BH telekom privatizacija

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderators: ExNihilo, anex

Post Reply
klixober

#1 BH telekom privatizacija

Post by klixober » 16/10/2007 14:40

Sta mislite ko ce kupiti BH telekom? Ja bih najvise volio da to bude njemacki ili austrijski telekom.Konkurentnost bi porasla,usluge se poboljsale,tarife snizile,a cijene dionica bi skocile 100%.

Skyfox

Post by Skyfox » 16/10/2007 18:47

Danas sam cuo da im je vrijednost dionica sada u opadanju...

Ko god dode mislim da ne moze biti gori od ovih hahara...

Citizen-X

Post by Citizen-X » 16/10/2007 19:01

Skyfox wrote:Danas sam cuo da im je vrijednost dionica sada u opadanju...

Nisam se ukljucivao ni na jednu temu o BH telekomu ali evo ovako da ti kazem - znas sigurno sta je i ko je Vodafone.

To je "strasni" telekom provajder koji je meni jedno cirka brat bratu 10 eura drpio onako bez ikakvog razloga pokusavajuci da nazovem a ni avaza ni habera s druge strane zice - al - naplaceno - uredno. Naplacena prva minuta svejedno pricao 10 sekundi ili 30sek. Da ne pricam o zajebavanjima sa hocu necu prijemom i baringom u roamingu.

Da ga promijenim? Ne mogu vec mi je registrovan broj u kompaniji gdje radim i ne da mi se zajebavat sa prijavom novog broja.

Vjeruj mi sefe, decko, momce, covjece da ima hahara i u EU - i vjeruj mi na rijec - da sto ti vise te "drage i toliko zeljene EU" bude u kuci i blizu da ces samo vise siromasit' - ko sto uglavnom i dozivljavas - ako ne ti - onda si sreckovic ali glavnina BH stanovnistva da.

EU odgovara da se bespravno sijece suma u BIH jer austrijsko-italijanski konglomerati za preradu drveta i namjestaja imaju presutni dogovor o izvozu najboljeg drveta iz BIH za bagatelu.

Zato decko, sefe, sahu, kralju - ces da gledas poplave po BIH jerbo suma nije u stanju da upije svu kolicinu padalina.

Ista ce ti bit hahara decko moj kad dodje EU "brand" - samo mozda - skuplja - sto zivcima sto parama.

Pozdrav!

klixober

Post by klixober » 16/10/2007 19:18

Ako ce icije dionice rasti,onda ce rasti bh telekoma jer je to najprofitabilnija kompanija u BiH.Evo primjer u Hrvatskoj,dionice njihovog telekoma zbog privatizacije biljeze rekorde.Slicno ce biti i kod nas kada bh telekom bude privatiziran.Mene vise zanima koji ce telekom kupiti BH jer zaostajemo u svim pogledima za ostatkom Evrope sto se tice telekomunikacija.Napokon cemo dobijati besplatne mobitele prilikom kupovanja kartice,sms i mms ce biti puno jeftinije,a i internet preko mobitela.

Skyfox

Post by Skyfox » 16/10/2007 19:34

Citizen-X wrote:

Nisam se ukljucivao ni na jednu temu o BH telekomu ali evo ovako da ti kazem - znas sigurno sta je i ko je Vodafone.

To je "strasni" telekom provajder koji je meni jedno cirka brat bratu 10 eura drpio onako bez ikakvog razloga pokusavajuci da nazovem a ni avaza ni habera s druge strane zice - al - naplaceno - uredno. Naplacena prva minuta svejedno pricao 10 sekundi ili 30sek. Da ne pricam o zajebavanjima sa hocu necu prijemom i baringom u roamingu.

Da ga promijenim? Ne mogu vec mi je registrovan broj u kompaniji gdje radim i ne da mi se zajebavat sa prijavom novog broja.

Vjeruj mi sefe, decko, momce, covjece da ima hahara i u EU - i vjeruj mi na rijec - da sto ti vise te "drage i toliko zeljene EU" bude u kuci i blizu da ces samo vise siromasit' - ko sto uglavnom i dozivljavas - ako ne ti - onda si sreckovic ali glavnina BH stanovnistva da.

EU odgovara da se bespravno sijece suma u BIH jer austrijsko-italijanski konglomerati za preradu drveta i namjestaja imaju presutni dogovor o izvozu najboljeg drveta iz BIH za bagatelu.

