BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3576 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by ala7 »

sad si na..bo :D
za par sekundi ce navaliti logosoft advokatski tim sa speedtest slikama da te uvjeri da vjerujes njima a ne svojim ocima :D
Cekaj samo dok vide.. ;)
Evo vec jedan advokat :) samo ih brojite..

Moja iskustva sa podrskom bila su pozitivna.. Doduse nisam mogao svaki put dobiti podrsku sto i ne zamjeram..
mojaTV odlicno frcera (ne ureklo se)..pozdrav
zilog
Posts: 9064
Joined: 06/03/2009 11:19

#3577 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by zilog »

ala7 wrote:
sad si na..bo :D
za par sekundi ce navaliti logosoft advokatski tim sa speedtest slikama da te uvjeri da vjerujes njima a ne svojim ocima :D
Cekaj samo dok vide.. ;)
Evo vec jedan advokat :) samo ih brojite..

Moja iskustva sa podrskom bila su pozitivna.. Doduse nisam mogao svaki put dobiti podrsku sto i ne zamjeram..
mojaTV odlicno frcera (ne ureklo se)..pozdrav
Ovo je tema o BIHnet-u i ne dozivajte djavla bez potrebe.
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3578 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by ala7 »

Da li neko ima info o prosirenju program liste na mojaTV, u pregovorima su sa tv kucama nekim ali kojim ?.. insajderi bhtelecom?!
Volio bi vidjeti mtv,espn i vh1 classic..
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#3579 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by shiljak »

hajd jedan offtopic ovdje, posto vidim da ste se raspricali :D

Jel moguce uzeti mobitel na pretplatu, a da ti racun dolazi na drugu adresu - ne na onu gdje ti pise na licnoj?
User avatar
Filter
Posts: 8668
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#3580 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Filter »

clarion_ wrote:
escobar__ wrote:
Filter wrote:1444 i 1422 koja smijurija od podrske

dodjel iko do insana na ovim brojevima ili moram uzeti godisnji odmor??
Dođe. Nije utješno ali moraš biti uporan. Koliko su oni u stanju ignorisati poziv toliko ti zovi i kad ti se konačno jave iskališ sav svoj bijes na njih. :D
meni se momak kulturno javio, saslusao me i smanjio mi ping za 20ms.... bio pravo kulturan !!!

ma da je meni doci do ziva roba, nemam razloga biti nekulturan, vise bi meni smetala moja nekultura, nego mozda njemu...
dobih zuljeve po usima od slusalice :lol: :lol: :lol:
User avatar
holowey
Posts: 10854
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#3581 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by holowey »

shiljak wrote:hajd jedan offtopic ovdje, posto vidim da ste se raspricali :D

Jel moguce uzeti mobitel na pretplatu, a da ti racun dolazi na drugu adresu - ne na onu gdje ti pise na licnoj?
moguce, odes na salter i kazes da zelis promijeniti adresu na koju ti dolaze racuni... ako pitaju za razlog, izmisli neki, recimo krade se posta iz sanducica pa da ne moras stalno traziti kopije racuna hoces da ti salju kod sestre
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3582 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by zateznistub »

shiljak wrote:hajd jedan offtopic ovdje, posto vidim da ste se raspricali :D

Jel moguce uzeti mobitel na pretplatu, a da ti racun dolazi na drugu adresu - ne na onu gdje ti pise na licnoj?
Moze, moras na 1444 traziti promjenu adrese za dostavu racuna, moze sa ili bez mobitela.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#3583 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by JoseMujica »

