Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Banksy
Has thanked: 310 times
Been thanked: 427 times

#101 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by Banksy » 13/03/2012 12:59

Adriatic wrote:
*mima* wrote:cuj ovoga.....da malo prodjem bankama..... :lol:
Naravno.
Iznenadićeš se.
Adriatiče :shock:

Ovo postaje sve bolje i bolje :mrgreen: neka teme, nek izlaze iz ormara :mrgreen:

Cholina_Lokica

#102 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by Cholina_Lokica » 13/03/2012 13:00

Lijepo da te uhvati panicni strah s kim dijelis prostor

kamen spoticanja
Has thanked: 44 times
Been thanked: 9 times

#103 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by kamen spoticanja » 13/03/2012 13:00

vala tema je najbolji pokazatelj da jesmo multi kulti...i nek niko plaho ne kaki,vise smo mullti,kulti od svih balkanskih zajednica zajedno :wink:
i nek smo...
a ovakva postavka problema ima nekakvo uporiste u realnom svijetu,samo sto stvar nije prirode teorija zavjere...bila je nekad tema na saxu o bosnjackom biznismenu...otprilike ista je diagnoza i za bosnjacke radnike

Zox
Has thanked: 74 times
Been thanked: 87 times

#104 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by Zox » 13/03/2012 13:00

Pa recite brate da niste za multietnicnost. Odmah cu vam ja naci dva istomisljenika, i rijesen problem Bosne.
Dodika i Covica, naravno.

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times

#105 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by KatarinaKosaca » 13/03/2012 13:01

Cholina_Lokica wrote:Lijepo da te uhvati panicni strah s kim dijelis prostor
Upravo tako.

A još se kao čudimo što stavljaju podobne, a ne stručne.. Pa samo na ovoj temi nitko ne spomenu jednu riječ: profesionalizam u poslu. :-)

shuma.ispod.pazuha

#106 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by shuma.ispod.pazuha » 13/03/2012 13:01

mene više hvata dijareja kad krenem za Mostar pa me u sred BiH dočeka zastava republike Hrvatske

HAVANA
Been thanked: 2 times

#107 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by HAVANA » 13/03/2012 13:02

stokton wrote:Znači kad vam tema nije po ćeifu odmah da se zamandali, pa gdje vam je tu demokratija i multietičnost :x . Ako vam se ne sviđa tema bujrum je preskoči ima puno drugih, ili diskutujte normalno i nemojte drugima odmah začepljat usta, i drugi imaju pravo na mišljenje
Sta bi rekao da je tema pocela ovako...?
Ares_Kane wrote:Vodeci razgovore u Sarajevu sa mnogim osobama u javnom sektoru,firmama,opstinama...stekao sam utisak da ima jako malo hrvatskog i srpskog zivlja...
ne rijetko tj barem u 70-80% prilika na drugoj strani slušalice imam predstavljenu muberu,amiru,senadu itd da ne nabrajam previše imena...

mislim da se ne razumijemo pogrešno nemam ništa protiv...dabogda mi svi radili...a pogotovo mi je drago jer se uvijek radi o mladim osobama...ali ipak u medijima non stop dobivamo napade kako su neki MAJORIZIRANI PODREDJENI itd...

ali u praksi nije tako...a da ne govorim fizičke posjete mnogim firmama gdje se čovjek uvjeri da je to tako kao na telefonu...naravno u svakom primjeru ovo važi za bolje kompanije-jače...ne za privatne firme tipa gazdinstva itd.

Ja mislim da razne tvrdnje da je Sarajevo multieticno ili da ne postoje majorizirani ,treba potrijepiti statistikama...a isto tako sa naše strane smatram da trebamo konačno stati u svoju odbranu i iznijeti BROJKE STATISTIKE da to baš nije tako kao što se napuhuje u medijima.

Dali ima tko slična iskustva?
Last edited by HAVANA on 13/03/2012 13:03, edited 1 time in total.

