BICIKLISTI U FERHADIJI !!!!!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

ibrik

BICIKLISTI U FERHADIJI !!!!!

Post by ibrik » 28/06/2007 08:46

Sinoc setam sa djevojkom Ferhadijom oko 8 sati kad trojica konja na biciklima projurise ko da voze Tour de France...uz to me jos jedan malo zakaci ruckom od bicikla...sreca njegova pa je prilicno brzo vozio i nisam ga mogao uhvatiti, ali sam mu skrsio sve po spisku :x :x :x :x ...pa fakat ljudi nisu normalni...u Ferhadiji je u to doba nevjerovatna guzva i ima tona male djece koja su nestasna i u sekundi mogu podletiti pod tocak..BICIKLISTI(CAST IZUZECIMA) GDJE VAM JE MOZAK :x :x :x :x ....BRATE IMATE TOLIKO SARAJEVO PA SE VOZITE DO MILE VOLJE, A FERHADIJU OSTAVITE SETACIMA!!!!!!!!!!!!!

cico x

Re: BICIKLISTI U FERHADIJI !!!!!

Post by cico x » 28/06/2007 08:52

ibrik wrote:...sreca njegova pa je prilicno brzo vozio i nisam ga mogao uhvatiti, ali sam mu skrsio sve po spisku

hahahahahaah :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jesi li ga bar zajmio,ono 3-4 koraka ?

Umjetnik a

Post by Umjetnik a » 28/06/2007 08:56

ibrik wrote:Sinoc setam sa djevojkom Ferhadijom oko 8 sati kad trojica konja na biciklima projurise ko da voze Tour de France...uz to me jos jedan malo zakaci ruckom od bicikla...sreca njegova pa je prilicno brzo vozio i nisam ga mogao uhvatiti, ali sam mu skrsio sve po spisku :x :x :x :x ...pa fakat ljudi nisu normalni...u Ferhadiji je u to doba nevjerovatna guzva i ima tona male djece koja su nestasna i u sekundi mogu podletiti pod tocak..BICIKLISTI(CAST IZUZECIMA) GDJE VAM JE MOZAK :x :x :x :x ....BRATE IMATE TOLIKO SARAJEVO PA SE VOZITE DO MILE VOLJE, A FERHADIJU OSTAVITE SETACIMA!!!!!!!!!!!!!

da i ja sam to primjetio, pa ne mogu da vjerujem da se oni vozaju na biciklu u ferhadiji, to je šetalište a ne biciklistička staza, ne bi me čudilo još kad bi auta počela

tataratira

Post by tataratira » 28/06/2007 08:59

Image

Po gradu 60...znaš zakon :D

_BosanaC

Post by _BosanaC » 28/06/2007 09:13

Ja predlazem da biciklisti pocnu letjeti :D

Po cesti ne smiju, biciklisticke staze ne postoje, na setalistima smetaju :-) :-) Ili da se zabrane generalno biciklisti :D

Dori

Post by Dori » 28/06/2007 09:18

Neki dan je biciklista naletio na moju jaranicu na Ilidzi. Razbio joj usnu, opalio glavom u celo....Cura kaze sve joj se zacrnilo pred ocima, djeca pocela plakati, ljudi se okupili, a on mrtav hladan samo produzio :x

nebojeplavo

Post by nebojeplavo » 28/06/2007 09:20

I ja sam sinoc to primijetila, doduse to je bilo oko 23h, bilo je manje svijeta, pa su mogli nesmetano razviti brzinu :oops: :roll:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 28/06/2007 10:05

Dena wrote:Neki dan je biciklista naletio na moju jaranicu na Ilidzi. Razbio joj usnu, opalio glavom u celo....Cura kaze sve joj se zacrnilo pred ocima, djeca pocela plakati, ljudi se okupili, a on mrtav hladan samo produzio :x

I mene prije pet godina u cetru Zenice puklo auto na trotoaru, dok sam dosao sebi frajer mi nesto sapsovao i produzio kao da se nista nije ni desilo. S tim sto za auta postoji CESTA dok za bicikliste ne postoje biciklisticke staze.

ibrik

Post by ibrik » 28/06/2007 10:12

cico x wrote:
ibrik wrote:...sreca njegova pa je prilicno brzo vozio i nisam ga mogao uhvatiti, ali sam mu skrsio sve po spisku

hahahahahaah :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jesi li ga bar zajmio,ono 3-4 koraka ?

ma ofirno mi bilo da se ganjam s njim po Ferhadiji, tona ljudi...nisam htio da ispadam papak, ali sam mu vala skrsio sve redom, ono po bosanski...

