BESPLATNO klizanje u Sarajevu: nigdje nikoga!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

braca

BESPLATNO klizanje u Sarajevu: nigdje nikoga!

Post by braca » 08/02/2011 21:27

Bijah danas na Zetri, vodio sam djecu na klizanje, BESPLATNI termin od 11,30h do 12,30h, no ono sto me je zaista iznenadilo je to da osim nas nije bilo nikoga, odnosno mozda jos cetvero ili petero osoba. Led je odlican, muzikica fina, ljubazni momci koji su zaposleni gore, naglasavam ponovno, klizanje je besplatno, tako da ne mogu da shvatim da u gradu od skoro 500.000 stanovnika nema interessa za besplatnu rekreaciju na ledu. A znamo kukati da nema ovo, zasto nema ono, kakav smo mi grad, a ustvari ima svega, od nekoliko vrsta pozorista, muzeja, zooloskog vrta do - leda. Neki ce reci da je skolska godina, jeste za djecu, evo moja su u drugoj smjeni pa smo mogli doci, ali ima li u ovome gradu i starije omladine, studenata, gradjana, nezaposlenih, ustvari, ne znam sta bih vise rekao.

Cudno, zar ne?

because_of_you

Re: BESPLATNO klizanje u Sarajevu: nigdje nikoga!

Post by because_of_you » 08/02/2011 21:32

Ja izbjegavam besplatne termine baš zbog gužve, koja je makar do sada (prošlih godina) bila baš baš velika. Ne znam otkud sad da je prazno :roll:

dharma

Post by dharma » 08/02/2011 21:34

Skola je pocela, djeca u skoli. Stariji rade u ovom terminu, a neki jednostavno ne klizu. Eto odgovora :D

cyprus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post by cyprus » 08/02/2011 21:37

Ja u životu nisam stao na klizaljke, niti namjeravam...

Ne znam zašto sam napisao ovaj ničemu koristan post, al haj nek se nađe :D :oops:

Black swan

Post by Black swan » 08/02/2011 21:44

ja kližem samo po tuđim živcima :D

because_of_you

Post by because_of_you » 08/02/2011 21:44

cyprus wrote:Ja u životu nisam stao na klizaljke, niti namjeravam...

Ne znam zašto sam napisao ovaj ničemu koristan post, al haj nek se nađe :D :oops:

Nek forumaši znaju :D :lol:

Edin H.
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Post by Edin H. » 08/02/2011 22:36

Svaki dan nesto novo naucimo :oops:

Kako bi mi sada znali da nikada nisi stao na klizaljke da nisi napisao ovaj post?

ja.neron

Post by ja.neron » 08/02/2011 22:41

+1

travar

Post by travar » 09/02/2011 00:35

Neko radi a neko kliže :mrgreen:

no_pasaran

Post by no_pasaran » 09/02/2011 00:44

Ma malo je to i do ponude. Da dignu to na jedan nivo bilo bi vise raje garant.

Evo gledaj kako su propala kina po Sarajevu, reko bi covjek niko nece da gleda, zatvorilo se 5-6 kina.

A onda naprave cinema city i vidis kako su raja bila zeljna filmova ali nisu htjela da trpe rupe nego su ocekivala neki nivo pa su sad za to spremni i da fino placaju.

Mislim da ima i toga u onom prljavom balonu sa losom rasvjetom i uzasnim klizaljkama za iznajmljivanje. Da se to malo digne na jedan nivo sve bi bilo drugacije. A nije vala ni tesko, samo treba prepisati.

antidroid

Post by antidroid » 09/02/2011 00:45

a jest da im je "marketing" u banani al' nemojte zaboraviti ni hokej.
liga pocela davno, igra se sve u 16.
Meni se licno svidjelo ko voli ovaj sport. Uglavnom nema ni 10 ljudi, a utakmice su utorak, i petak u 22:15 i subota
Do sada sam svaku tekmu odgledao, uzme se piva, sa rajom zezancija,i bas je prejako.
Nije bas striktno vezano za temu ali poenta je da nema nikoga, ama bas nikoga u ovom gradu da voli hokej. Zanimljivo.
A momci fakat igraju, trude se (i udaraju se isto da se ne znaju :D )
veceras lisice na penale medvjede polomise :)
evo i link ako koga zanima.
http://www.shlbih.com.ba/index2.htm

BiH-x

Post by BiH-x » 09/02/2011 02:46

no_pasaran wrote:Ma malo je to i do ponude. Da dignu to na jedan nivo bilo bi vise raje garant.

