'bem ti tudjinu...

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
Sogan

'bem ti tudjinu...

Post by Sogan » 31/10/2006 07:29

Jutro dijasporo (i ostali dobronamjerni citaoci namjernici)!

Ne znam kako je u vasem dijelu Dijaspore, al' ova Svedska mi u mene postaje nepodnosljiva! :x

U 8 (slovima: OSAM!!!) moram predat' blanketu za socijalu!?! Pa 'dje to jos ima???
Samo cekam da osvane taj dan kad ce nas jos poceti tjerati da radimo il naku skolu da gonjamo!
A i to ce biti rano ujutro, k'o da gledam!
'Bem ti socijalno blagostanje kad se insan nem're naspavat' ko co'ek!
:zzzz:

Gray

Post by Gray » 31/10/2006 07:36

Ljudi ti pare daju a teško ti jedan dan rano ustat.

'bem ti nezahvalne Bosance.

bice_bice

Post by bice_bice » 31/10/2006 08:04

svedska.. vozdra..

pingvini.. zdraaaaaavo..

problemi.. ma zdraaaaaavo..

rashid

Post by rashid » 31/10/2006 08:14

Gray wrote:Ljudi ti pare daju a teško ti jedan dan rano ustat.

'bem ti nezahvalne Bosance.

:thumbup:

taxi_driver

Re: 'bem ti tudjinu...

Post by taxi_driver » 31/10/2006 08:30

Sogan wrote:Jutro dijasporo (i ostali dobronamjerni citaoci namjernici)!

Ne znam kako je u vasem dijelu Dijaspore, al' ova Svedska mi u mene postaje nepodnosljiva! :x

U 8 (slovima: OSAM!!!) moram predat' blanketu za socijalu!?! Pa 'dje to jos ima???
Samo cekam da osvane taj dan kad ce nas jos poceti tjerati da radimo il naku skolu da gonjamo!

shvacam te u potpunosti.i meni je tako bilo,dok me nisu natjerali da nadjem posao.zajebano je jednom mjesecno rano ustati ispuniti formular za socijalu.ali kad legne 700 eura na racun a ti k.... nisi mrdnuo,zaboravis na to jutro kad si rano ustao.nego,nedaj se, i nemoj slucajno da te natjeraju da radis ili ne daj boze kakvu skolu da gonjas.a za to budjenje pokusaj im napisati pismo zalbe.reci "him" kad te vec pustaju 30 dana da ustajes kad hoces ,nek te puste i taj jedan dan.nek pokusaju pomjeriti oko podne.

Forsaken

Post by Forsaken » 31/10/2006 08:37

Ako nista ne uspje, probaj u znak protesta ne uzeti socijalu jedan mjesec! Pa da vidis kako ce se uplasiti ima da ti je donose na noge svaki mjesec... Ha ja

Zaboravih. Da bi potencirao koliko si nezadovoljan stanjem i zahtjevima pljuni sluzbenika svaki put kad ga vidis.

zena21

Post by zena21 » 31/10/2006 08:46

Ja tvojih problema majko mila :roll:
Pravo mi te zao ...smajlistopovraca

ibrik

Post by ibrik » 31/10/2006 08:48

Koliko god ovo bila zajebancija pogađa masu ljudi, kako u BiH tako i u svijetu, zato ne bih rekao da je primjerena ovom forumu...

Santos

Post by Santos » 31/10/2006 08:50

Jebeno znam nije ti lako.Izdrzi izdrzo je i Mujo 10 dana na moru.

taxi_driver

Post by taxi_driver » 31/10/2006 08:56

ibrik wrote:

Koliko god ovo bila zajebancija pogađa masu ljudi, kako u BiH tako i u svijetu, zato ne bih rekao da je primjerena ovom forumu...

e jebi ga sta vas sve ne pogadja.

debela

Post by debela » 31/10/2006 09:12

jesam li ja jedina koja uvodni post tumaci kao zajebanciju :?

taxi_driver

Post by taxi_driver » 31/10/2006 09:14

debela wrote:jesam li ja jedina koja uvodni post tumaci kao zajebanciju :?

ma nisi.ali neke ovdje i ova zajebancija pogadja.

