Bez Rijeci

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Troll_Happens

#1 Bez Rijeci

Post by Troll_Happens » 23/06/2007 14:27

Staro za novo: Vlada Federacije opet mijenja vozila
"Pošto premijer vozi Passat, nije u redu da ja kao dopremijer vozim bolji auto od njega, pa smo njoj ustupili taj, a predsjednica Krišto je nama dala stariji tip Audija koji je ranije koristio predsjednik F BiH."

SARAJEVO - Vlada Federacije BiH je dala suglasnost Ministarstvu energetike, industrije i rudarstva da dva vozila Golf 3, proizvedena 1996. godine, po principu staro za novo zamijeni za dva nova automobila marke Passat, a razliku plati iz sredstava predviđenih za nabavku opreme, piše u "Službenim novinama FBiH".

Istovremeno je Borjani Krišto, predsjednici Federacije BiH, dat na korištenje Audi A6 quattro koji je vlasništvo Ministarstva financija, a proizveden je 2007. godine.

Kako pišu Nezavisne novine, ovo je automobil koji se pominje u revizorskim izvještajima o poslovanju Ministarstva financija u prošloj godini. Ovaj automobil je, pored četiri raspoloživa vozila od kojih su dva bila ustupljena Ministarstvu financija i trezora BiH, kupljen za oko 103.000 KM.

Aktualni federalni ministar financija Vjekoslav Bevanda pojašnjava kako je predsjednici FBiH ustupljen automobil koji je on zatekao kada je 30. ožujka došao na ovu poziciju.

"Pošto premijer vozi Passat, nije u redu da ja kao dopremijer vozim bolji auto od njega, pa smo njoj ustupili taj, a predsjednica Krišto je nama dala stariji tip Audija koji je ranije koristio predsjednik F BiH, a koji ćemo mi, po principu staro za novo, zamijeniti za Passat. To je onaj paket u kom smo naručili automobile za premijera i dopremijere", kaže Bevanda.

Istovremeno je i Ustavnom sudu FBiH dana suglasnost da stari automobil Opel Vectru zamijeni za novi.

fakat dokle vise ce se oni vozati ovako i trosit nase pare.... :x :x :x

van Basten

Post by van Basten » 23/06/2007 17:27

Kod nas je otimačina toliko se udomačila da otimači sada o njoj najnormalnije javno pričaju kao da je riječ o kupovini hljeba a ne desetine i stotine hiljada KM vrijednog voznog parka

RIZVA

Post by RIZVA » 23/06/2007 17:37

bezobrazluzk sa dna kace, nek je njihovim guzovima udobno

elektropotrosac

Post by elektropotrosac » 23/06/2007 17:41

gdje ima kupiti one farbe u kantama?

prleitihi

Post by prleitihi » 23/06/2007 18:06

farbanje je bilo 01.10.2006. :oops: ..na novo ćemo čekati još 4 godine.. 8-)

elektropotrosac

Post by elektropotrosac » 23/06/2007 18:43

ama trebaju mi samo tri boje. a kolko ce trebat kanti - zavisi kolki bude gepek.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 25/06/2007 08:57

Imam i ja gepek..... mada ima bolji fol.... sa smjesom koja skida farbu 100%....

mostarac

Post by mostarac » 25/06/2007 09:44

Stvarno je onaj Zlatko Lagumdzija supak, mateV mu :D

Nosferatu
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

Post by Nosferatu » 25/06/2007 09:55

Neka hin, nek' voze. Dokle je god dobre kvalitete, E'ropsko. Da je o'to Americko avrto, to bi se davno raspal'o. Ha ja. Da i u nas Eropa ujdje, kad mi nemeremo u nju.

Kako bi im ja - podjelio fino mjesecne kupone za GRAS, i rekao, gospodo primanja su solidna, moze se ponekad i Zuti Taksi zovnuti, a ako se ide sluzbeno negdje, moze i Felicija policijska dobaciti. Ne svidja vam se - a onda bujrum - iz svojih dzpova kupiti makine, a gorivo ce platiti drzava. Ako nem're nemojte nikud ni ici, i onako se isto pis'e ha o'so, ha ne o'so tamo dalje od Sebilja, slabo sta svanjiva, osim sto sine munja udri grom...

elektropotrosac

Post by elektropotrosac » 25/06/2007 12:13

u.d.g. nemoj smjesu, mada je stvarno dobar fol, jer cilj je da se sareno vozilo naknadno proda na polovnom trzistu i time doprinese u budzet.

nesto kontam imal sad ko prije kupit onih djecjih igracki pumparica sto stane litra u njih?

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 25/06/2007 13:28

Ima kod kineza , sad im je i vrijeme, mada kontam ima onih malo skupljih i po tržnim centrima..... a na to sam zaboravio dobra ideja....

SiSaJuMe

Post by SiSaJuMe » 25/06/2007 13:34

Glasaj narode., glasaj pa gledaj.....

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 25/06/2007 13:36

SiSaJuMe wrote:Glasaj narode., glasaj pa gledaj.....
Ili glasaj pa kusaj....

Il glasaj pa sisaj...

........

