BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderators: Bobi, Benq

Najbolju uslugu daje ... ?

BHTelekom
56
30%
Telemach
106
56%
Logosoft
18
10%
TXTV
8
4%

Total votes: 188

Quaresma

#26 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Quaresma » 05/03/2020 23:09

Naslovnica wrote:
03/03/2020 22:07
Što se stabilnosti konekcije tiče, niko ne može opepelit BHTelecomu.
Koristim kod kuće LoL, koristio sam BHTelecom prije, na poslu Telemach.
ja sa lolom nikad problema, osim onih kada su imali neke radove. vec jedno 5 godina gore dole sam njihov korisnik.

JavierBosnia

#27 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by JavierBosnia » 06/03/2020 17:22

U kojim prčijama vi zivite pa vam je net dostupan 60% vremena? Ne pamtim kad sam imao prekid interneta, i ako je bilo vrlo brzo se rjesilo
Za mene je moja tv = "kamera tv", kanali tamo neke nadzorne kamere da glumis saobracajca kuci

jarobot

#28 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by jarobot » 06/03/2020 18:08

JavierBosnia wrote:
06/03/2020 17:22
U kojim prčijama vi zivite pa vam je net dostupan 60% vremena? Ne pamtim kad sam imao prekid interneta, i ako je bilo vrlo brzo se rjesilo
Za mene je moja tv = "kamera tv", kanali tamo neke nadzorne kamere da glumis saobracajca kuci
Ma da na Fox kamnalima na BH telekomu ide dnevni saobraćaj a na Telemahu filmovi, na sport klubu na telemahu sport a na sportklubu bh telekoma ide kamera....de bogati kaže narod pomjeri se s mjesta kad lažeš , nastranu to što je telemah skresao dokumentarce na minimum a nabacio zadruga .....
Čujem naveliko se gleda animal planet i ostali dokumentarci na telemahu :izet: :izet: :izet: :izet: :izet:

Maharadza

#29 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Maharadza » 06/03/2020 18:39

jarobot wrote:
06/03/2020 18:08
JavierBosnia wrote:
06/03/2020 17:22
Ma da na Fox kamnalima na BH telekomu ide dnevni saobraćaj a na Telemahu filmovi, na sport klubu na telemahu sport a na sportklubu bh telekoma ide kamera....de bogati kaže narod pomjeri se s mjesta kad lažeš , nastranu to što je telemah skresao dokumentarce na minimum a nabacio zadruga .....
Čujem naveliko se gleda animal planet i ostali dokumentarci na telemahu :izet: :izet: :izet: :izet: :izet:
Izbacuju dokumentarce a opet imaju daleko bolju progr. šemu ako ništa samo radi Viasat History (sada u HD) i Explore koji su patriJotama preskupi izgleda. Inače, želim sretnu pretragu stabilnih stream-ova kada bude igrala repka. :bih:

A kamere su dosta korisne, pogotovu jer su ionako besplatne preko moja webtv aplikacije kako na PC-u tako i na mobilnom. Genijalni menadžeri u bht-u nema šta, 6miliona manje prihoda u odnosu na prethodnu godinu, treba i to dostići. :thumbup:

JavierBosnia

#30 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by JavierBosnia » 06/03/2020 18:52

De legendo ja ne bih mijanjao Novu BH gdje repka igra nema para. Da je stoja mjesečno
Druga stvar kad je Telemach imao 10 SK kanala, BH Telecom nije nijedan

Pa godinama uskraceni za veliki dio sportskih desavanja. Sad je razlika sto neko voli ovo neko ono, al ovdje godinama nista ne fali, telekomu uvijek nesto fali osnovno

jarobot

#31 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by jarobot » 06/03/2020 20:24

Pale se obi telemahaši ko kutnjaci.
Ovako agresivan može biti samo neko ko sebe tješi da je nešto aman zaman i da se utješi da to što skuplje plaća mnogo bolje haman svjetski vrh. :skoljka:

diablobih

#32 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by diablobih » 06/03/2020 22:15

Nije tv samo SK i fox, mislim jeste ako si u BHTu. Ne bih dao BBC earth za kilu kamera. Da ne pricam o viasat, cinestar i ostalim kanalima.

