Belaj u tramvaju - mladić zboden

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

enssa

Post by enssa » 06/02/2008 18:15

nemojte sad te carsijske price,seljaci su krivi za sve i slicne gluposti.bijedan izgovor znajuci da je uvijek bilo klosarcica sa bistrika,vratnika,vrbanjuse,bjelava,a. polja.zna se za sarajevske klosarcice i to ti je dio odrastanja u sarajevu.i sam sam iz jednog od ovih starih sarajevskih naselja,tu sam rodjen,odavno je poznata ona zakon mase.sto je vise na manjinu tu su hrabriji i to nema veze sa selom i gradom.jednostavno nas je narod jadan i bijedan.pogledajte se,rijesenje problema je okriviti ¨doslje¨.momak je ubijen zbog klosarcica koji se ne dijele na prije rata i poslije rata vec na neodgojenu gamad prepustenu ulici

ja_sarajevo

Post by ja_sarajevo » 06/02/2008 18:39

:( :( :( :(

tako mi je zao :(

Troll_Happens

Post by Troll_Happens » 06/02/2008 18:43

Smith17 wrote:Gdje su imena počinilaca? Serem se ja u zaštitu maloljetnika i skrivanje istih ovim inicijalima(iako dvojica nisu maloljetna). Gdje je zaštita za ostalu djecu? Čim je on ubio nema prava na bilo koji oblik zaštite jer je opasan po društvo,a vi ga krijete smradovi sa ova dva slova. FUJ ! Kakva ba novinarska etika i preseravanja, to je do policije koja ne da tačne podatke. Odvratni ste smradovi drotovski. Možda mi se druži s bratom, sa sestrom, sinom...Kako ću ja znati da je to on? I kao nekakvo suzbijanje maloljetničke delikvencije.

ACAB !
u policiji su im poznata imena ove trojice i bili su vec zbog slicnih stvari vec hapseni. Kazu nema rjesenja za njih jer su maloljetni. Malo ih prevaspitaju i puste jer nema adekvatne institucije koja bi im mogla stati na put.
Sto nismo teheran da ruke padaju ko kisa u podne.. pa vec ne bi imao mogucnosti da drugi put ucini isto djelo, tj imao bi ali bi poslije k... brisao dupe... :x

groar

Post by groar » 06/02/2008 18:48

enssa wrote:nemojte sad te carsijske price,seljaci su krivi za sve i slicne gluposti.bijedan izgovor znajuci da je uvijek bilo klosarcica sa bistrika,vratnika,vrbanjuse,bjelava,a. polja.zna se za sarajevske klosarcice i to ti je dio odrastanja u sarajevu.i sam sam iz jednog od ovih starih sarajevskih naselja,tu sam rodjen,odavno je poznata ona zakon mase.sto je vise na manjinu tu su hrabriji i to nema veze sa selom i gradom.jednostavno nas je narod jadan i bijedan.pogledajte se,rijesenje problema je okriviti ¨doslje¨.momak je ubijen zbog klosarcica koji se ne dijele na prije rata i poslije rata vec na neodgojenu gamad prepustenu ulici
Da, ali danas je toga 800 puta vise nego nekada...i tesko je ne povezati isto sa postepenom kulturoloskom propasti drustva u kojem smo se nasli. (tako ipade...da smo se mi u nasem gradu nasli u njihovom drustvu pod njihovim zakonima).

pOZz

Post by pOZz » 06/02/2008 18:49

Pa gospodo, opet vi glasajte za iste ljude na vlasti! Mnogo će nam biti lijepo u budućnosti! Ko zna, možda ste i vi sljedeći na redu !!!

Zato, mijenjajmo ovu đubrad na vlasti! Svo zlo je odozgo!

