BHT komentatori

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 41006
Joined: 21/05/2012 22:46

#726 Re: BHT komentatori

Post by AmiĐa_Idriz »

REšford :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47412
Joined: 26/02/2004 00:00

#727 Re: BHT komentatori

Post by karanana »

znaci zarotirali su ih. velid ce da place bez lingarda a anel bez vatrenih.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#728 Re: BHT komentatori

Post by Mišo_Kovač »

Krenulo je 90 minuta silovanja "Zbornajom" :evil:
kazo
Posts: 1524
Joined: 08/03/2012 19:57

#729 Re: BHT komentatori

Post by kazo »

Nije los bio :D
mesarkasapin
Posts: 91
Joined: 30/11/2016 13:20

#730 Re: BHT komentatori

Post by mesarkasapin »

Bravo Spaho, svaka čast! Nikad bolje i korektnije nije komentarisao utakmicu. Niti jedan normalan Bosanac i Hercegovac, kao ni Hrvat iz Zagreba mu nemaju šta prigovoriti! Strahovao sam da će Džanković prenositi sa usiljenim navijanjem za Hrvatsku i bojao sam se da ću morati utakmicu gledati preko računara, a to nije to. Još jednom Spahi svaka čast. A ono što dva puta spomenu Akinfejeva mi je bilo super, to se dešava i nasmije me, ali je fakat bio više nego dobar večeras!

EDIT: Nema potrebe za obojenim i velikim slovima!
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#731 Re: BHT komentatori

Post by Mišo_Kovač »

Najbolje bi bilo da je Spahi glas puko odmah u drugoj minuti, da ostatak mora šutjeti. Iritantni kloc :D
User avatar
van Basten
Posts: 7552
Joined: 21/09/2006 02:59

#732 Re: BHT komentatori

Post by van Basten »

Treba razumjeti covjeka, ipak je opet "igrao" produzetke i penale. Poznato je da kod umora dolazi do pada dekocentracije
User avatar
Laertes
Posts: 4283
Joined: 08/01/2015 18:25

#733 Re: BHT komentatori

Post by Laertes »

Jel' se oprašta Akinfeev?
A Derrick Rose? Jel' i on?
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#734 Re: BHT komentatori

Post by Mišo_Kovač »

Opraštaju se Akinfeev i Ignaševič, a možda čak i Akinfeev. Legende Zbornaje :P
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#735 Re: BHT komentatori

Post by cyprus »

Mišo_Kovač wrote:Opraštaju se Akinfeev i Ignaševič, a možda čak i Akinfeev. Legende Zbornaje :P
Akinfeev, Žirkov, Samedov... Možda i Akinfeev (ovako je bilo :-D )

PS Otkud mu da je Samedov igrao na prvenstvu 2008. godine? :-)
kazo
Posts: 1524
Joined: 08/03/2012 19:57

#736 Re: BHT komentatori

Post by kazo »

54. minuta iz igre izašao Samedov.

114. minuta Velid Spaho: Samedov, Samedov, prolazi Samedov :D
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#737 Re: BHT komentatori

Post by Artest »

Hajde sto navija za ove - dreci se i za Široki dok pored njega gori zastava BiH (finale kupa) - ali ne kontam kako se dovede u situaciju da mu pukne glas. Pa zar nemas nimalo profesionalnosti; zar ne znas koji je tvoj prag izdrzljivost?! jok, treba mljet bez prestanka kao da ga placaju po izgovorenoj rijeci. A vecina tih rijeci je ionako agresija na zdrav razum gledalaca. Sto rece @vicius, jedina nam je nada da postane direktor. Ja bi ga poslo na neko ambasadorsko mjesto samo da ga moje usi vise nikad ne cuju.... Moze i u Croejshu, skupa sa Munirom.
Last edited by Artest on 08/07/2018 00:38, edited 1 time in total.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#738 Re: BHT komentatori

Post by Mišo_Kovač »

Ma ne puca mu glas jer navija za nekog, nego zato sto ne zna normalno pricat lik. Dernja se na svakom prijenosu, bez potrebe, konstantno. Na čitavom BHTu da iskombiniraš sve komentatore, ne bi mogao jednog normalnog sastaviti... :-)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41194
Joined: 29/06/2011 23:39

#739 Re: BHT komentatori

Post by dječak sa šibicama »

Gol jeeeeeeee Spaho, a ono stativa Perisica, pa onda evo nisam jedini i Dalic je vec proslavljao gol.