Sta je ba skuplje, sa tim petakom sto ste digli cijenu ste se lijepo izjednacili kolicinom novca za pakete, ali programske seme nigdje, da ne govorim o internetu, jer nekome moze, nekome ne moze puna brzina.

nivla

#33 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by nivla » 06/03/2020 22:26

nije se vama desilo, kao meni sa telemahom da date covjeku VPN pristup i on treba zavrsiti nesto od kuce pa mu to od strane telemaha onemoguceno, dok na bht ista vpn konekcija sa istim parametrima uredno radi, moguce da je na nekim mjestima i telemah stabilan ali realno je da im je mreza kablova nelegalna i ne zaboravimo koliko samo EPu duguju zbog koristenja bandera EP bez ikakve naknade
sto se tice telemaha bilo bi stvarno divno da im ono sto reklamiraju zaista jeste na svim lokacijama, ali daleko je to od onog kako je u pozitivnom svjetlu predstavljeno
koliko znam SK su jedva natjerali united media grupu da ustupi konkurenciji, i nije bilo do bht-a sto inema SK vec do grupacije kojoj telemah pripada
Last edited by nivla on 06/03/2020 22:29, edited 1 time in total.

Tony Soprano

#34 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Tony Soprano » 06/03/2020 22:28

Svim operaterima se usta mokrim. Lijep pozdrav. :D

diablobih

#35 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by diablobih » 06/03/2020 22:34

Nista telemach ne duguje EPu, ali to korisnika ne zanima, niti treba da zanima, sve dok je usluga korektna, a to jeste, a kada nije imas konkretnu podrsku, a ne da preko stele ti dolazi serviser.

Sto se tice VPNa, meni radi uredno i nord i jedno vrijeme proton koji sam probavao.

jarobot

#36 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by jarobot » 06/03/2020 22:46

diablobih wrote:
06/03/2020 22:15
Nije tv samo SK i fox, mislim jeste ako si u BHTu. Ne bih dao BBC earth za kilu kamera. Da ne pricam o viasat, cinestar i ostalim kanalima.

Sta je ba skuplje, sa tim petakom sto ste digli cijenu ste se lijepo izjednacili kolicinom novca za pakete, ali programske seme nigdje, da ne govorim o internetu, jer nekome moze, nekome ne moze puna brzina.
Prvo nismo digli cijene nego su digli cijene i meni i neslažem se stim ,kao što ni telemah korisnici neodobravaju izbacivanje kanala iz ponude uglavnom dokumentarni.
Viasat explirer po cijeli dan vrti ona dva kretena što ko fol ribare na šarana , a viasat history po milioniti put reprizira nacističke megagrađevine.
Cinestar vrti filmove iste kao iii m1 i m1gold koje nema telemah.
Telemah kao nagradu daje pink smeće i arene sd , dok telekom isto to pink smeće ima kao stalnu ponudu a arene su u osnovnom paketu sad i HD zašto telemah fino naplaćuje.
Itd itd itd.
Jedni bh telekom dodali sportske dječije info i docu kanale i poskupili uslugu , Tele km ah izbacio 6 atraktivni kanala a cijena ostaka ista.
Uprkos poskupljenju bh telekom je još uvijek jeftiniji
E ko je sad donji ? Dali oni koji su dobili petnestak kanala i poskupljenje ili oni koji su izgubili 6 kanala iz ponude a cijena ista

jarobot

#37 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by jarobot » 06/03/2020 22:50

diablobih wrote:
06/03/2020 22:34
Nista telemach ne duguje EPu, ali to korisnika ne zanima, niti treba da zanima, sve dok je usluga korektna, a to jeste, a kada nije imas konkretnu podrsku, a ne da preko stele ti dolazi serviser.

