Beskonačnost (?) svemira...

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Hannibal_Lecter
Posts: 6
Joined: 12/07/2010 02:00

#26 Re: Beskonačnost (?) svemira...

Post by Hannibal_Lecter »

Kada krenemo o tome razmisljat, onda beskonacno mozemo i razmisljat :) Naime, nekako mi ne mozemo zamislit taj beskonacni prostor, jer smo mi naucili da se iznad svega ili iza svega nalazi nesto, da ima zid i iza tog' zida novi nastavak. Znaci svemir postoji u prostoru al' i iza svemira mora biti neki prostor opet, pa onda i iza tog prostora neki prostor i tako u nedogled. Cudne su stvari sve to, koje mi ne mozemo shvatiti i nerazumijemo :)
User avatar
medvjed23
Posts: 27004
Joined: 16/07/2010 13:49

#27 Re: Beskonačnost (?) svemira...

Post by medvjed23 »

Ne znam baš je li Svemir beskonačan. Broj tijela (planeta, asteroida, zvijezda.....) u Svemiru je ograničen (konačan). A za prostor u koji su smještena ta tijela nisam siguran. Meni je mnogo lakše pojmiti beskonačnost praznog prostora nego konačnost. Ne mogu da zamislim na koji način prostor može da prestane postojati. Eh, sad da li taj beskonačni prostor ubrajamo u Svemir ili u Svemir ubrajamo samo onaj dio prostora u kojem postoje nebeska tijela?

Logika Svemira. Ako ima Boga On mu je odredio logiku kad ga je stvorio. Isto ko kad čovjek pravi kompjuter pa mu određuje principe funkcionisanja. Ako nema........onda ne znam.......to ti je ko ono pitanje o koki i jajetu....nema smisla raspravljati o tome.
ri0
Posts: 314
Joined: 25/10/2006 09:40
Location: Rajvosa - Grbavica
Contact:

#28 Re: Beskonačnost (?) svemira...

Post by ri0 »

Moj mali doprinos :

Post Reply