogadjaj,onda nadjite sponzore i dajte ljudima adekvatnu nadoknadu da to sve ne lici na Ninu i pricu sa Kellys dresovima koje je djelio "raji".
Posto si iznio odredjeni stav, sada te molim da izneses i argumente. Jako me vrijedja da neko tvrdi da nesto sto UG Giro di Sarajevo radi nije na volonterskoj osnovi, pa bih volio da cujem na sta tacno tu mislis?

Koji je broj raje, pretpostavljam da znas? Hajde, molim te, nabroji ko ima dres, a da ga ne nosi zasluzeno?

I pretpostavljam da tacno znas ko sam ja, pa bih te zamolio da mi se, pa barem na PM, predstavis? Stojis iza svojih rijeci, nadam se, ne samo anonimnim nickom...

Ken_M

#2998 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Ken_M » 09/08/2011 09:39

Slabo ti kontas. Argument je da ako mozete djeliti dresove mozete traziti od te iste raje da ucestvuje u organizaciji a ne traziti volontere! Sudeci po broju dresova ima vas dovoljno i to je to.

Ne mogu da vjerujem da organizacija najveceg biciklistickog dogadjaja u BiH treba volontere. Pa to je kao da ASO u Francuskoj trazi volontere!

hakazvaka

#2999 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by hakazvaka » 09/08/2011 09:53

Ken_M wrote:Slabo ti kontas. Argument je da ako mozete djeliti dresove mozete traziti od te iste raje da ucestvuje u organizaciji a ne traziti volontere! Sudeci po broju dresova ima vas dovoljno i to je to.

Ne mogu da vjerujem da organizacija najveceg biciklistickog dogadjaja u BiH treba volontere. Pa to je kao da ASO u Francuskoj trazi volontere!
Pa svi koji nose dresove, svi do jednog, ce biti u organizaciji tog dogadjaja. Samo, treba da ti bude jasno da je cijeli OSTim tu volonterski ;) Volonteri su tu da budu na startu i cilju, da dijele okrijepu, OSTim da osigurava dogadjaj (ocito ne znas sta znaci 600+ ljudi na glavnoj cesti, na biciklima).

Uostalom, ne znam uopste zasto ti ista od ovoga objasnjavam... Volontere trazimo na osnovu iskustva skupljenog prethodnih godina... Imamo dovoljno ljudi koji su srcem tu za biciklizam da ne moramo traziti sponzora da ih placamo.

Ja bih prvi nastavio raditi sve isto za Giro (ili bilo koje drugo udruzenje koje ima iste ciljeve) i da mi sutra oduzmu dres.

Hoces li mi sada objasniti "bacanje pijeska u oci" apropos volonterskog rada udruzenja?

trimi68

#3000 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by trimi68 » 09/08/2011 10:04

:D
Расправа са аргументима - недосањани сан :run:
:D

Post Reply