Kefallo

Post by Kefallo » 31/10/2006 09:16

Jok bebela ima nas jos :D

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 31/10/2006 09:18

ibrik wrote:

Koliko god ovo bila zajebancija pogaða masu ljudi, kako u BiH tako i u svijetu, zato ne bih rekao da je primjerena ovom forumu...

Ma istu stvar primjeni ali umjesto ustajanja u 8 stavi "glupe konobare koji ne slu¾e kafu u ©trosi" pa æe jadan morati neku ¹kolu il posao gonjati da plati sok... Naljutiæe se drugi dio populacije... :D:D:D

Lika

Post by Lika » 31/10/2006 09:19

bojim se da je ovo cinicna zajebancija na nas racun, zato treba ignorisat jada...

jadu, samo ti spavaj, igraj pjevaj i veseli se u svoj zivot ....ri se

Sogan

Post by Sogan » 31/10/2006 09:44

Eh, evo ja sam ispunio blanketu, koja je usput receno svaki mjesec sve komplikovanija, i obavio moju gradjansku duznost, odnosno privilegiju kako bi to neki zlobnici nazvali. :D

bice_bice
PorukaUpisano: 31/10/2006 08:04 Naslov poruke:
svedska.. vozdra..

pingvini.. zdraaaaaavo..

problemi.. ma zdraaaaaavo..

Uh suti, 'vako bunovan zamalo da citavu familiju pingvincica pokupim na pjesackom, 'ebi ga kad su iste boje k'o i zebra, al' sreca da moj novi BMW ima kocnice sto ferceraju ka i curica! :D

taxi_driver
PorukaUpisano: 31/10/2006 08:30 Naslov poruke: Re: 'bem ti tudjinu...

shvacam te u potpunosti.i meni je tako bilo,dok me nisu natjerali da nadjem posao.zajebano je jednom mjesecno rano ustati ispuniti formular za socijalu.ali kad legne 700 eura na racun a ti k.... nisi mrdnuo,zaboravis na to jutro kad si rano ustao.nego,nedaj se, i nemoj slucajno da te natjeraju da radis ili ne daj boze kakvu skolu da gonjas.a za to budjenje pokusaj im napisati pismo zalbe.reci "him" kad te vec pustaju 30 dana da ustajes kad hoces ,nek te puste i taj jedan dan.nek pokusaju pomjeriti oko podne.

Ma pis'o sam him, skuplj'o potpise, peticije, isposlov'o kod doktora da mi ne valja za ten da me 'vako rano tjeraju iz kreveta... al' nista nije pomoglo evo vec dvan'estu godinu. I sam si bio na socijali, znas kako su oni, sto bi Bicakcic onomad rek'o: "brezkompromisni". A tebe natjerali da nadjes posao kazes? Ajoj, svaka tebi cast kad ti to deveras :shock:

Forsaken
PorukaUpisano: 31/10/2006 08:37 Naslov poruke:
Ako nista ne uspje, probaj u znak protesta ne uzeti socijalu jedan mjesec! Pa da vidis kako ce se uplasiti ima da ti je donose na noge svaki mjesec... Ha ja

Zaboravih. Da bi potencirao koliko si nezadovoljan stanjem i zahtjevima pljuni sluzbenika svaki put kad ga vidis.

Forsaken, to ti je dobar prijedlog, al' mi nekako radikalno zvuci.. no, u duhu ideje kontam probati iduci put da kasnim dva-tri dana sa zahtjevom, pa da se malo zapitaju! Hvala!
P.S. Sluzbenika necu pljuvati, jer bi poslije pukla prica "bosanci vaki, bosanci naki" a ja se trudim da ocuvam dobru reputaciju nase zemlje sto je plaho bitno u vaktu globalizacije. :bih:

Santos
PorukaUpisano: 31/10/2006 08:50 Naslov poruke:
Jebeno znam nije ti lako.Izdrzi izdrzo je i Mujo 10 dana na moru.