Zato decko, sefe, sahu, kralju - ces da gledas poplave po BIH jerbo suma nije u stanju da upije svu kolicinu padalina.

Ista ce ti bit hahara decko moj kad dodje EU "brand" - samo mozda - skuplja - sto zivcima sto parama.

Pozdrav!
Super ti je komentar (bez sarkazma).
Dozivio sam da vidim kako je ta privatizacija dosla u Hrvatsku i kako se sve desavalo otprilike kako si ti to opisao. Vjerovatnost je da ce se taj scenarij ponoviti i kod nas.
Ali ja vise NEMOGU a da ne reagujem na ovu pljacku koja se desava sada! I reagovat cu svaki put kad platim nesto sto nisam trebao. Hoce li nam biti bolje ili nece neznam! Poenta je da nije dobro ni sad!

Moj sahu :wink:

PS
bez obzira da li si na neki nacin povezan sa Telecomom bilo poslovno ili preko nekog, opet uvazavam tvoj stav!

interwal

Post by interwal » 16/10/2007 21:16

Uz rizik da me optuže za nešto po ličnom izboru...

Čini mi se da je Katica zagovarao neku uzajamnu privatizaciju BHT i Telekoma Slovenije, po kojoj bi BHT kupio 51% Tel. Slovenije, a oni bi kupili 51% BHTelekoma tako da bi oba telekoma bila "privatizovana" a opet nebi bili prodani nekom od euro giganata, tako da bi profit i dalje išao državi a ne u privatne džepove.

Ovakva privatizacija mi zvuči najbolje po državu, a ako sam u pravu znači da nema nikakve šanse da se desi nešto slično nego će bh Telecom biti prodat nekome za pare koje bi ta firma iz svog profita isplatila za 10tak godina.

Mahalac

Post by Mahalac » 16/10/2007 21:24

Zbog milijarde direktnih i indirektnih razloga dan prodaje BH telecoma ce za mene biti jedan od najsretnijih dana nase buducnosti 8-)

newone

Post by newone » 18/10/2007 08:47

interwal wrote:Uz rizik da me optuže za nešto po ličnom izboru...

Čini mi se da je Katica zagovarao neku uzajamnu privatizaciju BHT i Telekoma Slovenije, po kojoj bi BHT kupio 51% Tel. Slovenije, a oni bi kupili 51% BHTelekoma tako da bi oba telekoma bila "privatizovana" a opet nebi bili prodani nekom od euro giganata, tako da bi profit i dalje išao državi a ne u privatne džepove.

Ovakva privatizacija mi zvuči najbolje po državu, a ako sam u pravu znači da nema nikakve šanse da se desi nešto slično nego će bh Telecom biti prodat nekome za pare koje bi ta firma iz svog profita isplatila za 10tak godina.

Nikakve domace privatizacije ili tzv. uzajamne nece pomoci da se izgradi vec zestoko zaostala infrastruktura telecoma BiH. Ovo bi bio nacin da oni koji sada hapaju lovu samo nastave da hapaju i dalje. Jedino kupovina od strane velikog telekoma sa milionima predplatnika sirom svijeta kao recimo Vodafona ili T-mobilea ce omoguciti normalan tehnicko-tehnoloski razvoj infrastrukture telekoma i hvatanja svijetskih trendova i standarda kao i cijena usluga.
I za napomenu neupucenima, nakon znacajnog povecanja cijena Hrvatskog Telekoma nakon privatizacije i kupovine od strane T-Mobilea, koje su bile neophodne zbog neodgodivog ulaganja u zaostalu infrastrukturu, cijene su pale. Danas T-Mobile u Hrvatskoj nudi besplatno mobitele srednje i nize klase i neke doplate za mobitele iz visoke klase, besplatne minute vikendima i drzavnim praznicima, a uskoro besplatne minute za vecernje i nocne sate kao i besplatne poruke.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 18/10/2007 09:04

Samo se nadam da će im nakon privatizacije smanjiti plate, posto je Katica ima o 15k, kazu da inzinjeri imaju po 4-5k i slično. Prvo što se tamo zapošljava po stranačkoj i rodbinskoj liniji, plate sami sebi kroje (ne povećaju platu, ali povećaju vrijednost boda-isto sranje)...
Isto tako se nadam da ce broj zaposlenika svesti na razumnu mjeru, otpustiti višak koji se tamo učahurio i uživa u sigurnosti rodbisko-stranačkih lobija i ostalih sranja.
Nešto je trulo u BH Telekomu.

newone

Post by newone » 18/10/2007 09:04

Citizen-X wrote:

Pozdrav!