Sto se tice VPNa, meni radi uredno i nord i jedno vrijeme proton koji sam probavao.
Ma eto neduguje potavli kablove po bandrama od vodovoda pa vidovodu duguje.
Koja je banda telemah da su mogli provukli bi kablove kroz vodovodne cijevi.
Mafija kojoj državna mafija dozvoljava da radi to što radi.
A posebna je priča RAK i njihovi manifetluci

diablobih

#38 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by diablobih » 06/03/2020 23:16

Eto, vidi se koliko znas programsku semu, ma bukvalno nisi ni sekunde u pravu.

Sto se tice EPa i sta ja znam koga vise, ne duguju nikome, koliko se sjecam potpisali su ugovor sa njima i regularno im placaju. Kako god, da ne znam sta rade, korisnika to ne zanima, zanima ga kakvu i za koliko mu uslugu pruzaju.

fusion_ba

#39 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by fusion_ba » 06/03/2020 23:57

Ne znam kakva su iskustva drugih, ali pored EON boxa, sve ostalo izgleda kao iz proslog vijeka. Pod tim mislim i na Telekomovu platformu i na stari D3

Maharadza

#40 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Maharadza » 07/03/2020 00:35

jarobot wrote:
06/03/2020 22:46
diablobih wrote:

Prvo nismo digli cijene nego su digli cijene i meni i neslažem se stim ,kao što ni telemah korisnici neodobravaju izbacivanje kanala iz ponude uglavnom dokumentarni.
Viasat explirer po cijeli dan vrti ona dva kretena što ko fol ribare na šarana , a viasat history po milioniti put reprizira nacističke megagrađevine.
Telemah kao nagradu daje pink smeće i arene sd , dok telekom isto to pink smeće ima kao stalnu ponudu a arene su u osnovnom paketu sad i HD zašto telemah fino naplaćuje.
Itd itd itd.
Jedni bh telekom dodali sportske dječije info i docu kanale i poskupili uslugu , Tele km ah izbacio 6 atraktivni kanala a cijena ostaka ista.
E ko je sad donji ? Dali oni koji su dobili petnestak kanala i poskupljenje ili oni koji su izgubili 6 kanala iz ponude a cijena ista
Image

Image

Image

Nigdje nikakvih nacističkih megagrađevina - fail! :lol:

TM ima SK HD kanale u osnovnom paketu (+Nova Sport HD, NovaBH HD - El Clasico, Repka itd. :bih: ) a telekom ne može ni naplatiti dodatno jer ih NEMA, samo SD smeće negledljivo, oči ispadoše. :lol:

Mojatv net 4 50,90KM nakon poskupljenja
osnovni tv paket (33 HD kanala - većina smiješni kanali - ARIRANG HD, KINESKI NEKI HD :lol: ),
50/8mbps (SAMO AKO MOŽE, inače 30/8mbps),
mojawebtv - 2 uređaja max., istovremeno možeš gledati na 2.

EON light duo 47,50KM
Start paket (NovaBH HD, NOVA SPORTHD, SK1,2,3 HD, EUROSPORT 2 HD, Viasat History HD - ukupno 47 HD kanala) + pink paket + arenasport paket, 75/6mbps (GARANTOVANIH, NEMA "MOŽE BIT BIDNE ALI VJEROVATNO NEĆE..."),
EON mobilna aplikacija - 5 uređaja max., istovremeno gledati možeš na 3
UNIFI - također max. 5 uređaja.