HOĆEMO PROMJENE! Šta se sljedeće treba dogoditi da nešto mijenjamo? Šta ?!

shuriken

Post by shuriken » 06/02/2008 18:49

e hajd da predjemo sa rijeci na djela:
dajem 100 KM onome ko objavi identitet pocinitelja
iskljucivo u cilju objavljivanja na ovom forumu

znaci 300 KM za njih trojicu

cijenjene ponude sa nekim provjerljivim dokazima da su to pravi krivci molim slati na pp

isplata u cashu

molim i prijedloge kako njih i njihove familije efikasno a neka¾njivo ponizavati, vrijedjati i zagorcavati zivot njima i njihovim familijama

Hendrix

Post by Hendrix » 06/02/2008 18:50

Znam da je drastično ali jedino rješenje za ove majmune je smrtna kazna , ma odjebi jarane više , dat ti je život na tvoje raspolaganje da ga iskoristiš ko čovjek a ponaša se ko životinja divlja , kakva sječa ruku ili bilo čega , nema tu ba vaspitanja i resocijalizacije , likovi će i da dobiju 20 godina zatvora iz njega izaći gori nego što su ušli u njega , jednostavno njihov zadatak je da smetaju normalnim ljudima i da ih ubijajau po mogućnosti , pa zašto da nečija majka bude pokošena tugom ili nečiji brat ili sestra ubijen , radi toga jer su kreteni pušteni u nadi da su se vaspitali.

Žao mi je momka fakat , umjesto njega je mogao biti bilo ko od nas , ali baš bilo ko. :roll:

atko

Post by atko » 06/02/2008 18:52

@groar & sibelius

Pa jel se vi cujete sta pricate... pa da je ovo titina drzava i milicija vi bi zbog tih fasistickih izjava smrdili skupa na golom otoku zajedno sa tim klosarcicima.
Sibelius sad pocinje i da shvata Seselja... dirljivo nema sta...

Od kad je Sarajeva bilo je i klosarcica sa nozevima i ciglama po parkovima i prolazima... a obicno su stradala mirna i tiha djecica koja eto dodjose iz divljine da se skoluju, divljaci jedni kako ih nije sramota ovdje su dosli da se pripitome... Ali ima jedan problem, fasizam se ne ljeci a "divljaci" se eto daju pripitomiti...

I neka administraciju bude sramota sto tolerise otvoreni fasizam po forumu

A momku rahmet/laka zemlja ili kako vec :(

Troll_Happens

Post by Troll_Happens » 06/02/2008 19:03

Vjerovatno se i ovde radi o maloljetnicima dok su samo inicijale stavili i onda o kojoj mi policiji da pricamo kad svi biju policiju ... oni nisu u stanju sami sebe zastiti a ne obicne gradjane jer su u razno raznim talovima i kad uhapse nekog poslije im dodje kaznena ekspedicija i eto sta bude....:x

Mladići pretukli pripadnika SIPA-e
U sarajevskom naselju Alipašino Polje...
Nekoliko mladića sinoć je u ulici Nerkeza Smailagića na Alipašinom Polju u Sarajevu napalo i pretuklo Š. A., pripadnika SIPA-e, ispred zgrade u kojoj je nastanjen.
Intervenirali su sarajevski policajci koji su ubrzo uhapsili dvojicu napadača S. A i T. E. Oni su privedeni u policiju i zadržani na saslušanju.
Uviđajem je utvrđeno da su napadači oštetili i automobil Š. A. Motiv napada za sada nije poznat, a pretpostavlja se da se radi o neraščišćenim privatnim računima.

amrica

Post by amrica » 06/02/2008 19:04

cico x wrote:neki dan sam se prepirao sa rajom u vezi ovog snimaka

postavio sam ga i na sa-x,ali su ga obrisali,nema veze,evo pogledajte jos jednom,ja sam bio ubjeden da se ovo ne moze desiti u sarajevu,da ljudi nijemo promatraju ovakve scene,ali izgleda da moze,eto sinoc u tom tramvaju su svi okrenuli glavu,nek im je na cast!!
Jako mi je zao decka, nevjerovatno zalosno.
A sto se tice ovog linka gore, vrag mi nije dao mira da ne pogledam, pa mi sad jos losije. Ali tamo su bar oni momci izudarali i skinuli onu budalu sa zrtve.