Ne mogu da shvatim na koji si nacin vezan svojim vlastitim mobitelom za kompaniju ukoliko ti jedino kompanija nije dala mobitel koji je u njenom vlasnistvu za poslovne svrhe pa si prekoracio dozvoljeni limit i naravno onda su od tebe zahtijevali da snosis taj trosak iz svog djepa.
I sam sam bio godinama predplatnik jednog stranog providera i dobro znam koje su sve prednosti toga u odnosu sta nam ovdje BH Telekom nudi. Znaci za $60 mjesecno sam imao 650 minuta razgovora uracunato u navedenu cijenu, besplatne razgovore od sedam navece do sedam ujutro, besplatne razgovore tokom vikenda i drzavnih praznika, besplatne SMS poruke i to neogranicen broj, besplatan Nokia mobitel, besplatan ID caller, i da sam htio za dodatnih $5 mogao sam provjeravati svoj mail box, uzivati u chatu i downloadovati do 15 mp3 naslova mjesecno. Za $100 , a to je po danasnjem tecaju 137km, mogao sam imati neograniceno koristenje svih servisa.

newone

Post by newone » 18/10/2007 09:13

chuchumbamayumbe wrote:Samo se nadam da će im nakon privatizacije smanjiti plate, posto je Katica ima o 15k, kazu da inzinjeri imaju po 4-5k i slično. Prvo što se tamo zapošljava po stranačkoj i rodbinskoj liniji, plate sami sebi kroje (ne povećaju platu, ali povećaju vrijednost boda-isto sranje)...
Isto tako se nadam da ce broj zaposlenika svesti na razumnu mjeru, otpustiti višak koji se tamo učahurio i uživa u sigurnosti rodbisko-stranačkih lobija i ostalih sranja.
Svjetski Telekomi uopste ne uposljavaju inzenjere. Ukoliko imaju R&D onda su tamo inzenjeri i ti inzenjeri tamo rade zestoko i zarade svoje plate. Monogi svjetski Telekomi uposljavaju na contract the third party engineering company da im razviju mrezu ili neki specifican feature ili da im odrzavaju mrezu jer tako smanjuju troskove poslovanja bez obaveze da stalno imaju zaposlene inzenjere i placaju im i za periode ciste ekspoatacije mreze.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 18/10/2007 09:17

newone wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Samo se nadam da će im nakon privatizacije smanjiti plate, posto je Katica ima o 15k, kazu da inzinjeri imaju po 4-5k i slično. Prvo što se tamo zapošljava po stranačkoj i rodbinskoj liniji, plate sami sebi kroje (ne povećaju platu, ali povećaju vrijednost boda-isto sranje)...
Svjetski Telekomi uopste ne uposljavaju inzenjere. Ukoliko imaju R&D onda su tamo inzenjeri i ti inzenjeri tamo rade zestoko i zarade svoje plate. Monogi svjetski Telekomi uposljavaju na contract the third party engineering company da im razviju mrezu ili neki specifican feature ili da im odrzavaju mrezu jer tako smanjuju troskove poslovanja bez obaveze da stalno imaju zaposlene inzenjere i placaju im i za periode ciste ekspoatacije mreze.
To što si ti napisao ispade slično onome što sam i ja napisao, samo što si ti to pojasnio mnogo stručnije. U svakom slučaju, BH Telecom zaostaje podobrano u svakom aspektu, uprkos visokim platama, visokim prihodima i svemu što im ide na ruku.
Kao što rekoh, nešto tamo tukne, žestoko!