Evo gledaj kako su propala kina po Sarajevu, reko bi covjek niko nece da gleda, zatvorilo se 5-6 kina.

A onda naprave cinema city i vidis kako su raja bila zeljna filmova ali nisu htjela da trpe rupe nego su ocekivala neki nivo pa su sad za to spremni i da fino placaju.

Mislim da ima i toga u onom prljavom balonu sa losom rasvjetom i uzasnim klizaljkama za iznajmljivanje. Da se to malo digne na jedan nivo sve bi bilo drugacije. A nije vala ni tesko, samo treba prepisati.

Bice klizaliste u ovom novom S. City Centru koji se gradi; pretpostavljam da ce to biti na nivou :)

1.3. Ice Skating Rink

Since Sarajevo is an Olympic city, Ice-skating is a very popular recreational sport. However, the only location where it is available for the public is Zetra Olympic Sport Center, and it is open for only 3 months per year. There is an obvious need for another location to offer this facility, especially during the other periods of the year other than during the winter.

http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... tcount=530

GOLFER

Post by GOLFER » 09/02/2011 03:05

Cinjenica je da je nasa omladina pasivna po svim mogcim poljima pa i po ovom... Neki pojedinci (organizacije) se trude da urade nesto, pa se i nesto organizuje uradi i napravi poput evo besplatnog leda i onda na kraju to zjapi prazno jer je vecini MRSKO doci do zetre... Jednostavno mladi ne daju podrsku nicemu, jos uvjek su vjerni kladionici, kaficima i kafi, ali vjerujem da ce im postati mrsko i na kafu ici... Slabo ima drzenja, slabo ima akcije, slabo ima sporta, slabo ima takmicenja sve je na vrlo niskom nivou i to ne jer nema ponude, nego sto nema zelje u ljudima da ucestvuju u bile cemo osim u Facebooku, kafenisanju, kukanju i kladjenju

Ako cemo porediti, penzioneri su 100 puta aktivniji od omladine, i ovo nije nikakva suplja, to je tako... nije ni cudo sto smo postali jedan od najdebljih naroda na svijetu.

BiH-x

Post by BiH-x » 09/02/2011 03:26

GOLFER wrote:Cinjenica je da je nasa omladina pasivna po svim mogcim poljima pa i po ovom... Neki pojedinci (organizacije) se trude da urade nesto, pa se i nesto organizuje uradi i napravi poput evo besplatnog leda i onda na kraju to zjapi prazno jer je vecini MRSKO doci do zetre... Jednostavno mladi ne daju podrsku nicemu, jos uvjek su vjerni kladionici, kaficima i kafi, ali vjerujem da ce im postati mrsko i na kafu ici... Slabo ima drzenja, slabo ima akcije, slabo ima sporta, slabo ima takmicenja sve je na vrlo niskom nivou i to ne jer nema ponude, nego sto nema zelje u ljudima da ucestvuju u bile cemo osim u Facebooku, kafenisanju, kukanju i kladjenju

Ako cemo porediti, penzioneri su 100 puta aktivniji od omladine, i ovo nije nikakva suplja, to je tako... nije ni cudo sto smo postali jedan od najdebljih naroda na svijetu.