Ja bih rekao da je donji ovaj što plaća 3,40KM više svaki mjesec a ima lošiju uslugu u svakom pogledu, osim možda Upload...ali bukvalno MOŽDA jer ne može svakome ta brzina. :lol:

jarobot

#41 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by jarobot » 07/03/2020 07:38

Maharadza wrote:
07/03/2020 00:35
jarobot wrote:
06/03/2020 22:46
diablobih wrote:

Itd itd itd.
Image

Image

Image

Nigdje nikakvih nacističkih megagrađevina - fail! :lol:

TM ima SK HD kanale u osnovnom paketu (+Nova Sport HD, NovaBH HD - El Clasico, Repka itd. :bih: ) a telekom ne može ni naplatiti dodatno jer ih NEMA, samo SD smeće negledljivo, oči ispadoše. :lol:

Mojatv net 4 50,90KM nakon poskupljenja
osnovni tv paket (33 HD kanala - većina smiješni kanali - ARIRANG HD, KINESKI NEKI HD :lol: ),
50/8mbps (SAMO AKO MOŽE, inače 30/8mbps),
mojawebtv - 2 uređaja max., istovremeno možeš gledati na 2.

EON light duo 47,50KM
Start paket (NovaBH HD, NOVA SPORTHD, SK1,2,3 HD, EUROSPORT 2 HD, Viasat History HD - ukupno 47 HD kanala) + pink paket + arenasport paket, 75/6mbps (GARANTOVANIH, NEMA "MOŽE BIT BIDNE ALI VJEROVATNO NEĆE..."),
EON mobilna aplikacija - 5 uređaja max., istovremeno gledati možeš na 3
UNIFI - također max. 5 uređaja.

Ja bih rekao da je donji ovaj što plaća 3,40KM više svaki mjesec a ima lošiju uslugu u svakom pogledu, osim možda Upload...ali bukvalno MOŽDA jer ne može svakome ta brzina. :lol:
Samo ću reći da mojatv net 4 ne košta 50,90 nego 45,90 poslije poskupljenja . Toliko o tom kako lažeš i širiš dezinformacije ostalo je iluzirno i komentarisati ako si već u startu slagao za cijenu koliko još laži ima u tvom postu.
Nije mi jasni čemu potreba za lažima.
Samo da dodam da su ljudi na telemahu oduševljeni slikom na hd kanalima kažu da su haman kvalitetom slike kao na sd BH telekoma to nisam izmislio nego pročitao na tekemah temi od " zadovoljnih" korisnika

Maharadza

#42 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Maharadza » 07/03/2020 10:32

Nisam znao da su gladni i bahati uhljebi već korigovali cijene na stranici, my bad, ali opet DUO LIGHT daleko bogatiji paket za svega 1,6KM više i to je neosporivo. :P

Nađi taj post koji kaže da je sd u uhljeba kao hd u stranaca, u suprotnom si obični lažov i mnogo smiješan. :lol:

allem_77

#43 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by allem_77 » 07/03/2020 11:04

Maharadza wrote:
07/03/2020 10:32
Nisam znao da su gladni i bahati uhljebi već korigovali cijene na stranici, my bad, ali opet DUO LIGHT daleko bogatiji paket za svega 1,6KM više i to je neosporivo. :P

Nađi taj post koji kaže da je sd u uhljeba kao hd u stranaca, u suprotnom si obični lažov i mnogo smiješan. :lol:
Taj duo light dođe jeftinije kako god izračunaš. Telecom naplaćuje moja tv web više od dvije km mjesečno, ako želiš i pink. A u tom duo light paketu je to besplatno.
Moja tv web ima nešto malo kanala, dok na drugoj strani imaš skoro sve? A možda i sve?

Sve u svemu, Bhtelecom se više ne može pohvaliti da su najeftiniji.

jarobot

#44 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by jarobot » 07/03/2020 12:42

Maharadza wrote:

Re: Telemach - ALL ABOUT 4
#97824Post by crnivrag » 03/03/2020 21:23
kakaljin wrote: ↑03/03/2020 21:20
Da li je taj bitrate dovoljan da bude HD slika u pravom smislu rijeci HD slika ili treba veci bitrate
Pa eto bilo bi poželjno da bude iznad 7 Mbps, ali Total TV i Telemach drže HD kanale na bitrate-u 3.5 - 4 Mbps.