E moj Santos, 10 dana na moru je odmor za ovu moju golgotu!
Al 'fala na razumjevanju, vidis i sam da ovdje ima i pojedinaca, da ih ne imenujem, koji bi se i povracali da imaju vizuelnih mogucnosti! A jos ovi sa totalnim nedostatkom empatije koji smatraju sve to neprimjerinim za ovaj forum?!? Dobro, mozda je do mene, mozda sam trebao u kontekstu navesti etnicku grupu koju smatram glavnim krivcem za ovakvo stanje u kojem se zatekoh...

Eh, valja meni sad sacekati par dana da repa legne na racun, 'bem ti zemlju blagostanja gdje rutinska bankovna transakcija uzima 3 (slovima: TRI!!!) dana!

dzindzo

Post by dzindzo » 31/10/2006 09:47

Gospodine sa socijale daj nam broj racuna da ti i mi nesto uplatimo ,uvijek sam sirotinji pomagao i bogati napisi nam kako zivis od socijale u jebeno skupoj svedskoj . nabaci koju cijenu voca povrca ,cigara . alkohola ,kola stanova .pa ces vidjeti koji si JADjavascript:emoticon(':-)')
Roll

Sogan

Post by Sogan » 31/10/2006 09:51

Debela, jelde da ti mene razumis? :D

debela

Post by debela » 31/10/2006 10:04

Sogan wrote:Debela, jelde da ti mene razumis? :D

aha. nista mi mrze nego ustajati ujutro :D

shin

Post by shin » 31/10/2006 10:06

Image

taxi_driver

Post by taxi_driver » 31/10/2006 10:10

nedaj se sogan,nedaj se godinama sogan,uzivaj dok mozes.i dok si na socijali vozat ces bmw-a,cim pocnes raditi kao ja vozit ces biciklo.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 31/10/2006 10:10

dolmice, ne bih ti bila u kozi. Evo mi se Sarulja raspekmezila od muke i sve kiselo mlijeko daje. Uz tebe smo lave!

Sogan

Post by Sogan » 31/10/2006 10:11

aha. nista mi mrze nego ustajati ujutro :D

Skonto sam ja to u nedjelju poslijepodne :D

Sogan

Post by Sogan » 31/10/2006 10:21

taxi_driver
PorukaUpisano: 31/10/2006 10:10 Naslov poruke:
nedaj se sogan,nedaj se godinama sogan,uzivaj dok mozes.i dok si na socijali vozat ces bmw-a,cim pocnes raditi kao ja vozit ces biciklo.

Auuu taxista, pa tebe pravo degradirali! Haj' iduci put kad ja krenem ispunjavati blanketu ti sa biciklom izleti pred mene, pa laganice na bolovanje... :D
Al' bi mogli sacekati da izadje novi model bmw-a na trziste, cisto radi nadoknade od osiguranja, kako meni tako i tebi. :D

mIRCerka
PorukaUpisano: 31/10/2006 10:10 Naslov poruke: Re: 'bem ti tudjinu...
dolmice, ne bih ti bila u kozi. Evo mi se Sarulja raspekmezila od muke i sve kiselo mlijeko daje. Uz tebe smo lave!

Mircerka, puno mi tvoje rijeci znace, ganule su me! Cim socijala legne na racun ja cu tebi javiti tacan iznos nebil' se Sarulja, blago moje i tvoje, oporavila i normalnu vareniku pocela davat! A jel' simentalka kad je tako sentimentalna? :D

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 31/10/2006 10:24

Sogan wrote:
mIRCerka
PorukaUpisano: 31/10/2006 10:10 Naslov poruke: Re: 'bem ti tudjinu...

Mircerka, puno mi tvoje rijeci znace, ganule su me! Cim socijala legne na racun ja cu tebi javiti tacan iznos nebil' se Sarulja, blago moje i tvoje, oporavila i normalnu vareniku pocela davat! A jel' simentalka kad je tako sentimentalna? :D

Ne brini se nista, tvoje tople rijeci ce joj popraviti stanje. Ne nije simentalka, ali nedavno je dobila one mEndjuShe sa nekakvom registracijom, samo me skupo doslo sve to radi TDI papaka.
Ziv ti nama i zdrav bio.

Post Reply