BBK electronics OPPO, Vivo, Realme, Oneplus, Iqqo

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
beco
Posts: 3481
Joined: 25/08/2004 14:22

#1 BBK electronics OPPO, Vivo, Realme, Oneplus, Iqqo

Post by beco »

E hočemo li malo o mobitelima ovog brenda.

BBK electronic vodeći po broju prodanih mobitela čak ispred Apple i Samsung.

Vlasnik samozatajni Duan Yongping, koji živi u Californiji i jedan od večih dioničira Appla.

Trenutno vlasnik Realme GT2 pro modela, te mogu reći za sada jako zadovoljan.

Isti je softwear kod sva tri glavna brenda (Realme, Oppo, Oneplus) tj ColorOS, RealmeUI i OxygenOS.

Po hijerahiji
1. Premium brand je Oppo
2. Oneplus
3. Realme

Vivo je više multimedia orijentisan, dok je Iqqo budget performance brand samo za Indiju.

Realme je u Evropi imao porast prodaje 2021 od 300%, mislim da je veliki dio Huawei kolača uzeo.

User avatar
shape of despair
Posts: 3178
Joined: 09/04/2008 18:41

#2 Re: BBK electronics OPPO, Vivo, Realme, Oneplus, Iqqo

Post by shape of despair »

imam vec drugi realme, nevjerovatan uredaj. nema predinstaliranog smeca, android optimizovan,bez bagova, updejti redovni. 3 godine na realmiju cista desetka. sad sam nw realme master 5G,8/256
User avatar
konektovan
Posts: 41227
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3 Re: BBK electronics OPPO, Vivo, Realme, Oneplus, Iqqo

Post by konektovan »

beco wrote: 22/12/2022 21:50 E hočemo li malo o mobitelima ovog brenda.

BBK electronic vodeći po broju prodanih mobitela čak ispred Apple i Samsung.

Vlasnik samozatajni Duan Yongping, koji živi u Californiji i jedan od večih dioničira Appla.

Trenutno vlasnik Realme GT2 pro modela, te mogu reći za sada jako zadovoljan.

Isti je softwear kod sva tri glavna brenda (Realme, Oppo, Oneplus) tj ColorOS, RealmeUI i OxygenOS.

Po hijerahiji
1. Premium brand je Oppo
2. Oneplus
3. Realme

Vivo je više multimedia orijentisan, dok je Iqqo budget performance brand samo za Indiju.

Realme je u Evropi imao porast prodaje 2021 od 300%, mislim da je veliki dio Huawei kolača uzeo.

Zar nije oneplus više premium od oppo??
Oppo još koristi helio procesore za neke telefone,..baš su preskupi za ono što nude.
Ja gazim :mrgreen: realme 5i već dvije godine, i opravdao je očekivanja iz te budzet klase.
Baterija još uvijek brutalna. :thumbup:
Nema reklama kao kod xiaomija.. :mrgreen: i ne treba se ništa čačkati, isključivati, uključivati, jer dobiješ "čist" telefon bukvalno. Meni je njihov ui odličan..
adsubzero
Posts: 3012
Joined: 08/02/2013 15:52

#4 Re: BBK electronics OPPO, Vivo, Realme, Oneplus, Iqqo

Post by adsubzero »

Oppo, a i konkretno Vivo je top njihove ponude.
Last edited by adsubzero on 23/12/2022 13:22, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 41227
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5 Re: BBK electronics OPPO, Vivo, Realme, Oneplus, Iqqo

Post by konektovan »

shape of despair wrote: 23/12/2022 06:12 imam vec drugi realme, nevjerovatan uredaj. nema predinstaliranog smeca, android optimizovan,bez bagova, updejti redovni. 3 godine na realmiju cista desetka. sad sam nw realme master 5G,8/256
Baterija, kamera na masteru,....?
User avatar
shape of despair
Posts: 3178
Joined: 09/04/2008 18:41

#6 Re: BBK electronics OPPO, Vivo, Realme, Oneplus, Iqqo

Post by shape of despair »

baterija do dva dana, punjenje 65w, za 40min pun. kamera meni ok,ne bolujem od kamere.
User avatar
beco
Posts: 3481
Joined: 25/08/2004 14:22

#7 Re: BBK electronics OPPO, Vivo, Realme, Oneplus, Iqqo

Post by beco »

konektovan wrote: 23/12/2022 07:56
beco wrote: 22/12/2022 21:50 E hočemo li malo o mobitelima ovog brenda.