Mahalac

Post by Mahalac » 28/06/2007 10:21

E to sam i ja primjetio kada hodam, jos jedna od novotarija i mene su tako jednom malo ocesali...otada :x jadna je godina "driveru" kad naleti na lakat koji je odmah na isturenom polazaju kad ih ugledam...pa nek onda policija vrsi uvidjaj :oops:

tataratira

Post by tataratira » 28/06/2007 10:25

jel to fora iz Laktaša :D

sabanss

Post by sabanss » 28/06/2007 10:41

_BosanaC wrote:Ja predlazem da biciklisti pocnu letjeti :D

Po cesti ne smiju, biciklisticke staze ne postoje, na setalistima smetaju :-) :-) Ili da se zabrane generalno biciklisti :D

Stvarno zanimljivo, kako jedan "grad" ima ovoliko biciklistickih staza. Jos kada sam cuo planove za Vilsonovo... Uskoro ce se jedino Darivom moci voziti dok se neko ne sjeti da bi bilo lijepo imati vikendicu kraj vode.

Da smo pametni u biciklima bi trazili izlaz za saobracajne guzve :roll:

tataratira

Post by tataratira » 28/06/2007 10:45

> _BosanaC (citat):
> Ja predlazem da biciklisti pocnu letjeti

nema problema :D
Last edited by tataratira on 29/06/2007 09:36, edited 4 times in total.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 28/06/2007 10:46

sabanss wrote:
_BosanaC wrote:Ja predlazem da biciklisti pocnu letjeti :D

Stvarno zanimljivo, kako jedan "grad" ima ovoliko biciklistickih staza. Jos kada sam cuo planove za Vilsonovo... Uskoro ce se jedino Darivom moci voziti dok se neko ne sjeti da bi bilo lijepo imati vikendicu kraj vode.

Da smo pametni u biciklima bi trazili izlaz za saobracajne guzve :roll:

I na Darivi moze kada nema babinih sincica na skuterima... Ali interesantno da oni valjda samo meni smetaju...

Dori

Post by Dori » 28/06/2007 11:12

_BosanaC wrote:
Dena wrote:Neki dan je biciklista naletio na moju jaranicu na Ilidzi. Razbio joj usnu, opalio glavom u celo....Cura kaze sve joj se zacrnilo pred ocima, djeca pocela plakati, ljudi se okupili, a on mrtav hladan samo produzio :x

I mene prije pet godina u cetru Zenice puklo auto na trotoaru, dok sam dosao sebi frajer mi nesto sapsovao i produzio kao da se nista nije ni desilo. S tim sto za auta postoji CESTA dok za bicikliste ne postoje biciklisticke staze.

Ma znam, to ti je do opste kulture vozaca, biciklista, rolera....ali pojedinaca. Ovaj sto je naletio na moju jaranicu je neko haman dijete, 17-18 godina i nju pravo naljutilo sto je mali samo produzio.
A da Sarajevu trebaju biciklisticke staze to se u potpunosti slazem. Ja vec mjesecima dogovaram sa rajom da odemo na Igman ili Bjelasnicu, povezemo bicikla u autu, prodjemo malo one staze za nordijsko skijanje i onda kuci.
Ne bih se usudila vozati nigdje po gradu, a kad bi vec morala onda bi prilagodila brzinu.
Ovakvi ispad kvare ugled ostalim normalnim biciklistima, koji se vozaju rekreativno, a ne furaju kao da su sami na cesti.