Eto post od poštovanog člana telemah teme @crnogvraga o beitrejtu na HD kanalima telemaha.
BH telekom za razliku od telemaha pušta HD kanale u 6-7 Mbps , a sd kanali su oko 3 Mbps znači jako blizu telemah HD kanala.
To nisam ja napisao nego član koji ima puni respekt na telemah temi..
:izet: :izet: :izet: :izet: :D
I nemoj više bogati pućiće ti slijepo crijevo :D
P.S
Znaš li ti uopšte koja je maksimalna propusnost EON aplikacije ?

jarobot

#45 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by jarobot » 07/03/2020 12:54

allem_77 wrote:
07/03/2020 11:04
Maharadza wrote:

Taj duo light dođe jeftinije kako god izračunaš. Telecom naplaćuje moja tv web više od dvije km mjesečno, ako želiš i pink. A u tom duo light paketu je to besplatno.
Moja tv web ima nešto malo kanala, dok na drugoj strani imaš skoro sve? A možda i sve?

Kako ne može još uvijek kad je duo light skuplji za 1,60 km. Pričaš o pogodnostima Telemaha ne vidiš pogodnost BH telekoma da isto sa potpisom dobiješ Dodatni box besplatno na kom imaš sve ( nije kao na telemahu gotovo sve ) kanale baš sve za koje plaćaš uslugu.
Pustite šupljiranje.
Last edited by jarobot on 07/03/2020 12:59, edited 1 time in total.

jarobot

#46 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by jarobot » 07/03/2020 12:56

jarobot wrote:
07/03/2020 12:42
Maharadza wrote:

Re: Telemach - ALL ABOUT 4
#97824Post by crnivrag » 03/03/2020 21:23
kakaljin wrote: ↑03/03/2020 21:20
Da li je taj bitrate dovoljan da bude HD slika u pravom smislu rijeci HD slika ili treba veci bitrate
Pa eto bilo bi poželjno da bude iznad 7 Mbps, ali Total TV i Telemach drže HD kanale na bitrate-u 3.5 - 4 Mbps.

Eto post od poštovanog člana telemah teme @crnogvraga o beitrejtu na HD kanalima telemaha.
BH telekom za razliku od telemaha pušta HD kanale u 6-7 Mbps , a sd kanali su oko 3 Mbps znači jako blizu telemah HD kanala.
To nisam ja napisao nego član koji ima puni respekt na telemah temi..
:izet: :izet: :izet: :izet: :D
I nemoj više bogati pućiće ti slijepo crijevo :D
P.S
Da dodam jooš nešto unaš li ti napisati nešto drugo nego uhljeb bez argumenata , tebe tad zvati kriminalcem koji podržava kriminal od strane telemaha prema BiH državi.
Ispane po tvom s kim si takav si
Znaš li ti uopšte koja je maksimalna propusnost EON aplikacije ?

allem_77

#47 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by allem_77 » 07/03/2020 13:06

jarobot wrote:
07/03/2020 12:54
allem_77 wrote:
07/03/2020 11:04
Maharadza wrote:

Kako ne može još uvijek kad je duo light skuplji za 1,60 km
Ta dva paketa se ne mogu porediti. I sam znaš da duo light nudi više. Od veće brzine interneta, eon aplikacije...govorim realno, znači ono što piše u ponudi.

Ali bez obzira na sve. Ja bih se prije odlučio za moja tv net. Iz razloga što me sport ne interesuje. A i stabilnost interneta kod telemacha je katastrofa.

JavierBosnia

#48 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by JavierBosnia » 07/03/2020 16:52

E cuj BH telecom nesto kao valja - karina od operatera :lol:

Dr Arsla

#49 Re: BHTelekom vs Telemach vs Logosoft vs ostali telekom operateri

Post by Dr Arsla » 11/03/2020 09:00

Majke vam jestel vi plaćeni da branite vaše operatere ili to radite iz dosade i entuzijazma :mrgreen:

Post Reply