ala7 wrote:Evo i na mojaTV full/premi ukinute su simultane konekcije.. Maloprije pokusao uspostaviti konekciju sa drugog racunara, nije moglo.. stane na "verifying username and password".. Lokacija: Ilidza
Kakva su vam iskustva sa prebacivanjem iz brigde u router mode (pppoe/pppoa), da li imate problema sa konekcijom ??
nemam nikakvih problema....a imaš na bihnet stranici uputstva za svaki njihov modem ( u pdf-u su step by step upute) kako se to radi. Kod mene je onaj stari Thompson i bez probelma prebacio. Ukucaš ip modema u browser i imaš wizard, pratiš upute iz pdf i ide laganini. kod mene nije moja tv već adsl 4
User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3584 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by escobar__ »

clarion_ wrote:
escobar__ wrote:
Filter wrote:1444 i 1422 koja smijurija od podrske

dodjel iko do insana na ovim brojevima ili moram uzeti godisnji odmor??
Dođe. Nije utješno ali moraš biti uporan. Koliko su oni u stanju ignorisati poziv toliko ti zovi i kad ti se konačno jave iskališ sav svoj bijes na njih. :D
meni se momak kulturno javio, saslusao me i smanjio mi ping za 20ms.... bio pravo kulturan !!!
Jest to, nazoveš da se istreseš na njih i čovjek te sje*e uljudnošću. :mrgreen:
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#3585 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by shiljak »

holowey i zateznistub hvala :-D
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3586 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by ala7 »

JoseMujica wrote:
ala7 wrote:Evo i na mojaTV full/premi ukinute su simultane konekcije.. Maloprije pokusao uspostaviti konekciju sa drugog racunara, nije moglo.. stane na "verifying username and password".. Lokacija: Ilidza
Kakva su vam iskustva sa prebacivanjem iz brigde u router mode (pppoe/pppoa), da li imate problema sa konekcijom ??
nemam nikakvih problema....a imaš na bihnet stranici uputstva za svaki njihov modem ( u pdf-u su step by step upute) kako se to radi. Kod mene je onaj stari Thompson i bez probelma prebacio. Ukucaš ip modema u browser i imaš wizard, pratiš upute iz pdf i ide laganini. kod mene nije moja tv već adsl 4
Sve sam to odradio druze i nista,frcera sve u birdge mode-u,prebacim prvi izlaz u PPPoE mode konektuje se modem ali nemam pristupa internetu ni na prvom a ni na drugom racunaru.. TP link je specifican modem/ruter.. Zelim prebaciti u ruter mode (pppoe) tako da imam i preko prvog izlaza (mrezni kabal) i wireless pristup internetu ..
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#3587 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by skafiskafsnjak »

Obrisi sve konekcije osim " Local Area Connection" , odradi kako pise u uputstvu za tvoj modem.
Restartuj ga. Trebalo bi moci .
Muflon
Posts: 145
Joined: 24/03/2011 16:12

#3588 Re: MojaTv BH telecom

Post by Muflon »

Tiger 033 wrote:U toku su pregovori sa TV stanicama...sigurno dolaze NOVI kanali u prog.semu MojeTV :dance:
Jesil ti neki insajder? Spominje li se SportKlub slučajno?
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#3589 Re: MojaTv BH telecom

Post by Mustafapasa »

gdje ces ga to pitati, sad ces vidjeti kad ovaj opali :sad:
Muflon
Posts: 145
Joined: 24/03/2011 16:12

#3590 Re: MojaTv BH telecom

Post by Muflon »

Mustafapasa wrote:gdje ces ga to pitati, sad ces vidjeti kad ovaj opali :sad:
Ništa ja tebe ne kontam...
User avatar
goleta
Posts: 66
Joined: 04/03/2011 12:58

#3591 Re: MojaTv BH telecom

Post by goleta »

Danas otisao u BHtelecom-ovu trgovinu u Tuzli i dobio Gigaset C300 DUO za 147 KM
a najbollje u svemu tome je popust od nekih 145 KM tako da sam telefon dobio za
cijelih 1.94 KM za ne povjerovati.