Ista stvar sa vozacima auta, motora i svega ostalog.....samo polako i sigurno. I svi sretni i zadovoljni.... :D

ibrik

Post by ibrik » 28/06/2007 11:17

)Pa i ja redovno vozim biciklo, ali bas ferhadijom u spici guzve samo mahnit inasan moze ici...ima toliko prostora od Carsije do Ilidze za bicikla da Ferhadija stvarno nije potrebna...ali eto svakakvih nas ima...

A onu trojicu od sinoc sam zapamtio(jedan žut, drugi ćelav, treći crn) pa cu im se nahebat matere kad ih drugi put vidim... :x :x :x (joj jesam zajeban, ali fakat mi idu na zivce :D
Last edited by ibrik on 28/06/2007 11:20, edited 1 time in total.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 28/06/2007 11:17

Dena wrote:
_BosanaC wrote:

Ma znam, to ti je do opste kulture vozaca, biciklista, rolera....ali pojedinaca. Ovaj sto je naletio na moju jaranicu je neko haman dijete, 17-18 godina i nju pravo naljutilo sto je mali samo produzio.
A da Sarajevu trebaju biciklisticke staze to se u potpunosti slazem. Ja vec mjesecima dogovaram sa rajom da odemo na Igman ili Bjelasnicu, povezemo bicikla u autu, prodjemo malo one staze za nordijsko skijanje i onda kuci.
Ne bih se usudila vozati nigdje po gradu, a kad bi vec morala onda bi prilagodila brzinu.
Ovakvi ispad kvare ugled ostalim normalnim biciklistima, koji se vozaju rekreativno, a ne furaju kao da su sami na cesti.

Ista stvar sa vozacima auta, motora i svega ostalog.....samo polako i sigurno. I svi sretni i zadovoljni.... :D

Jbg to je i do odgoja najvise. Danas se ti debili koje nabroja odgajaju tako da je poslje njih potop, tako da ih boli briga hoce li udariti koga, povrijediti, ubiti, jer ce tu uvjek biti babo i rodjak s vezama koji ce problem rijesiti...

A sto se tice biciklistickih staza - mislim da je sramota da se Sarajevo fura da je nekakav grad a da nema ni jedne jedine biciklisticke staze. Jbg lakse ja sa Skenderije autom na posao na Grbavicu nego, ne daj Boze, biciklom. Jer koja ce to maca okrenuti glavu za tobom na biciklu, a 'novu' dvicu mozes i da turiras ispred Atile :oops: :roll:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 28/06/2007 11:18

ibrik wrote:Pa i ja redovno vozim biciklo, ali bas ferhadijom u spici guzve samo mahnit inasan moze ici...ima toliko prostora od Carsije do Ilidze za bicikla da Ferhadija stvarno nije potrebna...ali eto svakakvih nas ima...

Naravno da ima, ali debil je debil, ko god bio i na cemu god bio.

funaki

Post by funaki » 28/06/2007 11:22

ibrik wrote:Sinoc setam sa djevojkom Ferhadijom oko 8 sati kad trojica konja na biciklima projurise ko da voze Tour de France...uz to me jos jedan malo zakaci ruckom od bicikla...sreca njegova pa je prilicno brzo vozio i nisam ga mogao uhvatiti, ali sam mu skrsio sve po spisku :x :x :x :x ...pa fakat ljudi nisu normalni...u Ferhadiji je u to doba nevjerovatna guzva i ima tona male djece koja su nestasna i u sekundi mogu podletiti pod tocak..BICIKLISTI(CAST IZUZECIMA) GDJE VAM JE MOZAK :x :x :x :x ....BRATE IMATE TOLIKO SARAJEVO PA SE VOZITE DO MILE VOLJE, A FERHADIJU OSTAVITE SETACIMA!!!!!!!!!!!!!

I mene ovo izludjuje, fakat nisu normalni... Koji im je cilj?

P.S. Pomislih da ti se djevojka zove Ferhadijal :D :lol:

tataratira

Post by tataratira » 28/06/2007 11:26

to je prava tema,
biciklisti kao niži oblik života u saobraćaju

ibrik

Post by ibrik » 28/06/2007 11:26

funaki wrote:

I mene ovo izludjuje, fakat nisu normalni... Koji im je cilj?