BBK electronic vodeći po broju prodanih mobitela čak ispred Apple i Samsung.

Vlasnik samozatajni Duan Yongping, koji živi u Californiji i jedan od večih dioničira Appla.

Trenutno vlasnik Realme GT2 pro modela, te mogu reći za sada jako zadovoljan.

Isti je softwear kod sva tri glavna brenda (Realme, Oppo, Oneplus) tj ColorOS, RealmeUI i OxygenOS.

Po hijerahiji
1. Premium brand je Oppo
2. Oneplus
3. Realme

Vivo je više multimedia orijentisan, dok je Iqqo budget performance brand samo za Indiju.

Realme je u Evropi imao porast prodaje 2021 od 300%, mislim da je veliki dio Huawei kolača uzeo.

Zar nije oneplus više premium od oppo??
Oppo još koristi helio procesore za neke telefone,..baš su preskupi za ono što nude.
Ja gazim :mrgreen: realme 5i već dvije godine, i opravdao je očekivanja iz te budzet klase.
Baterija još uvijek brutalna. :thumbup:
Nema reklama kao kod xiaomija.. :mrgreen: i ne treba se ništa čačkati, isključivati, uključivati, jer dobiješ "čist" telefon bukvalno. Meni je njihov ui odličan..
Pa nije recimo Oppo X5 pro je skuplji od Onrplus 10 pro koji je opet skuplji od Realme GT2 pro
User avatar
diablobih
Posts: 8267
Joined: 28/12/2015 02:17

#8 Re: BBK electronics OPPO, Vivo, Realme, Oneplus, Iqqo

Post by diablobih »

OnePlus je glavni model, pa onda Oppo. Nije ni isti software. Ipak je OxygenOS najbolji od svih "skinova" na telefonima. Ima vec tema za OnePlus, a oppo nije jos zazivio u europi toliko iako se i oni pocinju siriti pocevsi sa Realme modelima.
User avatar
ElRe
Posts: 11127
Joined: 12/12/2011 11:28

#9 Re: BBK electronics OPPO, Vivo, Realme, Oneplus, Iqqo

Post by ElRe »

Vivo X90 Pro - očekuju ga u Srbiji od 1300 eura
User avatar
beco
Posts: 3481
Joined: 25/08/2004 14:22

#10 Re: BBK electronics OPPO, Vivo, Realme, Oneplus, Iqqo

Post by beco »

diablobih wrote: 23/12/2022 18:11 OnePlus je glavni model, pa onda Oppo. Nije ni isti software. Ipak je OxygenOS najbolji od svih "skinova" na telefonima. Ima vec tema za OnePlus, a oppo nije jos zazivio u europi toliko iako se i oni pocinju siriti pocevsi sa Realme modelima.
Nemoj me pogrešno shvatiti veliki sam ja fan Oneplusa imao 3T i 6 ali oxygen os i color os je jedno te isto samo drugi skin.

Kad već pominjemo UI, dugo sam ima MIUI u raznim modelima u odnosu na realme UI mozda je skin malo ljepši ali realme UI mnogo čistiji nema puno duplih aplikacija a pogotovo nema reklama. Ruku na srce uz malo čačkanja na MIUI se može lagano te reklame isključiti.

Nekako realme UI mi više ide ka stock androidu mada nije stock kao Sony ili Motorola (pogotovo ne kao pixel) dok mi je MIUI više IOS wannabe.
User avatar
diablobih
Posts: 8267
Joined: 28/12/2015 02:17

#11 Re: BBK electronics OPPO, Vivo, Realme, Oneplus, Iqqo

Post by diablobih »

Nije jedno te isto. Htjeli su da izbace OxygenOS i staviti ColorOS da im bude lakse, ali zbog korisnika nisu. Znaci razlike ima. Bolje bi im bilo da na svaki stave uredjaj stave oxygen, nego sto prde puno.
User avatar
beco
Posts: 3481
Joined: 25/08/2004 14:22

#12 Re: BBK electronics OPPO, Vivo, Realme, Oneplus, Iqqo

Post by beco »



Ovaj Realme 10 pro + ne izgleda kao loša kupovina?

Je li ima Realme prisustvo u Hrvatskoj i Srbij?
Post Reply