Tarioza

Post by Tarioza » 06/02/2008 19:14

sibelius wrote:nekada je seselj rekao da nikada nije volio muslimane iz istocne bosne, a da je imao mnogo prijetalja muslimana u sarajevu...

sada ga pocinjem shvatati :(

neizmjerno patim radi momka, i od sada cu se na bilo koji nacin boriti da toj gamadi seljackoj pokazem gdje im je mjesto...

vi ostali heroji pljujte po policiji i drzavi i ostanite u iluziji da i sami niste krivi za ovo...

aferim vama inteligencijo :x :x
Dzaba kad se najveca stoka skotrljala u Sarajevo i uskoro cemo se poceti privikavati na ovakve stvari.Mozemo samo sutiti i trpiti ili uzeti utoku i prvu budalu koja ti sa nozem pridje poslati u vjecna lovista

Poglavica

Post by Poglavica » 06/02/2008 19:21

Naravno da jej to velika tragedija. Ali zar nije smao nastavak letnih i onih ranijih obracuna "mitraljezima" i strojnicama po gradu.

Kad je ministarstvo pravde dobilo akte da takve dogadjaje izvode i pojedine sudije, a pojedine ih u najmanju ruku prikrivaju, onda su pobacali akte. Da nije uobicajena praksa?
dajem 100 KM onome ko objavi identitet pocinitelja iskljucivo u cilju objavljivanja na ovom forumu

cijenjene ponude sa nekim provjerljivim dokazima da su to pravi krivci molim slati na pp

isplata u cashu

molim i prijedloge kako njih i njihove familije efikasno a nekažnjivo ponizavati, vrijedjati i zagorcavati zivot njima i njihovim familijama
Dodaj po 100, radi se o sudijama. Znaci 800 za njih sest. A "poselami" i Branka koji o svemu mnogo zna.

kofi anan

Post by kofi anan » 06/02/2008 19:24

TA 2-ica su vec odranije znana policiji, ali se ne zna gdje ce sluziti kaznu jer ako im maloljetnost ubrzo istice ili je tek istekla odlucuje se da li idu u Disciplinski Centar za maloljetnike :x :x :x :x

Šandor

Post by Šandor » 06/02/2008 19:28

van Basten wrote:Možda se i nije očekivalo da neko skačće na nož... ali moglo se puno više. Recimo, činjenica da NIKO iz tramvja nije zovnuo ni policiju ni hitnu dok tramvaj nije stao na stanicu, otvorio vrata i idioti izašli iz njega, poražavajuća je i sramotna za sve koji su bili u tom tramvaju. Ako već nisi imao/la hrabrosti stati pred nož, mogao se onda barem izvući mobitel i okrenuti tri broja. A ne štopati nekome sekunde NAKON što su počinioci već zbrisali.
kako god... momka ništa neće vratiti... tuga velika...
To je to. Sad će narod pisati: "kolji ih, sijeci ih....". A u realnom životu je potpuno drukčija situacija. Moraš biti prokleto sretan da se zatekneš u blizini nekoga ko će pokušati da pravovremeno pomogne (nakon uboda je već kasno).
Bumbar wrote:uzas :(...odjednom guzva...stade tramvaj...zvala hitnu...zenska mi se javila nakon sto je odzvonilo jedno 8 puta i kao da sam je u sred kafe prekinula...poslali smo ekipu i spusti...ekipi je trebalo vise od 10 min (ili se meni barem cinilo) da dodju od socijalnog do nas :S:S...i ono izlaze laganini iz vozila... :shock: pokusali zaustaviti hitnu...jer je jedna prosla kraj nas...ugasena rotacija...nista lik...pa ne masemo ti jer nam je do razgovora :S:S:S...
Uvjeravam te da to nije slučajnost. Ja sam čekao 25 minuta. Minut i po vožnje od Hitne. Previjao se od bolova. Nisam sebi mogao doći. Na kraju im još nije bilo pravo što me moraju nositi. Počeše kukati. A ja imao cirka 83 kile. I naravno da nisam mogao stati na noge u datom trenutku. Toliko je boljelo da sam mislio da ću poludjeti.