Hvala BHTelecom :thumbup: :thumbup: :bih: :bih:
Muflon
Posts: 145
Joined: 24/03/2011 16:12

#3592 Re: MojaTv BH telecom

Post by Muflon »

goleta wrote:Danas otisao u BHtelecom-ovu trgovinu u Tuzli i dobio Gigaset C300 DUO za 147 KM
a najbollje u svemu tome je popust od nekih 145 KM tako da sam telefon dobio za
cijelih 1.94 KM za ne povjerovati.

Hvala BHTelecom :thumbup: :thumbup: :bih: :bih:
Ja recimo Nokiu N8 plaćam 14,70 mjesečno na dvije godine, a telefon je vrh!
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3593 Re: MojaTv BH telecom

Post by ala7 »

- PROBLEM RIJESEN -
Rijesio sam problem prebacivanja iz Bridge u Router (PPPoE) mode /od nedavno ukinute simultane konekcije i na mojaTV net/full/premi..
U pitanju je modem/ruter TP link W8901g .. Posto su rucno konfigurisane mrezne (wireless) karitce oba racunara zaboravljene su DNS adrese Bhtelecoma.. Sve dok nisu rucno upisane DNS adrese internet pristupa nisam imao na racunarima (jedan preko mreznog kabla a drugi wireless)..Tako jednostavno a toliko komplikovano - trebaju izmijeniti upustvo konfigurisanja TP Link modema/ mojaTV full za PPPoE uspostavljanje konekcije ..

IP adresa (racunara) moze ici od 192.168.1.2 pa do 192.168.1.254 [ovo x = od 2 do 254]
Primarni DNS: 195.222.32.10
Sekundarni DNS: 195.222.32.20


Image

Problem pravi DHCP koji je iskljucen radi STB-a i VoIP adaptera [mojaTV full] (koji imaju vjerovatno staticne adrese), zbog toga se moraju mrezne (wireless) kartice na racunarima rucno podesavati..

pozdrav ..
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3594 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by ala7 »

L00d wrote:Obrisi sve konekcije osim " Local Area Connection" , odradi kako pise u uputstvu za tvoj modem.
Restartuj ga. Trebalo bi moci .
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... start=1400

Rijesio sam problem druzino.. DNS adrese telecoma nisu bile rucno podesene na mreznoj (wireless) kariti oba racunara..
Pravi problem DHCP koji treba u slucaju mojaTV net/full/premi biti iskljucen zbog stb-a i voip adaptera pa se rucno sve podesava.. pozdrav.. u svakom slucaju hvala vam.. ;)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#3595 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by skafiskafsnjak »

Jedno jednostavno pitanje .

Na poslu imam Adsl, ali samo onaj od 10km, 1gb mjesecno. Kuci koristim ovaj netflat2 .
Mogu na poslu da ukucam moj user i pass, da koristim normalno ?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#3596 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by skafiskafsnjak »

Pa vidi, necu ja da gulim sad aman nesto ... Ali da udjem svaki dan na msn i fb po sat-dva, prekoracit cu onaj limit od 1gb ... Kuci sam probao ovaj od posla, i ide normalno :D znaci nije tacno da su "ukinuli" simultane :D
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3597 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by neo7 »

Znas li ti sta su "simultane" konekcije ?
User avatar
Skream
Posts: 1739
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#3598 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Skream »

Pa ne zna momak ljudi, objasnite mu, ha ja ;)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#3599 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by skafiskafsnjak »

Istovremeno 2 compa ista konekcija ? :D :D :D :D
User avatar
mousstapha
Posts: 4189
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#3600 Re: MojaTv BH telecom

Post by mousstapha »

NTV Hayat pokreće novi kanal čija tematika će generalno biti posvećena muzici iz Hayatove produkcije (Hayat Production) i prema svemu sudeći kanal bi trebao nositi naziv Music TV Hayat. Kanal se trenutno nalazi u testnoj fazi, a prema najavi prvo bi se trebao pojaviti u ponudi BH Telecom Moja TV IPTV usluge.
Source: http://www.teve.ba
Locked