Banjalucka avlija, suzivot i demokratija...

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#1 Banjalucka avlija, suzivot i demokratija...

Post by BECHO »

Bacena bomba u skladište

BANJA LUKA - U skladišni prostor porodice Music u banjoluckom naselju Lauš nepoznate osobe juce su bacile bombu od cije eksplozije niko nije povrijedjen, ali je pricinjena veca materijalna šteta.

"Spavao sam u skladištu jer ga nocu cuvam. Pola casa iza ponoci cuo sam prasak stakla i snažnu eksploziju. S obzirom da sam bio zaklonjen dekama, eksplozija me nije povrijedila. Nisam smio odmah ustati, jer sam se uplašio da je taj ko je bacio bombu još tu i da ce pucati na mene, jer se to ranije dešavalo", prisjeca se Esad Musiæ.

On dodaje da je pricekao nekoliko minuta, a potom ustao i izašao napolje. Kaže da nije nikoga vidio te da je ubrzo došla policija.

Porodica Music kaže da u skladištu cuvaju robu koju danju prodaju na kiosku kako bi se prehranili. Njihova kuca nalazi se odmah iza kuce u kojoj je smješteno skladište.

"U momentu eksplozije bila sam u kuci sa sinom. Kada smo culi eksploziju oboje smo se uplašili", prica Musiceva supruga Nada.

Musiæi kažu da veæ godinama žive u stalnom strahu za svoj život. Napadi na njih poceli su još u toku rata jer su ostali u Banjoj Luci i nisu napuštali kucu.

"Jednom su nam upali u kucu, pretukli nas i odnijeli nam 24.000 KM", kažu oni.

Dodaju da su se napadi nastavili i nakon rata. Tokom 1999. godine na kucu ove porodice nepoznate osobe su u cetiri navrata bacale bombe, a zatim pucale iz automatskog oružja po njoj. Posljednji takav napad desio se 13. januara 2000. godine, nakon cega su prestali sve do juce.Zbog ucestalih napada na njihovu kucu jedno vrijeme ih je cuvao i SFOR.

"Ovo je užas. I danas ležim na podu jer ne znam kada ce neko baciti bombu u kucu. Do sada niko nije platio štetu koja nam je pricinjena ovim bombaškim napadima. Kuca je izrešetana rafalima i oštecena bombama. Ogorceni smo na institucije vlasti koje ništa ne cine da nas zaštite", kaže vidno uznemirena Nada Music.

S. KARIC

Zaista su miroljubivi ovi 'novi' Banjalucani! :-)
beharrr
Posts: 212
Joined: 17/12/2004 12:27

#2

Post by beharrr »

srpska demokratija,i postivanje ljudskih,

KAMENO DOBA.
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#3

Post by BECHO »

Ups, opet je bilo vatreno u Banja Muci:

U Banjaluci u Ulici Miloša Obilića, 18. veljače oko 23, 20 sati, nepoznata je osoba aktivirala i bacila eksplozivnu napravu u blizini dupleks kuće, od koje je jedna polovina vlasništvo Odbora Islamske zajednice.Drugi dio kuće u vlasništvu je osobe s inicijalima N.J., priopćeno je u subotu iz Ministarstva unutarnjih poslova (MUP) RS. Na objektu je pričinjena neznatna šteta. Istraga je u tijeku. /index.hr/
Tornjak
Posts: 363
Joined: 30/12/2004 00:17

#4

Post by Tornjak »

BECHO wrote:Ups, opet je bilo vatreno u Banja Muci:

U Banjaluci u Ulici Miloša Obilića, 18. veljače oko 23, 20 sati, nepoznata je osoba aktivirala i bacila eksplozivnu napravu u blizini dupleks kuće, od koje je jedna polovina vlasništvo Odbora Islamske zajednice.Drugi dio kuće u vlasništvu je osobe s inicijalima N.J., priopćeno je u subotu iz Ministarstva unutarnjih poslova (MUP) RS. Na objektu je pričinjena neznatna šteta. Istraga je u tijeku. /index.hr/
Pa seljaci ruse a RS placa i sta se moze reci nego ide njima u stetu pa valjda ce se jednog dana nauciti. :-)
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#5

Post by BECHO »

Humanost na djelu...

Opljackano Muslimansko dobrotvorno društvo "Merhamet" u Banjoj Luci

Ukraden nakit i novac
BANJA LUKA - Nepoznate osobe su u noci izmeðu subote i nedjelje u Banjoj Luci provalile u Muslimansko dobrotvorno društvo "Merhamet", saopštila je banjoluèka policija.

Rade Mutiæ, portparol Centra javne bezbjednosti (CJB) Banja Luka, kaže da su pljaèkaši iz "Merhameta", koji se nalazi u Ulici Skendera Kulenovica 81, odnijeli zlatni nakit, novac i druge stvari, ali da je ukupna materijalna šteta još nepoznata.

Fahrudin Prlja, predsjednik "Merhameta", je kazao kako pljaèkaši nisu odnijeli novac jer ga nije ni bilo u kasi.

"Ništa nisu odnijeli. Ispreturali su sve, ali novac u kasi nismo držali upravo zbog uèestalih pljaèki u posljednje vrijeme", kazao je Prljo. On je dodao da su u proteklih mjesec dana pored "Merhameta" opljaèkani i Medžlis Islamske zajednice, te javna kuhinja "Merhameta" u banjoluèkom naselju Mejdan.

N. MORACA
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#6

Post by BECHO »

danas su ispisani pogrdni grafiti na Sefer-begovoj dzamiji u Banjaluci (koja je minirana tokom rata kao i sve banjalucke dzamije) a to je izgledalo ovako:

Image
Image
Image

Cetnik ostaje Cetnik, dzaba je!
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#7

Post by Panasonic »

Kakvi "novi" Banjalucani. To nije vidjelo Banja Luke.

To su oni koji su poslije rata sisli sa okolnih brda i sela.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#8

Post by JBT »

....pa im nije do promjena. Nije im do brda.
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#9

Post by BECHO »

Nekrsteni i pogresno krsteni, ne vracajte se u Banja Luku! :D
Post Reply