Nazalost, tako je :sad:

braca

Post by braca » 09/02/2011 09:50

Ovo si odlčicno napisao i sve je upravo tako. No, ne zaboravimo, nije omladina "kriva" zbog svoje apatije, sje*ana je zbog opste ekonomske krize i krize morala u BiH, znaci nema posla, nema novaca, nema mogucnosti zaposljavanja sada niti ikada u buducnosti, perspektiva je apsolutna NULA, iako je ovo apsolutno najljepsa zemlja na svijetu (nije jeftnina demagogija), zemlja gdje nema cunamija, uragana, zemljotresa, ima dovoljno sunca, a nije vruce, ima dovoljno kise, a nema velikih poplava koje odnesu naselje, odlicno uspijevaju biljke (hrana), ima vode za pice, zatim hidropotencijal, kada se otope lednici, nestace Evrope do Bajerna, BiH je zasticena....ma sve je super, osim - ljudi. Sada ce se javiti oni pametni koji ce reci da ko hoce da radi, taj ce i naci posao. Vjerovatno hoce u auto praonici, no nisu bas svi isli u skolu da bi radili u autopronici, jedanko kao sto to ne rade u Njemackoj, Holandiji ili nekoj drugoj civilizovanioj zemlji.

Elem, omladina nema nikakvu podrsku SISTEMA decenijama, pa su smantani i upravo ovo sto je rekao GOLFER nije im ni do cega.

cappy_tempo

Post by cappy_tempo » 09/02/2011 10:00

antidroid wrote:a jest da im je "marketing" u banani al' nemojte zaboraviti ni hokej.
Meni se licno svidjelo ko voli ovaj sport. Uglavnom nema ni 10 ljudi, a utakmice su utorak, i petak u 22:15 i subota
Do sada sam svaku tekmu odgledao, uzme se piva, sa rajom zezancija,i bas je prejako.
Nije bas striktno vezano za temu ali poenta je da nema nikoga, ama bas nikoga u ovom gradu da voli hokej. Zanimljivo.

samo losi termini ko ne zivi blizu i nema avto.valjda dici guzicu u pola 10 pa otici do zetre i gledati hokej :mrgreen: .doduse da je u dvorani mozda bi i bilo raje jer ima se gdje sjesti i slicno,ovako u balonu poredas se do one ograde i samo prvi saf vidi kako treba :mrgreen: .sjecam se dok se tenis treniro u zetri onaj led redovno pun bio i kad je skola i kad je raspust.

Ma.Le.Na

Post by Ma.Le.Na » 09/02/2011 10:01

pih klizala bi se i ja da ne moram :dance: ...radit :cry: :x

drndalo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Post by drndalo » 09/02/2011 10:42

Ma.Le.Na wrote:pih klizala bi se i ja da ne moram :dance: ...radit :cry: :x

:thumbup:

Urban B.

Post by Urban B. » 09/02/2011 11:03

Ovaj jutrarnji termin ni posljednjih godina nikad nije bio pun i kada je vladao mnogo veci interes jer ipak mnogima je koji ne zive blizu zetre mrsko ujutro se spremit i pravac klizanje!
najposjeceniji termin je uvjek bio onaj oko 3-4 stim da sam ja i taj izbjegavao zbog one djecurlije,najljepsi mi je bio onaj nocni termin i tad uvjek bude raje ne kao proslih godina al opet je ima :D

veljaca

Post by veljaca » 09/02/2011 14:20

Ama klizu narod ovi politicar - pa im nije vise do klizanja ... :D

Bullet Tooth Tony

Post by Bullet Tooth Tony » 09/02/2011 14:59

zato je bazen krcat , ako ne izrodimo kakvog phelpsa u 5-6 narednih godina, evo glava :D

Neelix

Post by Neelix » 10/02/2011 09:20

omladina, apatija, kriza, recesija, cijene, jevreji, masoni....dokle vi dodjoste od toga sto se raji hebe za klizanje :D

dottore

Post by dottore » 10/02/2011 09:45

Bullet Tooth Tony wrote:zato je bazen krcat , ako ne izrodimo kakvog phelpsa u 5-6 narednih godina, evo glava :D

i to jos 3KM sat... :mrgreen:

ja.neron

Post by ja.neron » 10/02/2011 22:54

Neelix wrote:omladina, apatija, kriza, recesija, cijene, jevreji, masoni....dokle vi dodjoste od toga sto se raji hebe za klizanje :D

+ neelix + madner :D

JoseMujica

Post by JoseMujica » 11/02/2011 15:12

antidroid wrote:a jest da im je "marketing" u banani al' nemojte zaboraviti ni hokej.

auu nisam znao ni da ovo ima...svaka čast :thumbup:

Post Reply