Nass

#108 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by Nass » 13/03/2012 13:03

nosara wrote:
Nass wrote:Pa bilo je pokušaja da se uvede titl za srpske i bh filmove u Hrvatskoj, to je tacno, ali se to ipak nije desilo. Nije problem u tome sto se koristi hrvatski jezik u programu, to je sasvim ok, vec je problem sto se laze o njihovom statusu u Sarajevu.
Dakle, kolko je nebosnjaka na rukovodecim pozicijama u javnom sektoru u Sarajevu...? :-)
Ja sam već rekla da sigurno treba promijeniti stvari što se tiče nekih rukovodećih položaja, ali ti hoćeš reći da su Hrvati i Srbi stvarno i istinski duboko ugroženi i "majorizirani" u Sarajevu kako to neke stranke predstavljaju?

Ares_Kane

#109 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by Ares_Kane » 13/03/2012 13:03

jao jesil izrazio mišljenje ovdje i žene pozivaju na KR.VOP.ROLIĆE...ajde nemoj živa bila nije još prošlo 50 godina...tek je 20...sačekaj još 30 majke ti i ova ekonomska kriza nas pogodila nemoj još i to...hajde još si mlada taman za 30-godina možeš biti ona prava :-)

chuchumbamayumbe
Been thanked: 1 time

#110 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by chuchumbamayumbe » 13/03/2012 13:04

shuma.ispod.pazuha wrote:
nosara wrote:
Nass wrote:Pa bilo je pokušaja da se uvede titl za srpske i bh filmove u Hrvatskoj, to je tacno, ali se to ipak nije desilo. Nije problem u tome sto se koristi hrvatski jezik u programu, to je sasvim ok, vec je problem sto se laze o njihovom statusu u Sarajevu.
Dakle, kolko je nebosnjaka na rukovodecim pozicijama u javnom sektoru u Sarajevu...? :-)
isto koliko i nehrvata ministara
Ministara gdje?!

kamen spoticanja
Has thanked: 44 times
Been thanked: 9 times

#111 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by kamen spoticanja » 13/03/2012 13:04

KatarinaKosaca wrote:
Upravo tako.

A još se kao čudimo što stavljaju podobne, a ne stručne.. Pa samo na ovoj temi nitko ne spomenu jednu riječ: profesionalizam u poslu. :-)
8-) :D
volim kad sam pametan

nosara
Has thanked: 30 times
Been thanked: 30 times

#112 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by nosara » 13/03/2012 13:05

mene više hvata dijareja kad krenem za Mostar pa me u sred BiH dočeka zastava republike Hrvatske
Pa zapali je, ako si dzek... :D

muha_sa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 392 times

#113 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by muha_sa » 13/03/2012 13:05

ovo me podsjeti na pricu jednog Stojana s Trebevica :-)
-kaže Stole ovako--kad dodjoh u mašinsku na zanat pa poceše prozivat pa kad prozvaše nekog Murata ja se brecnuh :lol: pogledam a Murat isti ko i ja :-)
-pitam ga--šta si mislio Stole--da Murat ima tri oka il dva nosa-šta li :lol:

-plašim se da nam dolazi vrijeme(ako vec nije došlo) kad ce se i u SA. trzat kad neko nekog zovne, recimo, Stojaneeeeeeeeeee. Plašim se da su uspjeli u svojim nakanama.
-nek vam je bog dragi na pomoci.

HAVANA
Been thanked: 2 times

#114 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by HAVANA » 13/03/2012 13:05

KatarinaKosaca wrote:
Upravo tako.

:thumbup:
Nek je strucan a jel crnac,kinez,bosnjak...zaboli me neka stvar...

Cholina_Lokica

#115 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by Cholina_Lokica » 13/03/2012 13:05

KatarinaKosaca wrote:
Upravo tako.

Sta fali sto nam ginekolog pravi ceste :mrgreen:
I arapska il turska zastava po sred Sarajeva u svatovima :oops: Il na utakmici kakvoj :oops:

Banksy
Has thanked: 310 times
Been thanked: 427 times

#116 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by Banksy » 13/03/2012 13:07

nosara wrote:
Neka vas, nemojte samo ozbiljno, izaće na belaj :D

shuma.ispod.pazuha

#117 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by shuma.ispod.pazuha » 13/03/2012 13:08

chuchumbamayumbe wrote: Ministara gdje?!
šta se praviš kad nisi ? šta je Bevanda Bošnjak? Lijanović šta je?

šta ćemo sa Aluminijumom?

čija se zastava vihori na ulazu u Mostar ?

ko drži pod kontrolom kompletnu Hercegovinu ? Bošnjaci?