Pa ti sad vidi. Ako neko tvoj doživi srčani ili moždani....dok oni dođu komotno možeš zvati mrtvačnicu. Uzdaj se u sebe.

shuriken

Post by shuriken » 06/02/2008 19:36

Poglavica wrote:Naravno da jej to velika tragedija. Ali zar nije smao nastavak letnih i onih ranijih obracuna "mitraljezima" i strojnicama po gradu.

Kad je ministarstvo pravde dobilo akte da takve dogadjaje izvode i pojedine sudije, a pojedine ih u najmanju ruku prikrivaju, onda su pobacali akte. Da nije uobicajena praksa?
dajem 100 KM onome ko objavi identitet pocinitelja iskljucivo u cilju objavljivanja na ovom forumu

isplata u cashu

molim i prijedloge kako njih i njihove familije efikasno a neka¾njivo ponizavati, vrijedjati i zagorcavati zivot njima i njihovim familijama
Dodaj po 100, radi se o sudijama. Znaci 800 za njih sest. A "poselami" i Branka koji o svemu mnogo zna.
sta znaci letnih?
zasto su navodnici na mitraljezima?
sudije su nekog izbole nozem?
koliko ima sudija i koliko trebam dati po sudiji?
zasto je poselami pod navodnicima? jel da poselamim ili ne?
ko je Branko?

groar

Post by groar » 06/02/2008 19:54

atko wrote:@groar & sibelius

Pa jel se vi cujete sta pricate... pa da je ovo titina drzava i milicija vi bi zbog tih fasistickih izjava smrdili skupa na golom otoku zajedno sa tim klosarcicima.
Sibelius sad pocinje i da shvata Seselja... dirljivo nema sta...

Od kad je Sarajeva bilo je i klosarcica sa nozevima i ciglama po parkovima i prolazima... a obicno su stradala mirna i tiha djecica koja eto dodjose iz divljine da se skoluju, divljaci jedni kako ih nije sramota ovdje su dosli da se pripitome... Ali ima jedan problem, fasizam se ne ljeci a "divljaci" se eto daju pripitomiti...

I neka administraciju bude sramota sto tolerise otvoreni fasizam po forumu

A momku rahmet/laka zemlja ili kako vec :(
Ja zaista ne vidim sta to ima fasisticko u bilo kojoj mojoj rijeci. ja sam samo govorio o kulturnoj dekadenciji naseg drustva koaj itekako ima veze sa utjecajem (ne)kulture kriminalnog (u pravom smislu rijeci ali i u smislu stanja njihove svijesti)miljea ljudi koji su se doselili ovdje......o povodjenju mladih za takvim slucajevima.....niko vise ne cita knjige,bavi se sportom....nego djeci heroji postaju vlasnici kafica i persone poput ali gasija i cele i slicnih monstruma............o opstem uzasnom stanju u drzavi, zbog cega se i pojavljuju ovakvi psihijatrijski slucajevi koji ce izbosti djecaka zato sto ga ovaj gleda. Nisam ulazio u konkretno ovaj slucaj, jer ne znam ni odakle je jadni djecak,a odakle su i ova tri jadnika sto su to ucinila....to nije na kraju krajeva bitno...bitan je ljudski zivot...koji je apsurdno prekinut zbog necije frustracije........ja sam samo govorio uopsteno o nasem drustvu....ne mislim da tu ima bilo cega rasistickog ili fasistickog i ne govorim da toga niej bilo i prije u prolazima, podrumima, rupama......ali zar ne vidis covjece da je danas tohga 800 puta vise i da se s tim susrecemo na svakom koraku....eto i u jebenom tramvaju.........vise ne smijes pogledati nikoga na ulici da ne bi iz cista mira izgubi oci, zube ili zivot. Stvar je u tome sto takvi bolesni moroni (bez obzira odakle su)nastoje pripitomiti nas normalne koji gledamo svoja posla........