Ili kad kaze "tamo dvadesetak minuta prije kraja niko nece rizikovati" a ovi se i u produzecima poklase za golove.

Dobar je Velid.
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#740 Re: BHT komentatori

Post by cyprus »

Ja ipak moram odat priznanje komentatorima kako u većini slučajeva ubodu o kome je riječ... Npr. kad je gužva u kaznenom, ja tamo rođenu mater ne bih prepozno, a Velid & co. obično jasno i brzo ubodu o čemu je riječ, ko koga vuče, gura, nadskakuje...

Da li komentatori imaju ikakvo drugo pomagalo osim ove slike koju i mi imamo, koje im pomaže da razlikuju igrače?
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 41006
Joined: 21/05/2012 22:46

#741 Re: BHT komentatori

Post by AmiĐa_Idriz »

Ma Spaho je ikona, ja plačem života mi...kako se sjebo kad je Subašić odbranio prvi penal, nije skonto ništa šta se desilo :lol:


Al kad reče "nikako nije dobro u fudbalu imati povrijeđenog golmana" e nemoj srat :lol:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#742 Re: BHT komentatori

Post by mali_milojica »

Kod prvog penala Smolova rece zaspao sam postovani gledaoci :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28548
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#743 Re: BHT komentatori

Post by dale cooper »

AmiĐa_Idriz wrote:Ma Spaho je ikona, ja plačem života mi...kako se sjebo kad je Subašić odbranio prvi penal, nije skonto ništa šta se desilo :lol:


Al kad reče "nikako nije dobro u fudbalu imati povrijeđenog golmana" e nemoj srat :lol:
Jebiga i meni nije bio jasan taj penal, u prvi mah mi se učinilo da se lopta odbila od stativu ili precku. Jel' onaj Rus stvarno pokušao
panjenku da puca? :zoka:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25933
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#744 Re: BHT komentatori

Post by BHF_Manijak »

cyprus wrote:Ja ipak moram odat priznanje komentatorima kako u većini slučajeva ubodu o kome je riječ... Npr. kad je gužva u kaznenom, ja tamo rođenu mater ne bih prepozno, a Velid & co. obično jasno i brzo ubodu o čemu je riječ, ko koga vuče, gura, nadskakuje...

Da li komentatori imaju ikakvo drugo pomagalo osim ove slike koju i mi imamo, koje im pomaže da razlikuju igrače?
Pa uzivo je vrlo lahko, bez obzira na situaciju i guzvu. Bio korner ili nesto drugo, imas dobar pregled i dobru poziciju i u 95% situacija ako pratis mozes vidjeti ko je izbio, dao gol, dobio duel itd...

Iz studija kad rade tj. preko tv-a kad i sami gledaju ne znam odgovor, nisam radio. :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73180
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#745 Re: BHT komentatori

Post by Velkoski »

cyprus wrote:Ja ipak moram odat priznanje komentatorima kako u većini slučajeva ubodu o kome je riječ... Npr. kad je gužva u kaznenom, ja tamo rođenu mater ne bih prepozno, a Velid & co. obično jasno i brzo ubodu o čemu je riječ, ko koga vuče, gura, nadskakuje...