Black swan

Post by Black swan » 18/10/2007 09:21

ja nikakve koristi od telekoma...

a oni tolike plaće primaju... kakvi su nam seljaci dolazili instalirati adsl

još te vrijeđa...bukvalno te vrijeđa a nema tri zuba u glavi

državna firma koja meni ništa nije dala... vala nek propadne dabogda ih sve otpustili...

ali đaba... oni će se opet negdje uvaliti :roll: :(

ins

Post by ins » 18/10/2007 09:36

newone wrote: Nikakve domace privatizacije ili tzv. uzajamne nece pomoci da se izgradi vec zestoko zaostala infrastruktura telecoma BiH.
Odakle ti ovo? Od kada je BHT u problemima sa infrastrukturom? Koja je napravljena od 1996 na ovamo, sa mrezom optickih kablova uzduz i poprijeko BiH i sa jedno 90% digitalnih centrala! Potpuno ti je netacan navod! :x
Problem BHT je u losoj usluzi, u nefleksibilnosti koja je zasnovana na monopolskom polozaju, a ne na tehnologiji. Ko radi sa BHT zna da bilo kakve pare ( to doslovno!)i implementacija tehnologije njima nisu nikakav problem, njih koci procedura javnih nabavki i jednostavno nedostatak potrebe da pruze vise usluga...

TareSA

Post by TareSA » 18/10/2007 09:55

komi wrote:ja nikakve koristi od telekoma...

a oni tolike plaće primaju... kakvi su nam seljaci dolazili instalirati adsl

još te vrijeđa...bukvalno te vrijeđa a nema tri zuba u glavi

državna firma koja meni ništa nije dala... vala nek propadne dabogda ih sve otpustili...

ali đaba... oni će se opet negdje uvaliti :roll: :(
Ja ne znam kakve ti krezave ljude spominjes, a ako i jesu hoces da kazes da su samo seljaci krezavi, ne kazem da nisu, al ti koji su ti dolazili su iskljucivo monteri koji su tu uglavnom od prije rata i sta sad treba otpustiti ljude zato sto nemaju para da sebi priuste zube, nisu njima neke plate, sta si ti ocekivao da ce ti doci Hamdo Katica u armanijevom odjelu da ti instalira ADSL, takav posao ako te zanima i u HR odradjuju upravo ljudi kao sto su i kod nas (iskustvo)...
Ili mozda kontas da isti ti inzenjeri koji vavodno imaju platu 4.000-5.000 KM montiraju adsl??
Ne kontam - koja plitkosti :x

mahalas505

Post by mahalas505 » 18/10/2007 10:05

Ako i treba da bude privatizacija, najbolje bi to bilo da uradi neki telecom iz skandinavskih zemalja, jer ipak oni su puno bolji od austrijskih ili njemackih. Gdje je god dosao austrijski kapital, nije se bas to mjesto previse proslavilo. Navodim samo primjere ovih nasih privatizovanih cementara ili pak elektroprivrede makedonije.

Black swan

Post by Black swan » 18/10/2007 10:07

u mojoj kući u mojoj sobi me plitak seljak vrijeđa uvjeravajući me u nešto u što sam 100% siguran da nije tako...

kad čovjek tri progovori možeš procijeniti ko je i šta je

a što je s onim da je mušterija uvijek u pravu?

prvo čekaš mesec
pa te onda vozaju za modem
pa te uvjeravaju da ti telefon nije ok a nova centrala novi broj...
i na kraju ti posalju 2 seljaka kojima ti moraš pomagati da te prikopčaju na net a njima je to posao..

i još te vrijeđa jarane ti imaš fakultet možeš li shvatiti da je to tako i tako (a nije 100%)

SVE POSLATI NA BIRO :oops:

laka

Post by laka » 18/10/2007 10:10

@ins: slazem se, ocito znas o cemu pricas

BH Telecom-u mozete prigovorit vjerovatno mnogo toga ali da ima zastarjelu infrastrukturu nikako.
Telekom Srpske, kupio je Telecom Srbije, koji je sto se tehnologije tice daleko, daleko iza BH Telecoma. Totalno su ih sredili Talijani koji su onomad kupili Telecom Srbije pa ga prodali nazad drzavi, hahaha...

@newone: NE LUPETAJ !

..."T-Mobile daje mobilne aparate dzaba" - nemoj biti smjesan, gdje je tu ekonomska racunica, niti jedan telecom operator ne daje nista dzaba nigdje u svijetu. Jedino je BH Telecom tu presedan jer je prodavao Siemens A31 za 1 KM, hahahah. Isto bi se prodavao da su stavili cijenu 20 KM. Koja je tu racunica?
T-COM je nakon privatizacije jos uvijek jedan od najskupljih operatora u Hr, i uz to su zakljucali sahtove... ako vam je jasno o cemu pricam.. a nije sigurno...