cico x

Post by cico x » 06/02/2008 19:54

sibelius wrote:nekada je seselj rekao da nikada nije volio muslimane iz istocne bosne, a da je imao mnogo prijetalja muslimana u sarajevu...

sada ga pocinjem shvatati :(

neizmjerno patim radi momka, i od sada cu se na bilo koji nacin boriti da toj gamadi seljackoj pokazem gdje im je mjesto...

vi ostali heroji pljujte po policiji i drzavi i ostanite u iluziji da i sami niste krivi za ovo...

aferim vama inteligencijo :x :x
GLUPACO GLUPA zatvori se u kucu ,gledaj mia mor porfavor i izrezi vene,umri od patnje,sto si hodala vrla sarajko sa seljakom iz ib?

otkud znas odakle su ovi idioti,sta ima veze jel iz sarajeva ili prace,je li smajo ili stevo,je li plav ili crn,stidi se svojih rijeci!!!

Zukkan

#93 wtf

Post by Zukkan » 06/02/2008 20:15

ee da se i ja upisem.. sarajevo sve gore i gore.. ccc
nemozes zivit od govana... :( i vidi sta se desi momku..
neki se mangup pohasio i zbo ga.. tako moze i svakog od nas.. :( i onda
da se pouzdas u policiju.. ma kakva policija.. kad im zakon nedozvoljava nista treba pendrekom odma preko zupa odvalit da mu vilica na pod spadne cim ga uhapsi il vidi piz** im materina supacka.. umjesto finog grada da zivim u guzici al sto je gore kako vrijeme odlazi stanje sve gore i gore, furaju se na filmove iz geta sa 50 Centom i kompanijom.. na americke gangstere.. halo.. ovo je sarajevo ako mrzis zivot jarane nemoj ga kvarit drugim..
i bas kontam jadan momak.. sta je bogu skrivio da za radi 3ojce levata izgubi zivot.. nek mu je pokoj dusi il vjecan rahmet..

pozz

obuca

Post by obuca » 06/02/2008 20:24

jutros je bilo na RSG-u da su ubice rodene i nastanjene u sarajevu. e treba skopat imena i maltretirat i njih i familije im mamicu im njihovu

dimu

Post by dimu » 06/02/2008 20:28

Jedan001 wrote: fora i jeste u tome da ne zavisi sve od jednog covjeka koji je na vlasti nego od vise ljudi i to se nikad nece promjeniti... dok se ne unisti glava te hobotnice... i postave pravi ljudi... ali posto njima odgovara ovo stanje i kako su uvezani sada tesko da iko normalan moze pristupit tome..
upravo tako

oni koji se pitaju, koji donose i izglasavaju zakone su dovoljno zasticeni

tako da njih boli briga, njima i njihovim se ovakve stvari ne desavaju, i ako se dese, problem se rijesi preko njihovih jarana mafijasa, tako da nase politicare zaboli neka stvar sto nemamo dobre sudove, sto nemamo zatvore, itd

a ko ih je izabrao nego narod. kako god okrenes vraca se na nas glupi narod.

Ali_G wrote:Arapi i serijat su zakon. Kad bi se sjekle ruke za obicnu kradju, 2x bi se razmislilo.
upravo tako... ali gdje ce to kod nas, mi hocemo u EU, trebaju se postovati ljudska prava, ipak su to ljudi nema veze sto ubijaju kradu bodu, treba i njih razumijeti... nabijem ja ta ljudska prava...

groar wrote:Rjesenje je posve jednostavno za one koji imaju gram mozga. Zatvor za maloljetnike. Da za ovu grozotu sto su ucinili odleze svaki po 20-30 godina.....i lijepo smo se rijesili opasnosti koja ce se u ovakvoj "drzavi" za mjesec dana naci na slobodi. Za kradje mobitela, samo posjedovanje nozeva, boksera i palica i ostale "sitnice" ih trpati takodjer u zatvor....
sve to lijepo zvuci na papiru

ali ko ce to provesti u stvarnosti ? ko ce donijeti takav zakon ?

