Bezeni, fontane ...

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
Murisno1

Bezeni, fontane ...

Post by Murisno1 » 29/05/2007 09:17

Vozdra mala raja .. :)
Već sam neko vrijeme zagrijan da napravim sebi neku vodenu zafrkanciju kod kuće, neku fontanicu ono .. prirodnog izgleda .. sa kameenjem ovo, ono ... ništa lavovi da pljuju vodu ili patuljci i djeca neka da pišaju itd :D

Ti fazoni s vodom čuda čine, brate .. za opuštanje, odmaranje, spavanje :D

Imam jedno perfektno mjesto za neku fontanu u dvorištu ... ili čak bazen manji .. al nemam sad nekih para da to plaćam nekom da mi pravi ..
Skoro sam sam sebi pravio kamin i ispalo mi je extra .. pa kontam možda i ovo da probam napraviti .. nije valjda tolika mudrolija :)

jel to ko kad probo .. jel vidio da je ko pravio ???

Murisno1

Post by Murisno1 » 29/05/2007 09:25

a vela havle :-)

Skyfox

Post by Skyfox » 29/05/2007 09:35

How To Make A Fountain

Choose a location
Make sure there are no electricity, gas, water or cable lines running around or beneath your area
If you are making a spraying fountain, make sure you are in a wind-free area
Design the fountain
If the fountain uses electricity, locate the source and how to connect to it
Get a permit from the city to build your fountain
Understand how much you want to spend and make sure your design fits your budget
Decide whether your pool should have plants or animals
If you have a fountain for people to play in, make sure it does not have too much water to prevent drowning

Image

http://library.thinkquest.org/05aug/01008/makeafountain.html

http://www.samsvojmajstor.com/

Javi kako je ispalo ;-)

Murisno1

Post by Murisno1 » 29/05/2007 10:02

eh ovako nešto ..
malo sam pročačko po ovm sam svoj majstor

Image
ne bi ovo trebalo biti teško za napraviti :)

Skyfox

Post by Skyfox » 29/05/2007 10:06

Neznam jel' neko vidio onaj mali slap pred ulazom u Colu, cca 2m slijeva se niz prirodno kamenje okruzen boricima... Ako ikad budem imao vrt :)

Murisno1

Post by Murisno1 » 29/05/2007 11:56

i ovo izgleda jednostavno za napraviti, a i lijepo je :)

Image

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 29/05/2007 12:17

Ovo zadnje se i meni svidja. I ja o istim stvarima razmisljam, i striktno vjerujem u ideju sam svoj majstor, jer poseban je osjecaj kad si ti to napravio svojim rukama, to je automatski i uspomena i dio tebe..
Sve ti zavisi od mjesta kakvo je, da li je skroz ravno ili imas malo nagiba ili i ovo i ono, ma da se tu hrpa stvari iskombinovati a da ne bude kič nego pismeno za stat i gledat, a vala da se puno para i ne potrosi...

ako sta napravis obavezno postiraj

[email protected]

Post by [email protected] » 29/05/2007 13:27

@Murisno1
Ja sam neki dan isla do jedne cvjecare i vidjela par prijedloga za fontanu.
Iskreno, za male pare mozes sebi srediti fontanu da ti svi zavide. Jednu fontanu koju sam vidjela je napravljena tako sto je cup iskoristen da voda kroz njega tece... ostale detalje okolo je najbolje da sam skontas jer onda budi siguran da niko nece imati istu fontanu kao ti.
Ja volim fontane sa kamenjem, cvijecem okolo, da nije sve u potpunosti ravno (pojedini hoce da je sve "perfektno" a na kraju ispadne pravo ruzno i neprirodno)... ako imas kakav brezuljak ispred kuce iskoristi to kao mjesto za svoju fontanu.

malamaca

Post by malamaca » 29/05/2007 13:32

Mi napravili u basti potok u kaskadama, dovukljali kamenja s Darive za potoka a s Barica stjencinu iz koje kao izvire voda, kupili pumpu, nije komplikovano... a stimung je pravi, ne bih se mrdala iz basce :)

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 29/05/2007 13:32

[email protected] wrote:@Murisno1
Ja sam neki dan isla do jedne cvjecare i vidjela par prijedloga za fontanu.
Iskreno, za male pare mozes sebi srediti fontanu da ti svi zavide. Jednu fontanu koju sam vidjela je napravljena tako sto je cup iskoristen da voda kroz njega tece... ostale detalje okolo je najbolje da sam skontas jer onda budi siguran da niko nece imati istu fontanu kao ti.

Jel ovo mora ovako ljudi dragi? :-? :sad: :roll:
Jel moze čovjek uzivati u uzivanju a ne uzivati zapravo u zavisti drugoga :? Ili samo uzivamo u onome u čemu "treba da se uziva" jer u tom uzivaju drugi i neznajuci pritom sta nas zapravo ispunjava...

:(

[email protected]

Post by [email protected] » 29/05/2007 13:49

pogresno si shvatio moju poruku.
mislila sam da on moze iskoristiti svoju vlastitu mastu i napraviti upravo ono sto ON zeli, a to i jeste car svega toga umjesto da sve nadje negdje servirano...
za malen iznos novca i sa svojom mastom moze napraviti fontanu onakvu kakvu on zeli.

nisam mislila da mu komsiluk "zavidi" u tom kontekstu da na kraju postanu ljubomorni nego da budu ponosni na komsiju koji je nesto sredio sa svojom vlastitom mastom. :D
preokreni jos koju rijec ako mozes, molim te. ccccccccccc

Murisno1

Post by Murisno1 » 29/05/2007 14:05

[email protected] wrote:pogresno si shvatio moju poruku.
mislila sam da on moze iskoristiti svoju vlastitu mastu i napraviti upravo ono sto ON zeli, a to i jeste car svega toga umjesto da sve nadje negdje servirano...
za malen iznos novca i sa svojom mastom moze napraviti fontanu onakvu kakvu on zeli.

nisam mislila da mu komsiluk "zavidi" u tom kontekstu da na kraju postanu ljubomorni nego da budu ponosni na komsiju koji je nesto sredio sa svojom vlastitom mastom. :D
preokreni jos koju rijec ako mozes, molim te. ccccccccccc

ma mali nesporazum ba ...
ništa strašno :)

Post Reply