P.S. Pomislih da ti se djevojka zove Ferhadijal :D :lol:

Dobra ti ova, ali ne zove se Ferhadija:):):):) :D :-) :-D :-D

luciferino

Post by luciferino » 28/06/2007 12:37

Ne kontam ih ni ja. Ferhadijom nije merak voziti biciklo. Stvore se dvije kolone, ulica je pretrpana. Bude mi mrsko hodati, a kamoli pedalati.

Romeo 80

Post by Romeo 80 » 28/06/2007 12:58

Zanimljiva tema! Vozim biciklo relativno često, onako rekreativno i moja iskustva su u većini slučajeva totalno drugačija. Budući da imam i prijatelje koji takođe voze bicikla moram reći da se i oni po tom pitanju slažu sa mnom, a to je da su pješaci uz časne izuzetke bezobrazni do te mjere da to graniči nekad sa čistim ludilom. :x Za te morone koji su furali Ferhadijom nemam šta reći, na majmuna uvijek i svugdje možeš naići ali imam nekad osjećaj kao da većina pješaka bicikliste smatra nekakvom nižom sortom, kao da oni nisu uopšte učesnici u saobraćaju. Dešava mi se praktički svakodnevno da ljudi jednostavno neće da se sklone biciklisti koji im ide u susret a nema prostora da ih zaobiđe! :roll: Hajde kad im prilazim s leđa pa ne mogu da me čuju, ali kad nekome prilazim s prednje strane i vidim da su me primijetili ali samo dobijem jedan teleći pogled (kažem teleći jer zaista tako djeluje) ne znam šta bih najradije da uradim! :-x Tačno vidiš da ne želi da te propusti iako je dovoljan samo jedan njegov/njen korak ustranu i da se oboje mimoiđemo bez problema. Osjećaj za drugog i neka opšta kultura ponašanja su nam na najnižim mogućim granama.
Jedan konkretan primjer, a to mi se dešava svakodnevno! Staza koja bi trebala biti biciklistička na Grbavici kod Energopetrolove pumpe je uvijek prepuna pješaka koji "ne bendaju" ni 5% što je jasno označen znak biciklističke staze i neke gospođe koje tuda šetaju mi neki dan počeše psovati što ne pazim kuda vozim! :x Moram priznati da sam ih u afektu poslao u tri hiljade p.... m........! :x I onda se čudimo što imamo toliko poginulih u saobraćaju, a ni hodati trotoarima ne znamo! :roll:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 28/06/2007 13:00

tataratira wrote:to je prava tema,
biciklisti kao niži oblik života u saobraćaju

Nizi oblik zivota u saobracaju je kod nas vazda onaj slabiji... A najjaci si ako imas golfa dvicu, sto starijeg to boljeg, ali mora biti makina i mora biti dizel :oops: I to ti daje za pravo da jebes znanje svima, pogotovo zato sto ti je i babo rek'o 'Boli te qrac sta ti ko smije.'

I zato treba ukinuti, uz bicikliste, i pjesake... I onako se samo qrce i nemaju razumjevanja :oops:

pudlica

Post by pudlica » 28/06/2007 13:02

sto se ferhadije tice prosao sam bruku puta al cestom pored auta al to kad idem od carsije gore posto trotuarom smeta onim babama ne mogu se rasiriti,al ferhadijom kad prodjem nikom smetao nisam osim kad nekog prestignem pa se malo uzmu nesto ljutiti bajker ga prestigao:D,al fkt vils je kriza postao od one male djece pa nadalje i ne gleda samo se okrene i kad ga pokupis ti si kriv ne on,na vrelo bosne ne moze se od kocija i izmeta proci,dariva sada kriza vruce,babini seljaci na motorima,bas fuj grad za bicikla i gdje god se ode sa biciklom nekom smeta,neki dan idem iza nekog lika na bajku na vilsu i prodje lik pored baba nekih i ja kako prolazim kad one kako brzo voze,sram ih bilo.... a one sredinom vilsa uzele hodat i one fol sminkerice koje se cijeli dan utezu i sredinom vilsa raspale.ovdje dok se ne napravi normalna staza za bicikla samo i role mi smo donji biciklisti mislim

Post Reply