evo ja cu prvi glasat za takvog... ali nas se narod nikad nece dici na noge i uraditi nesto po tom pitanju, nego ce se ovaj dogadjaj osudjivati par dana, i zaboravit ce se, do iduceg i tako u krug.

groar

Post by groar » 06/02/2008 20:30

obuca wrote:jutros je bilo na RSG-u da su ubice rodene i nastanjene u sarajevu. e treba skopat imena i maltretirat i njih i familije im mamicu im njihovu
Onda bi i ti bio isti kao oni.
Najveca kazna ih je ostaviti da zive u unutrasnjem paklu koji su sami sebi stvorili....kad ce vec izici na slobodu veoma brzo uslijed nepostojanja institucije za takve slucajeve.
Nazalost mislim da se ni poslije ovoga nista nece promijeniti. Ostaje nam samo da se klonimo ulice, da ne gledamo nikoga da ne disemo njihov zrak i mozda nam se posreci da ostanemo netaknuti.

madner

Post by madner » 06/02/2008 20:33

groar wrote:
Onda bi i ti bio isti kao oni.
Najveca kazna ih je ostaviti da zive u unutrasnjem paklu koji su sami sebi stvorili....kad ce vec izici na slobodu veoma brzo uslijed nepostojanja institucije za takve slucajeve.
Nazalost mislim da se ni poslije ovoga nista nece promijeniti. Ostaje nam samo da se klonimo ulice, da ne gledamo nikoga da ne disemo njihov zrak i mozda nam se posreci da ostanemo netaknuti.
Kakav unutrašnji pakao? Za savjest je potrebna svijest.

Goli otok pa da na kamenju lijeće svoje frustracije.

Faruk
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

Post by Faruk » 06/02/2008 20:35

neće se desiti ništa kao ni sa jadnom spaljenom staricom

dimu

Post by dimu » 06/02/2008 20:38

groar wrote: Najveca kazna ih je ostaviti da zive u unutrasnjem paklu koji su sami sebi stvorili....
ma daj molim te kakva je to kazna... kakav unutrasnji pakao, pa to jos postoji samo u vjerskim knjigama, a kod ljudi sto ovakve stvari rade, takve stvari ne postoje u glavi.

neko ko bi se kajao zato sto je zbo nekoga ne bi to uradio zato sto ga je taj pogledao. jos ce medju svojim vrsnjacima ispati i cool sto su napali momka...

"lik me pogledo ocam i ja njemu sta gledas on nista i ja za noz i odmah na njega, jesam zajeban ocam"

to je danas moderno medju mladjim generacijama, cool su klosari i narkomani koji su usput i jos "mangupi" pa im niko nista ne smije.

Troll_Happens

Post by Troll_Happens » 06/02/2008 20:45

dimu wrote:
groar wrote: Najveca kazna ih je ostaviti da zive u unutrasnjem paklu koji su sami sebi stvorili....
ma daj molim te kakva je to kazna... kakav unutrasnji pakao, pa to jos postoji samo u vjerskim knjigama, a kod ljudi sto ovakve stvari rade, takve stvari ne postoje u glavi.

neko ko bi se kajao zato sto je zbo nekoga ne bi to uradio zato sto ga je taj pogledao. jos ce medju svojim vrsnjacima ispati i cool sto su napali momka...

"lik me pogledo ocam i ja njemu sta gledas on nista i ja za noz i odmah na njega, jesam zajeban ocam"

to je danas moderno medju mladjim generacijama, cool su klosari i narkomani koji su usput i jos "mangupi" pa im niko nista ne smije.
to ti je ono klasicno sta me gledas.. i bljam prije je bilo sakama sad pajserima benzinom nozem boxerom itd... valjda vidi sebe u ulozi lokalnih mafijasa ko on zajeban.... sa nozem i jos trojicom u gangu..
evo sad slusam da je ko jedan od te trojice samo maloljetan bio a ostali nisu.. I njemu ce to ubistvo prilijepiti i oslobodit krivnje ostalu dvojicu kakve su to igre kod nas uffff. :x

Locked