Maraschino

Post by Maraschino » 25/06/2007 13:39

Gledaj ovih debila :oops:

Ministri u TK pet godina nezakonito primaju plaću

Odluka o plaćama prestala važiti ukidanjem funkcije predsjednika kantona 2002. godine

Ministri u Tuzlanskom kantonu već punih pet godina primaju plaću nezakonito, bez pravno valjane odluke ili zakona kojima bi se regulirao način i visina njihovih primanja.
Odluku o utvrđivanju plaća i drugih ličnih pitanja članova Vlade Tuzlanskog kantona polovinom 2001. godine donio je tadašnji predsjednik TK Selim Bešlagić, ali je prema mišljenju Ureda za zakonodavstvo TK ona prestala važiti od trenutka kada je ukinuta funkcija predsjednika kantona 2002. godine.

Hitan postupak

- Nakon ukidanja pozicije predsjednika kantona, opći akti koje je on donio nisu se mogli primjenjivati - mišljenje je iz ovog Ureda.
Međutim, ta pravna praznina koja je vladala punih pet godina nikome očigledno nije smetala, a plaće su uredno isplaćivane po nevažećoj odluci. Tek nakon što je poslanik u Skupštini TK Mersed Šerifović (NS Radom za boljitak) nedavno otvorio ovaj problem, najavljeno je zakonsko reguliranje ove oblasti.
- Nedopustivo je da ministri u Vladi, pa i čelni ljudi Skupštine TK, primaju plaće čija visina nije regulirana nijednim zakonom. Zbog toga sam zatražio da se zakon o plaćama ministara i drugih funkcionera usvaja po hitnom postupku, što je Skupština i prihvatila -kaže Šerifović.

Način obračuna

Do usvajanja zakona ministri će u TK primati plaću kao i do sada. Način obračuna njihovih plaća razlikuje se od ostalih budžetskih korisnika.
- U prosjeku ministri imaju plaću u visini oko 2.250 KM. Da li će novim zakonom plaće ostati iste ili će eventualno biti smanjene, odlučivat će Skupština TK - kaže ministar finansija Sead Bećirović.

E. HUREMOVIĆ

Fazliću mjesečno skoro 4.000 KM

Mnogo veća primanja od ministara ima predsjednik Skupštine TK Amir Fazlić, koji za plaće i druge naknade prima skoro 4.000 maraka. Nekoliko stotina maraka manje prima njegov zamjenik Tomo Vidović.

Kakva je to drzava gdje je bogata samo vlastela a obican narod bukvalno gladan. :x

nineac

Post by nineac » 25/06/2007 13:40

uvjek dobar gost wrote:
SiSaJuMe wrote:Glasaj narode., glasaj pa gledaj.....
Ili glasaj pa kusaj....

Il glasaj pa sisaj...

........
Jesi fin, reci slobodno:
Glaso si sad ga pusi!

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 25/06/2007 13:42

.... samo što ja zastupa m tezu da izbori nisu početak i kraj demokratije....

A jeste pušimo ga kao veliki i to sve još ... na kvadrat....

bengin

Post by bengin » 25/06/2007 13:46

Maraschino wrote:Gledaj ovih debila :oops:

Ministri u TK pet godina nezakonito primaju plaću

Odluka o plaćama prestala važiti ukidanjem funkcije predsjednika kantona 2002. godine

Ministri u Tuzlanskom kantonu već punih pet godina primaju plaću nezakonito, bez pravno valjane odluke ili zakona kojima bi se regulirao način i visina njihovih primanja.
Odluku o utvrđivanju plaća i drugih ličnih pitanja članova Vlade Tuzlanskog kantona polovinom 2001. godine donio je tadašnji predsjednik TK Selim Bešlagić, ali je prema mišljenju Ureda za zakonodavstvo TK ona prestala važiti od trenutka kada je ukinuta funkcija predsjednika kantona 2002. godine.

Hitan postupak

- Nakon ukidanja pozicije predsjednika kantona, opći akti koje je on donio nisu se mogli primjenjivati - mišljenje je iz ovog Ureda.
Međutim, ta pravna praznina koja je vladala punih pet godina nikome očigledno nije smetala, a plaće su uredno isplaćivane po nevažećoj odluci. Tek nakon što je poslanik u Skupštini TK Mersed Šerifović (NS Radom za boljitak) nedavno otvorio ovaj problem, najavljeno je zakonsko reguliranje ove oblasti.
- Nedopustivo je da ministri u Vladi, pa i čelni ljudi Skupštine TK, primaju plaće čija visina nije regulirana nijednim zakonom. Zbog toga sam zatražio da se zakon o plaćama ministara i drugih funkcionera usvaja po hitnom postupku, što je Skupština i prihvatila -kaže Šerifović.

Način obračuna

Do usvajanja zakona ministri će u TK primati plaću kao i do sada. Način obračuna njihovih plaća razlikuje se od ostalih budžetskih korisnika.
- U prosjeku ministri imaju plaću u visini oko 2.250 KM. Da li će novim zakonom plaće ostati iste ili će eventualno biti smanjene, odlučivat će Skupština TK - kaže ministar finansija Sead Bećirović.

E. HUREMOVIĆ

Fazliću mjesečno skoro 4.000 KM

Mnogo veća primanja od ministara ima predsjednik Skupštine TK Amir Fazlić, koji za plaće i druge naknade prima skoro 4.000 maraka. Nekoliko stotina maraka manje prima njegov zamjenik Tomo Vidović.

Kakva je to drzava gdje je bogata samo vlastela a obican narod bukvalno gladan. :x
BiH

Post Reply