@komi, @ ch...nesto: NE LUPETAJTE! Plate u Telecom-u su vrlo dobre ali cifre koje spominjes, hahaha, ma smjesno... Koliko ima sekretarica u MVP/MIP znas li to?
Komi, nek propadne, nek svi dobiju otkaz! Ma bravo majstore tako i treba, svaka cast. Otkud ovako negativan stav! I sta ces ti dobiti s tim osim sto ce ti mozda jaran koji je do sad radio u Telecom-u i koji te plaho zivcira , nakon privatizacije bit socijalni slucaj.

Na kraju, kad N. Brankovic proda BH Telecom, i uzme za sebe milion ili dva, i mi obicni smrtnici budemo placali za 0,000...9 kpf manje racune nego do sada, kad nam pare od prihoda Telecoma bude brojao Hans, kad zaposlenim budu dodavali jos vece namete na placu, kako bi popunili prazan drzavni budzet da bi platili doktore, prosvjetne radnike, penzionere, zastuonike u svim gornjim donjim srednjim domovima svih parlamenata, jer vise nece biti kompanija sa vecinskim drzavnim vlasnistvom....mislite da ce nam biti bolje... ma ni u ludilu... vi cete za kratko biti sretniji...

sta da vam kazem, umjesto sto palamudite bezveze, MRS STOKO NA IZBORE i trazite rjesneje svojih problema tamo gdje treba, glasajte ko i do sad za boljitak nase zajendice.....

fantom slobode

Post by fantom slobode » 18/10/2007 10:20

interwal wrote:Uz rizik da me optuže za nešto po ličnom izboru...

Da sjecam se tog prijedloga od strane Slovenaca, lijepo dosli ljudi i ponudili taj projekat i zajednicki ulazak na Kosovo.Mislim da je to najbolja varijanta, a ne znam da li ste primjetili da je Avaz poceo da prica price kako neki ne zele da prodaju BHtelecom zbog svojih licnih interesa, pocela je kampanja za one koji zele da ga prodaju iz svojih opet naravno licnih interesa :-D :-D :-D A neko spomenu super EU providere, ti isto hapaju kao nasi, neam tu neke razlike i tu se javljaju minute razgovora koje niko nije vodio:)

Black swan

Post by Black swan » 18/10/2007 10:22

>>>>mozda jaran koji je do sad radio u Telecom-u i koji te plaho zivcira , nakon privatizacije bit socijalni slucaj.

:lol: :lol: :lol: :lol:

ko bi gori sad je doli

a ko doli doli i osta :lol: :lol:

nemam jarana u telekomu sva sreća ili nažalost zavisi kako se gleda

ali ih mrzim zbog LIMITA internet downloada :x zbog nepoštenog načina pri zapošljavanju

na kraju krajeva država je najgori vlasnik... sve treba privatizovati

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 18/10/2007 10:49

Znam ja da raja koja radi u BH Telekomu prati forum, iz prve ruke.
Naravno da bih i ja hvalio ruku koja me hrani.
I znam da je za sve probleme u BH Telekomu kriv zakon o javnim nabavkama (sto donekle i jeste tacno), ali je to samo dio problema.
Najveci problem je u menadzmentu. BH Telecom nema nikakvu strategiju ni viziju razvoja. Sve se radi na "hooo-ruk", od danas do sutra.
Njihov problem je i monopolisticka pozicija u koju su uljuljkani i misle da im niko nista ne moze. A moze. Znam hipter raje koja je presla na Mtel i Eronet, upravo zbog pogodnosti koje oni nude. Ja licno vise ne koristim BH Telecom za pozive vani nego preko kartice, T3 i dodje me jeftinije 3 puta minimum. Znam da tu i BHT ima tala, ali im je na taj nacin profit znatno manji.
BH Telecom je jos uvijek drzavna firma, a vecina ljudi se tamo zaposli lafo preko konkursa, za koje se unaprijed zna ko ce biti primljen.
Najvaznije je biti stranacki dobar stranacki kadar da bi se napredovalo, odlazak na dzumu je itekako pohvalan, a organizovanje iftara je za svakoga dobrodoslo. Nemoj se praviti da u BH Telecomu ne postoje interni konkursi za zaposljavanje, preko kojih se zaposlenje dobijaju djeca radnika BH Telecoma, a mnoga pamtenija, perspektivinija ili sta vec ne ostaju nezaposlena? Nemoj mi reci da se plate u BH Telekomu ne povecavaju na hinjski nacin da se samo poveca vrijednost boda, pa lafo, eto, nije se povecala plata nego vrijednost boda? Ko koga tu zajebava?
Ja ima jarana u BH Telekomu, zelim im svako dobro i drago mi je da su uspjeli da se tamo uguraju, volio bih kada bih i ja mogao, ali ne mogu. Mozda da ima debelu vezu, mozda bi i moglo.
Plate u MVP me ne interesuju jer u konkretnom slucaju pricamo o BH Telekomu. BTW, znas li ti koliki je doplatak za djecju zastitu, kolika je invalidnina, kolika je prosjecna penzija?!
Sram vas bilo, ali nicija nije do zore gorila...