Da li komentatori imaju ikakvo drugo pomagalo osim ove slike koju i mi imamo, koje im pomaže da razlikuju igrače?
ne
User avatar
dale cooper
Posts: 28548
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#746 Re: BHT komentatori

Post by dale cooper »

Hoće li ovi levati iz BHRT-a poslati koga da prenosi uživo polufinala ili makar finale?
User avatar
spree
Posts: 7965
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#747 Re: BHT komentatori

Post by spree »

ma idu dzankovic i spaho da zajedno rade engleska v hrvatska :mrgreen:
User avatar
Riddle
Posts: 8202
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#748 Re: BHT komentatori

Post by Riddle »

Ne zna glas kontrolisati nikako, svaku petu mu hvatas u zadnjih 10 minuta. :lol:

Ja cu ga uvijek pamtiti po onoj noci proslave plasmana repke na SP kad poce zadavati u Titovoj :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59017
Joined: 03/08/2010 19:04

#749 Re: BHT komentatori

Post by kakavdanakneiskustvu »

cyprus wrote:Ja ipak moram odat priznanje komentatorima kako u većini slučajeva ubodu o kome je riječ... Npr. kad je gužva u kaznenom, ja tamo rođenu mater ne bih prepozno, a Velid & co. obično jasno i brzo ubodu o čemu je riječ, ko koga vuče, gura, nadskakuje...

Da li komentatori imaju ikakvo drugo pomagalo osim ove slike koju i mi imamo, koje im pomaže da razlikuju igrače?

to mu je posao,da zna sve o igracima,njemu osobito o fudbalerima,ne kosarkasima,atleticarima
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#750 Re: BHT komentatori

Post by uglavnomja »

kakavdanakneiskustvu wrote:
cyprus wrote:Ja ipak moram odat priznanje komentatorima kako u većini slučajeva ubodu o kome je riječ... Npr. kad je gužva u kaznenom, ja tamo rođenu mater ne bih prepozno, a Velid & co. obično jasno i brzo ubodu o čemu je riječ, ko koga vuče, gura, nadskakuje...

Da li komentatori imaju ikakvo drugo pomagalo osim ove slike koju i mi imamo, koje im pomaže da razlikuju igrače?

to mu je posao,da zna sve o igracima,njemu osobito o fudbalerima,ne kosarkasima,atleticarima

ne zna on nista, nije on marijan :D

zato google, eurosport, fis, fifa i ostale web stranice sve serviraju na gotovs, samo klik


najbolji primjer je skijanje, fis stranica (skijanje kao precizna sportska disciplina ono desetinke sekunde)
sve je je tu, rezultati izadju prije nego skijas stigne na cilj na tv-u, imas uporedni pregled i razlike izmedju njih, i recimo u ski skokovima imas u tabeli apsolutno sve, koeficijent vjetra, ocjenu svakog sudije, prethodne skokove, zbitove ... i jos ako kliknes u ime sportiste dobijes sve o njemu, privatno, profesionalno, oprema ... e sad traceve vjerovatno sam skuplja :oops:

moguce da sportski novinari dobiju nesto vise, ne znam. ali i ovo je sasvim dovoljno za svakog dumija da moze ispuniti prenos


a velidov problem (i vecina ostalih ima taj isti problem, ali on prednjaci) je sto mu niko nije objasnio koncepciju tv prenosa. :roll: a ni sta znaci glagol komentarisati
za njega je primaran cilj pricati 45 ili koliko vec minuta, on spremi materijala da toliko prica i najvaznije da ne smije biti tisina ni jedan milioniti dio nanosekunde :cry:
sekundarno je pracenje samog dogadjaja i ako se desi nesto, sto mu ne promakne, onda prekida primarno citanje besmislenih baljezgarija da kaze pokoju o samom dogadaju, uz izvjestaceno urlanje, ponavljanje doskocia, nadimaka ...

i naravno u to sve udrobi svoje parapsiholoske sposobnosti da zna sta je ko mislio
i jos dodaje svoje trenersko-strucne savjete
:run:


mislim lakse je podnijeti ocito navijanje protiv moje ekipe jednog profesionalnog komentatora koji cini prenos kompletnim nego besmisleno baljezganje baljezganje "mog" novinara
Locked