@lokice:
ako ti smetaju obilježja Muslimana u Sarajevu zašto se fino dobrovoljno ne preseliš u rodnu grudu?

nosara

#118 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by nosara » 13/03/2012 13:09

Nass wrote:
nosara wrote:
Ja sam već rekla da sigurno treba promijeniti stvari što se tiče nekih rukovodećih položaja, ali ti hoćeš reći da su Hrvati i Srbi stvarno i istinski duboko ugroženi i "majorizirani" u Sarajevu kako to neke stranke predstavljaju?
Da svojim brojem predstavljaju nekakav faktor, pitanje je sta bi bilo... Kao ikebana dobro dodju... :D

kukuruz_kokicar

#119 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by kukuruz_kokicar » 13/03/2012 13:09

stokton wrote:Znači kad vam tema nije po ćeifu odmah da se zamandali, pa gdje vam je tu demokratija i multietičnost :x . Ako vam se ne sviđa tema bujrum je preskoči ima puno drugih, ili diskutujte normalno i nemojte drugima odmah začepljat usta, i drugi imaju pravo na mišljenje
Ja nikome ne začepljam usta. Samo pišem da to što pišete je odvratno.
Da ne bih bio licemjer, baciću karte na sto i napisati ... par puta mi se desilo kada sretnem nekog 'drugačijeg' npr. Zvonka ili Radmilu i vidim kakav stan ima i auto vozi. I znaš šta ... neki 'šejtan' mi govori - to ti je jaro samo zato što je on Zvonko, a tebi jarane ćuna. E, moj Bošnjaku - budalo jedna - svi te veslaju. Granatiralo te tri godine, Zvonko u Francuskoj od '91. Ko zna ko ga je tamo poslao i za koga je radio... Danas Zvonko mijenja svake hefte BMW-a, a ti jedva Škodu kupiš svakih deset godina.

Znaš šta mi je bila sljedeća misao, ... spucala me stid k'o rupa bez dna. Što tako nisam mislio kada sam vidio Fahriju i njegove bazene, a Fahrija bi i lopova prevario. I sad pocrvenim, kada se sjetim te spontane reakcije. Eto, tako ti je to sa nama ljudima. Svi smo isti ... samo se neki stide sopstvenih gluposti, a neki glupostima kite.

I da još kažem da mi se ovakve stvari nisu nikada desile prije 92 godine. Tada je bilo normalno da se neko zove i Omer i Tanja, Senad, Saša ili Zvonko. Lijepa vremena.

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times

#120 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by KatarinaKosaca » 13/03/2012 13:10

Cholina_Lokica wrote:Sta fali sto nam ginekolog pravi ceste :mrgreen:
Čitajući ovu temu, vidim da imamo sve ono što nam odgovara. Zapošljavanje po nacionalnom ključu, nepotizam i ostalo. Nije vlast nikakva crna ovca, nego samo odraz nas samih, nažalost :(

Warashii

#121 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by Warashii » 13/03/2012 13:10

Image

shuma.ispod.pazuha

#122 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by shuma.ispod.pazuha » 13/03/2012 13:10

nosara wrote:

što, šta je problem platiti kaznu od 600 KM za takvo djelo? to je zastava strane države na BiH teritoriji, a tebi ako ne smeta onda garant voliš Bosnu isto koliko i Dodik

Nass

#123 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by Nass » 13/03/2012 13:11

Bogami, ovdje vlada nekakva čudna epidemija mentalne nesposobnosti za shvaćanje napisanog. Profesori bi ovdje imali pune ruke posla.

nosara

#124 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by nosara » 13/03/2012 13:11

Warashii wrote:Image
:lol: :lol: :lol:

žulijan asanž

#125 Re: Banke, organizacije i Maje,Tanje...

Post by žulijan asanž » 13/03/2012 13:11

shuma.ispod.pazuha wrote:@lokice:
ako ti smetaju obilježja Muslimana u Sarajevu zašto se fino dobrovoljno ne preseliš u rodnu grudu?
moji su svi preci rođeni i umrli u sarajevu. prababa i pradeda su ukopani isto u sarajevu. svima na jedno groblje idem. a nisam musliman. imam pravo tu da budem i da budem ono što jesam i da to njegujem. na prvom mjestu sam sarajlija i ponosan sam time.

ako moram i ja na groblje, onda nigdje drugo nego u sarajevu. s mojim precima.

Locked