newone

Post by newone » 18/10/2007 10:56

ins wrote:
newone wrote: Nikakve domace privatizacije ili tzv. uzajamne nece pomoci da se izgradi vec zestoko zaostala infrastruktura telecoma BiH.
Odakle ti ovo? Od kada je BHT u problemima sa infrastrukturom? Koja je napravljena od 1996 na ovamo, sa mrezom optickih kablova uzduz i poprijeko BiH i sa jedno 90% digitalnih centrala! Potpuno ti je netacan navod! :x
Problem BHT je u losoj usluzi, u nefleksibilnosti koja je zasnovana na monopolskom polozaju, a ne na tehnologiji. Ko radi sa BHT zna da bilo kakve pare ( to doslovno!)i implementacija tehnologije njima nisu nikakav problem, njih koci procedura javnih nabavki i jednostavno nedostatak potrebe da pruze vise usluga...
Gdje nam je G3 mreza, sta sa Fios tehnologijom,......?????

newone

Post by newone » 18/10/2007 11:04

laka wrote:@ins: slazem se, ocito znas o cemu pricas

BH Telecom-u mozete prigovorit vjerovatno mnogo toga ali da ima zastarjelu infrastrukturu nikako.
Telekom Srpske, kupio je Telecom Srbije, koji je sto se tehnologije tice daleko, daleko iza BH Telecoma. Totalno su ih sredili Talijani koji su onomad kupili Telecom Srbije pa ga prodali nazad drzavi, hahaha...

..."T-Mobile daje mobilne aparate dzaba" - nemoj biti smjesan, gdje je tu ekonomska racunica, niti jedan telecom operator ne daje nista dzaba nigdje u svijetu. Jedino je BH Telecom tu presedan jer je prodavao Siemens A31 za 1 KM, hahahah. Isto bi se prodavao da su stavili cijenu 20 KM. Koja je tu racunica?
T-COM je nakon privatizacije jos uvijek jedan od najskupljih operatora u Hr, i uz to su zakljucali sahtove... ako vam je jasno o cemu pricam.. a nije sigurno...

@komi, @ ch...nesto: NE LUPETAJTE! Plate u Telecom-u su vrlo dobre ali cifre koje spominjes, hahaha, ma smjesno... Koliko ima sekretarica u MVP/MIP znas li to?
Komi, nek propadne, nek svi dobiju otkaz! Ma bravo majstore tako i treba, svaka cast. Otkud ovako negativan stav! I sta ces ti dobiti s tim osim sto ce ti mozda jaran koji je do sad radio u Telecom-u i koji te plaho zivcira , nakon privatizacije bit socijalni slucaj.

Na kraju, kad N. Brankovic proda BH Telecom, i uzme za sebe milion ili dva, i mi obicni smrtnici budemo placali za 0,000...9 kpf manje racune nego do sada, kad nam pare od prihoda Telecoma bude brojao Hans, kad zaposlenim budu dodavali jos vece namete na placu, kako bi popunili prazan drzavni budzet da bi platili doktore, prosvjetne radnike, penzionere, zastuonike u svim gornjim donjim srednjim domovima svih parlamenata, jer vise nece biti kompanija sa vecinskim drzavnim vlasnistvom....mislite da ce nam biti bolje... ma ni u ludilu... vi cete za kratko biti sretniji...

sta da vam kazem, umjesto sto palamudite bezveze, MRS STOKO NA IZBORE i trazite rjesneje svojih problema tamo gdje treba, glasajte ko i do sad za boljitak nase zajendice.....

Laka izadji malo iz Bosne ili BH Telekoma pa onda tvrdi ono sto tvrdis ovdje. I ne poredi BH Telekom sa onim iz Srpske ili Srbije jer nam to ne trebaju i ne smiju biti parametri kako jedan savremeni telekom treba da funkcionise. Otidji na web site Telekoma Hrvatske pa pogledaj malo cijene paketa i sta sve nude. Da u normalnom svijetu dijele mobitele besplatno i da je sve sto sam gore naveo istinito otidji na web site mog providera i ako znas Engleski vidjeces da nista nisam lagao a web site je:
http://www.verizon.com
Ovo je Britanski Vodafon u Americi.

baustelac

Post by baustelac » 18/10/2007 11:08

I ja sam imao lose misljenje o nasem telekomu (imam i sada) dok nisam dosao u "idealnu Europu". Ali sada kad sam ovdje, vidim da su nasi male mace spram Nijemaca. Zato kazem, neka nama naseg telekoma sto duze jer kad dodje stranac, mozda hoce biti bolja usluga, mada cisto sumnjam jer tesko nas narod dovesti u suru, ali ce ista usluga sto sada imamo puno vise kostati.

Cinjenica je da je telefon potreba i da je to kod nas jeftino skoro pa dzaba dok je internet kod nas jos uvijek luksuz. Ima dialaup koji je poprilicno jeftin i moze zadovoljiti neke osnovne potrebe. ADSL jeste poskup ali je to i normalno, jer se moraju prvo zaraditi pare da bi se prosirila mreza pa da pojeftini. Imate primjer pocetka mobilne telefonije i interneta u bih, koje paprene cijene su tada bile. Isto je tako i ovdje, sve sto je novo u pocetku je skupo i s vremenom ide dole.

Evo na primjeru njemacke. Ako hoces da imas telefon i internet, prisiljen si da placas minimalno 50 eura mjesecno jer ti ponudi paket. Za godinu dvije isti taj paket je za nove musterije jeftiniji ali ti imas ugovor po kojem placas onih 50 eura. Kad istekne ugovor opet pojavi se nesto novo, pa tako da si opet na 50 eura mjesecno i tako u nedogled.

Evo npr. ja necu paket, hocu samo telefon. Moze, ali 15 eura mjesecno kosta samo sto imam telefon, nijedna besplatna minuta nije ukljucena! Hocu DSL, opet dodatnih 30 eura, nema jeftinije! Kako god okrenes 50 eura mjesecno.

Hocu samo da kazem, mozda ce se usluge malo popraviti ali nece biti nista jeftinije ali ce zato dosta raje ostati bez posla. Sad ce neko reci neka ostanu i onako su po rodjackoj liniji. Ok, ali ko se uvalio po rodjackoj liniji, opet ce se negdje uvaliti tako da obican narod opet pusi!

Ponavljam, neka nama naseg telekoma, nije sjajan ali imamo vise koristi od njega nego sto cemo imati kad dodje stranac

didgeridoo

Post by didgeridoo » 18/10/2007 11:11

newone wrote:
laka wrote:@ins: slazem se, ocito znas o cemu pricas

Laka izadji malo iz Bosne ili BH Telekoma pa onda tvrdi ono sto tvrdis ovdje. I ne poredi BH Telekom sa onim iz Srpske ili Srbije jer nam to ne trebaju i ne smiju biti parametri kako jedan savremeni telekom treba da funkcionise. Otidji na web site Telekoma Hrvatske pa pogledaj malo cijene paketa i sta sve nude. Da u normalnom svijetu dijele mobitele besplatno i da je sve sto sam gore naveo istinito otidji na web site mog providera i ako znas Engleski vidjeces da nista nisam lagao a web site je:
http://www.verizon.com
Ovo je Britanski Vodafon u Americi.
najlakse je palamuditi preko bare.
vrati se bolan ovamo pa mijenjaj situaciju.

Post Reply